Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

eniii
23. jan 2012

@dani84 @luckalucka83 @raa2 @mauerka baby to stretko teda plati v stredu? ak ano, tak o kolkej a kde presne?
Ja dufam ze stiham, lebo dnes sa dokoncila ta nasa prerabka celeho domu a od zajtra nam zacina velke upratovanie..ale v stredu odtial velmi rada na chvilu zdrhnem za vami 😀

dani84
23. jan 2012

@eniii no dufam, ze plati, ja sa uz na vas babulky velmi tesiiiiiim 😵 No a kedy a kde by aj mna zaujimalo.... Inak Enii, teba by som mohla po ceste vyzdvihnut ak chces 😵

eniii
23. jan 2012

@dani84 jej dakujem Dani, ale pojdem autom, prideme aj s @raa2, teda dufam ze ide 😉
mohli by sme niekde zase pri Nagelreiter, napriklad o 13tej alebo tak?

raa2
23. jan 2012

@eniii nemozeme o 10? o 13 mi este matko spi, a podvecer vyrazame do ZA.

dani84
23. jan 2012

@eniii no neviem ci tam, lebo @luckalucka83 by to mala asi dost daleko s kociarom az tam.... Ale neviem, mozno aj ona pojde autom... A na hlavnej kocikovat nie je bohvieco... Alebo ideme len na kafco? Nevyznam sa... 😅 A @raa byva nedaleko teba vsak, no vsak by som vas mohla aj obe vziat... Ale ak chcete ist zvlast, tak v poho.... 😉

dani84
23. jan 2012

@raa2 juuj, teraz to citam, pojdes aj s Matkom, vsak? Tak ak mas autosedacku v tvojom aute, tak asi nebudeme prenasat... Hoci ja s tym problem nemam...

eniii
23. jan 2012

@dani84 @raa2 @luckalucka83 mozme kludne aj o 10tej, ja tiez uz potom navecer nemozem..a jasne, ze pri hlavnej sa kocikovat neda, to som nedomyslela 😝 napiste kde je take vhodne miesto na kocikovanie 🙂

dani84
23. jan 2012

@eniii @luckalucka83 , Luci, navrhni kde sa da super kocikovat, chodis aj so psom, tak urcite mas nejake trasy 😀 A co sa casu tyka, tak ja sa prisposobim

raa2
23. jan 2012

@dani84 ano aj s matkom, auto nemam, eni nas vezme a mm mi necha rano sedacku 🙂

dani84
23. jan 2012

@raa2 @enii ok, babule, ako chcete, ale tak ja to mam po ceste... 😉 Tesim sa uz na vaaaaas 😵

luckalucka83
24. jan 2012

Dobre ranko kocky 🙂
no o 10 pasuje, Mato by mal spat v kociku, posledne dni je akysi nevyspytatelny, budi sa mi s placom este aj v kociku, ale 10 je taky jeho cas, navarim mu makoveho odvaru nech spi 🙂)
Hm rozmyslam, kde by bolo najlepsie, pri Dunaji je super alebo potom codievam tu ku nam ku policii popod les, okolo nemocnice a tak po ulickach tu
Tesim sa ze sa konecne vidime 😀

ildicka
24. jan 2012

@luckalucka83, @yanus, @brudra, @raa2, Baby potrebovala by som zas poradit, na ten jednorazovy prispevok na slovensku potrebujem: sk rodny list dietata, rodny list otca a matky, sobasny list, a potvrdenie od gynekologa a pediatra, ze som chodila na kontroly. Daju tieto potvrdenia lekari na pockanie? Je to nejake tlacivo? A treba to potom dat prelozit do slovenciny??? Ja by som to chcela ist vybavit, lebo zajtra by som mala konecne dostat sk rodny list. Tak sa pytam popredu. Dakujem. A vraj este treba nejake cestne prehasenie??? ildi

brudra
24. jan 2012

@luckalucka83 no možno nakoniec prídem, Tomi je už dnes v pohode, ked nebude mat už dnes teplotu, tak by som prišla aj s ním, bolelo ho včera uško tak asi aj tá teplota bola z toho 😒 Lucka berieš aj psíka, myslím nato aby mal Tomi nejakú zábavu 😀 😀 Ja si myslím že to miesto tam pri tebe pod lesom by bolo fajn, ak by to aj ostatným vyhovovalo a o 10 pasuje aj mne 😉

brudra
24. jan 2012

@ildicka http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por... pozri si tento uradný šimel po porode, sú tam aj tlačivá na jednorázový príspevok a aj na príplatok k príspevku, potrebuješ to mat potvrdené od pediatra a od gynekologa, potrebné doklady RL dietata a občiansky preukaz

ildicka
24. jan 2012

@brudra dakujem. ty si to uz absolvovala? Ja len ci musim ist napjprv na minv odb sov veci a rodiny alebo si mam stiahnut tlaciva ak sa to niekde da a az potom tam ist. a ci mi vobec potvrdi rakusky lekar slovenske tlacivo. Potrebovala by som niekoho kto to ma uz za sebou aby mi vedel povedat skusenosti. dakujeeeem

ildicka
24. jan 2012

@brudra pisu tam nieco aj o potvrdeni ze som tu bola poistena, ale ja som tu nebola poistena, ved ked som v rakusku poistena nemozem byt aj tu poistena.

ildicka
24. jan 2012

Baby, ako som uz pisala, ja by som potrebovala poradit ako sa ziada ten jednorazovy prispevok na dieta. Na internete som si aj ja nasla co vsetko potrebujem, ale zdy sa najde este nieco extra ked idem vybavovat, tak preto sa pytam ci tu je nejaka ktora to uz ma za sebou. Aby som mala naozaj vsetko ked pojdem na urad, aby som tam nechodila na 5 x. Zaujimmalo by ma ako ziskam to potvrdenie od lekarov v AT ze som chodila pravidelne na kontrolu, je to nejake tlacivo alebo to lekar iba nieco napise??? A treba to dat prelozit? Dakuejm vam za odpovede. Ildi PS: citala som ze je prispevok na dieta a este aj priplatok k prispevku na deita, to co je ten prispevok??? A dalej som sa docitala, ze treba dolozit aj potvrdenie z poistovne ze som tu bola poistena, ale ja som tu nebola poistena, ved som poistena v rakusku. ja som uz uplne mimo, vzdy ked si myslim ze mam vsetko tak sa vyskytne dalsia vec alebo nejaky doklad ktory nemam. Dakujem Vaaaaaam.

yanus
24. jan 2012

@ildicka Ahoj, ono k tym prispevkom je to komplikovane, moze sa stat, ze bude problem v tom, ze nemate TP na SK, kedze ziadost o prispevok pri narodeni dietata Ti ma dat prislusna Matrika po vystaven RL od osobitnej matriky, aspon mne dali, uz s info o tebe vyplnenymi dopredu. Na zaklade toho si mozes ziadat aj priplatok k prispevku. Co sa tyka potvrdeni, tak myslim si, ze moze mat potvrdenia v nemcine od rakuskeho pediatra a doktora gyn. To by nemal byt problem. Ked obdrzis SK RL, chod na urad prace priamo za nimi a pytaj sa ich priamo, co vsetko od teba chcu, nikde sa nedocitas priame info, kedze mas specialny pripad. Maju tam na Vazovovej uz aj specialne oddelenie na koordinaciu vztahov s EU. Vela stastia.

ildicka
24. jan 2012

@yanus A na tej Vazovovej robia cele slovensko? Nemusim ist podla bydliska? Ja mam pobyt na SLovenksu, len poistenie tu nemam, kedze som poistena v rakusku. dakujem za info.

yanus
24. jan 2012

@ildicka Tak na Vazovovej je centrala, podla mna aj v mieste bydliska ta tam poslu. Ale ved vyskusaj u teba a uvidis. Ani tam neskusaj telefonovat, priprav si otazky a pytaj sa. Cez telefon alebo email nase urady nefunguju, alebo ta totalne popletu.

ildicka
24. jan 2012

@yanus diky, skocim tam osobne.

luckalucka83
24. jan 2012

@brudra
Juj sklamem Tomiho, hafana mame u svokrovcov, lebo sa akosi este neviem skoordinovat sama so sebou a nie to este maly a pes, ale od marca ju uz tu budeme mat 🙂 Tak sa stretneme o 10 u nas na parkovisku? 🙂 Tesim sa 😀

luckalucka83
24. jan 2012

@ildicka
AHoj,
mne sa zda, ze ten prispevok nie je zavisly od poistenia. Je potrebne mat TP na SK a to je vsetko,
na nete su formulare - a tam v tych formularoch je priamo kolonka pre pediatra a gynekologa, moze byt aj od Rakuskeho, lebo oni tam nic nepisu, len gynekolog zakruzkuje ze ano- ze si chodila do poradne a druhe ano- ze prve dieta a pediater zase zaskrtne ze sa babatko dozilo 28 dni a to je vsetko.
Vyplnis si ziadost a to je vsetko. Ten priplatok k prispevku- na to iny formular- mne ho vyplnala osobitna matrika, pretoze tam na zadnej strane su nejake udaje z matriky. To vseko som odniels na urad prace soc. veci a rodiny v mieste mojho TP, prilozila som kopiu slovenskeho rodneho listu a to je vsetko.
Skusim najst link na tie formulare a poslem Ti 🙂

luckalucka83
24. jan 2012

@ildicka
Podmienky nároku na príspevok sú:
narodenie dieťaťa,
trvalý pobyt oprávnenej osoby na území SR

Podmienky nároku na príplatok k príspevku sú:

splnenie podmienok nároku na príspevok (pozri text hore) a súčasne
narodenie prvého dieťaťa, druhého dieťaťa alebo tretieho dieťaťa, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní

teda poistenie tam nehra ziadnu ulohu 😉

luckalucka83
24. jan 2012

Kocky neviete, kolko stoji overenie podpisu u rakuskeho notara?

martinka1981
autor
24. jan 2012

Baby nechodite niektora kupovať vo Wolfstahl na tu bio farmu mliečne vyrobky? Že čo tam maju a za ake ceny 😉

yanus
24. jan 2012

@luckalucka83 zalezi co potvrdzujes, ale zacina to tusim 60 eur, v h/d je jeden pri zadnej brane, chod sa spytat ;)

yanus
24. jan 2012

@martinka1981 jojo, mlieko a jogurty bio kvalita v skle, neviem kolko presne, ale nic odstrasujuce ;)....predavaju aj kvalitne hovadzie, to pojdem vyzistit ;)

martinka1981
autor
24. jan 2012

@yanus tak vyzisti 😉 čo všetko maju 😎
mohli by mať neaku www nie? 😕

ellysa
24. jan 2012

čaute baby, no mi prídeme ak nebude moc blato, lebo neviem, čo am s malou potom, oki?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre