Poplatok za pôrod (pôrodníka). Stretli ste sa s tým?

maca28
13. sep 2007

tak ze,dnes moja gynekologicka chcela odomna financny prislub7000sk,za to ze ju budem volat k porodu..ak vraj nezaplatim,mam si hladat ineho gynekologa,je toto normalne? ja som v soku..pytala som sa na to a vraj niektore zeny si ju fakt zaplatili,boze co ja vsetko mozem mat za 7000sk a kludne odrodim na kramaroch (spadova nemocnica) ci myslite ze aj tam budu chciet odomna peniaze za to ze mi mohli odrodit? ako to tak vidim,za chvilu budeme rodit doma s porodnou babkou..ja som tak strasne nahnevana,ved od nej nic nechcem len aby mi viedla poradnu,na vyber porodnika a porodnice mam este dost casu,som len v 12tom tyzdni 😒

irisiris
14. sep 2007

Ahoj Maca, tiež nevidím problém vo výmene lekára počas tehotenstva. Keď si k nej stratila dôveru, tak si vyber iného. Nemôže Ti predsa prikázať, aby si u nej zostala a aj rodila 🙄 Ja som tiež chodila na Kramáre a väčšinou dr. nemali problém zobrať novú pacientku. Je tam dosť odborníkov a zároveň aj milých ľudí, aby si si vybrala 😉 Keď Ti nezáleží na tom, kto bude pri pôrode, tak si ho nemusíš ani zazmluvniť 😉

biba12
14. sep 2007

Ahoj maca, nemyslim si,ze to dokazes pre Lekarskou komorou. Pokial nemas nejaky hmataltelny dokaz, tak by som to ani neskusala. Ja som tak raz stazovala na svoju zubarku, ktora pytala peniaze za preventivku. Musela mi ich nakoniec vratit. Lenze ja som si od nej vypytala prijemkovy blok, kde bolo uvedene preventivna prehliadka a suma. Inak by mi to nepreslo. A kedze bol januar, nijaku predtym som absolvovat nemohla. A zmenila som zubara. Tebe doporucujem zmenit gynekologa. MAs este kopu casu do porodu. A nenahravaj ju, to Ti neprejde, pretoze si to nahrala bez vedomia lekarky a na sude to neprejde. Este obvinia Teba. Normalne vezmi kartu a odid.Inak ja som si na Antolskej zazmluvnila lekara, stalo to tych 7 tisic a som rada. Myslim,ze je to lekar so skusenostami a je velmi mily. Kamoska, ktora rodila v maji tam mala tiez zazmluvneneho lekara a ten bol pri nej od zaciatku az do konca porodu. Akurat si odskocil na 10 minut na kavu. Inak tam bol stale. Tak uvidime, kazdopadne to bude nova skusenost.

ajuskamimi
14. sep 2007

Ja som si tiez platila lekara za 7.000,-. Antolska ma to zmluvu, takze je to oficialne a legalne. A nelutujem, bola som maximalne spokojna s vyberom mojho porodnika a kebyze rodim niekedy este raz, urcite to urobim znova. Je to sice aj na mna vela penazi, ale mne fakt pomol a vedela som, ze mu mozem doverovat a spolahnut sa na neho. Na Antolskej to mas v zmluve tak, ze ak ta z nejakeho dovodu tvoj porodnik neodrodi, tak ti po porode peniaze v plnej vyske vratia, takze sa nemusis bat. Zazmluvnovala som si ho v 36tt, tak neviem, u teba v 12tt sa mi to zda skoro, ale mozno ta len chcela zenska informovat, ze to takto tam funguje a nejak ste sa navzajom nepochopili 😉

listicka77
14. sep 2007

Maca, to je fakt síla. Myslím, že je dobře, že existuje možnost zaplatit si lékaře k porodu, abys tam měla někoho, koho znáš, ale jen pokud ty SAMA CHCEŠ. Aby tě do toho nutila, to je fakt nechutné. Vyhodit tě sice nemůže, ale já bych u takové lékařky nezůstala. Při každé návštěvě by sis na to vzpomněla a byla naštvaná. A to za to nestojí, ne? Klidně přejdi k někomu jinému, jak už se tu psalo, nebudeš první ani poslední.

miksa
14. sep 2007

ahoj holky jak to pročítám tak se mi to zdá teda hodně moc. nevíte náhodou kolik stojí dula nebo porodní asistentka u porodu? když už jste tady načali toto téma.

maca28
autor
14. sep 2007

miksa,dula? to slovo som tusim uz pocula ale aj ked mas asistentku alebo dulu,stale potrebujes porodniky,tusim 🙂.............a inak damy,velmi pekne dakujem,rozhodla som sa,ze este jednu poradnu a ak bude na mna tlacit s rozhodnutim,koncim a v momente beriem kartu,v kazdom pripade sa buduci tyzden skontaktujem s inym gynekologom..boze,co by som mala mat klud a tehotenstvo si uzivat,tak mam sami stres,ale to vraj dietatku prospieva,aj tak pochybujem o tomto vyroku,ale neva 😉 v kazdom pripade stres neprospieva mne a potom nemam chut na sex,chudak manzel 😀

ene
14. sep 2007

Mikso, PA jsou u porodu automaticky. Pokud by si ale chtela u porodu JEN porodni asistentku, tak s tim maji nase zakony docela problem 🙂

sisstin
14. sep 2007

miksa: osobní PA rozhodně není nic levného a jde to do tisíců 😉 😒

listicka77
14. sep 2007

miksa: Myslím, že s "vlastní" PA to nejde, pokud jsi to tak myslela (protože zodpovědnost za porod má porodnice). V některých porodnicích si můžeš zaplatit konkrétní PA, aby byla u porodu, i když nemá službu (ale je to PA z té porodnice). Dula řádově v tisících, myslím, že zhruba do pěti by se to mělo vejít, možná i méně (nejde jen o přítomnost o porodu, je třeba navázat kontakt už předtím, seznámit se).

sisstin
14. sep 2007

listicka: osobní PA jde..ale právě platíš dost nemocnic za to, že jim rušíš porodní plán..a i té PA, že se o tebe stará celé těhu a jde k porodu 😉

listicka77
14. sep 2007

ene: s tím mají problém doktoři, ne zákony. Podle zákona o nelékařských profesích ve zdravotnictví vede PA samostatně fyziologický porod (a žádného doktora k tomu nepotřebuje). Proto taky PA, co chodí k porodům doma, nedělají nic nezákonného.

maruschka
15. sep 2007

maca,tak to teda nie.Ty si môžeš slobodne vybrať doktora aj pôrodnicu,do ktorej chceš ísť rodiť a nič si od teba zato nevypýtajú.Normálne bež na prietoky do pôrodnice,ktorú si si vybrala a tým pádom sa stávaš ich pacientkou a automaticky tam ideš rodiť.Ak máš nejakého pôrodníka vyhliadnutého,tak každá pôrodnica má na to svoje finančné tarify-okolo 7000.Ale keď ti to je jedno,kto ťa odrodí,tak si zaplatíš iba manžela pri pôrode a hotovo.Ja by som im teda nedala ani korunu.Ja som si tiež vybrala inú pôrodnicu,nie našu okresnú-išla som do iného okresu,objednala som sa na prietoky a normálne ma viedli ako ich pacientku.Takže sa neboj a normálne povedz tvojej doktorke,čo si o tom myslíš.Možno si je istá,že keď ti to takto povedala po lopate a nahotovo,že sa už inak nerozhodneš.Ale ty máš predsa slobodu v rozhodovaní... 😉

karotky
15. sep 2007

Já jsem měla to štěstí,že si doktor naplánoval můj porod(přenášela jsem,tak mi ho vyvolali oxitocinem)na dobu,až bude mít službu,tak jsem nic neplatila.
Byli jsme jeho poslední porod a mám obavy se ho zeptat,kolik by si za porod řekl,když bych ho potřebovala znovu. 😅 Byla jsem s ním spokojená. 🙂

lua
18. sep 2007

Maca a neišlo náhodou o zazmluvnenie porodníka? Keďže robí v nemocnici na Antolskej ale je to takisto aj v Ružinove (možno aj na Kramároch), keď si vyberieš konkrétneho pôrodníka, tak za to platíš 7 tis. - len 5 ide lekárovi a 2 nemocnici.

Ja som lekára zazmluvneného mala a neľutujem tie peniaze, lebo som fakt mala super starostlivosť a ešte sa celý čas chodil na mňa pozerať aj celého pobytu v pôrodnici 🙂

mirka21
18. sep 2007

ahoj maruschka ak sa ta moýem opýtať kde si rodila nebolo to náhodov v Bánovcách lebo ja sa neviem rozhodnúť či mám ísť rodi´t tam alebo do TN 😠

zajo510
18. sep 2007

Ahojte no nedá mi táto téma...však ja si môžem vybrať pôrodníka, ktorého chcem. A ak práve chcem toho jednho, kt. mi najviac vyhovuje alebo budem pri nom rada, tak mu zaplatím. Ja osobne ale nejdem touto cestou, odrodiť ťa Maca musí ten, ktorý bude mať službu v nemocnici, nenechá ťa umrieť, on je v práci a ty budeš jeho prac. náplň. Takže ak chceš niekoho tak si ho zaplať ak nie tak ťa aj tak odrodia. Ak máš niekoho známeho, u koho chceš rodiť tak sa s ním skontaktuj tak cca od 5-6.mes. a sa dohodni, ak nikoho nemáš a nebudeš si ho ani platiť tak ti stačí v 35.tt ísť do nemocnice, kde budeš rodiť, potom už budeš navštevovať poradňu tam /nie u svojho dokiho/ - teda pokiaľ to nie je tá istá ordinácia :o)/ a ked na teba príde pôrod, tak len ideš rovno na príjem do nemocnice a odrodí ťa ten kto je na smene.

maruschka
18. sep 2007

mirka,segra bola rodiť v tom isto čase ako ja,ale ja v Piešťanoch-bolo super a ona v Bánovciach.Trenčín neodporúčam,nebola som spokojná s prístupom doktorov-niektorých a podľa mňa to nezmení ani fakt,že to tam je všetko vynovené.Ale segra bola veľmi spokojná v Bánovciach,že tam majú milé sestričky.Nechcem ťa nahovárať na nič,ale do TN by som už nikdy neišla.Ale tuším bývaš v okrese N.M.n.V,takže máš na výber aj iné pôrodnice ako TN a BN.Ja osobne som teda vyskúšala dve pôrodnice a jednoznačne PN je jednotka aj v prístupe k mamičkám aj k dieťatku. 😉

miminkoo
18. sep 2007

maca28, odo mna si moj gynekolog vypytal 20000 s tym, ze to mozme pripadne vytiahnut az na 30000 za porod. A pokial nevidel peniaze, ani sa nestaral. Tak som na radu okolia hned ymenila gynekologa /lebo mas pravo si porodnika vybrat/ a teraz som maximalne spokojna.

certica
18. sep 2007

😲 😔

nevesta
18. sep 2007

Maca, mas na vyber: 1, budes k nej chodit do poradne a ona ta odflakne, ked ti v 12 tt uz hovori o peniazoch... Ja by som ju vymenila okamzite 😠
2, zmenis gnekologa, ktory je rovno aj porodnikom (kludne aj na Antolskej, pripadne na Kramaroch) a budes k nemu chodit do poradne - neboj, je ich dost ktori ta nebudu v 12 tt otravovat s peniazmi.
3, zmenis gynekologa, ktory nieje porodnik a ku koncu tehu aj tam musis k porodnikovi a ty sa rozhodnes, ci chces, aby prisiel k tvojmu porodu (standard je taky, ze ten zaplateny lekar pride fakt len vytiahnut babo, placentu a zasit ta). Tych 7000 Sk je oficialny poplatok za to, ze tieto ukony pride spravit ten, ku ktoremu chodis ako k porodnikovi
4, ked to na teba pride, pojdes do nemocnice kde mas aj porodnika a odrodi ta zdarma ten, ktory ma sluzbu...

Prosim ta len sem napis meno tejto profesionalkz, pripadne mi napis IP, momentalne sa rozhodujem o jednej Dr. z Antolskej, tak nech viem, ku komu nechodit... Dik

maruschka
18. sep 2007

miminkoo,to nemyslíš vážne s tou sumou.Ja som myslela,že som zle zrátala nuly alebo čo.No to je koniec.
Baby môj názor je taký,že porodíme hoci aj na lúke alebo doma v posteli,takže by som si pôrodníka asi nezajednávala.Keď si vyberiete dobrú pôrodnicu,rodiť môžete s hociakým pôrodníkom..

karotky
19. sep 2007

A ještě by mě zajímala jedna věc.Pokud si tedy zaplatím prodníka a porod nezkončí dobře(např.úmrtí novorozence nebo rodičky),jestli se z toho bude ten porodník zodpovídat a peníze vrátí+odškodné? 😕

maruschka
19. sep 2007

no kartoky nepoznáš ako to chodí s dr.?Každý si zastane svojho kolegu a aj keby sa čo stalo pri pôrode,tak jednoducho hodí sa to pod komplikácie pri pôrode a hotovo.Takže na vine určite nebude a peniaze ani odškodné by si nedostala.Ísť proti doktorom je úplne zbytočné.. 😒 😒

karotky
19. sep 2007

Tak v tom tedy nevidím žádné výhody a nechápu tedy,za co bych tomu porodníkovi měla platit,když se ani snažit nemusí,aby to dobře dopadlo. 😅
Takže to pouštím z hlavy a příště se nehám odrodit tím doktorem,který bude mít zrovna službu. 😉

biba12
19. sep 2007

Ja v tom vidim vyhody a to tieto: Napr. do nemocnici na Antolskej chodia aj medici. Dalej mozno natrafit na lekara, ktory este nema atestaciu. Aj ked ten obycajne sluzi este s atesovanym doktorom. Ale napriklad sitie nechavaju na novacikov, medikov apod. A ja nevelmi chcem, aby nejaky medik na mne nacvicoval sitie. A nechcem vidiet, co tam potom budem mat za jazvu. Iste je to riziko aj u lekara so skusenostami, ale myslim, ze ovela mensie. Sama mam brata, ktory skoncil tento rok v juli medinu, teraz pracuje druhy mesiac a tiez nacvicuje sitie na pacientoch. A krasne jazvy z toho urcite neostavaju... Ale kazdy sa raz ucil.

maca28
autor
19. sep 2007

tak som sa zobrala a sla navstivit cloveka co mi rodil dcerku,prijal ma upne skvelo,vobec nelutujem ze som podpisala zmluvu u ineho lekara,len cirkus este len bude,ked si pojdem po kartu 😲

certica
19. sep 2007

maci, a kde budes nakoniec rodit? a jaky cirkus - myslis z tvojej alebo lekarkinej strany 😀

biba12
19. sep 2007

Maca, zvladnes to, prvy krok mas za sebou. Drzim palce.

miminkoo
19. sep 2007

maca28, ja som takuto situaciu vyriesila priam "bravurne", to, ze som si nakoniec vybrala ineho porodnika som oznamila len sestricke, kedze ten doktor vraj "nemal cas". Tiez som pred tym stresovala, ze bude cirkus, ale v podstate to vyriesil za mna 🙂

certica
19. sep 2007

inac ja si myslim, ze sa to da aj telefonicky oznamit, nech ti sestricka pripravi kartu, resp. si ju prist normalne vyzdvihnut, ved karty ma u seba sestricka a nie lekarka (zvycajne), ale ja osobne by som si vcelku rada vychutnala priamo aj tu dotycnu lekarku a slusne jej podakovala za "sluzby" 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre