Pôrod na Myjave alebo v Skalici

maminka2
9. feb 2007

Zdravim vsetky mamicky,

som zo Zahoria a rozhodujem sa medzi tymito dvoma porodnicami. Aké máte skúsenosti? Čo lekári, sestry, vybavenie? Dávali ste niekomu niečo? Ďakujem.

oliverka
31. mar 2007

Jeeejda, tuto stranku som nasla uplne nahodou a som prekvapena, ako to tu zije. Same Zahoracky... Chodievam na babetko.sk a v diskusii o myjavskej porodnici som bola jedina, ktora za zapojila. Rodila som tam v juni 04 u primara. Ak budem niekedy znova tehotna, urcite zamierim prave tam, Skalica mi nie je jednak sympaticka a jednak sa tam rodi ako na beziacom pase. Ja som mala trocha "specialne" poziadavky a primar mi vysiel maximalne v ustrety. Kamaratka ma termin na konci aprila a tiez ide na MY. Potom pripojim cerstve informacie. MImochodom, o MY porodnici bol obsiahly clanok v mesacniku Zdravie 02/2005. Myslim, ze to najdete aj na ich stranke www.casopiszdravie.sk.

maminka2
autor
31. mar 2007

Ahoj oliverka, ja som ten clanok hladala, ale som ho nenasla, mam pocit, ze prave tento clanok na internete nie je ☹

oliverka
31. mar 2007

Pre Maminku2: klikni si na www.casopiszdravie.sk v lavej casti na cislo 02/2005 (pod titulkou aktualneho cisla). Ked sa ti nacita, v pravo hore su najdiskutovanejsie clanky a prave tam je "Annin porodny plan". Dostanes sa tak na diskusiu k clanku a potom aj na samotny clanok. Nie som si ista, ci sa v clanku spomina Myjava, v tlacenej verzii vsak bol este jeden clanok - rozhovor s primarom Gasparikom, ako lekarom, o ktorom sa v clanku hovori. Ak by si mala nejake otazky, pytaj sa. Mimichodom, si zo SE?

milhaus
14. apr 2007

ja som rodila v Trnave ale to čo tu vi píšete je to na myjave vybavené lepšie ale v TT je zasa lepšia starostlivost o predčasne narodené deti koli čomu ma tam z PN previezli
inak pochádzam z MY a počula som o MY pôrodnici dost dobreho, kopa starych doktorov sa vymenila a ty novy su vraj dobry

oliverka
18. apr 2007

Diskusia nejako utichla, asi uz vsetky rodite... Ak budete mat cas, informujte nas, ako ste boli spokojne vo "svojej" porodnici...Drzim palce 😵

cherie25
12. júl 2007

ozvite ak ste ešte niektorá pred pôrodom a chystáte sa na myjavu

elanela
2. aug 2008

aj ja by som mala íst na Myjavu babulky podelte sa so svojou skúsenostou

avanka
2. aug 2008

Elanela, ja som sice nerodila na Myjave ale pred 6 tyzdnami v Skalici planovanou sekciou a na porod mam najkrajsie spomienky, bol to jeden z najuzasnejsich zazitkov v mojom zivote...
Fantasticke sestricky, ci na porodnici ako aj na novorodeneckom, kde som im chodila vyplakavat, ked som mala na 4 den strasne naliate prsia a neslo mi kojenie, uuuzasni lekari, dobra strava....ja by som uz nikde inde nesla a normalne sa tesim, ze sa tam o 3 roky vratim....skor nesmiem...skoda

blcha
21. aug 2008

elanela ja som rodila na myjave a mozem len chvalit doktor super sestricky velmi mile a ochotne rodil ma primar Gasparik a bol uzasny takze Myjavu doporucujem

dula_renka
21. aug 2008

Ahojte dievčatá, pridám aj ja svoju skúsenosť so skalickou pôrodnicou. Rodila som tam plánovanou sekciou u primára Kvaltína už pred vyše 12 rokmi. Pôvodne som mala ísť do už dnes zrušenej pôrodnice na Šulekovej, ale bolo to tam ako na bežiacom páse, tak som išla rebelsky do Skalice. Spôsobila som tam riadny poplach...xixiix, pani až od Bratislavy,/ bývam v Pezinku/ prišla rodiť až do Skalice. Neviem ako je to tam dnes, ale vtedy to bolo úžasné. Na jedno WC, kúpeľňu a prebaľovňu boli len dve izby. Takmer ako dnes nadštandart. Ale tam to bolo už vtedy štandart, nič sa nepriplácalo, keď dnes vidím ako sú nasekané maminky v malých izbičkách, tak mám naozaj dosť. Lekári a sestričky boli super, až na jednu takú mrchu, ale tú som nejako zvládla. Keďže v mojom prípade bola sekcia dosť vážna a dlho mi tiekli infúzie, stále sa o mňa starali a nosili mi dieťa aspoň na *pozeranie* keďže som bola nemohúca. Rada na všetkých spomínam.

krajcatko
1. jan 2009

ahojte maminy a buduce maminy, kedze by som chcela ist rodit na Myjavu (este sa rozhodujem aj nad Trecinom), tak by som vas chcela poprosit o vase nazory a pripomienky na Myjavnsku porodnicu, preto by som bola rada, aby tato diskusia akosi obzivla 🙂 TAK PROSIM PISTE 😅

janette4
6. jan 2009

ahojte.ja som rodila na MY v júli a bola som spokojná,(aj keď s určitými výhradami,ale na tie časom určite zabudnem ).Perfektný doktori, fajn sestričky, na novorodeneckom je skvelý dr.,aj sestričky sú hrozne milé a ústretové.Ja mám veľmi veľké prsia a mala som problémy s kojením,lebo malý sa nevedel prisať a boli veľmi ochotnéa pomáhali nám,ako sa dalo, zo začiatku sa s nami trápili aj hodinu,kým sa prisal, aj v noci.
Strava nič moc, bola som tam 13dní a 12sní som jedla zemiaky na obed aj večeru, ale dá sa to vydržať.Po príchode domov mi bolo vzácna aj manželova vára. ale inak som bola spokojná.Pôrod mi vyvolával primár,fantastický človek, a rodil ma dr.Krč, mladý,ale veľmi šikovný doktor. 🙂 a veľmi pekný 😀 😉

yamahafazer
21. jan 2009

ahojte 🙂
chcem sa spytat tych co rodili na Myjave ake veci si treba doniest so sebou k porodu a pre babo?Dakujem 🙂

krajcatko
28. jan 2009

dakujem janette za nazor, som rada, ze si bola spokojna, lebo ja uz som sa rozhodla rodit na Myjave. Lezala som tam uz 4 dni, tak som si to tam obhliadla 😀 Krca aj primara Gasparika poznam, mam ich rada. K primarovi chodim na poradnu. A preco ti vyvolavali porod?

krajcatko
28. jan 2009

yamahafazer ty chces rodit tiez na Myjave? ja mam ist buduci tyzden na poradnu a ked som tam lezala tak mi manzel povedal, ze tam bolo napisane, co si mame doniest do porodnice, tak ked tam bud tyzden pojdem tak sa tam mrknem a napisem

telinka
28. jan 2009

ja som rodila pred rokom v skalici a sestricky su tam naozaj uuuzasneee 🙂

dada78
29. jan 2009

ahojte,ja som rodila minulý rok vo februári na Myjave -dr.Tallo a teraz čakám bábo v júni a rozhodne by som chcela rodiť znovu na Myjave.Sú tam veľmi príjemní doktori, chodím tam na Sono. Tiež sestričky,tak z novorodeneckého ako aj z pôrodníckeho oddelenia boli veľmi ústretové,ako prvorodičke mi ukázali ako kúpať,prebaľovať,obliekať 🙂 mám iba pozitívne spomienky. 😵

krajcatko
29. jan 2009

super dada, tak nech ti to dopadne dobre aj v juni 😀 a nech ste spokojni. A ako si rodila v termine, alebo ti vyvolavali alebo ako to bolo? Mala si babo na izbe? Napis viac podrobnosti, ak mozes

dada78
30. jan 2009

krajcatko,rodila som v termíne, keďže mi to vychádzalo na 29.2. tak mi primár sľúbil, že ak by sa malému nechcelo von, tak mi dajú 28.2. vyvolávačku,ale že si myslí,že to bude a mal pravdum už som sa začala postupne otvárať.27.2.som prišla do poradne aj s taškou,rovno ma prijali a dali na izbu k jednej super holke,čo mala akurát deň po pôrode.Nahovorila ma,aby sme išli spolu do bufetu,to je o 4 posch.nižšie a my niežeby výťahom,ale pešo.Možno mi to pomohlo 😀 Večer mi odtiekla plod.voda o 17.30 a zobrali ma na čakačku.Zavolala som manželovi aby prišiel,platí sa za to smiešných 300,-Sk. Dali mi klystír,vôbec to nebolo nič strašné.Vedľa čakačky je vykachličkovaná miestnosť so sprchou,WC,masážnou vaňou,to všetko môžeš použiť počas čakania na pôrod.Zmerali mi ozveny srdiečka malého a tiež intenzitu vzťahov.Bolesti tie ozajstné prišli až okolo 18.45 a malý sa narodil o 20.22hod. Sestričky boli super,manželovi ukazovali,ako mi má masírovať chrbát a hovorili, kedy tlačiť.Malého si zobrala sestrička umyť a obliecť a vtedy bol pri nej aj môj manžel,dokonca mu urobila aj 2 fotky s malým. Do nejakej 23.00 som bola na pôrodnej sále,kým mi dotiekla infúzka s oxytocínom - na stiahnutie maternice a potom ma previezli na izbu. Ráno o 5.00 dávajú detičky na kŕmenie a ver tomu,že aj keď som bola zašitá od vrchu po spodok,posadila som sa na posteli a snažila sa toho malého hladoša nakŕmiť.Na vizitu si deti berú na novorodenecké, ale potom skoro celý deň sme ich mali pri sebe.Večer prišla sestrička a ukázala nám kúpanie.Po večernom kŕmení sa nás pýtali,či ich chceme na noc pri sebe,alebo ich postrážia oni 🙂 ,a my sme boli radi, že sa aspoň trošku vyspíme.Na izbe sme boli dve, dve izby sú aj so sprchou,tie sa priplácajú,neviem koľko,tuším 100,- , jedna izba je pre ženy po cisárskom reze,tie sú pri sestričkách a tie deti nemôžu mať pri sebe celý deň,kôli hojeniu rán,ale nosia im ich podchvíľou. Ja mám len pekné spomienky na pôrodnicu a snáď sa mi to zopakuje aj v júni. Nech to aj Tebe dobre dopadne,držím palce. 😵

krajcatko
31. jan 2009

jej dakujem dada, ze si toho tolko napisala. Som velmi rada, ze babatka ste mali cely den pri sebe a keby ste chceli mate ich aj v noci, to sa mi moc paci, ze sa mozes rozhodnut, je to super. Tak dakujem a zelam este prijemne a bezproblemove tehotenstvo.

luboslava1511
17. feb 2009

ahojte mamicky, mate niektora skusenosti s epiduralom na MY? Mam uz jeden porod za sebou-sekcia v celkovej anestezii. Nieze by som tuzila po spinali-tiez ma svoje vyhody aj nevyhody-. Kamoška rodila v spinali na MY, ale uz davno, no moc spokojna nebola. Vraj jej to napichavali 7x az sa to podarilo.
Ked som tam bola ja/minuly rok/, pocula som, ze sa to tam nerobi./alebo to nechcu robit/.

deborah1
17. feb 2009

Ahoj Luboslava,presne toto som sa aj ja chcela spýtať-ako je to s epidurálom na Myjave..Ja som všetky 3 deti rodila na Myjave,ale mala som veľké bolesti,tak teraz chcem ísť rodiť do BA-kvôli epidurálke,lebo tam ju poskytujú 24 hod. a majú aj s ňou skúsenosti.Ja som už pri 3.synovi chcela,tak mi povedali,že sa dá,že zopár žien už na My tak rodili,len sa mám dohodnúť s anesteziológom.Ja som sa s sním chcela dohodnúť až keď som pred pôrodom ležala v nemocnici 😅 ,no-zrovna bol na dovolenke,tak som musela zase trpieť 😒.Ale epidurál je vlastne iné ako spinál..

deborah1
17. feb 2009

A ešte som chcela,že ja si pochvaľovať nejako na My pôrodnicu nemôžem-nemám vôbec dobré spomienky na správanie sa sestier pri pôrode.No možno teraz je to už iné,veď predsa to bolo skoro pred 5.-timi rokmi.Sestry z novorodenec.boli fajn,to si sťažovať nemôžem.Čo sa týka doktorov-ja chodím k Šťastnému,on je myslím dobrý doktor,i keď som uňho nerodila.Aj primár je určite dobrý,ovšem,ak naňho zrovna pri pôrode natrafíte.Keď som pred pôrodom ležala v nemocnici,zrovna napr. tuším v nedeľu v noci mala službu nejaká doktorka od niekiaľ mimo,kt.som vôbec nepoznala,tak som len tŕpla,aby som vtedy nezačala rodiť.Okrem toho,myslím,že sú tam nejakí noví mladí doktori-neviem,akí sú,ale keď som pred rokom a pol prišla na gyndu s krvácaním v 7tt,išiel ma prezrieť jeden mladý doktor,kt.ma ani neprezrel,lebo nevedel ako na to alebo čo a ešte jemu sestrička diktovala,čo mi má predpísať.Teda neviem,či sa zaúčal,ale pri pôrode by som ho nechcela 😖

dada78
19. feb 2009

deborah, za posledný rok sa tam dosť toho pomenilo, najstarší lekár je primár a ten je v najlepších rokoch 🙂 práve vďaka nemu má nemocnica-pôrodnica dobré meno. Je tam veľa mladých lekárov, každú chvíľu sa niekto zaučuje, ale neverím, že by nechali rodiť začiatočníka bez dozoru.

deborah1
19. feb 2009

dada,a nevieš,či dávajú bežne epidurálku?

pollyanna
19. feb 2009

deborah epidural na myjave len vynimocne a vacsinou len v pracovnej dobe... 😒

dada78
20. feb 2009

tiež si to myslím,lebo mne pri pôrode bol jeden lekár,dve sestričky z pôrodníckeho a jedna z novorodeneckého. Ale možno sa to dá dohodnúť. Nechodíš Gašparíkovi do poradne, on by Ti mohol povedať najlepšie.

luboslava1511
20. feb 2009

no ja k tym lekarom. Nemozem povedat ze by boli zli. Ja som mala komplikacie, no neviem povedat ze za to jednoznacne mohli oni. Stalo sa a neriesila som to. Bolo dolezite, ze malinka bola OK. Myslim si vsak, ze by sa mohli trocha timovo zladit/ti mladi/. Zazila som vymenu nazorov lekarov priamo predo mnou. No primar to vyriesil. On je naozaj clovek na pravom mieste. Profesionalne aj ludsky. Je tam vela mladych dr., ale nikto z nich si nedovoli konat na vlastnu past bez konzultacie s primarom.

renuskacool
21. feb 2009

Ahojky no ja som na MY rodila tiež-dokonca 2 krát....V rokoch 2000 a 2007.pri prvom bol matejka-no comment a pri druhom Gasparík....Neviem posúdit s inými pôrodnicami ale prístup bol o.k.,aj sestričky v pohode.jediné čo mi tam vadilo bola ta teplá voda ktorej bol vždy nedostatok-proste nemohla som íst do sprchy kedy sa mi chcelo,musela som si počkat na teplú vodu....vlažnú....

opus11
5. mar 2009

Caute kočky ja som rodila v Skalici v juni 2007 a bola som spokojná 🙂 Asi záleží aj akeho lekára máte vybraneho a kedze som chodila k Mudr. Černákovi uz som dalej nerozmyslala kam pojdem rodit. Izba bola super lebo som bola na nadstandarte a mozem len odporucit. Sestričky boli tiez fajn a pomahali ako sa len dalo a to tam bolo vtedy plnné oddelenie. Bohužial mi nevysla epiduralka lebo som bola uz velmi otvorena. Ale ak niekto chce doktorka z anesteziologického oddelenia vam ju spravi po rozhovore este pocas tehotenstva je velmi prijemna. Je pravda ze oddelenie by potrebovalo opravu a nepacilo sa mi ani kreslo na ktorom som rodila lebo sa nedalo polohovat. Ale inak som bola spokojna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre