Poraďte dobrého pôrodníka v Trenčíne, Žiline, Martine

soldi
15. jan 2013

ahojte, stale sa neviem rozhodnut, kam ist rodit, tak som sa rozhodla to zobrat z druheho konca a to tak, ze si najdem dobreho porodnika a pojdem rodit proste k nemu 🙂

mam celkom slusny predpoklad, ze budem mat velke dieta, minule tehotenstvo som mala aj preeklampsiu, vahovy prirastok 45 kil a tlak 160/110.
chcela by som porodnika, ktory by aj za takychto okolnosti bol ochotny viest prirodzeny porod a neposlal ma hned na sekciu.
takisto by som uvitala prilozenie dietata hned po porode a dotepanie pupocnika.
dakujem za kazdu radu a skusenost.

sempro
16. jan 2013

@jankagun to určite nie 🙂

kobrtko
18. jan 2013

@jankagun chudatenko ☹ ...druhýktrát to snáď bude lepšie, lebo horšie sa asi nedá 😒
a ten bielik je prosím ťa, odkiaľ?

krajinnaekologicka
18. jan 2013

Ahoj! Ja by som si odporučila pôrodnicu v Čadci je to síce ďalej ako Žilina ale chodia tam baby aj zo Žiliny a dokonca aj Martina a Čiech. Čadčianska pôrodnice je cela rekonštruovana, má krásne izby aj pôrodne sály výborný personál! Čadčianska a Dolno Kubínska pôrodnica majú najviac pôrodov na Slovensku a doktori sú tam všetci úžasní. Vravím z vlastnej skúsenosti. Ja som rodila v októbri a mala som rizikové tehotenstvo. Veľmi som sa bála ale personál bol úžasný a všetko sme super zvládli. A napokon je rozdiel keď ťa po ťažkom a namáhavom pôrode dajú do starej škaredej izby ako keď ideš do peknej milej iziebky. 🙂

kobrtko
18. jan 2013

@krajinnaekologicka ...si fakt krajin. ekologička? a kde si študovala? Ja vo Zv (BS)

jankagun
18. jan 2013

@kobrtko ten Dr.Bielik je z BB...no dnes som sa dozvedela zase zlu spravu ohladom mojho druheho porodu...tiez som si myslela ze sa horsie asi neda..zacalo ma bolet pod bruskom an lavej strane aj mi to opucha,tak som s tym isla na gyncu..no a ako sa mi roztahuje lonova kost tam mi zacalo pretrhavat kusok creva do vonkajsej strany cez tie strbiny v lonovej kosti..takze mi po porode CR hrozi este aj tato operacia 😒 ..uz zacina byt toho na mna dost...ja sa len modlim,nech aspon ten CR doapdne bez dalsich komplikacii.....pozeram ze si z okresu MT,rodila si tam?vies mi aj odporucit nejakeho gynekologa? dakujem 🙂

vejula
18. jan 2013

@krajinnaekologicka ale zakladatelka chce nemocnicu naklonenu prirodzenym pôrodom. V čadci sa reže hlava nehlava. Ano je pravda, že su tam pekne izby a mily personal. Ale pokial sa jedna o prirodzene pôrody nola bodov.
Zastupca primara mi prepichol vodu kled som bola na 2 cm otvorena, to nema s prirodzenym pôrodom nič spoločne. KEby som tam prišla teraz po cisarskom a s takou velkosťou babatka v momente ma režu, preto si myslim, že pre zakladatelku CA nebude ta spravna volba.
Môj gynekolog povedal, že ak chcem rodiť prirodzene po cisarskom nech nejdem do CA lebo tam radi režu, v Za je to podobne, no tam su navyše ešte aj izby škarede a personal nevrlý - česť vynimkam

krajinnaekologicka
19. jan 2013

@kobrtko ja som študovala cudzie jazyky ale mala som kamaratoch v banskej čo študovali krajinnu ekologiu a veľmi sa mi to pačilo... moja prezyvka je len tak nahodna... 🙂

krajinnaekologicka
19. jan 2013

@vejula To je možne... Ja to vnímam tak, že sa snažia rodičke pomôcť tým, že urýchľujú príchod bábätka na svet. Samozrejme každy je na tom inak a ženy ktoré nemavajú pri pôrode silné bolesti si určite radi vychutnajú prirodzený pôrod....

vejula
19. jan 2013

@krajinnaekologicka ono to nieje až tak o tom vychutnavani boolesti, Ide o to, že ked skoro prepichnu vodu, môže sa to skomplikovať tak, že nakoniec musia rezať - môj pripad. Totiž hlavička je ešte vysoko pri prepichnuti vody sa môže stočiť tak, že nenalieha tym spravnym miestom a pôrod nepostupuje. Ja môžem porovnať pôrod v čadci, kde sice tie prišerne bolesti po prepichnuti vody trvali asi len hodku či dve, ale myslela som, že nastala moja posledna chvila. A pôrodom v MArtine, kde sice pôrod trval takmer 24 hodin, ale bolo to prirodzene, a aj ked bolesti boli silne, za ten čas som sa naučila s nimi pracovať a dalo sa to zvladnuť, a nebola som ani zdaleka z tej bolesti tak v prdeli ako po prepichnuti vody ked som BOLA NA 22 CM. tAKžE asi tak

vejula
19. jan 2013

na 2 cm nie 22 😀 😀

gabikkas
20. jan 2013

ahojte,
@jankagun - tak to ta nezoberie na planovany cisarsky, v MT pokial viem, tak cisarske neplanuju (tebe povedali, ze ta zoberu na planovany v MT??, lebo ja co bola so mnou na izbe, tak ju neplanovali ani ked mala ist na treti cisarsky, nechali ju vytrapit a nakoniec aj tak skoncila pod nozom)...samozrejme, ze zajednanie lekara v MT je oficialne, je to nadstandartna sluzba, maju na to cennik (lekarovi ide len cast penazi a aj ta je zdanena a druha cast ide nemocnici...) cena je 165 €, treba ju zaplatit pred porodom ked je iste, ze tam ten lekar je a ked prisiel mimo sluzbu. Mne ten prvy lekar bol v sluzbe, tak sme mu neplatili.

@soldi - vola sa Haško, ma menej ako 30rokov, myslim, ze 29r, teraz si dokoncil doktorat. Momentalne ma studentov aj na praxi (kamoska k nemu chodi na prax a je z neho cela paf 🙂 )...Ano, da sa s nim dohodnut vopred, myslim si, ze treba sa ist kontaktovat na neho do nemocnice, aby ti dali telefon, zavolas mu a opytas sa ho ci ta vezme, alebo nie (povedz mu aj o preeklampsii a ze by si chcela skusit rodit prirodzene co si o tom mysli...ale ja osobne si myslim, ze ak by si zase mala preeklampsiu, tak to treba hned riesit cisarskym, ci sa mylim? nie je tam nebezpecenstvo pre zenu? lebo mojho kolegu manzelka ju dostala, tak jej islo o zivot, tam to bolo dost na male, aby nezomrela, len ona ju dostala velmi skoro, uz v 25tt, co je nezvycajne...skus mu zavolat, pripadne sa s nim dohodnut na osobnom stretnuti, je naozaj velmi sympaticky, mily, pokojny, vyzaruje z neho cosi zvlastne 🙂). Ked som ja mala ist rodit, tak velmi nebral, lebo si dokoncoval dizertacku, tak mal dost na tom prace, mna zobral v tom case len preto, ze som ho mala dohodeneho cez kamarata.

Inak v neposlednom rade si neviem vynachvalit, ze mozu ist navstevy na izbu, nie ako v ZA, tam treba ist na chodbu, kde je X mamiciek, je tam chladno a fuka tam cez schodisko...

gabikkas
20. jan 2013

@vejula mozem potvrdit s tym prepichnutim vody. Ked som prisla na salu bola som na 8cm otvorena, ale Haško vravel, ze mi ju este nepusti, lebo je vysoko, co cely cas pred porodom bola stale hore, dokonca raz, ked ma vysetroval este pocas teho bola tak dole, ze jej chytil hlavicku a ona sa pomrvila, ze sme sa obaja prelakli 🙂 pustil mi este asi na 15minut oxitocin, aby zisla dole, pretoze vravel, ze by mohol prepadnut pupocnik, ked sa prepichuje, ked je tak vysoko...a teda ja som mohla rodit hned, ved si zober, ze som bola na 8cm, stacilo strihnut, kontrakcie som mala pravidelne...ale Haško vravel, ze to su otvaracie kontrakcie a este nie rodiace, ze este pockame...no a po tom oxitocine zisla dole a uz mi pustil a rodila som, ale vravim, ze este aj to sa snazil ju zatlacat dnu, aj ked telo ju vytlacalo von, aby to islo pomalsie, aby predisiel roztrhnutiu...vravel,ze cca o 5minut mi predlzil porod ako keby ma strihol a vysla by na prve, druhe zatlacenie...

V MT su velmi prirodzeny, tam sa moze az 10dni po termine prenasat (co je niekedy na skodu, lebo potom v nikeorych pripadoch je az infikovana plodova voda...), co hospitalizuju, nie ako v ZA, druhy den po termine davaju vyvolacavku...

gabikkas
20. jan 2013

@soldi ešte ma tak napadlo, ze som hovorila Haškovi ako som bola z toho prilozenia na brucho uplne mimo (v dobrom zmysle slova) a on vravel, ze to velmi rad robi, samozrejme, ze v tom pripade, ze na prvy pohlad sa zda dietakto aj zena OK. tak ak si to prajes, skus mu to aj povedat 🙂

jankagun
20. jan 2013

@gabikkas ahoj..dakujem za info 🙂 .ano povedali mi,ze ma zoberu na planovany CR,ze staci ked mi moja gynekologicka da presny termin a oni ma hospit.jeden den vopred a porobia interne vysetrenia...no este tam zajdem aj tak pre istotu,lebo aj izbu si chcem zajednat..

kobrtko
21. jan 2013

@jankagun Bože, prečo si musia niektoré maminy vytrpieť toľko, čo iné nezažijú za celý život? Nech si hovorí kto chce čo chce, tak je to nespravodlivé aj voči maminám aj voči detičkám... ale budem Ti držať palce,aby to dobre dopadlo, lebo nič z toho, čo prežívaš, nie je sranda 😖
prajem Ti veľa síl a nech celé dianie okolo tehotenstva, pôrodu a týždňov po ňom pre vás oboch dopadnú tak uspokojivo, ako sa dá 😉
Áno, som z okr. MT, jasné, že som rodila tam. Veď sa mi drobec narodil v 30. týždni, tak je to aj dobre, že mi ho nikde nemuseli prevážať, lebo tam majú dobré neonatologické oddelenie a väčšina zo sestričiek je tam veľmi milá. Aj lekárka Strechová je fajn, taká usmievavá žienka. No vravím, tam sa vlastne pri tých najmenších ani inak nedá, lebo keď sa ti narodí kilové dieťa, tak povzbudivé slová a optimistické vyhliadky sú pre teba to najdôležitejšie 🙂 . My sme mali šťastie, lebo malý sa po pôrode sám nadýchol a bol dosť čiperný, no boli tam aj smutnejšie prípady, no o iných nechcem točiť, lebo to nikomu nepomôže.
No a gynekológa ti odporučiť naozaj neviem, lebo ja som si tam 2 dni poležala a museli mi spraviť sekciu, nakoľko som mala minimum plod. vody. Ja som ani len netušila, že niečo ako zazmluvnenie lekára existuje a popravde by mi to bolo akurát na nič... Operoval ma dr. Galo, no ten už pracuje pre sanatórium Helios v Mt. Ale jazvičku mi spravil krásnu. Teraz ju ani nevidieť.
Osobne si myslím, že zazmluvnenie lekára je možno niekedy viac na škodu ako na osoh (ja by som si ho nedohodla vopred ani pri prvom pôrode, ak by som aj o tom vedela). Známa, čo robí v pôrodnici, spomínala, že niektorí lekári to moc radi nemajú...asi tí, ktorých si nikto nedohodne 😀)- vraj potom sa môžu k zazmluvnenej pacientke správať inak, ako by sa očakávalo... neviem, ako je to v skutočnosti, do zákulisia nevidím 😎
Počas predpôrodných vyšetrení som sa tam stretla s pár pohodovými lekármi (a pár zvedavými študentami- pevne dúfam, že to vyplýva len z ich profesionálneho smerovania 😝 )- napr. dr. Žigo, myslím- taký postarší pán, no fakt že zlatý človek, usmievavý típek, hneď mi zdvihol náladu, potom prof. Danko- prednosta- ten je tiež ústretový, no pri vyšetrení ma to bolelo (odvtedy ho volám doktor krátke pršteky)- ale inak tiež taký ľudský... jaj, a bola tam taká mladá lekárka, pekná snedá žienka, no veľmi prísna a občas nepríjemná, ale priezvisko som si nezachovala. Dr. Dókuš ma teraz vyšetroval, keď som mal krvácanie a pn, tak pri ňom sa pacientka cíti veľmi príjemne, vyžaruje z neho taký prirodzený pokoj. Vieš, lekárov je tam mnoho a koľkokrát ani nevieš, kto všetko sa ti medzi nohy pozerá 😀. Takže píšem, píšem a odporúčať neviem 😅
Tentokrát to nechám tiež na osud, veď pri pôrode mi mali všetci vedieť zakročiť, nejdem sa upínať len na jedného lekára, potom by som len zbytočne stresovala, ak by napr. nemohol prísť alebo ja neviem čo...mám proste o starosť menej 😀

kobrtko
21. jan 2013

@jankagun no a ešte som zabudla...keď som rodila 1. krát, ležala som pred pôrodom na izbe s dievčinou, čo viac ako týždeň prenášala, hádam sa to už blížilo aj k dvom... Mala zazmluvneného dr. Krivuša, no ten sa na ňu akosi vydlabal, furt sa na tom rozčuľovala 😖
Každé ráno chodila "rodiť"-primontovali ju na pásy, vyvolávačky a neviem, čo ešte a každý večer prišla unavená ako kôň na izbu, že ešte nič...bola z toho dosť vedľa (kto by nebol). Plakala chúďa, od zúfalstva a vyčerpania...ja som potom o 2 dni porodila cisárskym, no stretávali sme sa, a ona furt s bruchom, zúfalstvo v očiach..vravela im- spravte mi cisársky, ja už nevládzem...takto sa pár dní trápila a hádajte- áno, museli jej aj tak spraviť sekciu, lebo malej sa vôbec nechcelo ísť na svet. Našťastie obe boli zdravé. No, a mamima už teda vraj do martinskej rodiť nepôjde...
Viem, je to dosť odstrašujúci príklad, ale pevne dúfam, že takto nenechajú vytrápiť sa každú maminu a proste len mala smolu na nejaké zlé postavenie hviezd vo vesmíre alebo čo. Veď človek počúva najmä chválospevy na mt pôrodnicu, tak som maminy dúfam, neodstrašila, nebol to môj úmysel. Lebo naopak, mňa sa tam ujali úplne v pohode a stále ma pozorovali, nenechali nič na náhodu, ja som vcelku spokojná.

didi44
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankagun
21. jan 2013

@kobrtko jeeej Dakujem veeelmi pekne za vycerpavajuce odpovede 🙂 super! naozaj vela zalezi na tom,na akeho lekara natrafim hmm..takze zazmluvnovat si teda nebudem....my sme povodne chceli ist do sukromnej porodnice do BA-vyzera to tam super,lekari su uplne ustretovi(ved si za to mamićky aj dobre platia) a vyzera to tam ako v 5* hoteli...lenze kedze som na rizzikovom(nemaju tam Jisku),tak ma tam zoberu len na vlastnu zodpovednost..takze musim rodit len v nemocke kde je vsetko "po ruke"..a BB som odmietla uplne po mojej skusenosti tam,a ostala len ZA alebo MT..o MT pocuvam vcacsinou len same chvaly,aj prostredie je zrekonstruovane a vyzera to tam ok,aj nadstandardka izba vyzera dobre.a kedze nemali problem s tym ze musim rodit planovanym CR (jednak kvoli predchadz.porodu,a jednak kvoli krvnej chorobe) tak jednoznacne vyhral MT porodnica,tak dufam ze sa opat nesklamem 🙂 ..

kobrtko
21. jan 2013

@jankagun Neboj, čo má prísť, to príde...hádam mnoho toho lepšieho... tak keby som si mala vybrať medzi mt a za, tak rozhodne mt, a to nie len preto, lebo to mám blízko...
Ja mám teraz tiež rizikové tehu, no zatiaľ som v pohode (klop klop klop), už som si niekoľkokrát volala sanitku a viem, že ma tam v pohode dovezú, ak bude treba, tak som kľudná.
Tak si radšej vyber nemocku, kde je všetko poruke aj pre teba, aj pre bábo... no vieš, luxusná nemocnica bez potrebných oddelení, tak to radšej v nejakej fakultnej, kde vieš, že sa o všetko postarajú. Lebo nie je dôležité len to, či sú tam pekné izby..a okrem toho, aj obyč. izba v mt je celkom v poriadku, to si tam mala byť pred rekonštrukciou 😀 . Dúfaj, že všetko dobre dopadne a to si opakuj ako mantru, uvidíš, pomôže, pa

jankagun
21. jan 2013

@kobrtko to ano,jasne ze nezalezi len na peknej izbe 🙂 ,mne ide o tom ze by som rada mala sprchu a WC na izbe,lebo vo BB som sa musela trepat cez dlhociznu chodbu do sprchy a aj na WC a to po tych klystiroch bolo ozaj narocne :D a nedajboze ked som este musela cakat ked boli obsadene a vo mne to vrelo :D ......a v tej andstandardnej izbe su povolene navstevy priamo na izbe?ci sa musi chodit do tej miestnosti navstevnej?´bo v BB to bolo tak,ze ked som bola na obyc.izbe,tak som musela prejst zase celu chodbu,a ked bola miestnost plna tak sme stali na chodbe v prievane-no uzas!.a tie v nadstand.izbe mali povolene navstevy primo v nej-co bolo super(aj kvoli sukromiu,aj kvoli babu ze nemuselo ist cez celu chodbu)

soldi
autor
21. jan 2013

@gabikkas jeej, dakujem, si ma uplne navnadila teraz 😵 moj kamarat studoval v mt, tak sa ho popytam, ci ho pozna 🙂 mamina je zas kamaratka s prednostom v mt, tak mozno pojdem vazne tam 🙂
prveho som rodila prirodzene aj s preeklampsiou, sice som mala tlak 160/110 ale citila som sa dobre, kontrakcie ma skor steklili ako boleli (na vzdycharni som si citala detektivku 😀 ) a cely porod od prirodzeneho prasknutia vody trval 10 hodin 🙂

chcela by som teda aj druheho syna prirodzene, kedze pri prvom mi tvrdili, ze sa to neda a nebyt toho kamarata, tak som uz po sekcii 🙄
jedine z coho mam vsak teraz obavu je z jeho velkosti, uz teraz je o 16 dni vacsi, prvy syn mal predpokladanu vahu v TP 4,5 kila, nastastie sa narodil o 3 tyzdne skor "len" s 3850/52

nevies, len tak orientacne kolko moze stat zazmluvnenie?

kobrtko
21. jan 2013

V mt máš aj na obyčajných izbách povolené návštevy od rána do večera- niekedy to bolo až otravné, keď maminke prišla celá rodina, boli tam 2 hoďky a ja som potrebovala odsať mlieko, ale asi treba byť asertívna a povedať, že potrebuješ byť chvíľu sama 😉 Na izbách ste po dve.
Aj bábätká sú s mamami na izbe, ak si to mama želá, aj 24 hod. denne. Okrem toho medzi každými 2 izbami je kúpeľňa (akási bunka), vstup do nej je samozrejme z izby. Kúpeľňou sa dá prejsť do tej druhej izby. Je to fakt super, ak sa potrebuješ osprchovať a nemusíš sa s vložkou medzi slabými nôžkami trepať až kdesi do aleluja... 😀
Len toaleta je na chodbe, ja som mala šťastie, že som mala izbu priamo naproti nej. Ale hajzlíky sú tiež vynovené, takže čisté, pohoda.
Netuším, ako je to na nadštandardnej izbe, no sa mi zdá, že tam je wecko priamo na nej. Inak kukni si stránku univerzit. nemocnice martin a tam to je aj opísané.

didi44
22. jan 2013

@burina4 ..nuz..neviem cim som koho svojim poznatkom urazil, ze mi admin prispevok vymazal, ale nemozem za to, ze viac ako odbornost je niektorymi prispievatelkami viac preferovana ludskost....mozno postavena v zavislosti na pocte prstekov..v momente ked sa zabuda na toho najdolezitejsieho..otca ocakavaneho potomka...

evkafi
13. júl 2013

@lussi2 da sa dr.kopcan aj priamo zajednat?

lussi2
8. aug 2013

@evkafi urcite ano, povodne ma mal rodit on, na tom sme sa dohodli este ked som zostala tehotna, len dva dni pred porodm odisiel na dovcu, a dohodil mi Hlav. Zvolaj mu a uvidis co ti povie. ja chodim k nemu aj do cegysu.

evkafi
9. aug 2013

@lussi2 uz mam po porode viac ako tyzden 🙂) ale dik

lussi2
9. aug 2013

ja sem nechodim casto. hlavne, ze uz mas potom🙂. Rodila si v Tn? Prajem vela zdravicka drobcovi 🙂

pepu
26. máj 2015

Neviete nahodou ako sa da skontaktovat s dr.Haskom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre