Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

nana207
8. mar 2022

@katherine12 to neviem ja som neprepichovala ani jednej dcere ale pochybujem ze to tam robia. Skor by som to riesila na sk 😊

katherine12
8. mar 2022

@nana207 jo to len pre info kedze ako tak citam vsade sa nastreluje a ja som chcela dat prepichnut 🙂

mahalo
13. mar 2022

Ahojte, rodili ste niektora v Hainburgu s pozitivnym sterom na streptokoka? Viem, ze idealne prist co najskro kvoli infuzke s atb, ale skor ma zaujima priebeh po porode. Ci sa berie krv novorodencovi a ci sa vyzaduje aby ste tam s dietatom boli niekolko dni?

nana207
16. mar 2022

@mahalo ja som mala pri prvom porode streptokok, neviem ci mu brali krv to si nepamatam ale pichali do paty na geneticke testy a bola som tam 3 dni po porode. V piatok porod v pondelok domov

katherine12
17. mar 2022

@magdalena_skrovan ahoj tak ako? Uz si porodena? Som zvedava na info 😀

mahalo
19. mar 2022

@nana207 Vdaka. Uz mam aj oficialnu info. Odporuca sa ostat 48 hodin. Ale je to len odporucanie. Zalezi aj od toho, ci sa stihlo podat infuzne atb 4hod pred porodom.

magdalena_skrovan
19. mar 2022

@katherine12 ano uz je na svete. 10 dni po termine. Ak mas otazky na nieco z nemocnice mozem dat info

katherine12
20. mar 2022

@magdalena_skrovan napisala som ti sukromnu spravu dakujem

gartija
20. mar 2022

@magdalena_skrovan môžeš prosím aj mne? Mňa to čaká tiež o chvíľu

mahalo
26. mar 2022

Ahojte, mate niekto prosim skusenost z roka 2022 ako je to s matrikou? Treba mat prelozene rodne listy a sobasny alebo nie? Kazdy tu pise nieco ine.

katherine12
26. mar 2022

@gartija kedy ides na poradnu?

magdalena_skrovan
29. mar 2022

Dam info aj sem ohladom tych dokumentov. Rodne listy ani sobasny v nemocnici odo mna nikto nechcel, nechapem. Volala som na matriku dopredu, poslala som im scany a potom som im len zavolala ze uz sa narodila, dali mi termin a siel to muz vyzdvihnut.
Nemuseli sme mat papiere prelozene ani tam. Dostali sme medzinarodny rodny list, ktory bol aj po slovensky takze na nasej matrike tiez nebolo treba mat uradne prelozeny dokument.

katherine12
5. apr 2022

@mahalo ja som tam prave vcera volala prelozene treba mat len v pripade slobodnych partnerov vyhlasenie o otcovstve, ostatne netreba prekladat

katulka94
24. máj 2022

Ahojte, je to veľmi veľa strán popísaných takze sa určite spýtam niečo čo tu už bolo milión krát povedané ale snáď sa mi niekto ochotný ozve budem rada 🙂 sťahujeme sa do rakúska teda tam budem mat TP ale nikdy som nepracovala v Rakúsku. Aktuálne som na SK na materskej. Chcela by som sa opýtať aké sú aktuálne ceny za pôrod v Hainburgu komplet so všetkým na čo sa pripraviť, pretože po prvom pôrode na Kramároch a tej traume čo som tam prežila tak pôrod na SK už nikdy viac. Ak mi niekto napíše budem moc vďačná 🙂

sakimichan
27. júl 2022

Ahojte, najde sa tu prosim nejaka cerstva mamicka, ktora rodila/bude rodit v blizkej dobe v Haiburgu? Budem velmi rada ak sa mi niektora ozve, kludne aj cez spravu dakujem.

katherine12
27. júl 2022

@sakimichan rodila som v aprili kludne sa pytaj

sakimichan
27. júl 2022

@katherine12 ahoj, poslala som ti správu🙂 dakujem

saiffffa
17. aug 2022

prosim vas, da sa v hainurgu rodit, ak cakam dvojicky? rodila som tam syna a bolo to perfektne, ale s dvojickami neviem :( som samoplatca

juliet86
21. nov 2022

@nana207 prosim ta a z talej sumy poistovna.zaplati len 25percent? kolko ta to teda vyslo cele? dik

nana207
21. nov 2022

@juliet86 ahoj 4x 842 za den, plus kontrola pediatrickou 300, 3368+300= 3668 a mala 2 som usg kontroly pred porodom za 270 cize celkovo 3908€ a z union mi vratili 1310€

juliet86
21. nov 2022

@nana207 dakujem pekne

nana207
22. nov 2022

@saiffffa skor nie ako hej. Kedze nemaju vybavenie pre novorodeniatka ak by potrebovali specialnu starostlivost. Plus tam mozete rodit ako samoplatca az po ukoncenom 38 tt.

katulka94
22. nov 2022

@nana207 ahoj môžem sa spýtať či náhodou nevieš či sa robi ešte obhliadka pôrodnice v niektoré dni v tyzdni pre Slovákov ?

nana207
23. nov 2022

@katulka94 ahoj na stranke pisu ze nerobia: Da derzeit keine Kreißsaalführungen möglich sind. Ale ak vies po anglicky pripadne nemecky, skusila by som napisat priamo na sekretariat tejto pani: kerstin.schlager-kodelka@hainburg.lknoe.at. Ona mi odpisovala este pred 5 rokmi ked sa robilo

baska_lu
2. feb 2023

Ahojte vsetci! Neviem, ci je tato diskusia este ziva, ale skusim to 🙂

10.4. mam termin porodu v Hainburgu a chcela by som sa opytat, ci mi niekto neviete podarit, ako to je aktualne s vybavovanim rakuskeho rodneho listu a vyhlasenia o otcovstve. Nie sme zosobaseni, ja mam trvaly pobyt v Rakusku, moj partner na Slovensku. Ja v Rakusku aj pracujem a mam tam aj zdravotne poistenie. Moj partner pracuje a je poisteny na Slovensku.

Treba nam ist dopredu na matriku podpisat potvrdenie o otcovstve, alebo sa to robi sucasne s vydavanim rodneho listu? Bude treba nase slovenske rodne listy prelozit do nemciny, aby nam vydali rakusky rodny list pre maleho? Treba si vybavit termin pre vydanie rakuskeho rodneho listu pre maleho, alebo to nas bude kontaktovat matrika? Treba nejake dokumenty priniest uz aj do nemocnice?

DAKUJEM VELMI PEKNE vopred a prajem krasny den 🙂

katherine12
3. feb 2023

@baska_lu zdravim vyhlasenie otcovstve sa robi pri vydavani rodneho listu v Rakusku.Rodne listy sme mali len v SK viacej mamiciek nas presviedcalo ze treba prelozit ale ked som volala na matriku v Hainburgu povedali ze staci SK. Ja som robila minuly rok v aprili vtedy sme museli volat a dali nam termin.To vam ale konkretne povedia priamo ked sa zahlasite na porod. Dostala som vtedy všetky pokyny od co do porodnice az po co s matrikou. do nemocnice staci Muki Pass a test o streptokokovi

baska_lu
3. feb 2023

@katherine12 Dakujem velmi pekne za rychlu a detailnu odpoved, velmi si to vazim 🙏 Prajem este krasny zvysok dna!

katherine12
4. feb 2023

@baska_lu niet za čo ak máš ešte nejaké otázky kľudne napíš 🙂

lilinka77
4. apr 2023

@saiffffa dvojičky tam nerodia..ja som čakala, ale bola mi odporučena Wieden...Nakoniec zostalo len jedno...

nana207
2. feb 2024

Ahojte neviete aky je cennik aktualny pre samoplatcov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre