Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ivka03
7. aug 2012

@anduska1111 Ja som nemala, ale myslim, ze tiez nie.

yanus
7. aug 2012

@anduska1111 neplati 🙂, ak si dobre spominam, tak porod je jediny "medicinsky ukon" ktory v AT v plnej vyske zadarmo pre pacienta hradeny GKK ak mas e-card. Co sa tyka standartnych ukonov, pokial chces nieco ultra extra, musis zaplatit podla ich sadzobnika.

anduska1111
7. aug 2012

@yanus Dakujem,ked som poistena v AT a mam tu aj trvaly pobyt mam narok dostat zo SVK kocikovne? Lebo som citala,ze kocikovne moze dostat zena jedine v tom pripade ak ma dieta trvaly pobyt v SR a narodi sa na SVK. co ani jedno nesplnam,ale predsa maly bude Slovak.(moj brat ma syna,ktory sa mu narodil v Anglicku a tam ma trvaly pobyt a kocikovne dostal ,ale to bolo pred 2 rokmi tak neviem..)Tiez neviem ked sa maly narodi a dostane rodny list v Rakusku,mozem si na SVK tiez vypytat rodny list alebo do akej doby ho treba nahlasit?Dakujem za kazdu radu 🙂

yanus
7. aug 2012

@anduska1111 Poznam zeny ktore dostali na deti tieto prispevky 🙂. Ja som to pri prvej nestihla, kedze osobitnej matrike trvalo vyse 3 mesiacov mi vydat SK rodny list. V sucasnej dobe to robia zevraj rychlejsie (ako tu uz dievcata spominali niekolko stran dozadu). Takze treba ist s rakuskym rodnym listom na Matriku (tam kde teba eviduju) a dat im AT rodny list dietata, nech to poslu na osobitnu matriku na MVSR. Potom s SK rodnym listom ist na Urad prace a tam sa pytat, zistovat a ziadat, tusim do 6 mesiacov od narodenia dietata 🙂. Vela stastia, aj mna to caka ;)

anduska1111
7. aug 2012

@yanus Dakujem pekne za radu🙂 ja cakam prve babo cize nemam vela skusenosti co ako funguje.

eniii
7. aug 2012

@anduska1111 my sme asi ten isty pripad 😉 takych nas je tu vela. Za epi sa nedoplaca, ja som chcela rodit prirodzene, ale nakoniec som mala vsetko mozne a aj tak cisarak, za nic som nedoplacala, vsetko na zaklade ecard iba.
Rodny list dostanes v Hainburgu na matrike a musis ho dat uradne prelozit do SJ a zaniest na SK matriku, a mesiac trva kym ti vystavia SK rodny list....prispevky by si mala dostat na SK tiez, tak ako aj matersku pokial pracujes na SK...teda tak som to mala ja 😉
btw kde v AT byvas?

eniii
7. aug 2012

@ivka03 @dani84 dame niekde pri Dunaji kde sa dobre kocikuje? sice neviem kde tam, dajte zachytny bod 😀

dani84
7. aug 2012

@eniii heeee, ani ja neviem kam, ja len viem kde je nemocka, kde byvas ty a Lucka 😀

ivka03
7. aug 2012

@eniii @dani84 Baby, mozme sa stretnut pri Penny alebo dole pri Dunaji. Je tam parkovisko oproti DonauCafe.

eniii
7. aug 2012

@ivka03 @dani84 kedze neviem kde presne je Donaucafe tak radsej pri tom Penny 😀

anduska1111
8. aug 2012

@eniii Ahoj,rodic.prispevok a pridavky budem dostavat z AT. Na SVK som nikdy nepracovala,tak neviem ci mam narok na kocikovne...ja byvam v Kittsee a ty?

eniii
8. aug 2012

@anduska1111 jaj tak to nie sme teda rovnaky pripad....a ja som vo Wolsthale, takze hned vedla 🙂

eniii
10. aug 2012

@ivka03
@dani84
baby mohli by sme dnes to stretko aspon o hodinu skor? mne do toho surne nieco prislo a o 14tej musim odist ☹
mozete?

dani84
10. aug 2012

@eniii fuuuu, no neviem ci stiham, ak sa slecna dovtedy zobudi, tak ano

eniii
10. aug 2012

@dani84 oki super, tak ja budem tam pri penny markete na 13tu, aj Ivka...tesime sa 🙂

dani84
10. aug 2012

@eniii mala este spinka, takze ja tam o13 tej urcite nebudem, navyse ked sa zobudi, musim ju este nakrmit a vychystat a predpokladam ze by som v Hainburgu mohla byt az tak okolo 14 tej a to uz ty musis prec, takze ja to asi necham tak a dame stretko na buduci tyzden, ked budu moct aj ostatne.... 😕

luckalucka83
13. aug 2012

KOcky hlasime prichod do Hainburgu,
dame stretko tento tyzden niekedy? Co tak vo stvrtok?

ivka03
13. aug 2012

@luckalucka83 my tu od stredy nie sme ☹ A co tak hned zajtra??

luckalucka83
13. aug 2012

@ivka03
My ideme na druhu ku doktorke, ale doobeda by sme mohli 🙂

ivka03
13. aug 2012

@luckalucka83 My naobed spavame, takze doobeda je to ok 🙂

ivka03
13. aug 2012

@luckalucka83 Luci, cinkni mi, ked budes doobeda volna.. 🙂

ivka03
15. aug 2012

Kocky, co to stretko tento tyzden? Nakoniec zostavam cely tyzden v Hainburgu, tak mam cas 🙂

luckalucka83
15. aug 2012

@ivka03
No ja som za 🙂

brudra
15. aug 2012

@luckalucka83 @ivka03 zajtra by to šlo o 13 idem pre Tomika do školky a potom by som mohla 🙂

eniii
15. aug 2012

@ivka03
@luckalucka83
@brudra
baby ja zajtra nemozem, muz ma narodky akurat ...a piatok nemate cas?

luckalucka83
16. aug 2012

Kocky nemate niektora pozicat take plavacie koleso s tym spodkom, take, ze ako keby tam babatko sedelo ,
ideme zajtra do Chorvatska a nikde to neviem pozhanat, dakujem 🙂

ivka03
16. aug 2012

@eniii Ja mozem dnes aj v piatok tak okolo 15

ivka03
16. aug 2012

@luckalucka83 My nemame take ☹

luckalucka83
16. aug 2012

@ivka03
Ivi si predstav, uz som pozhanala v novembrovkach 🙂

brudra
16. aug 2012

@luckalucka83 možem ti to koleso dnes priniest aj spolu s vlacikom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre