Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katavinka
14. júl 2013

@lauraa nie, nie, v Hainburgu

lauraa
14. júl 2013

@katavinka skoro som zabudla.... Samozrejme gratulujem.......¡!!!!!!!!!!!!!!!

lauraa
14. júl 2013

@katavinka Tak im posles oznamenie o narodeni

katavinka
14. júl 2013

@lauraa ďakujeeem 😵 !
Ešte jedna vec, o slovenský rodný list kde treba požiadať?

katavinka
14. júl 2013

@lauraa čumím jak puk na niektoré články, že dieťa na slovensku sa nepovažuje za Slováka, ak nemá slovenský rodný list a nemá nárok ani na žiadne dávky.. (prídavok na dieťa, atď...)

lauraa
14. júl 2013

@katavinka to nie je pravda, ty predsa musis tvojmu dietatu vybavit slovensky rodny list, lebo je slovensky statny obcan narodeny v zahranici, a rodny list z rakuska je ti akurat platny nato aby ti vystavili slovensky.... s rakuskym listom toho vela nikde nevybavis, hlavne teraz rychlo na matriku a podaj ziadost o slovensky,trva to do 3 mesiacov....prispevok k narodeniu ma kazda sk statny obcan bez rozdielu kde je narodeny, staci nato statne obciantvo.... a tvoje dieta ma statne obciantvo po matke , teda slovenske....

lauraa
14. júl 2013

@katavinka na prislusnej matrike, alebo priamo na osobitnej matrike v Ba....

katavinka
14. júl 2013

@lauraa hej, hej, to chápem, že ho musím dať vybaviť, ale to že za tú dobu nemá nárok na nič, ani len na zdravotné poistenie.. a čo ak ochorie, keď vystavenie slovenského im tak dlho trvá!? Pochybujem, že to bude možné u nás na matrike.

katavinka
14. júl 2013

@lauraa a ešte.., trvalý pobyt je treba nahlásiť predsa do 3 dní 🙄

lauraa
14. júl 2013

@katavinka predsa tak dlho ako poberas wochengeld bude k tebe pripoisteny v at , staci poziadat o karticku poistenca v at, len akonahle ti skonci wochengeld... kde pracuje manzel , myslim na sk alebo v at? myslim ze sme si pisali len uz neviem presne....

lauraa
14. júl 2013

@katavinka ziadost o rodny list mozes podat na prislusnej matrike trvaleho bydliska,to nie je problem, staci ti uradny preklad.... ja som na sk dieta na trvaly neprihlasovala , tak neviem ako to chodi....

katavinka
14. júl 2013

@lauraa muž robí na Slovensku.. no, kým zas tú kartičku aj od nich dostanem.., druhá vec - 🙄 doposiaľ ma nikto s e-card na SR nebol ochotný vyšetriť

lauraa
15. júl 2013

@katavinka a mas tu medzinarodnu karticku poistenca? mne sa stalo len raz ze som musela zacvakat na sk a potom mi to preplatila GKK v At bez problemov......

katavinka
15. júl 2013

@lauraa áno, mám.. a napadlo ma ešte večer, v pôrodnici teraz hovorili, že podľa nového zákona už nie je možné pripoistiť dieťa k matke; vraj musí byť poistené tam, kde žije a pracuje otec. Dnes som sa bola spýtať u nás na matrike a vraj nie je možné nahlásiť dieťa na trvalý pobyt pokiaľ nemá slovenský rodný list 🙄 Takže ani bydlisko bez neho nevybavím, ani poistenie..

lauraa
15. júl 2013

@katavinka 😅 😅 😅 to je cista byrokracia...

katavinka
15. júl 2013

@lauraa 🤐 čo som čakala.. To keď budem posielať na Finanzamt žiadosť o prídavky, ktorý rodný list im mám dať - nemecký, či slovenský preložený do nemčiny? 😕

lauraa
16. júl 2013

@katavinka posli hned rakusky lebo o tieto davky uz mozes ziadat.....

katavinka
16. júl 2013

@lauraa no teoreticky áno, ale aj tak ich nedostanem teraz..

lauraa
16. júl 2013

@katavinka 😒 ale raz urcite

p_d
20. júl 2013

Baby, rodili ste niektora do vody v Hainburgu? Ja nad tym silno uvazujem... Staci to povedat pri porode, ci ako? lebo zatial na ctg sa ma nikto na take nieco nepytal...

Kedze som poistena budem mat vsetko zadarmo, ci ste aj nieco doplacali? Napr za epiduralku(ktoru ale zatial nechcem) a podobne veci... ci doplaca sa aj za porod do vody? dakujem velmi pekne....

daimon
22. júl 2013

@p_d chcela som rodit do vody,ale lekar mi to nedoporucil,riziko infekcie a tazsi pristup,ale co vani som reloxovala,ale som tam nevydrzala strasne teplo mi bolo.Nebudes platit nic,vsetko je v ramci poistenia.

alenka2006
22. júl 2013

@minka1986 ahoj 🙂 mam rovnaky termin porodu ako Ty a tiez planujem rodit v Hainburgu 🙂 Mozem sa opytat, bola si na prehliadke porodnice ako si pisala? Tiez by som rada isla, ak si este nebola, pridam sa 🙂

alenka2006
23. júl 2013

Dievcata o kolkej byva prehliadka nemocnice v Hainburgu? Viem ze posledny piatok v mesiaci, ale v akom case. Dakujem za odpoved. Chysta sa niekto tento piatok?

aldanka
24. júl 2013

@alenka2006 ahoj, myslim, ze na stranke maju, ze o 11:30. ja by som isla, ale tento mesiac asi nestiham...

alenka2006
24. júl 2013

@aldanka ahoj, dakujem za odpoved.. Tiez to nestihnem.. Skusim augustovy termin, mozme sa stretnut 🙂

aldanka
24. júl 2013

@alenka2006 oki, ja mam rovnaky termin ako ty.

alenka2006
25. júl 2013

@aldanka jeej, tak fajn, vychadza to na 30.8. v auguste.. ale zrovna su tam tie sviatky okolo, tak aj mozno nebudeme doma.. Tak potom este septembrovy stihame 😎

katavinka
26. júl 2013

@lauraa dúúúúúúúfam 😝 Ako to vlastne je, keď si zvolím variantu napr. 12+2.. musím potom nastúpiť do práce? Či môžem ešte ostať doma a proste už nebudem mať platený rodičák?

lauraa
26. júl 2013

@katavinka a chces nastupit do prace?mozes si zvolit variantu aku chces ale zamestnavatel je povinny ti drzat prac. miesto do 2 rokov veku dietata, k tomuto terminu musis nastupit alebo sa pisomne dohodnut zo zametnavatelom ....

katavinka
26. júl 2013

@lauraa chcela by som, ale neviem či to bude možné... ak bude malý bezproblémové dieťa ako prvé, tak by to šlo a potom aj podľa toho či budem ešte kojiť alebo nie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre