Poprosím základné informácie o poradni v Ružinove

pietra
12. jún 2007

Ahojte. Tento týždeň mám ísť do poradne v pôrodnici. Do Ružinova. Počula som, že poradňa býva vo štvrtok doobeda. Na internete som našla nejaké časy, ale kamoška mi hovorila o úplne iných. Takže, chodí tam niektorá z vás? Od kedy do kedy sa ordinuje? Ďalej som počula, že ma tam nezoberú, ak nemám výsledky na streptokokov (dúfam, že som to nedoplietla). Tie však budem mať až v piatok. Kamoška mi aj hovorila, že vyžadujú papier od pôvodného gynekológa, ale ten mi zas hovoril, že veď mám tehotenskú knižku, tak žiaden papier nepotrebujem. Tak aké sú vaše skúsenosti?

pimpa
12. okt 2011

@len_henus
dakujem. tak sa tam mozno stretneme 😉 ja idem vy bavit epidural dnes. Su tam kazdy den od 13.00-14.00 na ARO a potom to predplatim v pokladni nemocnice. Mozno by si to stihla este niektory den aj ty. pa

len_henus
13. okt 2011

@pimpa
Ahojky 🙂 bola si dneska v poradni ? Ja som si tam posedela fajnovo 😀 Od 10tej a odchádzala som o 13tej ... 🙂

pimpa
13. okt 2011

@len_henus
vav..len nestacim pozerat..no dnes som este nebola. Vcera som bola vybavit poucenie k epiduralu a zaplatila som ho v pokladni a ked som volala do poradne, povedali mi ze staci ked pridem buduci stvrtok, ked som bola este tento pondelok na prehliadke u mojej gyndosky. Len mi trochu vrta hlavou ze v tehot. knizke je ze UZV v 36tt a to som teraz. No a ta moja mi ho uz nerobila a do poradne idem teda az buduci stvrtok, tak dufam nevadi ze sa bude robit neskor. INak maju to tam v poradni, ci sa na UZV chodi niekam zvlast este vystat rad?to by ma uz asi piclo, uff. No aspon vyzera ze mam zabezpecene strazenie synceka kam budem tie strvtky tam, tak aspon nieco ma tesi..a zeby si zobrat nejaku beletriu so sebou? hmmm 😉

len_henus
14. okt 2011

@pimpa
Ahoj 🙂 nevadí,že nemáš ultrazvuk z 36 týždňa,ani ja nemám... Oni ti dajú číslo telefónne,keď budeš v poradni na UZV a tam sa objednáš... Ja som tam akurát dneska volala a majú voľne až v piatok,že inak všetko obsadené 😒 No hádam to dovtedy namňa nepríde,lebo,že bez toho ultrazvuku ma ani rodiť nevezmú 😒 A ten epidurál si rýchlo vybavila? Čo všetko mi k tomu treba? Budúci týžďeň si ho už aj ja pôjdem vybaviť, hneď v pondelok hádam aj ... A nezabudni si zobrať do poradne tehotenskú knižku a moč 🙂 No,radšej si vezmi nejakú knihu, alebo tam choď už o 6tej ráno 😀 lebo strašný nával tam je 🙂 Ja ako som tam včera došla, som si na recepcií pýtala číslo, mala som 35. a do vnútra šla akurát 12 ka 😀 😀

pimpa
14. okt 2011

@len_henus
dik za cerstve info..len otazka je, kedy rano otvaraju polikliniku?..myslim ze pred siedmou dnu asi nevpustaju..skusim prist tak o desat sedem. Inak ten UZV je blbe, ze ho nemaju uz rovno tam..ved potom by to malo ist teoreticky rychlo, ked ho tam nerobia spolu s prehliadkou.
Epidural siel rychlo celkom vybavit. Ukazala som knizku, vyplnila dotaznik, ten mi tam opeciatkovali a za mnou uz sla hned dalsia. Ziadna prednaska ani nic, len papier co som si k tomu precitala o vedlajsich ucinkoch.
Potom som bola rovno zaplatit v pokladni, tam su len do 15.30, ale stiha sa to.

anaxamon
14. okt 2011

@pimpa polikliniku otvaraju o pol siedmej.-) ale ked prides o desat sedem budes mat cislo cca do 10 istotne a kedze su to cisla do dvoch ambulancii 41 a 53 budes este skor v poradi, zalezi od toho do ktorej sa rozhodnes ist..na 41 nemaju UTZ ale ta poslu objednat sa, na 53 UTZ maju. takze mozno chod robno na 53

pimpa
14. okt 2011

@anaxamon
aspon ze to je do dvoch ambulancii,a co mam vlastne povedat na vratnici? na 53 zacinaju tiez o 8.00 vo stvrtok? no uz sa na to zacinam psychicky pripravovat, hmmm

len_henus
15. okt 2011

ja keď som šla, som povedala, že idem do tehotenskej poradňe a ona mi len dala lístok 🙂 ja tiež pôjdem vo štvrtok nejak skôr :D nechce sa mi zasa čakať 3 hodiny :D

anaxamon
15. okt 2011

@pimpa tetuske za sklom ri gaucovkach ci co to tam su za kresla povies ze ides do tehu poradne ale vacsinou ked vidi bruch ani netreba nic povedat a sama hned ti dava cisla🙂 obe poradne zacinaju oficialne o 8:00 realne vtedy ked dojde lekar..ale az dojde lekar tak to uz odsypa

len_henus
15. okt 2011

@anaxamon
Ahoj, takže keď dôjdem cca o 7:30 dá mi už číslo ? :D Alebo aj skôr,cca o 7mej ?

anaxamon
15. okt 2011

@len_henus od 6:30 ti da cislo 😉 o 7:30 budes mat cislo vyse 20 urcite

len_henus
15. okt 2011

@anaxamon
Jejda, tak to fakt aby som tam bola o tej 6:30 😀 Ďakujem za info 😉

pimpa
15. okt 2011

baby, ja to tiez vidim na 6.30-6.50 ze tam dofrcim. Dnes som uz dobalila tasku do porodky 🙂 🙂 🙂
a boli sme na sarkaniade, chich, aj nas Patko vyhral cenu, sice nam sarkan nelietal, ale pre jeho pekne oci asi 😀 😀
ale uz vam poviem, ze cela panva ma takto vecer boli, chodim uz stale skorej spinkat, nechce sa mi stale obtazovat manzela ked nieco chcem

pimpa
17. okt 2011

@len_henus
snazim sa dovolat na ten UZV, len ma napadlo, ci netreba nejaky listok od lekara k tomu..ci len staci ked im poviem ze som v 37tt , poradnu mam vo stvrtok a potom uz len ukazem knizku?
Skusim sa opytat ci mozem prist aj s manzelom, nech si aj on pozrie babo na monitore aspon..uvidime ci dovolia. 😒

len_henus
17. okt 2011

@pimpa
Ahoj, no ja som žiadny lístok nemala, mne dali len 2 čísla, že si mám zavolať... A keďže na jednom čísle mi povedali, že až o 3 týždne majú voľny termín a na druhom, že v piatok...tak som pre istotu bola dneska tu http://www.novedieta.sk/ na Záhradnickej a spravili mi tam ultrazvuk + prietoky a biometriu... Kebyže to namňa príde skôr, nech ma vezmú rodiť, keďže mi povedali v minulej poradni, že pokiaľ nebudem mať ten ultrazvuk, ma nevezmú ... Ale v piatok pôjdem tiež, keďže som už objednaná :D A inak sa musím pochváliť 🙂)) Budem mať chlapčeka (doteraz to bolo dievčatko s otáznikom) a máme cca 3200g 🙂

pimpa
20. okt 2011

@len_henus
tak, som uspesne objednana na UZV v utorok. Dnes som dorazila do poradne nakoniec 6.50, dostala som cislo ze som piata v poradi, no na 41tke som bola druha. Ked som bola dnu v kabinke uz, tak som pozrela na hodinky, ze 9.00. Uf, idem si lahnut, som z toho dost unavena. Inak mila sestricka tam je, aj lekarka, tak som rada. 😉

ajca123
16. nov 2011

Cauky babulky tak aj ja mam uz nastup na poradnu do Ruzinova 🙂
A chcem sa zeptat ci tam chodi vela mamicek... Lebo mam chlapca ktory ma 20 mesiacov a budu tam musiet chodit aj s nim lebo nemam hlidani pre krpca ked tu zijem iba s muzom :(
A aj sa chcem zeptat od kedy je otvorena ambulancia kde sa vybavuje Epiduralka 🙂 dakujem ked mi poradite a ja tam nebudu musiet behat niekolkokrat za den 🙂 s malym..

salsica
22. nov 2011

na Kramaroch ci Antolskej je to tiez take priserne s cakanim?

ajca123
29. nov 2011

Cauky tak nic :( ziadna nechodi na poradnu vo stvrtok do Ruzinova???????

miskax
29. nov 2011

@ajca123 no ja som tam chodila priamo za dr., kt. som mala zazmluvneneho a tusim som mala vzdy objednany nejaky cas, ale uz su to dva roky ..
a epiduralka sa vybavovala niekde "pod zemou" .. uz neviem, ci -1 poschodie, ci ktore, ale to mi vsetko vysvetlili .. a tiez tam bol presny cas, ze kedy tam ist, ale prepac, ja uz si to nepamatam .. 😢

ccervem1
24. júl 2013

ahojte baby, mam takú otázočku, naposledy som bola u gynekologa v 32 týždni a na dalšiu poradnu ma už poslal do nemocnice. Mám tam ísť v 34-týždni? alebo opať až o mesiac v 36 týždni a pak každý týžden? ďakujem Vám vopred velmi pekne za radu.

cristi
24. júl 2013

@ccervem1 ahoj,tak ja som isla v 36 tt.pri prvom tehu,pri druhom som musela ist skor v 34tt,lebo mi babetko zaostavalo v raste ,tak ma dokina poslala skor...ak nemas problemy ,tak ti staci az v tom 36tt. 🙂

kiki75
25. júl 2013

@ccervem1 ja tam mam ist tiez uz buduci tyzden, ale neviem za kym. ktory doktor je najlepsi? 🙂 a este stale je to tak ze vo stvrok doobeda ordinuju ?

cristi
25. júl 2013

@kiki75 odpoviem ti ja..ano, na poradnu sa chodi vo stvrtok rano,vezmes si poradov.cislo na informaciach a ides bud do ambulancie c.dveri 41 alebo 53 vyber je na tebe..ja som chodila na 41.islo to tam rychlejsie.. 😉

kiki75
25. júl 2013

@cristi dik, a kto tam ordinuje? aki su tam doktori? u koho si bola ty ? bola si spokojna?

maznacik007
25. júl 2013

@kiki75 tam ordinuju rozni lekari a najma teraz cez prazdniny .... ak si chces vybrat lekara tak si ho mozes zazmluvnit a potom ides priamo k nemu resp. sa objednas najprv... na tu klasicku poradnu sa neobjednavas tam to ide sup sup rychlo von... a rozni lekari ... 😉

ccervem1
30. júl 2013

dievčatá dakujem za odpovede..nakoniec som predsa len sla na Antolsku..lebo v Ružinove ma odmietli vziat ..vraj moj lekar musi este urobiť vyšetrenia v 34 tt a..tak som si vyzistila ako to je Antolskej a tam ma vzali a urobili aj chybajuce vysetrenie. Co sa tyka poradne v Ružinove, kolegynka tam rodila a je to pravda, poradna je vo stvrtok rano 8-12.

kiki75
9. aug 2013

su tam aj dlhsie, uz som bola 2x, ale raz som bola 35., druhy krat 44.....ale oprdinuju do 14,00 ked treba

kasiu
16. mar 2014

ahojte. má niekto prosím aktualne info? viem, že poradne sú vo štvrtok od 8-14:00. ale ešte stále platí, že si niekde u "tety" treba zobrať poradové číslo? vďaka

natalieperez
22. apr 2014

ahojte, ako to teraz vyzerá na poradni v Ružinove? Chodí veľa mamičiek? Do ktorých dverí je lepšie ísť? A v akom čase? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre