Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

luckalucka83
11. mar 2013

@evaleng
ja som bola maximalne spokojna, porod dlhy, ale starostlivost uzasna, maleho mi po porode hned prilozili, take neumyteho ho nechali na mne dost dlho 🙂 Ja som nastastie s kojenim nemala problem, ale na zaciatku som si pytala sama flasu, lebo bol hladny a ja som este nemala dost mlieka, sestricky s kojenim pomahali ako vedeli, ukazovali polohy na kojenie, prevazovali, pomahali, ja nemozem Hainburgu nic vytknut 🙂

luckalucka83
11. mar 2013

@ellysa
Leni jasne 🙂
my sme von kazde doobedie aj poobedie, tak kedykolvek, aj zajtra doobeda ak Ti to pasuje, motkame sa tuto okolo bytovky len

ellysa
11. mar 2013

@luckalucka83 luci môžeme aj zajtra cca kedy chodíte?

evaleng
11. mar 2013

@leksa070 ja som v zaciatku tiez zacala chodit Dr. Loksovi ale som ho po druhej prehliadke zmenila. Je dost suchar a slizky. Nemala som viac dovod k nemu chodit a tak som zacala chodit k Dr. Urbanovi. Mam rakuske poistenie a tak ma vsetky vysetrenia u tohto doktora nic nestoja. A samozrejme ze je o viac krat lepsi ako Loksa.

evaleng
11. mar 2013

@lauraa - Nie nemas pravdu, da sa vybrat ked chces CR, a dula je stale pri porode pokial niesu nejake komplikacie.

evaleng
11. mar 2013

@luckalucka83 dakujem, snad to bude aj u mna take v pohode. A ako si rodila mala si nejaku specialnu polohu?? Aj ta museli nastrihnut??? Pocula som ze v Rakusku nastrihavaju ked je to nutne.

luckalucka83
12. mar 2013

@ellysa
Leni na pol jedenastu idem pozriet jeden domcuk, budem von ale pred tym, od pol desiatej asi, musim so psom, zazvonim Ti 🙂
ked nie, poobede od pol stvrtej som zase von 🙂

luckalucka83
12. mar 2013

@evaleng
nie, ziadnu specialnu polohu, mne to urychlila vana, kontrakcie som mala od stredy noci a maly sa narodil v piatok na obed, ale vana mi pomohla velmi 🙂
Nenastrihavali, ale sili o to dlhsie 😝

ellysa
12. mar 2013

@luckalucka83 ja idem teraz do ba tak potom poobede budem niekde okolo obsmedať, však mám na teba číslo

leksa070
12. mar 2013

@evaleng inac naopak som pocula ze nastrihavanie je skor zvykom v SR ne v rakusku. Mna takisto nenastrihaval. Inac si myslim cvicenia kegela forever :D

ellysa
13. mar 2013

@evaleng ani mňa ani raz nenastrihli, ale som za to vďačná, pri malej som mala dva pri krpcovi tri štichy a žiadny problém

evaleng
13. mar 2013

@luckalucka83 toho sa bojim ze oni nenastrihavaju co vlastne hrozi ze sa moze zena ako prvorodicka roztrhat. A mala si epidural??? A ked ta sili tak si to citila??

evaleng
13. mar 2013

@leksa070 viem o tom ze na SK to je rutina nastrihavanie ale o to je horsie ze sa moze zena dotrhat. A to cvicenie sa robi pocas pripravnej fazy v nemocnici alebo ako to prebieha. Mam aj strach ako rozpoznam ze mi zacinaju kontrakcie lebo uz teraz som 36 tyzdni a mavam tlaky a aj pobolievanie ako na menzes. Potom to prejde a zase sa to opakuje ale dost neskor.

evaleng
13. mar 2013

@ellysa tak to je super ale nechapem ako to dokazali je to super.

luckalucka83
13. mar 2013

@evaleng
nie epidural som nemala,
sili ma asi tristvrte hodinu, ale pichli mi nieco na utlmenie bolesti tak som to necitila nastastie ,
ale ja by som nastrihnutie brala, hojilo sa mi to dlho, skoro 2 mesiace som nevedela sediet, musela som brat cipky od bolesti, ale tu som a isto nie som jedina, ktora si tym presla 🙂
kontrakcie spoznas, ja som sa tiez bala ci spoznam ale spoznala som 🙂
drzim palce, nech je vsetko ok

martinka1981
autor
13. mar 2013

@evaleng ja som rodila bez epi,obe baby. 11h a 5,5h
nastrihli ma pri prvej,ani som necitila lebo som nevedela malu vytlačiť. pri druhej ma nenastrihli a tak som sa potrhala až hruuuza ☹ lebo som si povedala že teraz alebo nikdy 😝 moja vina 😀 chcela som to mať už za sebou.
takže pristupuje sa ku každej rodičke individualne. ale ak maš špeci požiadavky budu ich rešpektovať 😉

daimon
14. mar 2013

@evaleng pred dvoma týždňami som v Hainburgu rodila, starostlivost, prístup super, mňa nastrihli, epidurálku som prepásla, nástrih bol nutný,mňa rodil lekár vakuom- neprajem nikomu

evaleng
14. mar 2013

@luckalucka83 Dakujem pekne za info. 🙂

evaleng
14. mar 2013

@daimon preco ta rodil vakuom??? Nemohla si vytlacit???? Ake to bolo??? Prepac ze sa pytam zvedavo ale ma to zaujima ak ti to nevadi. Dakujem za odpoved

daimon
14. mar 2013

@evaleng mala som slabé a krátke kontrakcie, a bola som úzka, na cisársky neskoro, tak preto, bolo to hrozné, šialená bolest, dostala som ešte oxytocín, akože najhorší zážitok a tak som sa tešila... 😒

evaleng
15. mar 2013

@daimon a oni ti pred tym v nemocnici nemerali panvu?? Chcela som sa opytat musela si sa hlasit na porod alebo nie. Mne vcera povedali ze netreba ziaden termin ak pridu kontrakcie tak mam vzdy prist. Tak teraz neviem. A aj to ci ist cisarskym mam na to este TYzden sa rozhodnut. Bojim sa aby som aj ja nedopadla podobne ako ty s mojim stastim.

luckalucka83
15. mar 2013

@evaleng
No od 38 tyzdna by so mala chodit do nemocnice na kontrolu, ozvy a srdiecko a vsetko a potom ak nie je porod v case terminu tak kazdy druhy den myslim,
ak nemas zdravotny dovod na cisarsky tak si ho skus nevyziadat, pre babatko je najlepsie prist na svet ked bude same chciet a co najprirodzenejsie, kazdy zena to zvladla, zvladnes to aj ty,
ja mam tiez uzucku panvu, od 18tky ma doktori strasili, ze nebudem moct rodit normalne, a aha, maly sa narodil prirodzene, bez epi, bez vsetkeho 🙂

daimon
15. mar 2013

@evaleng ja som od 37tt chodila na Ctg raz do týždňa,ja druhé pôjdem určite rodiť cisárskym,ono dopredu ti nikto nepovie ako to bude prebiehat,každý pôrod aj tehu je riziko,panvu mi nemerali.Treba myslieť pozitívne,ja som bola možno jedna z 1000,neboj bude to dobre,si tam v dobrých rukách.

dulkagabulka
16. mar 2013

@daimon je mi luto, že si mala takú skusenost...zahraničné PA nam vraveli, že take kontrakcie môžu mat ženy, ktore brali vysoké dávky magnezia počas tehotenstva ...myslíš, že to mohol byť aj tvoj pripad?

daimon
16. mar 2013

@dulkagabulka ja som vôbec magnezium nebrala,možno 3 x ked som dostala kŕč do lytka.

dulkagabulka
16. mar 2013

@daimon dakujem 😉

leksa070
17. mar 2013

@evaleng to co opisujes skor su tzv. falosne kontrakcie (este ich volaju kontrakcie braxton-hicksa), ktore su len pripravou maternice a svalov na porod. Ozajstne kontrakcie rozpoznas lebo su pravidalne, totiz zopakuju sa cez pravidalne a s casom skracujuce sa intervaly. Mne vsetci hovorili ze ich rozpoznam podla sily bolesti ale stale som vahala, len ta pravidalnost ma presvedcila, lebo aj predtym som mala bolesti, len na rozdiel od porodnych kontrakcii sa nezopakuju alebo ovela neskor a cez nepravidalne intervaly.
Inac cvicenia kegela su len cvicenia panvoveho dna, ktore mozes (a mala by si robit) pocas celeho tehotenstva a po porode (a aby byt vo forme tak aj stale :P), to pridava svalom panvoveho dna vasciu pruznost a silu a znizuju pravdepodobnost silneho roztrhnutia. Daj si do google cvicenia kegela alebo panvoveho dna. Ked ich zacnes robit az teraz tak pomaly. Najlahsie skusit ked cikas: zastavit prud-pustit a t.d. To staci na zaciatok. Neviem ci su ozaj take efektivne ale chcem verit ze ano a pre istotu ich robim uz dlhsie aspon zaskodit nemozu 🙂

evaleng
18. mar 2013

@daimon ahoj chcem sa ta opytat preco chces ist cisarskym rezom???

evaleng
18. mar 2013

@daimon az teraz som si precitala preco chces druhe cisarskym rezom. Dakujem za odpoved verim ze to zvladnem ale urcite chcem rodit epidualkou. Ja som prala cele tehotenstvo magnezium moze to mat vpliv na porod?? Nieco som tam citala ale nepochopila som ako to moze vpliat.

eniii
18. mar 2013

baby to masove kocikovanie uz bolo? 🙂 @dani84 @luckalucka83 @ivka03 @raa2 @ellysa @brudra
co tak o tyzden v pondelok o 14tej? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre