Poplatok za pôrod (pôrodníka). Stretli ste sa s tým?

maca28
13. sep 2007

tak ze,dnes moja gynekologicka chcela odomna financny prislub7000sk,za to ze ju budem volat k porodu..ak vraj nezaplatim,mam si hladat ineho gynekologa,je toto normalne? ja som v soku..pytala som sa na to a vraj niektore zeny si ju fakt zaplatili,boze co ja vsetko mozem mat za 7000sk a kludne odrodim na kramaroch (spadova nemocnica) ci myslite ze aj tam budu chciet odomna peniaze za to ze mi mohli odrodit? ako to tak vidim,za chvilu budeme rodit doma s porodnou babkou..ja som tak strasne nahnevana,ved od nej nic nechcem len aby mi viedla poradnu,na vyber porodnika a porodnice mam este dost casu,som len v 12tom tyzdni 😒

tara2
22. sep 2007

Ahoj maca - urcite zmen gynekologa, ta doktorka nema pravo nutit ta aby si rodila u nej a pytat za to tych 7 000,- Sk. Podla mna takto zaraba na ubohych tehotnych babach ktore sa boja ist inde. Je to neprofesionalne a neeticke, ale jej to je zjavne jedno. Vykasli sa na nu, zmen gynekologa a porodnicu si predsa mozes vybrat ktoru chces. A ak sa rozhodnes zaplatit si gynekologa tak si vyhliadnes nejakeho sikovneho alebo to nechas na nahodu. Hlavne sa nenechaj od nikoho vykoristovat.

kaluha
1. dec 2007

ahoj, presne tak ako píšete je to neseriózne pýtat nadrzovku peniaze,ja som si síce gynekológa vybrala ale dopredu som mu nič neslubovala.bol pri pôrode velmi milý a šikovný.dokonca prišiel v noci z bratislavy a to v ten den mal atestáciu.nakolko bol super tak sme mu peniašky dali.nebola to velká suma ale predsa.No bolo to za to aký bol a nie za to že tam vôbec bol.

kisska
6. dec 2007

maca ako to dopadlo? dufam, ze si to poriesila a si teraz spokojna... Ja by som menila doktora okamzite pretoze - ak jej mas zaplatit, aby bola na pri tvojom porode, znamena to, ze pride k porodu, aj keby si rodila v inej nemocnici. Ak by si isla k nej do nemocnice vtedy ak ma este aj sluzbu, musela by ta odrodit, aj keby si nebola jej pacientka (hovorim o statnej nemocnici a este ked je tvoja spadova). Peniaze navyse sa platia zmluvnemu lekarovi (ktoreho chcem mat urcite pri porode) vtedy, ak od neho chcem, aby prisiel vo svojom volnom case a pripadne cestoval do inej nemocnice, ako normalne pracuje... Zmluva sa uzatvara pri nadstandartnom vykone a za to sa platia prasule navyse. Okrem toho aj 7.000,- je celkom dost, normalne byvaju nizsie sumy aj v BA.

danuska24
6. dec 2007

aj v Presove by malo byt 7000 - ak to uz preslo

valy
7. dec 2007

v BA je to tiez 7.000

deveronique1
11. dec 2007

Tiez som pocula o plateni za porod, ale asi v takom zmysle, ak chces vyslovene nejakeho porodnika. Ak vsak bude mat v tom case, kedy rodis sluzbu, musi ta odrodit 😝

sarka211
11. dec 2007

deveronique mas pravdu, ale ja by som v PO u hocikoho nerodila 😒

uhlikova09
12. dec 2007

Tak ja by som určite za porod nezaplatila,to je sila....Inak ked som ja rodila bola na sale jedna čo mala zaplateneho doktora z PP-Dr.Saade a predstavte si ze ona mu vysolila 7000 za to že prišiel decko vybrat,cely cas tam s nou bola porodna asistentka,ktora okrem toho že tam mala aj mna musela byt pri nej lebo ju taaak chudera prosila nech nejde prec,tak co je to za pristup ked lekar ktoremu zaplatila tak sa prisiel raz za pol hodiny spytat ci uz ide rodit,nebol sa na nu ani pozriet,len vykukol cez dvere....fakt len to decko prisiel vybrat a este ju aj asistentka zasila!!!!!!!!

uhlikova09
12. dec 2007

A este nieco ja som zabudla o sebe 😉 takze ja som nemala nikoho zaplateneho a predsa lekar ktory sluzil bol pri mne cely cas,cele 3 hodiny kym som neporodila,akurat ked odisiel co sa isiel obliect ked uz maly isel von 😅 Myslite fakt že sa oplati platit doktora?Ved je to jeho praca

jarka70
12. dec 2007

ja si tiez myslim ze je to jeho praca za ktoru je plateny,ale kazdy ma na to iny nazor. a ked sa ma nieco stat ,tak sa stane aj pri zaplatenom porodnikovi!!!

gebi
12. dec 2007

Ahoj dievčatká,

ja mám porodníka dohovoreného, je to doktor, ktorý pozná moj zdravotný stav a som rada, že tam bude, pretože mu možem maximálne doverovať...
Inak, u nás v porodnici sa za výber doktora, ktorý je mimo služby platí 5.000 Kč

deveronique1
12. dec 2007

sarka: tak prid k nam do Popradu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre