Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dani84
4. aug 2012

@eniii
@ellysa
@luckalucka83 @ivka03 @raa2 stretko??? Dame? Podari sa uz? 😉

eniii
5. aug 2012

@dani84 @ellysa @luckalucka83 @ivka03 @raa2 ano ano 🙂 kedyyyy? 🙂 ja dobehnem hocikam

ellysa
5. aug 2012

@eniii
@dani84
@luckalucka83 @ivka03 @raa2 baby ja tento týždeň nie, sťahujeme 😅

yanus
5. aug 2012

@raa2
@adripat
Dakujem za info dievcata,uz sa to blizi, tak som velmi zvedava ;). Pouzivali ste potom stahovaci pas? Bola druha sekcia narocnejsia?

ivka03
5. aug 2012

@dani84 anooo, velmi rada vas uz uvidime 😉 Teraz mame len pondelok a piatok volny, este utorok doobeda. Nabuduci tyzden este neviem presne, ale skusime sa prisposobit

ivka03
5. aug 2012

@dani84 @eniii
@ellysa
@luckalucka83 @ivka03 @raa2 Este raz, zabudla som pripojit ostatne 😉
anooo, velmi rada vas uz uvidime emoticon Teraz mame len pondelok a piatok volny, este utorok doobeda. Nabuduci tyzden este neviem presne, ale skusime sa prisposobit

adripat
5. aug 2012

@yanus No moja bola ovela viac v pohode ako prva, i ked prva nebola planovana, tak asi aj v tom je rozdiel. Pas mi dali rovno po cisarskom a nechali mi ho po cely cas v nemocke. Zbytocne si ho nekupuj, ked ho tam dostanes.

raa2
5. aug 2012

@yanus pouzivala som ten v porodnici a potom este asi 2-3 tyzdne tie gatky stahovacky. 2 sekcia bola lepsia, i ked noc po sekcii som myslela ze umrem, potom uz bolo vsetko jednoduchsie ako pri prvej. IDes teda na planovanu sekciu? ci este nie si rozhodnuta?

raa2
5. aug 2012

@dani84 @eniii
@ellysa
@luckalucka83 @ivka03 baby my sme este do stvrtku v ZA, tak sa nepripojim, ked tak az ten dalsi tyzden by som mohla nieco vymysliet..

dani84
5. aug 2012

@eniii
@ivka03 @luckalucka83 ja okrem pondelku hocikedy 😉

eniii
5. aug 2012

@dani84 @ivka03 @luckalucka83 a este @brudra tu doplnim 🙂
tak dame v piatok 10teho? 😎 Hainburg? o 14tej?

kludne dajte korektury 😀

dani84
5. aug 2012

@eniii mne vyhovuje 😉

eniii
5. aug 2012

@yanus ja som si ten stahovaci pas kupila a nosila ho este asi mesiac po porode, velmi mi pomahal nielen stahovat "veci" naspat ale aj proti bolesti....takze ides aj pri druhom na sekciu?

yanus
5. aug 2012

@raa2 @adripat @eniii aha dakujem, no po prvej sekcii som nosila v nemocnici ten erarny, doma uz nic...avsak tentokrat mi zistili pupocnu herniu a neviem ci sa mi nerobi diastaza, takze zacinam mat dobry strach, ked cez pupok viem "nahmatat" nozicku 😅 ...este som sa nerozhodla, vyvolavacky sa bojim a celkovo uz mi nie je vsetko jedno...bude zalezat od velkosti babatka...

adripat
5. aug 2012

@yanus no tak sme sa asi stretli, lebo ja mam tiez pruh na pupku od prveho porodu a nie celkom male deti pri narodeni, ten pruh nic moc, al ezas nejak nevadil vobec ani pri cisarskom ani potom, dokonca lekar vravel ze kym mi to nerobi problemy tak s tym netreba nic robit jdeine ze by som chcela z estetickych dovodov. Ked dokojim nase tretie babo tak potom niekedy si to dam spravit ak nebude treba skor, lebo mi vraveli ze tri mesiace potom nemozem nic tazke dvihat ani deti a to je dost problem pri rocnom dietati alebo tak.

yanus
5. aug 2012

@adripat veru, ja tiez stale nosim a pochybujem ze po sekcii nebudem :-/. A uz si sa informovala ako sa to operuje, ci laparo alebo klasicka abdominoplastika? Idealne by bolo keby to zosivali priamo pri sekcii nie? 🙂

luckalucka83
6. aug 2012

Kocky my sme na vychode, mali sme prist uz naspat, ale maly cez vikend ochorel, skoncili sme na pohotovosti v Poprade s teplotou vyse 40, tri dni mal take horucky, tak este tento tyzden budeme tu sa liecit a v piatok pride mm pre nas, od buduceho tyzdna stretko kdekolvek a kedykolvek 🙂

maturin
6. aug 2012

Čaute, pridávam svoju skúsenosť s Hainburgom, bývame v Rakúsku, takže v rámci e-card som v marci absolvovala operáciu - diagnostickú laparoskopiu na zistenie príčin neplodnosti. Na operáciu ma odporučil SK lekár, ten lístok som ukázala Dr. Loksovi a bol veľmi milý, okamžite ma objednal na termín v Hainburgu a aj ma operoval. Mala som izbu 2ku, vybavenie izby, čistota, prístup lekárov aj sestier bol špičkový, jedlo mi veľmi chutilo. Jediná vec, čo sa mi nepáčila, že mi odmietli pár hodín po operácii vybrať katéter o čo som 2 krát žiadala pri vizite a potom aj sestru, že mi to je nepríjemné a nechali mi ho celú noc, čo ma pekelne bolelo. Babe, čo bola so mnou na izbe a operovali ju 2 dni po mne ho pritom vybrali asi 5 hodín po operácii na jej žiadosť (iná lekárka pri vizite). To bolo ale jediné negatívum.
Po operácii sa mi podarilo otehotnieť, som v 10. t. a pôrod plánujem samozrejme tiež v Hainburgu. Moja sestra nedávno rodila v BA na Antolskej a z jej rozprávania som bola zhrozená, lekári vraj OK, ale vybavenie a prístup sestier, strava a podobne, že je na Slovensku strašné. Zatiaľ som bola na vyšetrení u Dr. Urbana, ktorý mi ale povedal, že nerobí všetky vyšetrenia ako triple test a pod., takže na tieto idem na Slovensko.

ellysa
6. aug 2012

@maturin môžeš si to dať urobiť buď na SK, alebo v nemocnici v Hainburgu, alebo ja som teraz bola na combi teste (to je tripple a NT spolu) v Neusiedl na klinike, stálo to 190 EUR.
Potom ešte robia v 20tt orgánový screening, to stojí 140 EUR, ale na to nejdem, pôjdem na 3D do gin fiv v BA, tam som bola aj s malou a oni kontrolujú aj orgány, tak snáď je bábo zdravé a bude to stačiť

maturin
6. aug 2012

@ellysa Áno to mi vravel Urban, že v Neusiedli by mi to mohli spraviť, ale načo sa budem trepať do Neusiedlu, ak aj tak chodím pracovne do BA, takže NT a krvné odbery mi budú robiť v Gyn-fiv. Navyše v Rakúsku sa tieto vyšetrenia platia a u nás ak som pochopila správne, sú hradené z poistenia - teda tak mi hovorila sestrička v Gyn-fiv, že za to NT budem platiť okolo 10 EUR čo je nejaký ich interný poplatok za objednávanie pacientok, ktoré tam bežne nechodia...

ellysa
6. aug 2012

@maturin ak si ešte poistená aj na sk, tak áno, ja nie som , tak neviem koľko by ma také vyšetrenie stálo ako samoplatcu

maturin
6. aug 2012

Ja platím odvody na Slovensku, takže som poistená v SK poisťovni a na základe trvalého pobytu v AT som si požiadala o nejaký formulár v SK poisťovni, ktorý sa posielal do NÖ Krankenkasse a odtiaľ poslali e-card, môžem teda chodiť tu aj tam ako mi vyhovuje, určite nás je tu takých prípadov viac si myslím.

brudra
6. aug 2012

@eniii @dani84 @ivka03 @luckalucka83 ja som este tento týzden na východe, ked tak od buduceho týždna by som mohla 🙂

ivka03
6. aug 2012

@eniii @dani84 @ivka03 @luckalucka83 a este @brudra aj mne vyhovuje piatok o 14 🙂

eniii
6. aug 2012

@ivka03 @dani84 baby tak sme opat asi len my tri na ten piatok 🙂 Samko bude mat riadnu prevahu bab fuuuha 😀

dani84
6. aug 2012

@eniii
@ivka03 tak my mozeme, tesim sa na vas zienky a Samko 😉

anduska1111
7. aug 2012

Ahojte,neviete ci v nemocnici v Hainburgu treba priplacat ak chcete muza pri porode?(som poistena v AT)musi absolvovat nejaku prednasku alebo podobne?

ivka03
7. aug 2012

@eniii @dani84 ano, to sa Samkovi urcite bude pacit. uz je zvyknuty, aj na plavani ma este 5 bab okolo 😉. Aj my sa tesime. Kde sa stretneme?

ivka03
7. aug 2012

@anduska1111 Ahoj. Nic netreba priplacat, to, ze je manzel pri porode je automaticke a samozrejme. Ani ziad nu prednasku nemusi absolvovat, ak nechce, len ak ho to zaujima.

anduska1111
7. aug 2012

@ivka03 Dakujem za info🙂 a za epiduralku sa plati?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre