Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

catalina30
20. sep 2014

@danka237 Vidis to ma ani nenapadlo ze vanu napustit daco trva 😀 Takze urcite radsej "objednam" dopredu.

luckalucka83
20. sep 2014

@catalina30
Ahoj, ja som dopredu nic nenahlasovsla, lebo som ani nepomyslela na to, ze chcem rodit do vody, kedze pri prvom porode mi bolo vo vani dost zle ale navrhla mi to teraz Hebamme a suhlasila som a veru som urobila dobre 🙂

katheriny
21. sep 2014

@michala.s doktor Loksa je velmi skuseny, absolutna spokojnost a vie co robi. Ale ludia furt vymyslaju koniny a lahsie sa stazuje ako chvali.

katheriny
21. sep 2014

@lauraa mozes aj mne dat info pliz?

katheriny
21. sep 2014

@catalina30 hlupost to nie je. Myslim, ze si berieme pozicky na ovela vacsie hluposti. Niet nad to byt na izbe po s manzelom, pripadne sa strieda mama s kamaratkou. A ked teba ani babo nebudia dalsie babatka na izbe. A mas svoju toaletu a sprchu...

martinka1981
autor
22. sep 2014

@luckalucka83 Luci ja som mala naopak...prvy porod by som stale trčala vo vani a druhy mi nerobila dobre ☹
ale obe deti sa narodili na suši 😀
ale vana je fajn 😉

ellysa
26. sep 2014

@luckalucka83 inak tusim teraz je to popularne rodit tam do vody si uz treti od leta co tak v HN rodila 🙂.Mne tiez vana pri prvom vadila pri Wilikovi som ju ani neskusila rodili sme 4 tak som bola rovno v izbe kde sa rodi

katarinana
27. sep 2014

ahojte. akurat vcera som porodila v Hainburgu, tak sa s vami chcem v skratke podelit o svoje dojmy. Cely porod som stravila v miestnosti s vanou, kde som aj porodila. Kedze nas bolo vela rodiacich zien, nemohla som rodit do vane, no cely cas az na poslednu fazu vytlacania som bola vo vani. ak by som nebola, neviem ako by som si ulavovala 🙂 pre mna bola voda ako stvorena. velmi mi pomahala pri kontrakciach. dokonca ma velmi milo prekvapilo, ze ctg mi urobili vo vani. trosku neprijemne bolo, ked na mna prislo tlacenie a vytahovali ma von, ale zas nasla som si fajn polohu. tlacenie bolo mierne riadene. porodna asistentka mi hovorila ako mam tlacit, teda sposob, co mi pomohlo, no keby to nechala na mna, tak by som tlacila pomalsie. celkovo vsak mam velmi krasny zazitok, ziadne traumy, par drobnosti by som menila, ale tie najdolezitejsie veci a v globale to bolo uzasne. jednoznacne Hainburg odporucam 🙂 porodila som 2:30 nad ranom a poobede sme sli domov 🙂 ak by ste mali nejake otazky, s radostou odpoviem. prajem krasne porody

silvie101
27. sep 2014

Ahojte, prosím vás preplatila niektorá poisťovňa ambulantný pôrod?

dulkagabulka
28. sep 2014

@katarinana ktorá PA bola pri tebe? prečo si nemohla porodit do vane?

moonshine1
28. sep 2014
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

kolegyna tam rodila min tyzden a neskutocne si pochvalovala.. o 100% ine ako na Slovensku

babo_n
28. sep 2014

Baby prosim vas potrebujem surne radu...muz pracuje vo Wien od maja a ma tpp a aj prechodny pobyt tam,chceme sa tam prestahovat aj s nasim 18mes syncekom,ako je to s rodicakom a pridavkami? Mam narok aj tam,alebo budem poberat zo Slovenska? Viem ze je to mimo temu,ale dufam,ze niekto mi poradi,lebo nemam vobec sajnu ako to funguje🙂 dakujem

katarinana
28. sep 2014

@dulkagabulka PA som mala Jarmilu a vraj preto, lebo nas tam bolo vela rodiacich zien. hovorila aj nieco ine, no ja som uz velmi nevnimala 🙂

dulkagabulka
29. sep 2014

@katarinana myslím si, že je to preto, lebo Jarmila nemá skúsenosti s pôrodom do vody...nie si prvá, komu asistovala a nemohol porodit do vody..je tu prosim niekto , kto s nou do vody rodil?

katarinana
29. sep 2014

@dulkagabulka jedna moja znama rodila pri nej do vody, ale blizsie okolnosti neviem

erikovamonika
29. sep 2014

@katarinana blahozelam k porodu, ktory nebol traumou 😉
sama mam chvilku do vlastneho porodu a kedze som zdravotnicka a viem velmi dobre ako to chodi v porodniciach na slovensku, skumam aj ine moznosti ako rodit. Planujem absolvovat prehliadku porodnice, no zaujimalo by ma, ci do Hainburgu mozem prist len tak bezprostredne, ked sa porod rozbehne, bez predchadzajucich vysetrení, ci dohadovania sa s PA. Samozrejme s platbou za porod ratam. A ak to nie je tajomstvo, chcela by som vediet, ako dlho ste tam boli a co vas vysiel konecny ucet. Boli v tom aj poporodne vysetrenia dietatka?

katarinana
29. sep 2014

@erikovamonika neviem povedat, ci sa da prist iba tak odrodit 🙂 ja som sla na jedno ctg a ultrazvuk a zaroven sme vypisali potrebne udaje. za to som zaplatila 2x 87 eur. potom som bola este na jednom ctg, zas 87 eur. potom som uz sla len na konzultaciu s doktorom, pretoze mi chceli vyvolavat porod, tak som bola zjednat oddialenie terminu 🙂 do porodnice som prisla v stvrtok 21.30 a odchadzala v piatok okolo piatej. za ten cas som zaplatila 2 x 584 eur. kedze sme odchadzali ani nie po dni, tak dcerku len zbezne vysetril pediater a dali jej oralne vit K. ine vysetrenia nerobili. teraz som zvedava aku sumu nam preplati poistovna 🙂

catalina30
30. sep 2014

@katarinana Kde budete dať robiť vyšetrenie krvi z paticky pre babo? Robí to dohodnuty pediater alebo treba ísť na Kramare? Tiež by som chcela ísť skor domov ak bude bezproblémový pôrod.

erikovamonika
30. sep 2014

@katarinana dakujem za info 🙂
a s malickou ste na vysetrenia sli do nemocnice, ci k vybranemu pediatrovi? My sa mame zatial dobre a nebyt bruska, ani neviem, ze som tehotna, ozaj bezproblemove tehotenstvo, takze tiez by som sa nechcela zdrziavat v porodnici dlhsie, ako by bolo nevyhnutne.

katarinana
30. sep 2014

vcera akurat bola u nas pediatricka a krv z paticky urobime u nej. ostatne vysetrenia neviem este ako budu, u koho. pediatricka hovorila, ze nam da vsetky kontakty. takze mozem potom napisat ked to absolvujeme 🙂

katarinana
30. sep 2014

je tu niekto, kto si daval preplatit porod poistovnou? ide mi hlavne o to, ake dokumenty treba. nieco sa mi mari, ze musim mat lekarsku spravu, no jedine, co som dostala je kinder mutter pass. ci staci dat iba faktury? dakujem

nixon
1. okt 2014

@katarinana spravu ti posli postou, teda mne poslali, dala som si to do VSZP preplatit a bol to uplne zbytocne cas a energia 😒

martinka1981
autor
2. okt 2014

@nixon preplatiť by mali do vyšky čo by stal porod na SVK....a tak isto aj ambulantne vyšetrenia.

catalina30
2. okt 2014

@martinka1981 Čiže mali by preplatiť aj tie CTGcka pred pôrodom? To mi pani v Dôvere nespominala 😠 . Koľko preplatia z tých myslím že 87 Eur za CTG? Ďakujem za odpoveď 🙂

martinka1981
autor
2. okt 2014

@catalina30 mali ano...ja som tiež bola v Dovere a tam su taki zmrdi že až 🙄 🙄 🙄
kopec veci čo som tam dala mi povyradovali že u nas sa to nerobi atd...z neakych 300e čo som nechala v AT za amb.vyš. mi preplatili necelych 100e

martinka1981
autor
2. okt 2014

@catalina30 ale ja som to riešila pred par rokmi...mladšia už bude mať 4roky
a z Dovery sme šli preč...otras poisťovna

erikovamonika
2. okt 2014

@katarinana zatial dakujem za info a budem cakat, na vase novinky, co sa vam podarilo vybavit aj ohladom lekarky aj v suvislosti s poistovnou.
Inak vela zdravicka, nech sa mate fajn 😉

katarinana
2. okt 2014

@nixon dakujem. a spravu Ti za ako dlho poslali? @erikovamonika ak by som sa nahodou neozyvala, tak sa pripomen 🙂 tiez som zvedava kolko mi preplatia. ja som v unione a mne pani povedala, ze mi preplatia max 612 eur, tak uvidime aka bude realita 🙂

erikovamonika
2. okt 2014

OK, samozrejme 🙂
Drzim palce, nech sa vrati co najviac peniazkov

mahalo
2. okt 2014

@katarinana Ahoj Katka, prosim ta co si potrebovala na to aby ta pustili z porodnice predcasne? Vraj treba nejake poitvrdenie, ze ta pride domov pozriet porodna asistentka, je to pravda? Inak vsetko najlepsie novemu cloiviecviku prajem, hlavne zdravicko a lasku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre