Poplatok za pôrod (pôrodníka). Stretli ste sa s tým?

maca28
13. sep 2007

tak ze,dnes moja gynekologicka chcela odomna financny prislub7000sk,za to ze ju budem volat k porodu..ak vraj nezaplatim,mam si hladat ineho gynekologa,je toto normalne? ja som v soku..pytala som sa na to a vraj niektore zeny si ju fakt zaplatili,boze co ja vsetko mozem mat za 7000sk a kludne odrodim na kramaroch (spadova nemocnica) ci myslite ze aj tam budu chciet odomna peniaze za to ze mi mohli odrodit? ako to tak vidim,za chvilu budeme rodit doma s porodnou babkou..ja som tak strasne nahnevana,ved od nej nic nechcem len aby mi viedla poradnu,na vyber porodnika a porodnice mam este dost casu,som len v 12tom tyzdni 😒

fabienamata
13. sep 2007

urcite mas este kopec casu, ale pokial si v 12 tyzdni a toto ti povedala uz teraz, ja by som ju zmenila za ineho gynekologa zavana mi to neserioznostou a neverila by som jej lebo nevies cim ta bude strasit v buducnosti..je to katastrofa.

maca28
autor
13. sep 2007

ale na otazku,ze ak nestihne k porodu prist,ci mi tie peniaze vrati,neodpovedala...raketa.

smoulinda
13. sep 2007

Maca a proč chceš k porodu zrovna jí?

musko
13. sep 2007

Ahoj!
Zdá sa mi to fakt neseriózne, skús zmeniť gynekológa ( i keď gravidné berú neradi ako nové pacientky), ale na výber porodnice a porodníka máš fúru času. Nakoniac možeš rodiť v takej B. Štiavnici - príklad - a ona by tam akože ako chcela doraziť? Máš právo si vybrať - tak si vyberaj....

maca28
autor
13. sep 2007

nechcem ju,ale ona mi ani nedala na vyber sa rozhodnut..

maca28
autor
13. sep 2007

este ma napadla jedna varianta,ked nechcu brat tehotne evidovane u ineho lekara 🙂 ....su lekari neako prepojeni? ze by som zasla k hocijakemu a proste sa hrala na hlupucku ze som asi tehotna? 😀

bledulka
13. sep 2007

maco-slyšela jsem o tom,že gynekolog si účtuje za to,že odrodí svou pacientku 5 tis. Kamarádka takto rodila,ale ona tam svou doktorku chtěla a ta jí řekla za jakých podmínek u jejího porodu bude.Ona o její přítomnost stála a tak do toho šla a nelituje.Ale je to o tom,že si takto vybrala.Ale jinak porod by měl spadat do výkonů hrazených pojišťovnou(snad i v SR) a jednání Tvé doktorky bych ohlásila příslušným úřadům-myslím tím to,že Ti nedává na výběr zda ji tam chceš či ne...podle mě svým způsobem vydírá své pacientky... 😠
Je to na Tobě,ale já bych jednak hledala nového lékaře a jednak bych ji nahlásila...Možná bych se jí nejdřív i zeptala,jak v případě,že "nevyžaduješ" její přítomnost u porodu...Třeba to bylo jen nešťastně řečeno a ona jen řekla za kolik ona bude ochotná být u Tvého porodu....

musko
13. sep 2007

Maca, normálne si obtelefonuj nejakých gynekológov - popýtaj sa kaošiek, čo majú dobrých doktorov - sú s nimi spokojné a vylož karty na stol. proste povedz, že s pani doktorkou nemáš na určité veci rovnaký názor a pokladáš za rozumnejšiu zmenu lekára ako zbytočné stresy pri chodení do poradne. A hotovo. Lekári sú tiež len ľudia - takí aj takí - záleží na ľudskom faktore a tí s lepším ( chvala Bohu) stále prevyšujú tých druhých. V Blave je myslím dosť možností....

smoulinda
13. sep 2007

Maca tak tomu nějak nerozumím. Tak snad přijdeš do porodnice a kdo má službu ten by tě měl snad odrodit ne 😕 😕 😕
Nebo to takhle na Slovensku máte normálně? Fakt nechápu 😕

maca28
autor
13. sep 2007

bledu..ja som sa jej jasne pytala ze co v pripade ak chcem rodit na kramaroch,ze nechcem ist na antolsku (jej nemocnica) ona mi odpovedala,ze v tom pripade si hladajte ineho gynekologa..a ked ju udam,ako dosvedcim ze to takto naozaj bolo? musela by som ju nahrat,ale na to je uz neskoro..asi..

bledulka
13. sep 2007

maco-pokud bys hrála,že nevíš zda jsi těhu a tvá původní lékařka ti již udělala nějaká vyšetření,tak může být problém s pojišťovnou,protože nový lékař by nevěděl,že je již máš(říct bys mu to totiž nemohla) a automaticky by tě vyšetřoval od znova...

maca28
autor
13. sep 2007

bledul..aha ,no to ma nenapadlo,aj ked okrem ultrazvuku a komplet odberov,mi nic ine nerobila 😎 tak zatnem zuby a pokusim sa tam vydrzat este par mesiacov s tym,ze som sa este nerozhodla a potom prestupim uz na fenatalne..

maca28
autor
13. sep 2007

kuuurnik,prenatalne 😀

bledulka
13. sep 2007

maco-určitě bys nebyla jediná pacientka,ke které se takto chová...určitě by se při šetření objevilo více svědků....
v tvém případě bych se k tomu nevracela a k placení se neměla...a pokud ona začne,tak na férovku řekla,že to co dělá není v pořádku a že nemáš problém s tím to oznámit...a uvidíš co ona na to...a v každém případě bych začala koukat po někom jiném...
je to teda síla-jestli za každou svou těhotnou pacientku utrží 7 tisíc....a zcela jistě to není "čisté" ale pěkně to smrdí levotou...a já bych takovéto lékařce už ani nevěřila jakožto lékaři-měla bych pocit,že bude dělat vše proto aby na mě vydělala nebo ušetřila...

maca28
autor
13. sep 2007

musko..vobec nemam chut hladat,som tak znechutena ze pojdem tam kam patrim,na kramare..

bledulka
13. sep 2007

já na tvém místě bych se poohlédla po někom jiném a pokud to půjde tak ihned přestoupila(i s výsledky dosavadních vyšetření)

nika251
13. sep 2007

Maca- s lekarom sa podpisuje zmluva tusim na 1/2 roku. Skus si spomenut kedy si ju podpisovala a ak uz davno- jednoducho chod k inemu Dr ze chces ist rodit na Kramare ale ona ti to nechce umoznit- najlepsie k Dr na kramaroch. Ja som takto pred casom- este som nebola tehu prestupovala k mojmu Dr. Povodne som bola u druhej kde som nebola spokojna a tak som sla za nim, povedala mu co je vo veci a tak si ma tam nechal, robil vysetrenia a po case kedy uplynula zmluva s povodnou tak si ma zobral do evidencie a uz ma z nej nedostane. Takze skus a uvidis. Ak im na Kramaroch povies - okrem toho ze chcela platit- o tom ze ta tam nechcela pustit tak si ta daktory urcite zobere na starosti. Drzim palce

ikke
13. sep 2007

maca, nebudes prva ani posledna, co bude pocas tehotenstva menit lekara 😉
inak podla mna ide o typicky priklad ziadania uplatku, co je mimochodom trestne (jedine ze by doktorka mala cennik ukonov a v nom obsiahnutu tuto polozku, to si este mozes od nej pytat, v opacnom pripade ich totiz s velkou pravdepodobnostou nezdani atd...)
na nahranie je sice neskoro, ale zverejnenie jej mena na tomto fore jej minimalne neurobi dobru reklamu a aj ostatne si na nu budu davat pozor...mozno... 😉

musko
13. sep 2007

maca - nika má pravdu. Skús to rovno na Kramároch - máš to pod jednou strechou a hotovo.

musko
13. sep 2007

ikke 😵 😵

sisstin
13. sep 2007

mě to zdravotnictví fakt už ani neudivuje 🙄 u nás je to taky hrozný..ale když jsem na SK..tak tam je to ještě mnohem horší...úplatky snad všude u doktora..každý chodí s "něčím malým" už jen k obvodákovi 🙄 doktorovi není blbé si vyžádat peníze přímo na ruku..fakt hnus 🤐 🤐 🤐

maca28
autor
13. sep 2007

krava,pnku vystavit nevie,vraj nema dovod,ale peniaze to by bralaaaaaaaaaaaaaaa,mozno by aj pnka bola keby som si ju zaplatila,preboha ved za to mam kocik aj s prebalovacim pultom 😠 mna asi fakt porazi..

musko
13. sep 2007

Maca, nemá zmysel sa rozčuľovať - s chladnou hlavou prejdi k inému dr. a hotovo. A pokojne zverejni meno dotyčnej p. dr. tu na Koníkovi a basta 😉

certica
13. sep 2007

maca, fakt sa nad tym uz ani nezamyslaj, bez kartu, ze dakujes za sluzby, pekne pozdrav, zazelaj vsetko dobre a s hrdostou odkracaj 😉

sofia_r
13. sep 2007

Maca - tých 7000 je oficiálny poplatok ak si chceš sama vybrať lekára ktorý má byť pri pôrode (ak ten má zmluvu s nemocnicou). Napríklad v ružinovskej nemocnici je to tuším tak, že 2000 ostáva nemocnici a 5 tis dostane lekár. My sme u nás (vo februárovkách) tú tému už rozoberali a väčšina sme sa zhodli, že zaplatiť toľko peňazí za cca 10 minút ktorých v skutočnosti lekár asistuje je strašne veľa. Samozrejme je príjemné mať istotu, že tam je niekto koho poznáš a komu veríš, ale odrodiť ťa odrodí akýkoľvek pôrodník v ktorejkoľvek pôrodnici, ktorý má službu - bez poplatku. Radšej si investujem do nadštandardnej izby a vychutnám si tie dni po pôrode keď sa mám zotavovať a tešiť sa z bábätka.

maca28
autor
13. sep 2007

musko,to nemozem,je na to paragraf,mohla by ma udat za ohovaranie a kazenie povesti a asi dobre vies ze proti mudr by som si ani neprdla,oni maju vlastne zakony,platiace len pre nich..

mirka21
13. sep 2007

ahoj maca nebudeš prvá ani posledná tehulka ktorá zmení svojho dokiho 😀 moja kamoška mala tiež problém so svojím dokim ale nie o peniaze ale nebol k nej milí každé vyšetrenie alebo poradnu sa knej správal ako k poslednej chudere a chodila domov plačom a tak sa raz nasrala a zistila si číslo na iného dokiho a tak mu zavolala či by ju nezobral povedala u že je tehotná v 2Ott a že nieje spokojná so svojím dokim a on ju prijal potom šla do poradne k svojmu starému dokimu a povedala že už nechce aby sa o nu staral a že si našla nového a on jej dal kartu a bolo vybavené 😀 t=im ti chcem povedať že aby si natrpela a kludne ho zmen

zuzana222
13. sep 2007

maci chod na kramare, su tam odbornici, vyber niekoho a na stopro ta vezme.

susik77
13. sep 2007

maca, ak je to pravda, tak to vobec nie je ohovaranie, nemusis sa bat. Nasi mi tiez hovorili o tych uplatkoch v zdravotnictve na slovensku-ze niektori lekari si proste vymyslaju ceny a ani nedaju ucet, len zoberu peniaze. Tu v CR som sa s tym nestretla a este som nikomu uplatok nepotrebovala davat, aj porod som mala uplne zadarmo a v pohode.Lekarka tam bola tak 15 minut, len ma zasila, inak, cely porod som bola s porodnou asistentkou.
Inak, to je dobre drsne, ked ma za kazdu tehotnu pacientku 7000 Sk.
Na tvojom mieste by som to oznamila Slovenskej lekarskej komore. A ona Ta nemoze vyhodit ako tehotnu, len preto, ze nechces u nej rodit. Ak to bude chciet urobit, povedz jej, ze Ti to ma dat pisomne s tym dovodom a ty to mozes pouzit ako dokaz. Pripada mi to ako odmietnutie poskytnutia lieceb. starostlivosti-myslim, ze je to priestupok-ona to nesmie urobit.
Drzim palce 😉

janca
13. sep 2007

Maca, ja som menila doktora ked som bola asi v 10 tt a bolo to v pohode. Menila som ho z dovodu, ze sa mi nepacilo ako sa ku mne ten povodny sprava a teraz som spokojna. Porodnika som sa rozhodla zaplatit si. Je to naozaj 7 tis. ale som uz v 37 tt a doteraz som ho este neuhradila, iba teraz mi dal zmluvu a povedal, ze platit sa da aj v den porodu. Na tvojom mieste by som asi naozaj isla rovno na Kramare.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre