Pôrod na Myjave alebo v Skalici

maminka2
9. feb 2007

Zdravim vsetky mamicky,

som zo Zahoria a rozhodujem sa medzi tymito dvoma porodnicami. Aké máte skúsenosti? Čo lekári, sestry, vybavenie? Dávali ste niekomu niečo? Ďakujem.

lejlushka
13. apr 2010

Lucinuska, chod kamkolvek inde len na MY nie! Vsade inde ti daju aspon babatko, co uz ked mas akykolvek porod, spojenie s babatkom ti to pomoze prekonat, takisto ako babatku. Na MY ti ho po porode zoberu na novorodenecke a tvrdia ze babatko ma byt 24 hodin bez matky! Prvych 24 hodin je tych najdolezitejsich. Ja som sa par hodin po porode vybrala na novorodenecke, pretoze som bola hotova bez malinkej a sestricka tam po mne revala ze som nezodpovedna matka. Btw.. na dverach maju napisane: "Mamickam vstup prisne zakazany!"

lucinuska1
17. apr 2010

Aha, tak to sa mi zra fakt krute, lejlushka,nedat babatenko maminke, asi by som z toho bola tiez mimo... Tak neviem, ale cim dlhsie zistujem, tym viacej sa mi zda, ze sa asi oplati ist niekde na kliniku, kde si sice priplatis za standard, ale mas okolo to, co potrebujes a snad aj aku-taku istotu bezpecia a pocit pohody... 😒 co sa mi zatial zda, ze na MY nie je ...

jumca
20. apr 2010

ahojte maminy a nastavajuce maminy.. 🙂
olinka zda sa mi ze sa na MY plati 15€ za pritomnost otca pri porode, ale niesom si uz ista... rodila som tam pred skoro 8mimi mesiacmi.
bola som nadmieru spokojna, pristup od doktorov profesionalny ( jasne ze par konkretne jeden dr tam nepasuje) ale inak v pohode. sestricky mile, usmievave az na 2, ktore sa staraju o maminy, tie si asi zmylili povolanie 😀 detske sestry su vsetky na 100%. oxotne pomahaju, vysvetluju, ukazuju...aj 100x ak je treba... 😉 🙂
moj nazor na porodnicu MY je super, mala porodnica vsetci sa tam poznaju...a na cele maju super primara, ktory je naozaj super doktor na spravnom mieste!!! mna rodil on a ma u mna obrovske DAKUJEM. nebyt jeho, nas maly uz by nebol medzi nami...
naozaj nielen super odbornik, ale aj clovek s velkym srdcom 😎

jumca
20. apr 2010

lejluska, ja som bola naopak vdacna ze mi maleho zobrali na prvyx 24hodin na novorodenecke. nebola by som sxopna sa onho postarat...bola som po cisarskom v uplnej anestezii a prvyx 24hodin bolo pre mna samu totalne vycerpavajuce, mala som vyvod a pod..... na druhy den mi uz maleho nosili kazde 3hodiny a potom som ho mala pri sebe uz stale 🙂

lucinuska1
20. apr 2010

Ahojte, neviete, ako je to s epiduralkou v Skalici? Pocula som, ze ju tam velmi nechcu davat..hlavne ze primar je proti nej...

froschka
15. sep 2010

ahojte, citam tu strasne odlisne diskusie ohladne Skalici a Myjavy....ja zijem v Senici a tak si chcem vybrat nejaku porodnicu ale ja sa strasne bojim... dvojicky som rodila v rakusku, ta starostlivost sa neda porovnat!!!! akonahle mi ich vytiahli okamzite mi ich ukazali a prilozili k hrudniku, ten pocit sa neda opisat...po cisarskom som lezala asi 2 co 3 hodinky na sale, kde ma pozorovali, sem tam som si zdriemla, mala som spinalnu anestezu a este ucinkovala. po 3 hodinach som bez poziadania dostala deticky na izbu!!! stihli urobit vsetky vysetrenia potrebne a ja som sa citila ako v raji. mohla som ich mat kolko som len chcela, ja som si povedala kedy mi deti prinesu a kedy odnesu a nemala som ziaden nadstandard....tu na SK mi nic ine neostane ako zaplatit si nadstandard lebo viem ake to je po cisarskom sa bezvladna trepat osprchovat na koniec chodby....na izbe sme sme mali wc, aj umyvadlo ale sprchy boli daleko no neprekazalo mi to lebo zakazdym tam boli ciste uteraky, mydlo tekute, a hygienicke pomocky.
Neviete o nejakej sukromnej nemocnici na zahori? Co Piestany?Malacky?Trnava? su tam sukromne? ja sa strasne bojim obycajnych nemocnic, komunisticke systemy vsade, otrasna hygiena a otrasna zodpovednost lekarov....viem o com hovorim, robila som sestricku 2 roky v BA....a nic sa nezmenilo k lepsiemu....
aspon tam kde si clovek zaplti sa ma dobre a tak sa k nemu aj spravaju.....
este uvazujem o tom ze pojdem rodit do rakuska...

babu9
20. okt 2010

@lucinuska1 ja som rodila v Skalici s epidurálkou a nemala som žiaden problém a ani nikto mi nerobil problém či mi ju dajú alebo nie....mala som termín 22.10.2009 a malý na narodil 19.10.2009 takže som si nestihla ísť dohodnúť respektíve objednať epidurál, na moje požiadanie a podľa toho ako som bola otvorená respektíve v akom štádiu bol pôrod mi ju dali bez problémov a bolo to super 😀

babu9
20. okt 2010

@babu9 ale ako som si až teraz všimla /dátum/ už asi ste aj domka 🙂 neva tak ma to zaujalo, že som to prehliadla ..

katulaa
21. jan 2011

ja nemam dobru skusenost so skalickou porodnicou v skalici rodila som 27.5.2010 mne a este jednej povedali ze budeme rodit cisarskym ale tam je to tak jeden doktor povie a druhy na to kasle co ten predosly povedal alebo napisal do karty a namiesto rodenia cisarskym dali 2 krat vyvolavacku s tou co som bola na vzdycharni ale to jej aj tak nepomohlo praskli jej plodovu vodu ani to nic na konec jej dali infuziu ani ta nezabrala chudatko chodila stale hore dole pochodbe az po 13 hodinach ked sa neotvarala tak tam nabehlo snad 20 doktorov ja so kukala ze co sa deje, konecne jej spravili cisarak ale ked vybrali male uz nedychalo davali mu kyslik mozog uz nemal okyslyceny prevazali to male do porodnice v Trnave na hospitalizaciu a zistenie ci ma poskodeny mozocek, bolo to hrozne ja som sa normalne o nu bala bolo mi z toho az zle ze so myslela ze hned porodim.ja som nakoniec rodila tym cisarskym lebo uz sa asi bali keby ze sa nieco zase stane, bola som velmi spokojna s dr. budinskym aj s anesteziologom.tak na buduce radsej myjava alebo trnava

lencita
30. jan 2011

@katulaa ahoj, ja sa neviem rozhodnut kde mam rodit, ale moj doktor je dr. budinsky..tak to rada pocujem ze si s nim spokojna 🙂 ..ja to neviem takto posudit lebo som k nemu vzdy chodila len na preventivky..a da sa v skalici aj zazmluvnit doktor na porod? dakujem...

mata35
30. jan 2011

Ako som si prečítala, nie som sama, čo nemusí Mudr. Talla.
Je to naozaj jeden čudný, nechutný grobian. Čudujem sa ešte, že má vôbec ambulanciu, že tie baby od neho neodídu, ale asi nemajú veľmi kam, každému sa nechce dochádzať do TN, alebo do BA. Ale on je naozaj divný.

katulaa
31. jan 2011

@lencita neviem ci sa da zazmluvnit doktor na porod sak sa ho opytaj ci sa to da lebo ja som tam bola tyzden a ziadna v tej dobe nemala zazmluvneneho doktora tak neviem tam to vtedy islo tak kto mal smenu rodil

lencita
1. feb 2011

@katulaa dakujem, spytam sa ho 🙂 10teho idem na kontrolu .. a mala si nadstandard alebo normalnu izbu?

katulaa
1. feb 2011

@lencita na vzdychacej izbe som bola s 2 babami 3dni a jedna z nich isla po porode nadstandard ale popredu to musela dat vediet a potom aj zaplatit a ja som mala normalnu izbu ale vtedy to bolo ako skoro nadstandard lebo som na izbe bola uplne sama 6 dni s malou tak som mala klud

lencita
2. feb 2011

@katulaa dakujem za info 🙂 ja chcem nadstandard tak snad mi to vyjde 🙂

terezka023
8. sep 2011

@lejlushka ,kazda porodnica ma svoje + aj svoje - . ja by som napriklad uz do Skalice do porodnice ist nemohla,prveho syna mi tam pridusili a ze by boli lekari co k cemu, to sa tiez neda povedat, davali si nacas a aj to tak dopadlo 10 dni po termine a nasledky na cely zivot,jedine novorodenecka jiska bola super pre babätka-tam sa fakt starali ! ak je porod bez problemou-poradia si vsade,ale ak nastane nejaky problem a lekar tomu nevenuje dostatocnu pozornost ....nasledky mozu byt katastrofalne !!! takze ja na porodnicu v Skalici nemozem povedat nic pekne ! za synom ktoreho som porodila 14,20 hod. mi ho ani na sale neukazali ! ani ma za nim nechceli pustit na jisku cely den ,ani v noci co som sa za nim pytala,ze ja to prejdem,.nemohla som ,ukazali mi ho az za 24 a pol hodin na druhy den o 15 hodine ked sa malo kojit ...takze tazko povedat kde a kedy ti daju dieta! ja som mohla ist za synom az po tych 24 hodinach a pritom som sa x krat pytala za nim cely den aj v noci a 24 hodin som ani len netusila co sa s mojim synom stalo a co sa deje ! to potvrdilo az CT mozgu v Bratislave na kramaroch v jeho roku a pol -pridusili ho pri porode v Skalici "!!!!

sniperka
8. sep 2011

@terezka023 A kam sa chystáš rodiť teraz? Mne sa tiež nechce ísť do Skalice ☹

terezka023
8. sep 2011

na Myjavu.vcera som tam bola pozriet,ale az okolo 12 hod. a uz tam primar ani ten zastupca primara -štastny nebol. ale urcite lepsie ako do Skalice.mna vtedy rodil pred takmer 10 rokmi MUDr.černak a ked nastali komplikacie pri porode -rodila som 10 dni po termine ,hodinu som mala kyslik z hadiciek v nose 2 infuzky v ruke, trplo-trnulo mi cele telo- na to mi mudra sestricka povedala dychajte poriadne ...zoslabla mi porodna cinost,zoslabli ozvy,az potom zavolali primara a kricali rychlo dieta je ohrozene, cisarak, dali mi vypit akysi slany roztok,co sa pije pred cisarakom, no stahy ,ozvy mi po vypiti toho roztoku naskocili a dieta som porodila na 3 vytlacenia ale priduseneho ! mal 2x omotanu pupocnu snuru okolo krku,problemy s dychanim,slabe svaly dodnes,preto nechodi sam.len pomocou,pritom sa uci na same 1 a je krasny,mudry,sikovny.a velmi ctiziadostivy,vsetko chce mat perfektne!aj v skole.v Skalici si davali nacas, este ma vysiala taka mudra sestricka ked ma otec dovviezol na 9 den vecer do porodnice..pockajte mozno ju posleme este aj dom a otec jej vtedy povedal naco, ked to mame 30 km. do Skalice a gynekolog jej-mne povedal ze na 10 den po ternime musim ist uz do porodnice.nechali ma vyspat ,nic sa nedialo,rano ma oholili,urobili klystir,o 9 hod. mi praskli plodovu vodu,potom sa to rozbehlo , no sale som mala vyse hodiny v nose z hadiciek kyslik a v ruke 2 infuzky...a syna som porodila 14,20 hod. s tym ze mi ho ani neukazali ! a bezali s nim na jisku ,kedze to tak pokaslali !!! a syna som mohla vydiet az po vyse 24 hodinach . ja by som uz po tejto skusenosti z porodnicou v Skalici rodit do Skalice neisla aj keby bola posledna na slovensku ! jedine na jiske sa starali o babätka fakt dobre ! inak nic pekne nemozem povedat ! a ty si od kial ?

terezka023
8. sep 2011

@sniperka na Myjavu.vcera som tam bola pozriet,ale az okolo 12 hod. a uz tam primar ani ten zastupca primara -štastny nebol. ale urcite lepsie ako do Skalice.mna vtedy rodil pred takmer 10 rokmi MUDr.černak a ked nastali komplikacie pri porode -rodila som 10 dni po termine ,hodinu som mala kyslik z hadiciek v nose 2 infuzky v ruke, trplo-trnulo mi cele telo- na to mi mudra sestricka povedala dychajte poriadne ...zoslabla mi porodna cinost,zoslabli ozvy,az potom zavolali primara a kricali rychlo dieta je ohrozene, cisarak, dali mi vypit akysi slany roztok,co sa pije pred cisarakom, no stahy ,ozvy mi po vypiti toho roztoku naskocili a dieta som porodila na 3 vytlacenia ale priduseneho ! mal 2x omotanu pupocnu snuru okolo krku,problemy s dychanim,slabe svaly dodnes,preto nechodi sam.len pomocou,pritom sa uci na same 1 a je krasny,mudry,sikovny.a velmi ctiziadostivy,vsetko chce mat perfektne!aj v skole.v Skalici si davali nacas, este ma vysiala taka mudra sestricka ked ma otec dovviezol na 9 den vecer do porodnice..pockajte mozno ju posleme este aj dom a otec jej vtedy povedal naco, ked to mame 30 km. do Skalice a gynekolog jej-mne povedal ze na 10 den po ternime musim ist uz do porodnice.nechali ma vyspat ,nic sa nedialo,rano ma oholili,urobili klystir,o 9 hod. mi praskli plodovu vodu,potom sa to rozbehlo , no sale som mala vyse hodiny v nose z hadiciek kyslik a v ruke 2 infuzky...a syna som porodila 14,20 hod. s tym ze mi ho ani neukazali ! a bezali s nim na jisku ,kedze to tak pokaslali !!! a syna som mohla vydiet az po vyse 24 hodinach . ja by som uz po tejto skusenosti z porodnicou v Skalici rodit do Skalice neisla aj keby bola posledna na slovensku ! jedine na jiske sa starali o babätka fakt dobre ! inak nic pekne nemozem povedat ! a ty si od kial ?

sniperka
8. sep 2011

@terezka023 No ja som priamo zo Skalice, ale neznášam celú Skalickú nemocnicu.Len tak v rýchlosti to zhrniem: 10 rokov som chodila po lekároch a ležala každú chvíľu v tej nemocnici pre veľké bolesti brucha a podbruška, nič mi nezistili, dokonca mňa poslali psychiatričke, že si to namýšľam.Potom, asi pred dvomi rokmi sa môj manžel spojil s priateľom, robí v nemocnici v Malackách a vybavili mi vyšetrenia tam.Nasledovalo CT a výsledok katastrofálny: zapálený žlčník plný kameňov, takisto slepé črevo, výrastky na čreve,nález na maternici, zle mi pracuje pravá ľadvina, močové cesty plné piesku...Behom dvoch rokov mňa 5 x operovali a skončila som na ID.Toľko ku mne.Dcérke nezistili za 6 rokov, že má 4 dioptrie a je tupozraká, teraz chodí do BA.Manželovi doslova posrali operáciu zlomenej ruky a kolena, strýcovi teraz pred týždňom nezistili že prekonal infarkt.
Čo sa týka gynekologie, mám za sebou dva sp. potraty, mimomater. tehotenstvo, predčasný porod v 28 tt, keby som mala vypisovať okolnosti okolo toho, tak tu sedím do večera.Proste do Skalice nikdy!!!

terezka023
8. sep 2011

no pekne, mne zomrela starká v Skalici, oni jej mali dat lieky na odvodnenie,mala aj cukrovku a oni jej dali infuzky ktore ju este viac zavodnili a zomrela, behom par minut na tej izbe nebola ziadna pacientka,ktora tam dovtedy lezala so starkou...v Malackach ale bohuzial porodnica nieje. to je to. ze bud Myjava, Trnava,alebo Bratislava,

terezka023
8. sep 2011

@sniperka no pekne, mne zomrela starká v Skalici, oni jej mali dat lieky na odvodnenie,mala aj cukrovku a oni jej dali infuzky ktore ju este viac zavodnili a zomrela, behom par minut na tej izbe nebola ziadna pacientka,ktora tam dovtedy lezala so starkou...v Malackach ale bohuzial porodnica nieje. to je to. ze bud Myjava, Trnava,alebo Bratislava,

sniperka
8. sep 2011

@terezka023 No veď to, že tam pôrodnica ešte nie je.Neviem sa rozhodnúť kam 😕 😕 😕

dada1984
12. nov 2011

taaaak dievcata,precitala som vase nazory a idem nato....ja prave lezim na gyn.-pôr. odd na MY.Mam problem s tlakom,k tomu sa pridruzili opuchy...Lezim tu uz 9ty den a sledujem co sa okolo mna robi...Este uvediem-som v 37tt.Oddelenie je sice oddelene od seba ale vsetky dobre vieme co sa robi na por.odd a aj novoroden.Chodime tam totiz poniektore na zaznamy srdiecka nasich malinkych.Co viem su tu 4 gyn.-porodnici:Tallo,Stastny,Krc a primar Gasparik.Okrem Talla boli u nas na vizite vsetci traja,ale o Tallovi sa siria rozne veci,take iste ako tu uavdzate:arogancia a nadradenost a ledva nas odzdravi...Stastneho som mala na vizite raz,jediny robi vizity "dole bez" 😖 ale co uz....vydrzime.Krc je mlady,prijemny dr,ktory sa s nicim "nesere" a to som vybrala slovicko z jeho slovnika.Jeho pristup sa mi paci a keby som sa tolko nehambila(vyzera fakt dobre) tak by som ho chcela mat pri porode,no a nakoniec prejdem k primarovi Gasparikovi,bol nam na vizite 2x a na velkych vizitach,je celkom fajn,prijemny pristup,len nie vzdy ma cas,ked sa nieco pytam,narychlo odpovie a uz ho neni 🙂 K sestrickam,este som sa nestretla s doslova neprijemnou reakciou,niektore su sympatickejsie viac,niektore menej,je to vec nazoru a urcite aj ako sa vyspia...no ved sme len ludia(ja som ucitelka v MS a tiez nemam vzdy usmievavu naladicku)Uvidime ake budu sestry na novorod. a por odd.Keby som mala pisat nazor na vsetky reakcie,ktore som si tu precitala,asi by som musela vydat knihu a museli by ma odviezt na salu kvoli tlaku,lebo mi ho niektore pisatelky fakticky dvihli svojimi nepresnymi udajmi a vraj "faktami" o MY porodnici.Ak chcu senzitivne porody a neviem ake milene chovanie,nech idu rodit daaaaaaaaaleko do zahranicia a platia tak nehorazne sumy.Ja chcem co najrychlejsi porod s ocytocinom a s akcnym timom,ktory sa so mnou nebude moc babrat.Ja potrebujem drsnejsi pristup,nie prilis ale aby ma usmernili co mam a co nie...Ak budete mat nejake otazky a ja budem mat na ne odpoved 😀 rada napisem!

dada78
17. nov 2011

@dada1984 Bajcarová a Motyková tam už nerobia ? lebo aj tie tam boli keď sa narodil Maťko 😉 Tallo je inak fajn, len sa robí neprístupný 😅 😕 neboj Ty už to máš zapár, mňa ešte čaká dosť týždňov, kľudne by som si to s Tebou vymenila,nech už mám to babätenko pri sebe. ♥

dada1984
17. nov 2011

@dada78 Adeli Bajcarova sa teraz vola Kovarova a je tu a Motykova tu uz vraj nie je.Kovarova je fajn,robila mi sono a bola skvela a odordila aj kamosku a tiez si ju chvalila.Tak hej,za par,presne o 5 dni 😖 ,tak mam aj stres ale to je asi normal ale sa uz aj tesim ked budem mat po...Tak drzte palce potom v maji budem drzat aj ja 😀

dada78
18. nov 2011

@dada1984 veľmi veľa robí pri pôrode psychika, skús sa sústrediť nie na to čo Ťa čaká počas pôrodu,ale po ňom, mne to veľmi pomáhalo a tiež som si hovorila,že moja mama porodila 4 deti, tak ja snáď to jedno - dve porodím 😅 no a vidíš už čakám tretie 😵 počas predpôrodnej doby je fajn poskackať si na fitlopte, majú tam dve, si vypýtaj,keby Ti ju sami nedali a držím palce, bodaj by si narazila na pôr.asistentku - fantastickú sestričku, mala som ju pri oboch chalanoch, fakt super pomohla, Romiho mi pomohla aj vytlačiť - trošku sa oprela do bruška, bol na dve potlačenia a Maťo snáď na jedno 😉 už sa teším na správu od Teba že ste dvaja 😵 😵 😵 😵

dada78
24. nov 2011

@dada1984 Gratulujem k Patrikovi, je to krásne bábätko 😵 koho si chytila k pôrodu ? vraj je tam aj nejaký zahraničný lekár ?

dada1984
25. nov 2011

@dada78 Mala som Krča,bol fajn.Hej je tu...Volame ho Lenin,neviem,ci sa tak ozaj vola a tusim je z Ekvadoru.Neni zly ale po pravde sa este len zauca a vsetko mu trva ale da sa,je mily..a dakujem Adeli za blahozelanie 😉

cvoky8
27. apr 2014

Nikto nejaké nové skúsenosti s Pôrodnicou Myjava? či s detským, novoredeneckím alebo kojeneckím oddelením? ako sa vám starajú lekári na oddeleniach o detičky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre