Pôrod v Anglicku a cestovanie na Slovensko

luca1986
25. aug 2013

Ahoj baby, najde sa tu nejaka mamicka z anglicka? Planujeme s drahym, ze by sme sli za pracou do anglicka a tiez by sme chceli aj mimi. Kamoska ma ale strasi, ze ak by sa nam podarilo a porodila by som tam, tak potom by bol problem ist s malym spat na SK, kvoli tomu, ze male by bolo anglicanom. Neviete mi poradit? Mozno hlupa otazka, ale len tak pre info 🙂 🙂 🙂 dakujem 🙂

saza007
25. aug 2013

@luca1986 kamoska trepe, pokial ste Slovaci a ste v UK len kratkodobo, cize nemate narok na britske obcianstvo, tak ani vase dieta nebude mat ine obcianstvo ako slovenske.

aliza
25. aug 2013

@luca1986 v Uk by ste museli zit min.5 rokov, bez podpory od vlady alebo by ste museli byt ekonomicky nezavisli, aby vase dieta malo narok na britske obcianstvo. Aj keby ste toto splnali, aj tak mozte vybavit aj slovenske obcianstvo, kedze ste obaja slovaci. Slovenske obcianstvo vasmu dietatu nikto nezoberie 😉. My podmienky splname, cize nas syn ma narok na UK obcianstvo, ale nepoziadali sme on, ma iba slovenske.....a to sa narodil tu v Uk.
A mimochodom, aj keby dieta bolo anglicanom, preco by mal byt problem ist s nim spat na SK?

mircek
25. aug 2013

Ak sa ti narodi dieta v Anglicku,dostane anglicky rodny list,ale obcianstvo bude mat slovenske.Ked budes chciet vycestovat na SK,musis si na anglicky rodny list vybavit "apostile",t.j. peciatka,ktora sa da aj postou obstarat,znamena akoby overenie britskymi uradmi.S tymito a este dalsimi dokumentmi treba ist do Londyna na slovensku ambasadu a tam mozes poziadat o slovensky rodny list,ktory ti umozni cestovat na Slovensko.Trva to 3 mesiace,lebo sa to vystavuje na jedinej matrike v Bratislave a oni to posielaju na ambasadu.Tam si to mozes prevziat a letiet domov.Ak by si chcela ist naspet do Anglie,musis si dat maleho zapisat do pasu.

luca1986
autor
25. aug 2013

Dakujem vam babule, ako este sme neni v anglicku ani este mimi neni na ceste, ale zaskocila ma tym. Takze by nemal byt problem. Aj ak by sa nam tam narodilo, bude mat slovenske obcianstvo a iba ak budeme chciet ist spat na sk dam prelozit rodny list a je to 🙂
@aliza neviem ake problemy myslela, ako vobec som nad tym nerozmyslala len ona ma zaskocila 🙂 🙂
@mircek tiez moc dakujem, a bez toho potvrdenia nebude moct ist na SK?

ervenka
25. aug 2013

@mircek @luca1986 dieta sa uz nezapisuje do pasu. kazde dieta musi mat VLASTNY pas.

mircek
25. aug 2013

@ervenka ano,uz musi mat vlastny..som zabudla 😉

mircek
25. aug 2013

@luca1986 moze ist na Sk,ale musite si vybavit cestovny doklad.Je to iba na jednorazovu cestu na Slovensko a tu torturu budes musiet aj tak absolvovat...ci takto,alebo s obmenami. Pridam ti moju skusenost,mala som v UK fantasticky porod, akoby som mala zaplateny luxus pobyt na porodnej nemocnici..ja odporucam..ale boli aj dievcata,co si stazovali.Drzim palce.

ervenka
25. aug 2013

@luca1986 a este detail- rodny list NIE JE doklad totoznosti= dieta musi mat tak ci tak pas, takze ku cca 3 mesiacom cakania na SVK rod. list si pripocitaj potom este cca dalsie 3 mesiace cakania na pas. Ale ak by sa vyskytlo nieco velmi surne, ambasada ti moze vystavit Nahradny cestovny doklad. A este skusenost dost vela ludi z UK, ludia na SVK ambasade v UK su extremne neochotni. Takze sa treba pripravit 😠
zazitky mamiciek v Uk najdes aj tu- https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/social-services-v-anglicku-a-vlastne-skusenosti/ tam sa tiez mozes pytat....

luca1986
autor
25. aug 2013

@mircek
@ervenka dakujem moc moc za ochotu, aspon som mudrejsia keby nieco. Velka vdaka 🙂 🙂 🙂