Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

liavan
29. júl 2014

Ahojte dievčatá, mám pár otázok ohľadom poistenia v Rakúsku a na Slovensku a som z toho celého už úplne zmätená... Nakoľko som sa vydala za Rakúšana, (bývame však v BA) spadla som automaticky pod jeho poistenie, rovnako aj ako naše bábo, kt. sa narodí v októbri a teraz neviem, či sa mám zo slovenského systému odhlásiť alebo čo. Rovnako sa obávam toho, že malú nezoberú tým pádom k žiadnemu pediatrovi tu na Slovensku a budem musieť s bábätkom cestovať stále do AT. Prosím Vás, ak by ste mi niektorá vedela poradiť, napíšte mi, prosím, súkromnú správu, nechcem to tu riešiť moc verejne. Ďakujem vám 🙂

lauraa
29. júl 2014

@liavan pisem ip

magdalienkalienka
30. júl 2014

@jankapare Nedaj sa zastrašovať pediatrovi a vyber si iného! Nedaj sa odradiť od pôrodu v Hainburgu. Ja som tiež rodila v Hainburgu a vydanie slovenského rodného listu trvalo 6 týždňov, dovtedy boli všetky úkony hradené z mojej zdravotnej poistky. Bol to síce dôvod na fňukanie mojej pediatričky, ale to som si nevšímala.

radulikkatulik
30. júl 2014

Ahojte dievčatá,ide niektorá tento piatok na prehliadku do pôrodnice?

martinka1981
autor
1. aug 2014

Mne dr ani nefnukala...absolutne s tym nemala problem...ale to bolo v r.2009 a 2010 druha dcerka. Ale fakt asi zaleži od dr. 😖

jankapare
3. aug 2014

Ahojte, v mojej skupine sa objavili urcite info o Hainburgu a neviem, ci su spravne alebo nie. citujem: "Prevozov mali v Hainburgu 10 za rok, 20% tento rok zatial rodilo do vody a 21%malo sekciu...to su najnovsie statistiky. Niektora poistovna preplatila aj 1340eur za Hainburg,ale porod 1650, kazdy den 546eur, EA, extraktor, ci klieste keby bolo treba kazde 690eur, vysetrenie babatka pediatrom 255eur."
Zaujimaju ma hlavne tie udajne poplatky za pouzitie nastrojov a pediatra, nakolko na prehliadke nam tvrdili, ze vsetko je vramci toho 24h poplatku a uz sa nic nepriplaca. viete poradit?

danka237
4. aug 2014

@jankapare Hm, no tie ceny mi pripominaju cennik, ktory mi priniesla kamoska od nich, ale tykal sa len 1. a 2. cenovej skupiny. Inak vraj v 3. cenovej skupine je vsetko zahrnute v tych 584€ na den. To nam potvrdili aj na tej prednaske. Spomínali len príplatok za nadštandartnú izbu a za možnosť ubytovať partnera, ale presné sumy si nepamätám.
V pripade tych 1340€, ktore vraj poistovna preplatila, by som sa opytala, ci dana pacientka nemala nahodou sekciu (ta je drahsia, vtedy sa preplaca viac), pripadne ci nerodila pred 1.10.2013, kedy este slovenske poistovne nemali regulovane planovane porody v zahranici. V takom pripade to ale musela (zrejme) nahlasit ako prekotny porod (cize potreba akutnej zdravotnej starostlivosti) a mozno jej uhradili naklady v plnej vyske.

aminka11
6. aug 2014

Ahoj dievcata, rodili ste niektora tento rok pls v Hainburgu a mate vszp? Preplaliti Vam porod bez problemov? Prosim o akekolvek info. Taktiez ci ste boli ambulantne alebo zostali dlhsie. Vopred vdaka.

bobova
11. aug 2014

Zienky, kolko ste platili za uradne preklady rodných listov rodicov do NJ, bolo treba dat prelozit aj vrchnu - prvu stranu? Dakujem.

dulkagabulka
11. aug 2014

20 eur za stranu...teda 20 matkin, 20 otcov rodny list a 20 sobašny

mysenka46
14. aug 2014

@bobova my sme platili 10Eur za kus...cize 30Eur za preklady + notarom overene kopie to bolo tusim dalsich 10Eur cca. Boli sme u pani Boorovej na Groslingovej 11

deshek
15. aug 2014

@catalina30 ja som s menovanym doktorom tiez mala neprijemnu skusenost,takmer ma odradil od porodu v Hainburgu - slovensky klasik,ktory vie sinemoze dovolit spravat sa ako na slovensku v Hainburgu -ale arogantne spravanie je mu vlastne🙂
nastastie mal dovolenku ked som rodila: ))

michaelasno
16. aug 2014

Milé maminky, sme pristahovali do hainburgu, ak by ste niektorá hľadala opatrovateľku, som kvalifikovana a robila som ucitelku v MS. Ked tak mi kludne napiste 😉

luckalucka83
16. aug 2014

@michaelasno
Vitaj v Hainburgu, dufam, ze sa vam bude dobre byvat 🙂
Dakujeme za info, ukladam si Ta , niekedy urcite budeme potrebovat, ozveme sa 🙂

radulikkatulik
19. aug 2014

@liavan ahoj,chystáš sa na pôrod v Hainburgu?ja pracujem a tiež som poistená v AT,bývam na Slovensku,termín mám v polovici októbra

katarinana
20. aug 2014

Ahojte, chcela som sa opytat, ci na sa na prehliadku porodnice treba vopred prihlasit, ci staci iba prist. dakujem 🙂

catalina30
21. aug 2014

@katarinana Stačí prist.

romana142
22. aug 2014

Ahojte 🙂
Možno trošku od veci ,ale keď som sa rozhodovala pre pôrodnicu ,hladala som fotky izby pre 6tonedelky a nenašla som , tak som si spravila par fotiek nech mam spomienku a možno niekto bude zvedavý ako ja pred pôrodom 🙂
PS: škoda ,že som jedlo zabudla odfotit , bolo fantasticke, od ranajok po večere 🙂

michaelasno
23. aug 2014

@luckalucka83 dakujem luci, zacinam si vychutnavat mestecko a lekcie nemciny 🙂

martinka1981
autor
23. aug 2014

@romana142 ja som sem tiež davno hadzala fotky... ale ťažko hladať v 174 str fore 😀

celasapremenim
26. aug 2014

@raa2 prosim ta, chcem sa spytat na tie voltarenove cipky, co davaju v h. v porodnici
v letaku maju popis, ze doslova sa nemozu brat pri dojceni, ze ublizite svojmu dietatu
...tak nejak mi nesedi, ze to tam v pohode rozdavaju, ale dobre viem, ze su velmi ucinne....ako vam toto vysvetlili? a co na to vasi pediatri, ak ste to brali?

raa2
26. aug 2014

@celasapremenim ahoj, vies co ja som zasadne bola proti liekom od bolesti, ale jeden cipok voltarenovi urcite babatku neublizi a hlavne 24 hodin po porode sa este mlieko netvori (cest vynimkam) a babatko viac menej cucka len kolkstrum. Mne stacil jeden cipok po 24 hodinach a bola som fit. Viac som si ich nedala. A riesit som to neriesila s nikym, myslim si ze oni dobre vedia co robia a preco to robia 🙂 mojmu dietatu neublizil a mne pomohol aby ma postavil na nohy po sekcii 😉 neviem ako baby mali, a ako dlho to brali a ci to riesili nejako s lekarmi 🙂

celasapremenim
26. aug 2014

@raa2 vies, ja nespekulujem, ja mam problem, ktory riesim realne a pozeram vsetky info o voltarene
nasla som nejak takyto link, len netyka sa to cipkov, ale predpokladam, ze zakladna latka ucinna je tam ta ista
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
a odpoved je velmi rozumna
ja praveze chcem najst cestu, ako to moct pouzit, bohuzial som po porode 6 dni, cr, mam reakciu na spinal a bez voltarenu som odpisana, nic ine, bezpecnee, mi ani nezabera.....snazim sa si ho vobec nedat, mala som dva zatial, ked som potrebovala normalne fungovat, je to tazke, viem ze to odoznie, este potrebujem tyzden nejak prezit, potom uz bude dobre
takze u mna uz je vsetko v mliecku, ale co pozeram aj kolko sa do mlieka dostane, tak malo, len nikde neviem najst to, co realne dietatu hrozi....predpokladam nieco s traviacim traktom a s crievkami, ja fakt neviem
bud rada, ze si ho potrebovala po sekcii len raz

raa2
26. aug 2014

@celasapremenim po prvej som ho vobec nemala, az po druhej. Nebala by som sa toho voltarenu v tvojom pripade, myslim si ze do mlieka sa ho moc nedostane. Jedine co sa moze stat ze sa dietatko vyhadze na trupe ak je tam paracetamol ako ucinna latka. V nemocnici ti co na to povedali? A zase ako pises nedavas si ho casto 🙂 urcite to neuskodi dietatku, inak by to nedavali, v pribalovom letaku je to popisane preto, aby bola kryta farmaceuticka spolocnost.

celasapremenim
26. aug 2014

@raa2 no realne v hainburgu to bezne pri problemoch so spinalom zenam davaju a nie ze jeden krat, ale kazdy den cipok, dva....
v nemocnici, kde som rodila, davaju iba lieky na zaklade paracetabolu, lenze tie na toto vobec nezaberu, alebo to utlmia len do takej miery, ze sa mi neoplati to uzit
ved uvidim ako zajtra, snad uz bude len lepsie 🙂 dakujem

bobova
1. sep 2014

Ahojte, ako ste sa prihlasovali na vstupne vysetrenie do Hainburgu, nasla som si cislo na sekretariat,
staci cez nich, alebo mate niekto ine cislo? Dakujem.

katarinana
4. sep 2014

@bobova zajtra idem na obhliadku, tak sa opytam ako to funguje a dam vediet 🙂 ci uz ste tam volali?

katarinana
4. sep 2014

ahojte. ma niekto skusenosti s preplatenim porodu poistovnou Union? dnes som sa informovala a pani mi vravela, ze preplatia maximalne 612 eur, pricom zena musi ostat v porodnici minimalne 24 hod. Niekde som vsak zachytila aj ine informacie, tak pytam sa, ci ma niekto realnu skusenost 🙂 dakujem

dasa71
4. sep 2014
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

sakris tam to uplne inak vyzera ako na Slovensku... ☹

dasa71
4. sep 2014
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

@katarinana jasne daj prosim ta vediet aj mna to dost zaujima 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre