Ako zvládnuť pôrod s rúškom?

agimami
21. mar 2020

Pane boze ako mam s tym porodit na ksichte? Ved teraz uz ked idem na poradnu a mam to cely cas na ksichte ma mdloby chytaju, zle sa mi dycha, potim sa a mam normalne uzkost z toho, ako mam s tým pane boze pôrodit nedam to 😫😫😫😫nikde som nebola stale nosim rusko ja aj muz ja odmietak s tym rodit jednoducho, baby co na to hovorite? Je toto normalne? Uz viac znamych co rodilo teraz mi hovorilo ze to je hrozje s tym na ksichte si rozdychavat. Nie som pokakana ale mam tehotensku tachykardiu niekedy lapam po dychu len tak, s ruskom dvojnasobne, no a porod akoze s tým fakt nedam

vamajka
21. mar 2020

@haaadanka nikto nemoze vediet ze je bez korony

haaadanka
21. mar 2020

@vamajka nemam problem sa dat otestovat ak to bude nutne...

agimami
autor
21. mar 2020

Nie som pokakana fiflena fakt nie, je to moje druhe tehotenstvo a cele ho mam totalne naprd ale dobre budis, to ze chlap nebude pri porode som prezila aj to rusko by som prezila lenze ja mam zehotensku tachykardiu a panicke ataky pri ktorych lapam po dychu a ja sa naozaj nemôžem nadýchnuť ani normalne nie to s ruskom, keby som tuto tachykardiu nemala tak to ani neriesim, na poslednej poradni kym ma doktor vysetril a natocili pasy som kvoli respiratoru skoro stratila vedomoe a uz cely den mi bolo zle od srdca. Tak prosim nepis ze som fiflena uplakana... Ja len realne viem zhodnotit svoj zdravotný stav a viem ze totto s tym ruakom je nad moje sily, ale dobre ste mi tu baby poradili ten kyslik
@viestta

agimami
autor
21. mar 2020

@haaadanka to by museli testovat normalne.. Ale tu v tomto pripecenom state nie su na nic peniaze, cas, kapacity..... Je to dobry napad s tym kyslikom

agimami
autor
21. mar 2020

@viestta aj ked je fakt ze mas pravdu v ostatných veciach, 90%robi psychika, mam to sama na sebe otestovane, len na tu tachykardiu mi pozitivne myslenie nepomaha 😀

marca12
21. mar 2020

@vamajka v pohode? To si prva,co to pise. Nepoznam osobu,ktora by to v pohode zvladla a minulotyzdnove teploty,no mali sme dost. Mozno v jednorazovych je to lepsie.ale poctive hrube bavlnene rusko teda na pohodu nie je. Este ak sedis v klude,ale rodi t v tom.ufff

vamajka
21. mar 2020

Ale ved tie ruska nie su na paradu, ale na to aby sme sa navzajom ochranili pred chorobou. Preboha to ste uz naozaj vsetky take rozhyckane, ze nezvladnete par obmedzeni? Nebojte sa doktori vas nenechaju zadusit alebo chce te aby sme tu mali druhe Taliansko? A mozno to dopadne tak, ze v buducnosti bude rusko sucast nasho oblecenia a vy uz teraz nariekate

bunka1
21. mar 2020

Rodiť v rusku nebudem... neprinutia ma. 😁

lulus1
21. mar 2020

@visetta prepac, ale nazyvat zeny s dychacimi tazkostami uplakane fifleny za to ze nechcu rodit s ruskom je odveci. Nikto to nepise o nejakych specialnych podmienkach, neplacka ze ocko nemoze byt pri porode atd. Ja som odpadla v cakarni u gynekologa z toho ze som nemohla dychat a nie som ziadna uplakana fiflena ;) a tiez som uz rodila, o to viac si uvedomujem ze dychanie je zaklad. radsej by sme sa ako zeny mali podporit, nie si nadavat...zdravotnici maju moznost pouzit ochranne prostriedky (ano je ich nedostatok..ale hadam k porodom sa zabezpecia) Ale porodne cesty su vacsim rizikom nakazy, ruska ako taka nieco zachyti ale tu by mal prevazovat zdravy rozum - ked skolabuje zena pocas porodu a nieco sa stane tak potom co? A ked uz ma niekto potrebu na niekoho zniest vlnu kritiky tak hadam na super zodpovednych cestovatelov a nesmrtelnych co nam to sem zavliekli. Kazda tehotna sa chrani ako vie a bohuzial si to s prepacenim 'odserieme'.

agimami
autor
21. mar 2020

@vamajka ja rusko nosim ale sak si poror s tym ty ked je to take v pohode, rusko nosime stale cela rodina ale rodit si s tym neviem predstavit, ludia fo maju zdravotne tazkosti to bohuzial nezvladaju tak kavou zadnou, rodit sa v tom neda a to mi tento mesiac uz zhodou okolnosti par znamych rodilo a ziadna to nevydrzala s tym ruskom, akurat na ne zjapali preto, preto som tu napisala, aki maju baby na to nazor

janinah
21. mar 2020

Zbytočne robíte paniku už dopredu,do nosa sa dá zaviesť kyslík cez hadičku a na to si dáte masku,nik vás nenechá sa zadusiť pri pôrode,toto je úplne zbytočná tema,len sa vyhecujete nesprávnym smerom ,choďte radšej mužovi koláč upiecť.A nastavte sa pozitívne v hlave,pôrod je o psychike,telo vie,čo má robiť,tak mu to nesťažujte panikárením.

lulus1
21. mar 2020

Nechce sa mi tu hadat ani zbytocne vypisovat, ale dovolim si jednu fakticku- bavlnena ruska virus nezachyti to sa dufam chapeme;) nosit ju nosim ked idem kamkolvek, budem ju nosit, kludne celu dobu na izbach ale ked si niekto mysli ze to je realna ochrana co zabrani nakaze zdravotnikov tak ja neviem uz...

h_petra
21. mar 2020

@ljzozv v bubline by mali prestat zit ti, co si myslia, ze je kontaminovany vzduch, fotia ludi na ulici z balkonov a hejtuju sa na facebooku, riesia, kto kde bol na prechadzke a pod.

h_petra
21. mar 2020

@lulus1 toto nechape nikto... bohuzial... ludia si myslia, ze si daju handru na drzku a su zachraneni. Alebo ze zachranuju ludstvi tou handrou na vlastnom ksichte.

h_petra
21. mar 2020

@vamajka napriklad ja som si ista, ze som bez korony. Kde by som k nej asi tak prisla...

whatever1
21. mar 2020

@h_petra neviem ci si si všimla ale je vyhlásená pandémia🤔.

jankapepe
21. mar 2020

@vamajka koľko pôrodov máš za sebou?

bluka2
21. mar 2020

@viestta Rodila si v rusku, ze vies o com rozpravas? Lebo ja som doma rodila 2x, ty fiflena 😀

deginko
21. mar 2020

@dnld pár hodín???ako kto..teda môj pôrod trval cez 50hodin...v júni budem rodiť druhé a teda ak to bude taký dlhý a komplikovaný pôrod a ešte aj s rúškom tak koniec

bluka2
21. mar 2020

To urcite, ze este aj koronavirus niekomu napadne vyuzivat na terorizovanie zien, neuveritelne

h_petra
21. mar 2020

@whatever1 vsimla, a?

dkethe
21. mar 2020

@viestta porod v slovenskych nemocniciach je cely o prekonavani sa!! A teraz este aj toto

Zienky, ja viem ze sa deju teraz horsie veci vo svete, ale je mi vas ridiciek luto, ze akurat taketo podmienky mate :'( ale popravde, horsie veci su v tych porodniciach nez rusko pri nasom rodeni. Ked nakazali, posluchnite, keby bolo zle, daju vam dychat kyslik (to uz bez ruska, mne to ale robilo zle, pachlo to plastami, nie je to ako tatransky vetrik) DRZTE SA!!!

ljzozv
21. mar 2020

@whatever1 asi nevšimla, to len mi robíme paniku a hranice sa zatvárajú len tak, lebo sa niekto nudil 😣

@h_petra inak vieš o tom, že vzduch kontaminovaný môže byť, že ak niekto pri tebe kychne, tak to leto 4,5 m ďaleko, že sa to prenáša kvapôčkami... ?
Tak o čom prosím ťa točíš?
Handru na nos?
Áno je to slabá ochrana, ale lepšie ako žiadna..

Mala som aj niečo iné napísané, ale radšej som to zmazala, aby som si potom nemyslela, že niečo privolávam... Len veľmi dúfam, že pôjdeme podľa ľahšieho scenára alebo teda krivky chorých.

dnld
21. mar 2020

@deginko manželka prvé rodila celý deň a druhé necele dve hodiny, kazdy porod a kazda zena to ma uplne odlisne

deginko
21. mar 2020

@dnld áno jasné to je pravda,len som tým chcela povedať,že sa to nedá globalizovat a zľahčovať,že veď pôrod trval iba pár hodín...môže/nemusí

angelinja
21. mar 2020

prepac ty si mysls ze toto vsetko aj europe akoze nemaju kam staty davat peniaze a nemaju co ine na praci???prepac ale si drbnuta???toto uz hadam o tej chripke nepouziva ani posledny mohykan..toto neni chripka, toot je ovela viac nakahzlivejsie za prve, za druhe podla vedcov/nie neverim vstkemu co povedia aj ked povedia ze toot urcite neni vyrobene/ takze podla vedcov je toto ako keby ma clovek aids so sarsom v jednom...si kompletna vobec???akoze ty si mudrejsia ako nejaky vedec aelbo co???ci si zazila toho viacej ako profesor krcmery???-aj ten ma rusku a videl asi take veci co ty si nevidela ani na obrazku. prosmta neodpisuje nemienim tu odpovedat na tie bludy a narazky co budes pisat
@ljzozv

h_petra
21. mar 2020

@ljzozv
@ljzozv ja tocim o tom, ze virusy lietali vzduchom aj doteraz. Dokonca aj na madlach nakupnych kosikov boli aj doteraz. Len o korone si ludia myslia, ze pokial sa bez handry na ksichte nadychnu, hned su chori. Alebo, ze ak sa na nich z dvojmetrovej vzdialenosti pozrie sused bez ruska, uz su chori.

Ruky si bolo treba umyvat aj pred koronou, chorobu neroznasat aj pred koronou.
Od chripky po zltacku sa dalo vonku chytit hocico aj doteraz. A normalne sme zili.

evkao
21. mar 2020

@dkethe tak ja som rodila v slovenskej nemocnici a neprekonavala som sa 😀 ale uznavam, ze s ruskom sa mi bude rodit naozaj tazsie...

ljzozv
21. mar 2020
ljzozv
21. mar 2020

@h_petra áno boli aj predtým, ale toto je o dosť nákazlivejsie.... Ale asi škoda ti písať, lebo podľa teba sú asi aj deti zbytočne doma zo škôl podľa tohto čo si písala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre