Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

mahalo
21. jan 2015

@danielabrts Kazdy hovori nieco inee...teraz tu pisali na fore pod nickom team co komunikuju za nemocnicu..a potvrdili, ze ten odber z pupocniku sa musi urobit este kym pupocnik tepe...co sa tyka toho potvrdenia o navsteve slovenskej asistentky po porode tak to nie je nevyhnute, je to odporucane ale pustias ta aj bez toho...novinka je pre mna to s tym prepustenim do 18.30 😖 ten streptokok a krvnu skupinu staci mat na samostatnom papieri napisanu a potvrdene doktorky napr. Peciatkou...tak mi povedali, ze to staci. Ak mozes posli aj mne novy cennik, vdaka 😉

slnieckozjuhu
21. jan 2015

@danielabrts dakujeme za informacie. Ja sa uz na nase babenko tak tesim🙂 stale si to predstavujem ako sme tam v tej nemocnici v hainburgu, na pripravnej izbe, na sale, na chodbe atd🙂 mne sa tam velmi pacila taka prijemna atmosfera +kludny a ochotny personall, emocie, manzel so mnou, ormalne sa toho porodu ani nebojim(ked si ho predstavim tam)..🙂 snad mi to vydrzi🙂 ale babo musi vydrziat do 36 tyzdna- lebo ak zacneme rodit skor, tak nas nevezmu , lebo nechcu riskovat to ze su mala nemocnica a nemaju vsetky pristroje a veci pre tak velmi predcasne narodene deticky.. Takze , dievcatko moje, vydrzat do 36+1 tt🙂
Drzte sa maminky🙂

danielabrts
22. jan 2015

@mahalo, ja som z toho tiez uz magor.. Podla mna asi uvidime fakt az tam, treba byt pozitivne naladeny a odkomunikovat to tam uz pocas. teda mat tam niekoho, kto bude komunikovat za nas, aby sme sa mohli sustredit na deticky nase 🙂
@slnieckozjuhu, ano, aj ja sa neviem dockat toho dna 🙂 nebojim sa ani ja, nie je sa ani coho, nase tela a nase deti vedia co robit 😉

Ale teraz mam prakticku otazku. Pyta sa ma jedna maminka, co sa tyka platenia: ci sa plati len tych 625/den a vysledna suma zavisi len od poctu dni, ktore stravime v porodnici (tak som to doteraz chapala ja) ALEBO sa plati 625/den PLUS samotny porod 1650e (alebo 2300 ak to bude cez noc, sviatok alebo nedelu).

Snad som to doteraz nechapala zle... Lebo ako pozeram na ten cennik, tak som zrazu cela zmagorena a zmatena.. 😕

danielabrts
22. jan 2015

A inak velmi odporucam pozriet si dokument Orgazmicky porod, ak ste ho teda este nevideli, my sme sa k nemu s manzelom dostali predvcerom a velmi nam to pomohlo v naladeni sa. teraz sa vyslovene tesime a intenzivne pripravujeme na tento velky den 🙂 Urcite by som ho pustila kazdej zene, ktora ma este stale nejake obavy, mne sa teda rozplynuli..
film si ani nemusite stahovat, je na youtube, in english, s titulkami

danielabrts
22. jan 2015

A este jednu otazku mam, som sa zabudla spytat v utorok. Co si mam so sebou priniest ak idem ambulantne? Viem, ze zeny rodiace tu u nas dostavaju nejake kilometrove zoznamy co so sebou do porodnice.. ale polovicu z toho by som v ramci zdraveho rozumu vyskrtla. Ale zas by som nerada nieco zabudla, a kedze sa mi pomaly vracia tehu demencia zo zaciatku tehotenstva, tak sa radsej kazdu blbost pytam.. 😅
Btw, aj vy to mate? ze veci, ktore normalne zvladate lavou zadnou, vam teraz trvaju niekolkonasobne dlhsie? aj rozmyslanie... 😀

mahalo
22. jan 2015

@danielabrts nic nepotrebujes len veci na odchod..teda oblecko pre bejby a teba a plienku na cestu...pocas pobytu v nemocnici dostanes vsetko co potrebujes..co sa tyka ceny plati 625 na den a v tom je zahrnute vsetko 😉 tie vysoke ceny su v pripade nadstandardnej triedy...ale to vsetko o com sa rozpravame plati do standardu a teda 625eu za kazdy zacaty den...od polnoci do polnoci. A tiez odporucam dokument orgazmicky porod a hypnoporod, vsetko dostupne na yt 🙂

danielabrts
22. jan 2015

@mahalo dakujem pekne!! si ma upokojila 😉 ty tiez cakas bejby? a ides tam rodit? ci uz si po?

danielabrts
22. jan 2015

No a este jedna vec (dufajme, ze posledna) 😅
Vy, ktore idete ambulantne ako si riesite tie skriningy babatiek? Odber z paticky, vysetrenie usiek, oci a obliciek? mozno som aj nieco vynechala.. proste tie vysetrenia, ktore sa bezne robia v porodnici.
Nasla som vybornu pediatricku (je aj homeopatka), len ona mi tie vysetrenia neurobi, a povedala mi, ze ked pride k nam na prvu prehliadku, tak uz mam mat vypisane papiere s tymito vysetreniami.

Ako to teda riesite vy?

slnieckozjuhu
23. jan 2015

@danielabrts ja nejdem ambulatne, tak sa k tomu neviem vyjadrit :(

chrummka
23. jan 2015

@danielabrts co viem tak by toto mali urobit v nemocnici - ktoru mate najblizsie ale odporucacie listky musi vypisat pediater na tieto vysetrenia. riesilo sa tu raz neviem kolko stran do zadu skusim to najst.

chrummka
23. jan 2015

@danielabrts tu som to nasla pisala to gabika str. 170 -" myslim si, ze ak vám na novorodeneckom oddeleni v akejkolvek slov. pôrodnici odmietli urobiť skriningove vyšetrenia novorodencovi, porušili zákon...vaše babatko má právo na zdravotnú starostlivosť zo zákona, bez ohladu na to, kde sa narodilo...a poistené je zo zákona v tej poistovni, kde matka, aj ked ešte nemá kartičku poistenca,alebo rodný list". cize asi je dobre zistit si to priamo uz v poroodnici na SR.

dulkagabulka
23. jan 2015

@chrummka ak je obvodný pediater ochotný si vypýtať sety na odber zo špecializovaného pracoviska, môže odber urobiť aj on. Ženy, ktoré poznám, odber riešili na neonatológii v pôrodnici.

chrummka
24. jan 2015

@dulkagabulka vdaka za info.

congobongo
25. jan 2015

ja pracujem v Rakusku, som aj poistena, ake dokumenty potrebujem ,ked chcem tu rodit?

ziza55
26. jan 2015

baby neviete ci stale plati ze tie info.doobedia..prehliadka odd a pohovor s primarom su vzdy prve piatky v mesiaci?t.j. teraz 6.2 11.30??kde byva nejaky zraz...prihlasovat extra sa netreba?

ziza55
26. jan 2015

@congobongo tusim od 36tt sa mozes ist nahlasit...potrebujes e card a MKP..., potom do porodnice priniest RL prelozene oboch rodicov a sobasny list, potvrdenie o krvnej skupine a vysledok odberu na streptokoka...tot vsio 🙂

chrummka
26. jan 2015

@ziza55 ano plati to, 6.2.2015 sa chystam aj ja, prihlasovat sa netreba, ak by bola daka zmena oni to napisu aj sem na kona, tu je to info z ich stranky, cize stretavka je nad druhom poschodi. http://www.hainburg.lknoe.at/fileadmin/media_da...

ziza55
26. jan 2015

@chrummka oki super..diky...tak sa tam vidime

chrummka
26. jan 2015

@ziza55 nie je zac, ok vidime sa.

dulkagabulka
27. jan 2015

Vynikajúci rozhovor /aj / o ochrane panvového dna a hrádze pri pôrode . Prinášame vám dlhoočakávaný rozhovor s austrálskou pôrodnou asistentkou, pedagogičkou a vedkyňou Hannah Dahlen. Hannah sa v rámci pôrodnej asistencie špecializuje na témy týkajúce sa ochrany hrádze a predchádzania poranení pri pôrode. Jej výskum ochranného účinku teplých obkladov na hrádzu pri pôrode bol zaradený v Cochrane metaanalýze o ochranných technikách počas pôrodu. Pýtali sme sa Hannah na jednotlivé pôrodnícke postupy, najbežnejšiu polohu počas pôrodu z hľadiska fyziológie ale aj na prípravu hrádze pred pôrodom. Prečítajte si tento rozsiahly rozhovor
http://zenskekruhy.sk/rozhovory/rozhovor-hannah...

slnieckozjuhu
28. jan 2015

Dievcata, to potvrdenie o krvnej skupine a streptokoka- to mam oboje vypytat od mojho gynekologa?, predpokladam ze v nemcine... Mame nejaky vzor na to ako to ma vyzerat/zniet?

ziza55
29. jan 2015

@slnieckozjuhu mas asi gynekologa na sk vsak?lebo v rakusku davaju automaticky taku karticku- Blutgruppe Ausweiss- , tak nech ti prefoti vysledok zo streptokokoka a krvnu skupinu a das si to prelozit do nj

dulkagabulka
29. jan 2015

@slnieckozjuhu potvrdenie o krvnej skupine i streptokoka by si mala mať založené /napísané/ v materskej knižke. Prekladať do nemičiny nemusíš.

fifla
29. jan 2015

@danielabrts nechcem byt konfrontacna .. ale treba si uvedomit ze stale je to lekarske zariadenie. Lekari vedia co maju robit a skutocne mi pride scestne aby si mamicky urcovali co je spravne a co nie. Nikto nenuti ist rodit do tejto porodnice. Na stretnuti si treba dohodnut podmienky a moznosti. Ja som nadsena aj ohladom komunikacie pred porodom a pokial zena nezazije harakiri v slovenskej porodnici asi si ani nema sancu uvedomit ako tu vychadzaju maminkam v ustrety.

slnieckozjuhu
29. jan 2015

@dulkagabulka @ziza55 ano gynekologa mam na sk, tak ho na najblizsej poradni poprosim aby mi tieto dva papiere vystavil, rovno mu poviem nech mi to napise v nemcine, resp. Staci ked napise na svoj hlavickovy papier: blutgruppe(alebo po latinsky nech napise) a+, a druhy papierik streptococcus bla bla posit/neg... A nech da peciatku, podpis a hotovo.. Ja viem ze to je v tehu knizke ale ked som tam volala vyslovene povedali ze nestaci ze to je v tehu knizke, proste to chcu mat na specialnom papieri, cierne na bielom🙂.... Ale diky za odpovede- posunulo ma to v rozmyslani ako to spravim;)

harvinkah
29. jan 2015

@slnieckozjuhu Potvrdenie o krvnej skupine je treba mat na zvlast papieri (nestaci, ze je zapisana v tehotenskom preukaze). Tam si ho okopiruju a original ti vratia. Kopiu si zalozia so karty, ktoru mne vytvorili na vysetreni v 38 tt. Potvredenie na streptokoka stacilo mat zapisane v tehotenskom preukaze. Vsetko som mala len v slovencine. Ja mam vsetky vysledky (na osobitných papieroch) zalozene a potom aj prepisane v tehotenskom preukaze.

dulkagabulka
29. jan 2015

@slnieckozjuhu všetky výsledky bývajú pripnuté na osobitných papieri v tehotenskej knižke, krvna skupina byva niekedy ešte opisana aj na knižke. Ty to máš nejako inak?

ziza55
29. jan 2015

@slnieckozjuhu ale odber na streptokoka sa robi v 36tt vacsinou?ty si ho uz mala?

slnieckozjuhu
29. jan 2015

@ziza55 minuly tyzden mi robili odber, neviem preco tak skoro:-/ ale teda uz mam vysledky - zial je to positive, tak mi budu muset dat antibiotika pocas porodu :( som smutna z toho, kvoli babatku, ze to bude musiet hned dostat (cez moju krv), ale co narobim...
@dulkagabulka ja mam tehu knizku uplne zaplnenu vsetkym moznymi detailmi, ale pripnute iba dva papiere- ked meral kosti a brusko babatku a ze ako to sedi/nesedi s vypocitanym terminom.. Ved nevadi, on mi da hociaky papier co si vyziadam, uz aj v anglictine mi dal ked som potrebovala do roboty..

mahalo
29. jan 2015

@dulkagabulka ja tie vysledky nemam nikde pripnute, ci vlozene...vsetko mi rucne prepisovala doktorka do knizky...streptokoka som si dokonca mala len zavolat a sama v knizke zaskrtnut...porimar hovoril, ze to chcu mat jasno a zrozumitelne poitvrdene na osobitnom papieri.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre