Pôrod Nitra a okolie. Vaše skúsenosti.

psyxooo
20. nov 2006

Je tu niekto kto sa chysta rodit v Nitre? ALebo kto to v Nitrianskej nemocnici uz absolvoval? Lebo pocula a citala som 99% same negativne ohlasy, tak ma to metie, ze ci si mam hladat porodnicu niekde inde alebo ist kludne do Nitry. A tiez ci mam presvedcit manzela aby tam bol so mnou, lebo on strasne nechce, no ja zase strasne chcem 🙂

fafa
20. nov 2006

Ja som bola na 100% spokojna. Rodila som pred dvoma rokmi a aj pred styrmi 😀 Oba boli cisarske a v nitrianskej porodnici. Je uz aj vynovena, tak sa podla mna nemas coho bat. S tym manzelom na tom popracuj, ale nie za kazdu cenu, aby to nedopadlo zle. Budu kriesit jeho a ty si budes musiet poradit sama 😀 Moj bol so mnou pri druhom, mala som spinal a bolo to super. Len ja som nemala ziadne bolesti, inak neviem ako by som na neho reagovala....

bublinkajasminka
20. nov 2006

psyxoo - jéééj bbenko budete mať na deň výročia našej svadby....

martulanr
23. nov 2006

Ja určite budem rodiť v Nitrianskej nemocnici už čoskoro 😀
Tiež som počula všeličo aj dobré aj zlé

vavka33
24. nov 2006

tak to teda napiste baby ako je v nej nemocnici,nech sa na to prpravim......voc tuto nemocnicu nepoznam....bojim,bojim.....

zabinka
24. nov 2006

Ja mam rovnake skusenosti ako fafa. Rodila som v Nitre dvakrat, prvy porod prirodzene, druhy po 7 hod. cisar, ale nemozem povedat krive slovo. Pri obidvoch porodoch bol so mnou manzel a bolo to super. U nas to bolo naopak. On bol pevne rozhodnuty, ze pri porode bude, ja som si nebola celkom ista, ze to tak bude dobre, ale nakoniec som bola rada, ze tam bol. Pred piatimi rokmi neboli velmi nadseni, ze pri porode je aj manzel a ani na sestonedeli to nebolo bohvieco, ale pred takmer tromi rokmi to bol pravy opak. Personal vsade velmi prijemny, starali sa o mna aj babetko super.

psyxooo
autor
24. nov 2006

ja velmi s manzelom neratam, jemu je zle uz z obycajnej injekcie, ale chcela by som ho mat pri porode len a len z toho dovodu, ze potom maju lekari a sestry vacsi respekt, a pred nim by teda urcite mali, je pravy skorpion a este k tomu velky riaditel 🙂) pri nom by ani nemukli 🙂 kym ja zase posobim ako krehotinka, aj ked nie som, ale ked clovek druheho nepozna, tak da na jeho vyzor a posobenie, a ak este budem odpadavat v bolestiach, tak urcite nebudem nikomu schopna vzdorovat, a potom sa obavam, ze si mozu robit a hovorit co sa im zachce /a pocula som o poznamkach lekarov az az/

wladka
24. nov 2006

😎 ..to co si pocula, tak to si vyhod z hlavy..

tentokrat ked som rodila ja - v auguste, bol perfektny pristup lekarova sestriciek..aj medzi sestrickami sa hovorilo o tom, ze zalezi aj na maminkach,ako sa chovaju..ak su niektore take "hystericke", "jajkaju v kuse nahlas", ze tie lekari nemusia 😒 ..je pravda, ze ja som mala bezbolestny porod, a mojho muza pri sebem, furt som pozitivne bola naladena..

a moj vobec nechcel byt pri porode,ale som ho nahovorila aspon na to,ze ked ma chytia bolesti, kontrakcie, nech ich so mnou predychava,a ze ked zacnem rodit, ze moze odist..tak sme sa dohodli, kompromisy kompromisy, inak to u nas ani nejde..to ze som zatial nepocitovala bolesti, pomohlo, tak bol furt pri mne, az do porodu..ked ma prezerali, ze na kolko som otvorena, tak hovorili, ze mozem tlacit,ak bude tlak v brusku- podla toho monitora..moj bol rozospaty, mimo, a ostal tam stat medzi tymi lekarmi - 10 ich bolo?,a uz sa neodvazil zmiznut 😀 ..tak tam stal jak obareny, dal mi vlhcenu gazu na celo, jak keby som mala teplotu..a bolo po porode.. 😀

inak na nemocnicu, nic nemozem povedat, vsetko je tam okay,akurat kupelna, ale ze vraj budu opravovat.. tie 4dni prezijes lahko, ked budes mat malinke pri sebe, uz ti to bude jedno..to ti vazne hovorim..

martulanr
26. nov 2006

tak rýchlo mi to ubieha. Nemocnicu mám len cez cestu tak sa bojím čo bude ☹

vavka33
27. nov 2006

Vezmes tasku a prejdes cez tu cestu do porodnice. 😉 Ja tiez neviem co bude a ako sa tam dostanem ak nebude manzel doma-ci volat sanitku,ci taxik/cislo nemam ☹ /,ci cakat kym doleti manzel zo 40km vzdialenej prace 😀 Ach jaj,mame to zlozite
Potom napis svoje postrehy z porodnice.... 😀

wladka
27. nov 2006

nebojte sa baby..teste sa 😀

vavka33
27. nov 2006

ja sa tesim,ale na ten okamih po porode 🙂

alila
6. dec 2006

Ahojte, som tu prvy krat a neviem ci tu spravne pisem, odpiste mi niekto.,.,

bublinkajasminka
6. dec 2006

alila - jasnééé odpíšeme ti...a napíš aj do nitra fora...

vavka33
6. dec 2006

Aj ja,len napis nieco ty o porodnici v NR,nepoznam ju a som vdacna za kazdy postreh.Ozaj treba si doniest svoj vlastny klistir?

alila
6. dec 2006

jaaaaaaaj Bublinka..este ze Ta tu maaaaaam..... idem na to 😖

bublinkajasminka
6. dec 2006

alila - v pohodičke si zvykneš - ak si dáš na konci že iné témy a niečo ťa špecificky zaujíma môžeš si o tom prečítať viac....

wladka
6. dec 2006

vavka, nie netreba..aspon o tom neviem, oni tam maju..ale ak mas pocit, ze eee 😒 , tak si dones vlastny..co ja viem, ci sa to da, ale hadam sestry vyjdu v ustredi..

nikolasko
6. dec 2006

Aj ja sa pridávam k názoru že NR pôrodnica nieje najhoršia žiadny prepych ale štandard.Dr. sú v celku odborníci a sestričky sú milé a dosť starostlivé,na to kolko zarábajú by som povedala,že až moc starostlivé.A telka alebo rádio na izbe, načo ked tam mám ten vytúžený poklad 😉A manžela pri pôrode môžem len a len odporúčať,je to úplne super.

vavka33
6. dec 2006

Ja nechcem vlastny,ja len som to tu niekde citala ze baby si zhanaju,lebo im kazali,ale nie konkretne v NR.
Nikolasko,aj ja chcem manzela pri porode,to staci,ked tam potom pojde so mnou,ci to treba nahlasit skor?Nieze ho potom vyhodia chudaka.

nikolasko
6. dec 2006

vavka príde s tebou a podla toho ako na tom budeš ho tam nechajú alebo ho potom ked bude správny čas zavolajú treba na tom trvať a je tam aj nejaký poplatok za to oblečko čo mu dajú neviem už presne kolko ale nieje to vela 🙂

vavka33
6. dec 2006

Ten poplatok ma netrapi,ja len nechcem aby ho poslali prec,chcem aby bol stale pri mne.Ja s nim budem cakat radsej na chodbe 😀

wladka
6. dec 2006

😀 ..sak jasne..moj bol cely cas, a platil 200Sk..a v tom oranzovom vyzeral smiesne, ze som zabudla ze idem rodit..hahahaha 😀 ..

vavka, uz sa ti to blizi, ja budem mysliet na teba stale..a co ity, ta sa este neozvala, je este doma vobec?

a este stale trvas na cisar? ci uz pomaly menis nazor?

krissy1
6. dec 2006

ity je doma.....este stale nic...som jej povedala,ze dnes by bol aj celkom pekny datum...... 😉

fafa
6. dec 2006

Aj ja som rodila v NR, dost zalezi od porodnika, niektori su uplne v pohode, inym to trochu vadi, ked sa im tam mota chlap...aj moj bol v oranzovom, prvy krat mal zelene, teraz bol ako cestar.. 😀 ale fakt je to podla mna super pocit, mat niekoho pri sebe, aj ked ja som rodila cisarskym, takze bolesti neboli...

bublinkajasminka
6. dec 2006

krissy - a prečo ity nepíše???? ako sa cíti nevieš?? musím jej asi poslať sms....

krissy1
6. dec 2006

nieje dom,je u svagriny a muz ma dnes volno..tak som jej povedala,nech si to uziju.Obcas sem mrkne,ale fotos,precita a leti prec 😉

bublinkajasminka
6. dec 2006

krissy - teraz som jej volala a neaký bol blbý signál - vravela že je u švagri - tak presne nech si to užijú

krissy1
6. dec 2006

😉
idem na ten kataster,potom sa ohlasim 😝

bublinkajasminka
6. dec 2006

ok krisssy - paaa

vavka33
7. dec 2006

Wladi,nazor som nezmenila,ale kedze sa to nea len tak,tak si to zopakujem klasicky 😀 No nevadi,chcela som poznat aj taky porod 😉
dakujem,ze budes na mna mysliet,moc to potesi,ked vies,ze niekto na teba mysli 😀
a Emuska poslucha?Uz je to lepsie,ked je vacsia,ze?Snad bude niekedy to stretko a spozname sa medzi sebou viacere a nase deturence.Ja zboznujem deticky-choroba z povolania 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre