Poprosím základné informácie o poradni v Ružinove

pietra
12. jún 2007

Ahojte. Tento týždeň mám ísť do poradne v pôrodnici. Do Ružinova. Počula som, že poradňa býva vo štvrtok doobeda. Na internete som našla nejaké časy, ale kamoška mi hovorila o úplne iných. Takže, chodí tam niektorá z vás? Od kedy do kedy sa ordinuje? Ďalej som počula, že ma tam nezoberú, ak nemám výsledky na streptokokov (dúfam, že som to nedoplietla). Tie však budem mať až v piatok. Kamoška mi aj hovorila, že vyžadujú papier od pôvodného gynekológa, ale ten mi zas hovoril, že veď mám tehotenskú knižku, tak žiaden papier nepotrebujem. Tak aké sú vaše skúsenosti?

moschi77
6. máj 2014

@natalieperez Mna by to tiez zaujimalo, v piatok budem mat asi poslednu poradnu u svojej dr. a potom sup ho do Ruziova..ale budem tam asi jak Alica v krajine zazrakov 😀 Babulky, ktore tam teraz chodite, hodte nejake echo, nech vieme, co nas caka a neminie 😉 Dakujeme

natalieperez
6. máj 2014

@moschi77 ahoj, tak ja som už raz bola, zajtra idem druhýkrát..prišla som ráno o 7, zobrala som si na recepcii poradovník, bola som č. 8 k dverám č. 53. Okolo 8.00 praktikantka volala dnu na meranie tlaku, kontrolu moču a váženie. Následne som sa presunula na dvere č. 60 na ctg. Tam som čakala do 11:00 (!!!) a potom som sa spolu s ctg (trvá 20 min.) vrátila na poradňu. O pol 12 ma zobrali dnu, vypomáhala taká mladá MUDr., pretože tam bolo strašne veľa ľudí. (bol zrovna sviatok, tak bola poradňa presunutá o deň skôr). Takto by to malo fungovať každú poradňu. Medzitým sa treba ešte objednať na ultrazvuk, najlepšie si tam zavolať hneď v ten deň, ako ideš na prvú poradňu, pretože je tam dosť čakačka. Ja som objednaná na 14.5 a 21.5 mám termín. Číslo Ti dajú na poradni. To je asi tak všetko 🙂

moschi77
6. máj 2014

@natalieperez Jeeej, supis, vdaka za info... uz som kapanek mudrejsia a hadam tie poradne v Ruzinove nebudu moc velke muky 🙂

bobula1808
8. máj 2014

maminy,ešte otázka k parkovaniu,vraj je to už zpoplatnené...viete niečo bližšie ...?

natalieperez
8. máj 2014

@bobula1808 ano je, ale kusok od nemocnice je časť parkoviska, kde sa dá stále parkovať zadarmo..

helllenya
20. máj 2015

Chcela by som sa opýtať trošku bližšie keďže som nikdy nebola v ružinovskej nemocnici,ak si pamätáte, na ktorom poschodí to je tá recepcia, kde mi dajú číslo poradové?nikde na nete to neviem nájsť a nechcem tam zajtra stresovat zbytočne 😊😁 ďakujem

mariamaria88
21. máj 2015

@helllenya Recepcia je na prízemí polikliniky (smerom ku hlavnemu vchodu do nemocky zabocis dolava. urcite to najdes) pri vstupe je vratnica, kludne sa mozes spytat, otvaraju rano o pol siedmej, casto sa stalo ze cisla dali na vratnici kedze recepciu otvarali neskor...ale lahko najdes aj tu, je smerom k poradni....aspon takto to bolo pred rokom 😀

nimana
2. jún 2015

a je pravda, ze predtym ako si sadnem pred dvere do poradne, mam ist najprv na koniec chodby na monitor? Kamaratka mi vravela, ze najskor mam ist na monitor a az potom cakat, kym sa dostanem do ambulacie poradne.

helllenya
2. jún 2015

Na recepcii dostaneš číslo,je dobre tam byt uz okolo siedmej,lekár ordinuje od ôsmej takže keď budeš mať vysoké číslo máš času až až, preto keď si vezmes číslo na recepcii, môžeš ísť rovno na monitoring,väčšinou tam býva kniha a sa zapises do poradia alebo sa nahlasis sestricke a uz len budeš čakať.ja behám hore dole medzi poradnou a monitoringom,medzi 7:00-8:00 berie sestrička na moc,vazenie a tlak...potom sadnem na monitoring a čakám tam a keď sa vybavim idem späť na poradňu.takže keby ta aj volali a nebola by si tam práve kedykoľvek ta spätne vezmú na poradňu lebo máš číslo 😊

nimana
3. jún 2015

@helllenya dakujem za info 🙂

janulienka1122
27. aug 2015

Tehulky, je to OK, ked mi na poradnu kazali prist v pondelok? Vsade citam, ze poradne robia len vo stvrtok, no dnes som tam bola (stvrtok) a bolo mi povedane, ze poradnu nemozem absolvovat 2x za jeden tyzden. Pretoze som bola na poslednej poradni u mojej gynekologicky tento pondelok. Kazala mi hlasit sa do tyzdna v porodnici, kde chcem rodit no a v domneni, ze su tam len stvrtky, tak som sla, aby ma nahodou buduci tyzden nesprdli, kde som bola doteraz 🙂 lebo to uz budem v 38 tt. A teraz rozmyslam, ci som dobre sestricku pocula, viete si predstavit tu rychlost a zhon, akym to tam vybavuju 🙂 🙂 🙂 tak ma len zaujima, ci s tym nemate niektora skusenost, nechcem tam ist v pondelok zase zbytocne 🙂 🙂 🙂 dakujem

nimana
28. aug 2015

@janulienka1122 Ak aj prides v pondelok, tak myslim, ze ta nevyhodia a vysetria ta. Ja mam teda s lekarmi v Ruzinove velmi dobre skusenosti. Ale teraz ma napadlo, nepovedala ti to nahodou ta sestricka, co robio monitory? Lebo ked pride vela zien vo stvrtok, tak nie vsetkym sa stihne spravit monitor, tak im sestricka povie, aby prisli v iny den, ked nie su tehotenske poradne. Aj ja som tak chodila. Na monitor som isla v stredu rano a potom vo stvrtok uz len do poradne.

janulienka1122
28. aug 2015

@nimana dakujem pekne, povedala mi to ta sestricka, co mi sla kontrolovat tlak, tak uvidim v pondelok. Pojdem tam a uvidim 🙂

vavakova
7. jan 2016

Ahojte.Chcela som sa opitat ked idem prvy krat do poradne do Ruzinova treba tam zavolat a objednat sa mam uz budem 36tt a moja gynekologicka my nic nehovorila ze by som sa mala objednat a kamoska hovorila ze ano tak terz neviem

nimana
8. jan 2016

@vavakova Ahoj, nemusis sa objednat. Ja som rodila v lete. Pridi rano a na informaciach ti pani da poradovy listok do tehu. poradne.

vavakova
8. jan 2016

Dakujem

maminecka2
7. feb 2016

Ahojte dievčatá, viete niektorá ako to aktuálne funguje v Ružinove s poradňami? Sú len vo štvrtok? Fungujú stále dve ambulancie? Neviete ako to v ktorej ide, kedy začínajú, kedy treba ráno prísť? Na monitor sa zapisuje do knihy? Robia monitory aj iné dni? Keby som prišla neskor (neviem ako mi bude moct chodit aupair k malému), stihnem sa ešte vybaviť? A dokedy vobec by som ešte mohla prísť? A vyšetrenie na čas je ešte stále asi utópia, však? A treba prísť asi 1. krát v 36. tt? Neviete nedá sa dlhšie chodiť k obvodnému gynekológovi a do poradní v porodnici až v neskoršom týždni? Nemáte niektorá skúsenosť? Ja mám už teraz žalúdočnú nervozitu z tých poradní v Ružinove, teda ak sa nestal nejaký zázrak.... Vždy tam bolo kopec mamin, všetky nervózne, tlačenica, monitory, hroza. A samotné vyšetrenie 3 minúty aj s obliekaním, no neteším sa vobec. A pred EPI treba anesteziol. vyšetrenie ešte pred porodom, to asi platí, však? A kedy ho robia?
Ďakujem za každú odpoveď, budem kľudnejšia keď budem vedieť na čo sa pripraviť.

jankah01
25. aug 2016

Ahojte dievcata. Prosim, ktore chodite do poradne v Ruzinove, poradtte ako to tam chodi. Kam treba ist apod. Velmi pekne dakujem!!

janulienka1122
27. aug 2016

@maminecka2 presne, ako sa pytas, treba prist co najskor rano, vzdy je tam plno. dove cislo dostanes na informaciach a uz len treba cakat. Na minitor sa zapisuje do knihy. Co sa tyka poradni, zalexi od tvojho gynekologa, moja mi navrhla, ze mozem chodit na poradne k nej, takze sa skus spytat, urcite je to pohodlnejsie, kedze uz mad dietatko. V nemicnici je to nevyspytatelne, niekedy som bola vybavena raz-dva, inokedy som tam stravila aj pol dna :( a co sa tyka epi, ano, treba ist na poucenie a podpisat papiere, plati sa to v den porodu. Drzim palce, nestresuj sa poradnami, hlavne, nech mas krasny porod ;)

maminecka2
28. aug 2016

@janulienka1122 Ahoj, dakujem za info, len teda uz mam doma 4-mesacnu babiku 😵 A chodila som skoro rano, okolo 6:30 a dalo sa, dokonca poslednu poradnu mala moja Dr.- obcas tam mava poradne, takze fajn 😀

janulienka1122
28. aug 2016

@maminecka2 ahaaa 🙂 az terazsom si vsimla datum tvojho prispevku :D tak to som rada, ze vsetko dobre dopadlo a gratulujem k babike!!! 🙂 ;)

maminecka2
28. aug 2016

@janulienka1122 Dakujem 😉

jankah01
30. aug 2016

Ahojte, dnes som bola 1. krát na poradni v Ružinove. Prišla som o 06:40 a dostala som poradové číslo 12, o 09:45 som bola vybavená (ale bez monitora).
Poradne sa konajú v menšej budove polikliniky každý utorok a štvrtok od 07:00. Tento týždeň, vzhľadom na sviatky, sa poradňa koná utorok, stredu a piatok. Monitor sa robí každý pracovný deň. Najlepšie je vraj ísť na monitor v deň, kedy nie je poradňa, je menej ľudí.
Treba ísť rovno za sklené dvere a potom doľava, č. dverí 53. Tam zobrať poradové číslo. Potom ísť ešte rovno, kde sa čaká na monitor a zapísať sa. Mňa dnes napr. na monitor nechceli zobrať, vraj ma má najprv doktorka poslať, tak idem zajtra.

zabulka1
30. sep 2016

@jankah01 ahoj prosim ta treba ist najprv do poradne az potom na monitoring?V pondelok sa da ist kedy na monitoring ,v utorok by som isla do poradne.

araula
2. nov 2016

Dievčatá mám ísť už do poradne do ruzinova....prosím ktorá viete a zodpoviete moje otázky budem fakt vďačná!!!!
Tak že poradňa je v utorok a štvrtok??? Alebo len vo stvrtok?
Na monitor a ultrazvuk ma pošlú oni alebo to si mám sama vybaviť?
Potrebujem aj poučenie na epi v ktoré dni to býva?? A kde túto ambulanciu nájdem? Ďakujem vám moc

julinka4
15. feb 2017

Dávam sem aktuálne údaje, snáď ešte niekomu pomôžu.
Poradňa býva v Ružinove denne od 9,00 - 14,00. Bez objednania je to ambulancia č. 54 na prízemí polikliniky. Buď si zoberiete poradové číslo na recepcii (poslednú dobu je často zavretá) alebo priamo pri dverách do ambulancie. Každý deň má službu iný lekár, takýto majú rozpis na dverách.
PO- MUDr. R. Tomková
UT- MUDr. A. Plichtová
ST- MUDr. E. Rybanská
ŠT- MUDr. L. Linhartová
PI- MUDr. M. Chuda

okrem toho je tam ešte ambulancia č. 55 pre rizikovú graviditu (pacientky si objednávajú) a klinická ambulancia č. 53. Ak si zazmluvníte lekára, je možné že budete chodiť na niektorú z týchto.

Na CTG monitor sa chodí automaticky až od 38. týždňa, skorej iba ak vás pošle lekár (to je najnovšia zmena). Kedy sa objednať na ultrazvuk vám tiež povie lekár v ambulancii.
CTG je ambulancia č. 60 a UZV je amb. č. 59 (t. č. 02/48234 769, objednáva sa ráno medzi 7,15 - 8,15)
Ja chodievam do poradne okolo 7,00 ráno, zoberiem si lístok, idem si sadnúť na monitor a potom späť pred ambulanciu. Ak ešte nemusíte ísť na monitor, tak si vezmete lístok a do 9,00 sa môžete ísť prejsť von.

Poučenie k epidurálu býva každý deň v ambulancii č.dv. 1070,1069 od 13,00 (potrebujete iba materskú knižku). V tomto čase sú tu iba tehotné. Ambulancia je na prízemí polikliniky (keď vojdete do polikliniky, tak po pravej strane je dlhá chodba, tak v tej to je).
Prednáška k EPI je každý pondelok v mesiaci od 13,00 v zasadacej miestnosti Kliniky anesteziológie a intenzívnej medicíny KAIM na 1. poschodí.

08andy
23. feb 2017

Veľmi krásne ďakujem za tieto aktuálne informácie, na nete som našla utorok a štvrtok, takže neaktuálne info z polikliniky.......ešte by som mala otázočku, keď prídem prvýkrát stačí priniesť tehotenskú knižku a moč?

julinka4
23. feb 2017

@08andy Ano, staci tehu knizka a moc. A mali by ste mat vysledok na streptokoka.

sylwusia
14. mar 2017

@julinka4 Konečně dobrý popis a správně údaje. Díky 😉

julinka4
15. mar 2017

:slight_smyile:
Uz mam doma 2 tyzdnoveho syna. Rodila som s MUDr. Plichtovou a mozem ju len a len odporucat. Zlata zena. Porodila som svoje druhe 4-kilove dieta bez epiduralu, bez nastrihu, s 2 malymi stehmi a maleho som dostala hned na brucho. Automaticky bez toho, aby som sa musela niecoho dozadovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre