Pôrod na Myjave alebo v Skalici

maminka2
9. feb 2007

Zdravim vsetky mamicky,

som zo Zahoria a rozhodujem sa medzi tymito dvoma porodnicami. Aké máte skúsenosti? Čo lekári, sestry, vybavenie? Dávali ste niekomu niečo? Ďakujem.

tasha8
11. mar 2009

ja som mala CS na MY a som velmi spokojna, robili mi ho Dr.Tallo a Dr.Krc a jazva super sa mi zahojila, aj rez je to celkom pekny, je to sice cz 15cm ale fakt sa to da, na to ake velke babo som mala a co som si aj citala kadejake peripetie tuto baby co maju s hojenim rany a tak...sestricky aj na novorodeneckom aj na druhom boli fajn, vacsina z nich mila a aj pokecali a co sa tyka lekarov tak podla mna su velmi fundovani a hlavne ti mladi su sikovni, klobuk dole pred nimi

dada78
12. jún 2009

ahojte, ja som rodila pred 8 dňami na Myjave a keď ak bude nabudúce ... tak zase pôjdem tam.
V stredu ma primár prijal do nemocnice, nakoľko som bola už druhý týždeň otvorená na 5cm a malý uložený úplne dolu, tak nechcel riskovať, že mi doma odtečie plod.voda a malý sa začne tlačiť,alebo vylezie von aj pupočník,čo hrozilo... som mu veľmi vďačná, že je taký zodpovedný a neriskuje. Na druhý deň som ráno dostala klystír a čípok na vyvolanie pôrodu zhruba o 7:00, keď začali prvé kontrakcie, zavolala som manžela. Sestrička mi dala fit loptu,aby sa ľahšie malému postupovalo 🙂 fakt to zaberalo, určite lepšie ako ležanie. Okolo 9:30 už to boli riadne kontrakcie, tak ma vyšetril MUDr.Šťastný, a že už som otvorená na 8cm a ideme rodiť, odpustil plodovú vodu a keď už som zišla dolu,cítila som hlavičku nesmierne tlačiť. Prešla som do pôrodného kresla a už aj začal pôrod,ani mi nemuseli nohy upevniť, manžel hovoril,že do minúty bol drobec vonku. Robili nám aj odber pupoč.krvi. Chcem sa aj touto cestou poďakovať celému personálu za super prístup, hlavne primárovi MUDr.Gašparíkovi,MUDr.Šťastnému, MUDr.Noskovi a tiež všetkým sestričkám z pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia. Odporúčam nadštandardnú izbu,tiež strava mi chutila 🙂

leniciatko
15. júl 2009

to som veľmi rada,že si bola spokojná, takéto odporúčanie veľmi pohľadí dušu.... 😉

danu
2. sep 2009

veam • 32tt • Dnes o 09:27
Ahojte,baby čo sa chystáte rodiť alebo ste už rodili v Skalici,aké máte skúsenosti???

deborah1
10. sep 2009

Baby,k Skalici sa neviem vyjadriť,ale 3-krát som rodila na Myjave a raz v Topolčanoch /kvôli epidurálke/ a musím povedať,že Myjavu hodnotím lepšie ako vychýrenú Topolčiansku nemocnicu.Inak,s pôrodom som bola spokojná,aj epidurálku som mala,bolo to super,doktori a sestričky gynek. hodntím dobre,ale to potom 🙄 ,na myjave je oveľa lepší systém s novorodencami,viac som sa tam naučila,mám oveľa lepšie spomienky a ak nejaký certifikát Baby Friendly Hospital sa dáva,tak ja už na žiaden neverím. 😒

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jumca
22. sep 2009

ahojte,
tak pokial ide o porodnicu na myjave davam jej 95%!!!!!! vsetko bolo super az na 2 sestricky ktore sa starali o maminy - tie boli neprijemne a doslova ako keby ix ta praca otravovala, ked som sestricku o nieco poprosila tak jej to trvalo 3 hodiny pokial to spravila, alebo na to zabudla celkom!!!! ale take su tam nastastie len 2!!!! detske sestry su vsetky uplne super, trpezlivo mi pomahali prikladat maleho k prsniku, nakolko som mala cisarsky a mliecko sa mi rozbehlo az na 6 den- jeden den pred odxodom z nemocnice...no a este je nevyhoda ze stale netecie tepla voda, takze na sprxovanie treba vymahnut spravnu hodinu alebo sa osprsit v studenej 😉
co sa tyka doktorov su uplne super zase az na jedneho... zato primar Gašparík je uplne uzasny clovek, velmi mi pomohol teda ani nie mne ako nasmu malemu, nebit jeho tak nas maly uz nezije!!!
PATRI MU MOJE VELKE DAKUJEM!!!! 🙂
no a co sa tyka porodnej saly neviem posudit, nakolko som mala cisarsky a bola som na operacke, ale s tej som mala poriadny strax.. 😀 vsetky tie zelene kaxlicky ako vo filme a tie pristroje..brrr ☹ este ze ma tak ryxlo uspali 😉 no a izby su v pohode postele su polohovatelne, po 2 maminax na izbe.wc a kupelka su na xodbe...nadstandartky - 2 izby to maju priamo na izbe...
takze toto je moj dojem a moje pocity z Myjavskej porodnice... 🙂

lupege
16. okt 2009

tak ja sa zase pridavam na stranu Skalice... bola som so vsetkym spokojna, tak s porodnicou a jej zamestnancami ako aj so sestrickami a lekarmi z novorodeneckeho. Vybavenie nemocnice v norme, nemala som nadstandard, ale izbu s tromi postelami a samostatnou kupelnou, na ktorej som bola sama, takze "kvazi" nadstandard bol 🙂 Pristup a starostlivost super, lekari mladi a sympaticki (az na primara, ten brrrr). Na sale je nova postel, pohodlna. Manzel u porodu, prilozenie baba hned na sale, rooming in 🙂 Ked bude druhe, vraciam sa do SI 🙂

geodetika
9. nov 2009

ahoj lupeqe.Ja sa tiež chystám do skalickej pôrodnice.Mohla by si mi napísať čo si tam všetko potrebovala,lebo na niektorých stránkach som sa pozerala na výbavu do pôrodnice a zdalo sa mi tam príliš veľa zbytočných vecí.Ďakujem 🙂

oliinka
3. jan 2010

chystá sa najbližšie niekto do myjavskej porodnice?ja dufam,že aj niekedy v apríli.prveho synčeka som rodila na Myjave a bola som spokojná,aj manžel bol pri porode.inak pri porode mi bol Mudr.Tallo,čo je aj moj obvodný gynekolog

jumca
5. jan 2010

oliika aj ja som rodila pred 4mi mesiacmi na MY a bola som max.spokojna..rodil ma primar naozaj super odbornik na spravnom mieste 🙂 naozaj bol 100%tny 🙂

lupege
5. jan 2010

ahoj geodetika, neviem ci je to este aktualne, ak nie prepac, ale akosi som sa sem nedostala. Malinka dava zabrat 🙂 Takze ak potrebujes este vediet: pre seba budes potrebovat samozrejme vlozky, nocnu koselu, hygienicke potreby, najlepsie detske mydlo na sitie a odporucam jednorazove nohavicky. Pre babo co sa oblecenia tyka nic, daju ich, jednorazove plienky, bavlnene plienky cca 5, max 10 kusov, vlhcene obrusky a modru indulonu. Nic ine v podstate netreba... ak chces dat dudlik, tak prevareny dudel so sebou vezmi. Take veci ako rozne masticky, lieh na pupcok a podobne veci potrebovat v porodke nebudes. Vsetko daju sestricky z detskeho. Dufam som este pomohla 🙂

veve24
5. jan 2010

Myjavska porodnica je HROZNA!!!!!

oliinka
6. jan 2010

veve24 a prečo je hrozná?

jumca
6. jan 2010

aj mna zaujima preco mas veve taky nazor na MY porodnicu?? 😒

veve24
7. jan 2010

Nastastie to nemam z vlastnej skusenosti, ale rodili tam v novembri dve velmi blizke priatelky a dopadli hrozne. Nemaju momentalne pristup na internet, ale ked sa sem dostanu, urcite sami napisu. Jednu rodil doktor Tallo, mal otrasny pristup,sestricky kricali, vsetci boli nervozni a neprijemni, nasilu im nutili oxytocin a kopec inych veci...ani nemam chut o tom pisat. Proste jednoznacne NIE pre myjavsku porodnicu!!!!!! S pristupom, aky k nim mali sa stretla moja mamina pred 26 rokmi...bodaj by ju zatvoríli hned zajtra. Ak niekto tusi, co je to prirodzeny porod,pozitivny pristup a respektovanie zelani a prav rodicky, nech nic z toho v tejto porodnici necaka.

jumca
7. jan 2010

veve s tym oxytocinom mas pravdu aj mne ho davali, aj ked som nexcela, ale som si vtedy povedala ze asi vedia preco mi ho pixaju...aj ked to nebolo vobec prijemne 😒 ale vydrzala som....na dr Talla mam rovnaky nazor ako ty, aj ku mne bol max neprijemny a to som ho zazila len raz na vizite 😠 ale ostatny boli super...ako som vyssie pisala, az na 2 sestricky ktore sa starali o maminy a dr Talla boli vsetci o.k. a fajn. Mna mal pod patronatom primar Gašparík a teda stazovat sa nemozem. Naozaj super odbornik na spravnom mieste. Nebit jeho tak nas maly by sa zivy nenarodil a za to mu budem navzdy vdacna!!! A este bola fajn ta pani dr co tam robila, vlastne teraz je uz asi aj ona na materskej, lebo v auguste ked som rodila tak sa uz ledva kotulala 🙂 a druha je tam taka mladucka blondinka, a ta je tiez fajn 😉
Ale hovorim kolko ludi tolko nazorov a kazdy ma svoje skusenosti...ja mozem len xvalit a nedostatky boli len tie co som napisala vyssie... 😉

natalkado
7. jan 2010

Veve, ja som sa stretla s maximalnym respektovanim mojich zelani od doktorov aj sestriciek, vsetci boli ochotni a ked som sa opytala odpovedali mi. O vsetkom, co sa so mnou dialo som bola informovana. Prirodzeny porod nemusi vzdy byt prirodzeny, preto sleduju babatko, matku aby predisli komplikaciam /pocuvanie oziev, vysetrovanie/ a nemyslim si, ze zasahuju nutene do toho, do coho by nemuseli,al.nemali, a max.sa snazia respektovat prirodzeny porod. Nezijeme ale v dobe ked sa rodilo doma a malo to vela krat aj velmi zle nasledky pre matku aj pre dieta, ale zijeme v dobe, kedy sa snazi personal pomoct matke i dietatu, aby mali kvalitnu starostlivost, co najmenej komplikacii. Vedia co robia, a na to, ze si tu vobec nebola sa vyjadrit takto striktne - nie pre myjavsku porodnicu, je dost od veci.
Ja som bola spokojna.

jumca
8. jan 2010

natalkado suhlasim s tebou, lebo neda sa hodnotit ked nezazijes.... 🙂
aj ja som bola spokojna na MY. ALE KOLKO LUDI TOLKO NAZOROV 😉

veve24
8. jan 2010

Mate pravdu, nastastie som tam nebola. Ale s babami sme boli naraz tehotne, vsetko sme si planovali spolu, tesili sa na deticky, na porod, na vsetko. Ten moj bol sice narocny, ale krasny. Rodila som v CR,vyborny pristup, splnili vsetky moje ocakavania. Baby ale take stastie nemali. Ked isla rodit prva, nemala este ani termin, len jej povedali ze ma v stredu nastup, ze vo stvrtok rodi. Rano sa zobudila, pichli vyvolavacku a bolo. Ked zacala mat silne bolesti, prosila ich o fit loptu alebo hociaku radu, ako ulavit od bolesti. sestricka jej povedala, ze az bude spravny cas, tak jej ju prinesie. Spravny cas ale neprisiel. Sestricka sa uz neukazala. Vsetky ostatne poziadavky rovnako odignorovali. Maly sa narodil s dvomi hematomami na hlavicke, ktore mu uz nikdy nezmiznu. A je ich vidiet na prvy pohlad. Pretoze isiel s vyvolavackou v case, kedy on sam este von nechcel. Museli ho tahat nasilu von.
Druha mala pri sebe tatina. A to bolo stale...tu nemozete sediet, tu nestojte, tu nelezte, tu zavadzate...Pocas jej porodu ju kontrolovali styria rozni dokotri (kazda z nas vie, ako sa kontroluje), chodili za nou s argumentami, ze jej musia pichnut oxytocin, lebo ma cervene vlasy a take zeny viac krvacaju (nema rysave, ale hnede), ked sa im vysmiala, tak prisiel dalsi, len jej narovinu povedal, ze oni nemaju cas rodit s nou cely den, ze to chcu rychlo odbavit a ist domov. To je pristup??? Malu jej tahali vakuumextraktorom, lebo ju nemohla hned vytlacit. Ja som svojho syna tlacila dve hodiny...A nech mi nikto nehovori, ze "oni vedia, co robia". Ja som tiez rodila. Mala som jednu PA na cely porod. Keby som rodila dlhsie, ako je jej pracovna doba, zostala by somnou az dokonca. Doktor prisiel az ked nastali komplikacie. Pohladkal ma po lici, po brusku, chytil ma za ruku a povedal, ze spolu to vsetko zvladneme. Oxytocin som dostala aj ja, ked po hodine a tristvrte snazenia sa maly stale nemohol dostat von. Mal omotanu snuru okolo hlavicky, preto nechcel ist. Nakoniec sme to zvladli. Bez kriku, bez nervozity, stale s usmevom na tvari. Najhorsie, ze presne o takom porode sme snivali vsetky. Ale oni isli na Myjavu. Preto hovorim jednoznacne NIE pre tuto porodnicu. Bolo mi na vracanie, ked mi o tom rozpravali. A to som nenapisala ani stvrtinu z toho, co vsetko tam s nimi robili. Ako sestricka hucala, ze je neschopna zena, ako jej tlacila na brucho, az sa jej dychat nedalo (aj mne to robili, ale s uplne inym citom), ako im spravili z najkrajsieho zazitku v zivote nocnu moru.
Jediny s normalnym pristupom je tam primar, potom sa asi aj sestricky inak spravaju, ale ostatni len robia tejto porodnici hanbu.
No nic, kazdy ma vlastnu skusenost a nazor. Kazdej zene by som priala co najlepsi a najkrajsi zazitok z porodu. A doktorom, ako je pan d.Tallo poriadny kopanec medzi nohy za kazdu bolestivu kontrakciu, mozno by potom trosku skrotol a nerobil zo seba hrdinu na mieste, kde sa to fakt nehodi. Dufam, ze raz pride den, kedy na miestach kde su mamicky a deti budu pracovat len ludia, ktori k svojej praci maju pozitivny vztah a robia ju s radostou.

jumca
9. jan 2010

veve plne suhlasim s nazorom co si napisala o primarovi, ten vie co robi a je to clovek na spravnom mieste...je naozaj 100%tny 🙂 a mas pravdu sestricky robia normalne len ked je primar na blizku, alebo nieco nakaze...to som mala moznost zazit. ked som sestru poprosila ja nedockala som sa toho...( teda take tam boli len 2 nastastie ) skoda ze neviem ix mena, jedna mala blondava pevnejsia a druha vyssia tmava pevnejsia, take by zdravotne sestry nemali vobec robit!!!! ako keby ix ta praca vyslovene obtazovala!!!! detske sestry su super vsetky, skusene a trpezlive. radi a stale s usmevom pomahaju cestvym maminam ci radami alebo skusenostami... 🙂
dr Tallo o tom mam tiez svoj nazor, nie najlepsi...stacila mi jedna vizita na ktorej bol len on a sestricky...hruuuuza 😕
a poviem ti jeden den mal sluzbu na oddeleni ja uz som bola nastastie po porode, ale poviem ti vtedy rodit ked mal on sluzbu no nexcela by som... akurat sme s maminami obedovali.jedna mamina akurat rodila, uz bola na porodnom kresle a jeho ako sluzbukonajuceho dr nikde nemohli najst!!!staci ti??? nakoniec ked jedna sestra prehladala celu nemocnicu ho nasla na rontgene kde vykecaval so sestrami od tial a popijal kavicku 😖 sak naco byt na svojom oddeleni ked niekto rodi??? 😠 nuz aj taky dr existuju, nastastie ze mna nerodil...

JA DAKUJEM VELMI PANOVI PRIMAROVI ze pomohol nasmu malemu na svet, lebo nebit jeho tak neviem neviem...poxadzam s PN ale rodit tu, tak nas maly by urcite nezil a dohovie ako by som dapadla ja....on nam zaxranil syna, a jemu patri moja dozivotna vdaka!!!! Naozaj velky odbornik na spravnom mieste!!! a poviem ti aj velmi pekny a ludsky pristup ma k ludom. po cisarskom na druhy den prisiel za mnou, pohladkal za ruku a opytal sa ako sa citim ci uz je lepsie....inyx dr to absolutne nezaujimalo...velmi dobre mi to padlo, ked som bola taka ubolena.
Keby primar od tial nahodou-nedajboze odisiel, tak mozu zavriet celu porodnicu!!!Skoda len ze takyxto doktorov nieje v nasix nemocniciax viac....

tikuska
9. jan 2010

Ja na Myjavu tiež nejdem, radšej idem do Ružinova do BA. Tam mám úžasného doktora. 😅
Kamarátka rodila na Myjave a malému zlomili klúčnu kosť a povedali im to až pri odchode z nemocnice. Máleho potom operovali v Bratislave( tam majú na Myjavu tiež svoj názor) a Myjavský doktor jej manželovi stále volal a ospravedlňoval sa.
Dalšej tvrdili že má bezproblémové tehotenstvo a pôrod pôjde hladko a rodila cisárskym.
Myjava nevie riešiť komplikácie pri pôrode.
🙄

jumca
10. jan 2010

ja som bola na 100% spokojna na MY a tiez som mala bezproblemove tehotenstvo zato porod komplikovany- cisarskym, maly mal 2x omotany pupocnik.Drzal ho a nemohla som porodit normalne... 😒 nastastie je tam super pan primar co nam pomohol 🙂

lejlushka
16. feb 2010

Myjavska porodnica moze urobit este jednu uzitocnu vec- vypustit personal do kravina a v jej priestoroch nasadit sampinony ktorym by sa tam tak krasne darilo...

Ja som vdacna za zivot a zdravie svojho dietatka... ale sposob ktorym som ho ''vdaka'' Myjavskym masarom priviedla na svet je neunosny, zazalovatelny, neludsky, stresujuci, a v porovnani s tym ako prebiehaju porody vsade inde vo svete, VYSMESNY...

Plodova voda mi zacala tiect o polnoci a kontrakcie som mala silne a kazdych 2-5 minut od zaciatku. Dokedy sme boli doma, zazivala som ozajstny stav blaha a extazy. Do porodnice sme isli rano o 7mej a tam sa moj stav blazenosti skoncil a vymenil ho stres personalu, neustale ''preprstovavanie'' zakazdym niekym inym, navstevou mechanikov-opravarov pocitacu v miestnosti kde som prezivala 1.dobu porodnu. Tam sa mi silou mocou snazili napchat oxytocin aj napriek tomu ze som bola zasadne proti a hladali si sposob akym by ho do mna pichli len preto aby si urychlili pracu- takto mi to povedal Krc narovinu. Samozrejme som sa pod takymto natlakom a stresom nemohla uz otvarat.
Pri 2.porodnej dobe tam bol Tallo ktory sa choval ako kus masara k nejakemu dobytku. Ocividne sa ponahlal, asi mal rozpite kaficko na stole 😉

Toto nie je sposob akym by mali zeny prezivat porod a deti boli privadzane na svet. Nech je radsej u nas porodnic menej ale kvalitnych a profesionalnych, kazdopadne Mudr. Gasparik by mal velit jednej z nich.
Tallovi by tak prisluchala pozicia polievaca sampinovov alebo dojica v kravine...

veve24
19. feb 2010

lejlushka: na jednej strane do placu, na druhej som sa dobre pobavila... 😉

lejlushka
19. feb 2010

Veve na zivot sa treba pozerat z tej optimistickej stranky 😎

lucinuska1
7. apr 2010

Ahojte, tak trochu som z toho všetkého, čo ste sem napísali v šoku... rodiť budeme síce až v októbri (ak všetko dobre dopadne 🙂 ), ale zostala som v pomikove. K doktorke chodím do BA, ale tam mi povedala, že o tehotné sa nestará a že sa mám ukázať až po pôrode.. tak som išla teda na MY, a dostala som sa k Štastnému...
Podľa vašich termínov už asi máte na svete svoje bábätká 🙂 , tak Vám všetkým veľmi gratulujem 🙂 .
Viete mi napísať, aké ste mali skúsenosti v myjavskej pôrodnici?
Ďakujem Vám.

lucinuska1
8. apr 2010

Ahoj, kuknem 🙂 Dakujem

oliinka
13. apr 2010

neviete kolko sa platí na myjave ked chcem aby bol manžel pri porode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre