Poprosím základné informácie o poradni v Ružinove

pietra
12. jún 2007

Ahojte. Tento týždeň mám ísť do poradne v pôrodnici. Do Ružinova. Počula som, že poradňa býva vo štvrtok doobeda. Na internete som našla nejaké časy, ale kamoška mi hovorila o úplne iných. Takže, chodí tam niektorá z vás? Od kedy do kedy sa ordinuje? Ďalej som počula, že ma tam nezoberú, ak nemám výsledky na streptokokov (dúfam, že som to nedoplietla). Tie však budem mať až v piatok. Kamoška mi aj hovorila, že vyžadujú papier od pôvodného gynekológa, ale ten mi zas hovoril, že veď mám tehotenskú knižku, tak žiaden papier nepotrebujem. Tak aké sú vaše skúsenosti?

barunka
12. jún 2007

pietra, ja som tam chodila už dávnejšie, ale s tým streptokokom je to pravda, ten výsledok vyžadujú, ale ak k ním prídeš na poradňu s tým, že ešte nemáš výsledky, tak ťa nevyženú, normálne ťa vyšetria ale o týždeň ho budú od teba pýtať. Ja som na tom bola takisto a nebol problém. čo sa týka papiera od gynekologa, tak ja som papier mala a jediné čo s ním dr. spravil bolo, že ho šupol do koša a hotovo.
A ak sa nemýlim, tak sa ešte stále ordinuje od cca 8,30 ale odporúčam chodiť oveľa skôr, lebo býva strašný nával.
Pred mesiacom, keď som tam bola s dcérkou na sone, tak tam bolo asi takých 20 mamičiek...

pietra
autor
12. jún 2007

Vďaka, barunka. Kamoška mi práve vravela, že sú tam dve ambulancie, v jednej majú byť od 8.00 až niekedy do obeda a býva tam veľký nával. V tej druhej majú ordinovať nejaké lekárky a tie tam majú vraj byť až okolo 10.00 a majú menej pacientiek.

barunka
12. jún 2007

pietra, áno, presne tak to je, ale neviem z akého dôvodu, do tej druhej ambulancie nikto nechcel chodiť, keď som chodievala do poradne ja. Teraz keď sa tak pozerám, tak takisto tam sú dve tri budúce mamičky a v tej čo je od rána je ich asi 15.
Ale inak z mojej skúsenosti ak sa im chce pracovať, tak to ide vcelku rýchlo, oni v tom majú už zabehaný systém

seta
12. jún 2007

ahoj pietra,
ja chodim teraz do Ruzinova, akurat dnes idem na stvrtu prehliadku (dufam ze poslednu 🙂 ), tak isto mozem len povedat, ze co sa tyka papiera nemala by si ho potrebovat. Ani ja som ho nemala. V tehotenskej knizke mi len lekarka napisala ze ma doporucuje na prebratie do poradne v nemocnici a to bolo vsetko. A tie streptokoky? Ja som tiez na prvy krat nemala papier o vysetreni, resp. vysledky a lekar povedal ze v poriadku ale na dalsiu kontrolu uz museli byt. ja inac chodim Dr. Krizkovi, myslim ze to nie je ta poradna o akej sa bavite (je to asi taka vseobecna), lebo mne bol Dr. Krizko odporuceny (aj ked sice najskor jeho syn, ale aj starsi je fajn) a ked tam pridem do poradne je tam maximalne 5 zien predo mnou a niekedy ani to nie. Lebo sa snazim chodim uz skor tak pol hodinku ku koncu. Ale inac ja som s Ruzinovom celkom spokojna. Rodila som tam uz 2krat. Je jedno totiz na akom mieste rodis. Vzdy je vsetko o ludoch. A v kazdej porodnici cu aj dobry a aj menej prijemny lekari. Takze je to len o pristupe. Ale zelam ti nech mas stastie len na tych prijemnych. A aj sestricky. 😉

peta28
19. jún 2007

Caute kocky. Mate niektora prosim Vas skusenost s prednaskami ktore sa robia v Ruzinovskej porodnici? Nasla som na nete ze by mali byt kazdy pondelok a zacinaju vzdy prvy pondelok v mesiaci. Dik moc

tinni
19. jún 2007

peti, ja som nane chodila-vzdy v pondelok o 13.00-1.pondelok-porod a sestonedelie, 2.pondelok-epi, 3.pondelok-dojcenie 😉

peta28
19. jún 2007

Tini a boli tie prednasky v pohode? Rozmyslam nad Probiosom, lae neviem ci to nie su vyhodene paniaze ked ti v nemocke povedia to iste.. dik moc

tinni
19. jún 2007

Peti, tie prednasky boli fajn, najskor ti prednasali a potom si sa mohla pytat, co si chcela, urcite by som za to nevyhadzovala peniaze...

nibiru
15. júl 2010

no ja som bola dnes prvy krat na poradni skoro som odpadla kolko tehuliek tam bolo no nabuduce tam pojdem okolo11.00 a nie o 9.00 som vyfasovala cisielko 44🙂 ale je fajn ze su tam cisielka takze sa tam nikto nepredbieha tiez sa mi pacilo ze praktikantky zvlast kontolovali moc a tlak a tym sa to podla mna dost urychlovalo 🙂 no a najvatciu radost som mala s pani doktorky Otapkovej strasne mila usmievava zenska 🙂 takze dlho som sa netesila ze mam tlak ok znovu sa mi zvisil mam nasadeny dopegyt dokonca viac ako predtym 3x1 a v pondelok na kontrolu tak som zvedava nohy mam tak opuchnute ze ma normalne boli koza 😢

zuzka38
16. mar 2011

viete mi niekto poradit kedy je poradna v ruzinove a nejake ordinacne hodiny? moj lekar mi toho vela nepovedal a na ruzinovskej stranke to akosi neviem najst.. dakujem 🙂

saeda
24. apr 2011

ahojte baby, ktora z vas tam teraz chodi? ako je to teraz? dakujem za info ...

superego
15. jún 2011

@saeda ahoj mozem sa spytat ako to tam vyzeralo?? tu citam ze potrebuju testy na streptokoka ale moj lekar mi ich nerobil a zajtr aby som mala ist na vysetrenie

saeda
15. jún 2011

@superego ahoj, ano testy na streptokoka robia v 36tt, takze teraz ti ich budu robit... ak mas nejake konkretne otazky, sem s nimi 🙂 Ja som isla na poradnu ku svojmu dokimu, som sa objednala na cas, takze pohoda...

superego
15. jún 2011

@saeda dakujem za odpoved 🙂 len mna uz lekar poslal do nemocnice tak teraz neviem ci ma opat poslu k mojmu gynekologovi pretoze zajtra mam ist do ruzinova uz.. a v poradni mi prischne nejaky konkretny lekar alebo budem mat kazdy tyzden ineho?? a este by ma zaujimalo ci si si platila nejakeho konkretneho porodnika 🙂
dakujem 🙂

saeda
15. jún 2011

@superego v ruzinove ti tiez spravia streptokoka ak ho nemas, nebudu ta posielat spat k obvodnemu ...
Ja naéviem ako je to na standardnej poradni, ci ti nejaky prischne alebo s budu menit, no mylsim, ze v urcity den v tu istu hodinu je tam vzdy ten isty,,,, poradna tam byva tusim vo stvrtok na cisle 41 .. treba sa zaregistrovat na vratnici...
ja som si platila svojho porodnika, k tomu som chodila aj do poradne... vyber porodnika stoji 262eur tusim...

superego
15. jún 2011

@saeda dakujem velmi pekne tak to si ma ukludnila 🙂 porodnika si chcem urcite zaplatit uvidim co zajtra povedia 🙂

kvacinka
15. jún 2011

ahojte. musim sa na vratnici vzdy zaregistrovat? inak by ma nevysetrili?

superego
16. jún 2011

@kvacinka ahoj.. tak ja som dnes bola prvy krat a nie na vratnici ale na recepcii povies tetuske ze ides na poradnu a ona ti poda ciselko a s tym si sadnes do cakarne na gynekologii a cakas a cakas a cakas :D

kvacinka
16. jún 2011

@superego ja som tam tiez dnes bola. bola som dohodnuta s lekarom na konkretnom case a kedze som to ledva stihala tak som sa nezastavovala na recepcii a aj tak ma prijali..

superego
16. jún 2011

@kvacinka uz mas konkretneho lekara?? ja ich tam nepoznam ale tiez by som si radsej zazmluvnila.. musim to cez vikend popozerat..

kvacinka
17. jún 2011

@superego ja som uz v Ruzinove rodila pred dvoma rokmi a mala som zazmluvneneho jedneho lekara a bola som s nim nadmieru spokojna, tak som ho kontaktovala aj teraz a dohodli sme sa aj tentokrat. inak pozeram, ze sme na tom rovnako kedy mas termin? mozno sa tam stretneme 🙂

superego
18. jún 2011

@kvacinka hmm ja nikoho nepoznam a neviem koho zazmluvnit.. teraz na poradni bola nejaka mlada mila lekarka a sa mi celkom pacil jej pristup.. jednoznacne to musim tiez vyriesit tento tyzden.. my by sme mali rodit 16. jula ale popravde keby sme isli zajtra sa nenahnevam 🙂 ty sa ako citis??

kvacinka
18. jún 2011

@superego ja v podstate tiez nikoho nepoznam. tohto co mam ja (mimochodom vola sa Papcun), mam vybaveneho po znamosti - ja to mlady lekar, tak po tridsiatke pocitam. inak jedna mlada lekarka je tam velmi sympaticka, tmave a dlhe vlasy ma a tusim sa vola Otapkova, ak sa nemylim. no ja mam toho uz tiez dost 🙂 termin mam 24. jul, ale babo je vraj uz nizsie,tak to pride asi aj skor...

superego
19. jún 2011

@kvacinka tak asi je najlepsie nejakeho vybavit.. ja som schytila na poradni Dr. Linhartovu.. tiez mlada ale prijemna.. ale skor si myslim ze proti tomu masiarovi ku ktoremu som chodila doteraz je prijemny kazdy.. rodila u Dr. Papcuna aj predtym?? este rozmyslam nad Dr.Secanskym len nie su tu na neho referencie co je skoda..
sa necudujem ze sa mu chce ist von v tychto teplotach sa asi rozbehne vela porodov :D

ajca123
19. jún 2011

Ahoj aj ja som tam chodila ráno a bol tam taky naval.. Došla som tam o 7rano a odesla až na obed... Toľko žien tam bolo...
A teraz som v 12tt a tiež tam pred pôrodom budú chodiť. Ale to sa asi zblaznim lebo mám 15mesacneho syna a budú musieť tam aj s ním...
Ale viem že radeji pôjdem do druhej ambulancie ako tam chodiť ráno s krpcom...
A ja som dostala všetky papiere čo som potrebovala do porodnice..

kvacinka
19. jún 2011

@superego ahoj..ano rodila som u neho aj prvykrat..ja mam nastastie aj svoju gynekologicku v pohode..meno Linhartova mi nic nehovori,ale hlavne,ze si s nou spokojna,to je velmi dolezite. No a dufam, ze nas maly este vydrzi nejake 2-3 tyzdne..

superego
20. jún 2011

@kvacinka nemam Linhartovu zazmluvnenu.. vlastne nemam nikoho ale asi skoncim u Secanskeho.. ja neviem to je tazko ked ich cloevk nepozna.. a ako sa drzite?? ja dnes od rana trpim.. cele podbrusko ma reze.. dufam sa nevypyta von skor.. ani neviem ci spoznam ked zacnem rodit :D

kvacinka
20. jún 2011

@superego to chapem, ze sa nevies rozhodnut ked ich nepoznas. Potom treba dat asi len na pocity... My sa zatial drzime, ale unava sa stale stupnuje aj vzhladom k tomu, ze mame doma 22 mesacneho drobca, za kt. musim stale behat, ale inak pohoda ;) a neboj ked to na teba pride, tak to urcite spoznas..to sa neda prehliadnut 🙂

pimpa
10. okt 2011

Prosim vas poradte mi..mam uz vysledok streptokoka a poslali ma uz chodit na prehliadky do porodnice. Kedy je tam v ruzinove poradna pre tehotne? Lebo tie casy ordinacnych hodin co su na nete vobec neprezradzaju kedy maju poradnu..a ktoru z tych troch ambulancii si vybrat? ci tam mam ist len tak na blint, alebo sa objednava dopradu?Uz by som to mala riesit, lebo chcem rodit aj s epiduralom a to mi este musia stihnut aj krv odobrat. dik za rady

len_henus
12. okt 2011

@pimpa
Ahoj, ja som doteraz bola v nemocnici na Kramaroch,ale odišla som odtial na vlastnú žiadosť, lebo chcem rodiť v Ružinove. Zajtra idem do poradňe a ja som si tam zavolala minulý týždeň a že treba doniesť knižku tehotenskú, moč a sú tam od 8mej tuším do 12tej, tak mi aspoň kamoška vravela, čo tam chodí ... Aj ja som si chcela vybaviť epidurál, ale už to akosi nestihnem :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre