Pôrod a čo ďalej? Mám hľadať nového gynekológa?

zrzulka
31. okt 2007

Neviem ci sa to tu rozoberalo ale nic som nenasla. chcela by som sa opytat ako to je. Som v 35tt. Dnes som bola v poradni. gynekolog mi spravil kultivaciu a spytal sa ci chcem u neho rodit alebo inde. povedala som ze na Antolskej (moj gynekolog je porodnik v Ruzinove). tak mi povedal ze mam teda ist na Antolsku uz nabuduce (cize mi nedal dalsi termin) Co mi prislo normalne ale potom este dodal ze tam budem chodit aj po porode a keby bolo nieco treba podpisat kvoli poistovni tak on mi to podpise. Cize naznacil ze som u neho skoncila. neviem co teraz dalej. Mozem ostat po porode u porodnika aj ked si ho nezazmluvnim? alebo mam hladat teraz noveho gynekologa? zoberie ma niekto v mojom stave? alebo mam pockat kym porodim a potom hladat co nie je nic moc predstava kedze budem mat uz babetko a navyse mozem mat nejake problemy a byt bez gynekologa neprichadza v uvahu.
A prietoky vam robili v nemocnici az alebo este vam ich spravil vas gynekolog? Dakujem

hellosona
31. okt 2007

zrzulka: tak take nieco som este nepocula... ved je slobodna volba lekara. nikde nie je napisane, ze ma musi odrodit moj gynekolog - porodnik. skor si myslim, ze xcel, aby si porodila u neho a zazmluvnila si ho.
ty mozes urcite u neho pokracovat, ak si spokojna s jeho starostlivostou...

sue
31. okt 2007

Zrzulka, na gynekologickú prehliadku v šestonedelí sa zvykne chodiť k tomu lekárovi, ktorý ťa odrodil... potom sa zas vrátiš k svojmu gyndošovi, ak nerodíš u neho... Robí sa to tak preto, aby si prípadné problémy odstránil ten kto ich spôsobil + ten u koho rodíš ti aj napr.šije nástrih a teda on najlepšie vie posúdiť či sa rana dobre hojí a podobne...

zrzulka
autor
31. okt 2007

vdaka za odpovede, ja som prvorodicka tak sa v tychto veciach nevyznam. viem ze po kyrete som sa hned vratila ku svojmu gynekologovi a do nemocnice si sla len pre vysledok histologie. tak som myslela ze aj teraz porodim a vratim sa ku mojmu gynekologovi. asi som ho len zle pochopila ale je to jeho chyba ze sa mi nikdy nevenoval a nikdy nic nevysvetloval. ma ku mne dost chladny vztah:(

hellosona
1. nov 2007

zrzulka: aj ja som prvorodicka a vela o tom neviem... moja gynekologicka je tiez zvlastna osobka, na nic ma neupozorni, nic mi sama od seba nepovie, na vsetko sa musim pytat, ale pocas tehotenstva som ju uz nexcela menit 😖 . po porode by som ju vsak velmi rada vymenila 😉

zrzulka
autor
1. nov 2007

a kam sa chystas ist? toto je uz moj druhy gynekolog, menila som ho kvoli tomu ze som ostala tehotna a teraz toto? hladas uz teraz niekoho noveho? alebo az po porode? ja by som uz aj teraz zacala ale vobec neviem kam ist pretozeb som cghodila do sukromneho centra kde som ocakavala iny pristup k pacientom ked sa tam plati:(((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre