Poradňa s Dr. Lánim. Akého pôrodníka v Žiline vybrať?

violetka1
19. jún 2009

Ahojte,
Prosím poradte! Prave som sa pristahovala do ZA. Prve dieta som rodila v inom meste a tu vobec neviem, ako to chodi. Chodim do poradne ku Dr. Lanimu, na sono vo vyssich tyzdnoch som chodila do polikliniky Bratislavska k Dr. Visnovskemu. Chcem sa vas opytat, tie ktorym sa uz blizi termin, ako ste to tu v ZA riesili? Ako vyzera zazmluvnenie lekara k porodu a koho ste si vybrali?? Uvazovala som chvilku este nad Cadcou, ale kedze dcera bude mat v case tohto porodu 3roky a nemam ju kde nechat na tie 3-4 dni, lebo starí rodičia nevladzu, pripadá mi schodnejsie, aby som rodila tu a manzel sa pocas tych dni staral o malu a mohol za mnou aj prist.
tesim sa na vase skusenosti a rady.
Dakujem.

dlugatorka
20. jún 2009

Ahoj Violetky1 ja to mam uz za par ale ani pri prvom dietati ani teraz som si lekara nedohodla. A prve dieta som rodila v MT a teraz idem do ZA, ciastocne aj z dovodu ktory mas aj ty. V sucastnosti je to v Ziline velmi mlady tym lekarom ktory su fain, tak som ani neuvazovala nad zazmluvnemim ineho, lebo je tam vzdy riziko ze pride neskoro a do toho casu sa ti iny lekar nebude venovat.

violetka1
autor
20. jún 2009

Dlugatorka, a bola si sa pozriet na sale, alebo odkial vies, akí su tu lekari? Kolujú reči? 🙂
Mne osobne moc nejde o to mať svojho lekára, ale neviem, ako to tu bezi a co je bezpecnejsie, preto zistujem. Pri prvom dietati v BA som na poradni 9mes. aj pri porode mala svojho lekara a bolo mi to celkom prijemne, ze ho poznam.
Porod som mala celkom OK, neboli ziadne velke komplikacie, keby ano, tak si davam velky pozor, kam a s kym pri druhom.
Drzim ti palceky, aby si to zvladla na vybornu aj malym Daliborkom a dakujem zatial.

monkap
20. jún 2009

violetka, v Ziline sa myslim neda oficialne zazmluvnit lekar - teda nepocula som o tom 😒

violetka1
autor
20. jún 2009

aha..no to je blbe, tuje to cele take zvlastne🙂 Ved by pomohli aj oddeleniu. Ked som sem prisla, tak mi to bolo cudne, ze ziaden gynekolog, co ma poradnu, nie je sucasne aj porodnikom v nemocnici. Bola som z toho dost prekvapena.
Pozeram,ze ty uz to mas uspesne za sebou! tak gratulujem!! Bol druhy porod lahsi? 😅

monkap
20. jún 2009

dakujem,
to ano, oddeleniu by sa fin. pomoc zisla ... takto pomozu lekari akurat sebe 😔

druhy porod bol podstatne rychlejsi aj ked bolest bola silnejsia ...

ja chodim tiez k dr. lanimu, ale na sono som nechodila na bratislavsku ale do nemocnice - tam by si trosku spoznala doktorov, ked ich nepoznas ...

violetka1
autor
20. jún 2009

no ved to! viem,ze baby chodia aj tam, neviem podla coho zadeluje, kto kam pojde 🙄 Bydlisko???
na monitor ked budem chodit, tam uz asi lekar nie je, len sestricky, ci ako to je?

monkap
20. jún 2009

violetka: mozes si vybrat ... ja som bola pri prvom tehu na zaciatku 2 krat na bratislavskej a potom som uz chodila iba do nemocnice ... a pri druhom tehu som chodila od zaciatku len do nemocnice ....

ano, na monitore su sestricky, lekar iba pozrie vysledok a podpise to

matusik
20. jún 2009

Ahojte, ja som chodila na sono na Bratislavskú, keďže ma tam dr. Láni poslal, a na monitore v neamocnici sú síce sestričky, ale výsledok ti musí podspísať doktor, sú tam také mladé príjemné doktorky. Ináč monitor je na 4 poschodí, a potom musíš, ísť na prízemie, na príjem, aby ťa tam zapísali, kvôli preplateniu monitoru zdravotnou poisťovňou

dlugatorka
20. jún 2009

Ahoj Violetka, ano bola som tam osobne sa na to pozriet. Ked som sla na monitor tak som sa tam stretla asi so styrmi lekarmi 3 z toho boli mlade lekarky a v pohode sme sa dali do reci a poukazovali mi co som chcela vidiet. Inak myslim ze sa da dohodnut porodnik. Ja mam gynekologicku Dr. Popluharovu a to viem ze ona chodi ku porodom.

quetinka28
9. júl 2009

Ahojte,maminy,ktoré máte dr.laniho prosím Vás poslal Vás na sono ešte aj po 30.týždni,alebo bolo posledné.ďakujem

danka5
10. júl 2009

Mne povedal dr. Višňovský priamo na sone /Bratislavská/, že mám prísť ešte raz o 6 týždňov na kontrolu veľkosti dieťatka. Moje lekárka ma nikam neposielala, na výsledku z minulého sona mám uvedený dátum kontroly.

quetinka28
10. júl 2009

Ja som bola tiež na bratislavskej,chcela som tam ísť,kamoška mi poradila,že doktor Višnovský je fajn,no nakoniec tam bola mladá doktorka,tá mi ho urobila za 5 minút a nič mi k tomu sama od seba nepovedala,veľmi sa ponáhľala. ☹

violetka1
autor
11. júl 2009

hm, ja ti neviem poradit, este som nebola u Višňovského ani na sone v 30tt.
Ale stretla som tehulku v cakarni u Laniho a ta tiez bola este ajpo 30tt a vedela, kolko cca vazi babo. Ale ci jej to sono robili zase na Bratislavskej, to neviem. Je to mozne. Bola v 36tt.
Quetinka, bojis sa, ze babo je moc velke?

quetinka28
11. júl 2009

ahoj violetka1,nebojím sa,že je veľké.bojím sa toho,či je všetko v poriadku.či v tej rýchlosti nič neprehliadla,aby sa babätku do porodu nič nestalo.vybrali ste veľmi pekné mená pre bábo.my ešte stále nie sme rozhodnutí,myslela som,že to bude jednoduché,vybrať meno a stále nič.dúfam,že do septembra niečo vyberieme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre