Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

chrastinka
14. jún 2010

Ja mam termin 5. jula ale uz mi vsetci hovoria ze mam brusko strasne dole tak uvidime. Idem prvy krat na CTG lebo sme prileteli asi pred 10 dnami a ja som sa bola iba minuly tyden pozret a popytat v Hainburgu. Primar ma chcel hned poslat na CTG ale mali plno tak az zajtra. Je tam este jeden slovensky doktor. Zajtra mi bude robit ultrazvuk tak potom napisem referencie.

ellysa
14. jún 2010

ahojky CTG trvá tak do hoďky, ja som stihla ísť len raz a bola som hneď prvá ráno, tak nepoviem, či sa dlho čakáva, každopádne urobia s vami popri tom taký pohovor-anamnézu, budú s pýtať na choroby, lieky...

martinka1981
autor
14. jún 2010

Chrastinka tak vitaj medzi nami 😉
Oni sice povedia že pol hodku budu natačať CTG ale niekedy nechaju aj dlhšie a poritom urobia tu anamnezu 🙂
juj babule,ta moja mala ma teraz zle obdobie 😒upišťana je ,nikoho ani vidieť okrem mňa a tata. Ledva čakam kedy bude večer a pojde hajať 😝a ešte dalšie dieťa 😔ach joooo mam pocit niekedy že to nezvladnem 😔

k8y
14. jún 2010

@martinka1981 Martinka, neboj, vsetko zvladnes. Aj ked je to urcite tazsie ako pri prvom babatku. Mne to uz tiez napadlo, ze ak by sa nam druhe podarilo hned po tom prvom, tak to bude pekny zaberak. Ale zvladaju ine zeny, zvladneme aj my, nie? 😉 Poznam rodinu, kde maju 5 deti s 1 az 2 rocnym odstupom, najmensie ma asi 8 mesiacov a matka vyzera byt celkom v pohode, este sa stiha aj namalovat a chodit ku kadernicke 🙂 Prajem ti pevne nervy a vela energie!

martinka1981
autor
14. jún 2010

@k8y ďakujem ti,ved musime zvladnuť všetko,nič ine nam neostava.Ja som chcela druhe babo ale som teda nečakala že sa pritrafi tak skoro 😔 Ešte aj bocian si nad našim domom urobil križovatku a každu chvilu ho vidim prelietavať. Som povedala že na buduci rok si nachystam vzduchovku 😀
Inak teda obdivujem ženy čo maju tolko deti a tak kratko po sebe,fakt klobuk dole. Najhoršie je že nam ani nema kto s malou pomôcť 😒 ked vidim ako babky kočikuju a nam nema kto tak mi je nanič. Ale zas na druhej strane nam nič ine nechyba,mame kde byvať a čo jesť,sme aj relativne zdraví,len si to nevažime kym to mame. Ale myslim na to každy deň že musim byť za to vdačna,su na tom ludia ovela horšie ☹ ..........

chrastinka
15. jún 2010

Ahojte babule, dnes som bola u toho druheho slov. doktora. Bol v pohode ale trosku neorganizovany. Dostala som zoznam ohladne dokladov na rodny list dietata. Vraj treba na preklade mat aj rakusku peciatku od prekladatela. Je to pravda alebo bola PA co mi to hovorila len trosku zmatena? Staci dat doklady prelozit na SK alebo v rakusku alebo ako vlastne? Ako casto ste chodili na CTG pred porodom?

ellysa
15. jún 2010

martinka neboj zvládneš, segra má synov s 15 m rozdielom, bolo to ťažké, navyše manžel na týždňovkách ale všetko zvládla a chalani sú úžasní, už majú 12 a 11 rokov 🙂 ešte majú aj tretieho 😎
chrastinka ten druhý SK lekár je fajn, prišiel mi taký pohoďák, bol na službe keď som rodila aj ma vyšetril pri prepúšťaní
ale najviac sa mi páčil poliak, ten bol srandista som aj pozerala, či nemá ambulanciu ale nenašla som
no CTG by malo byť každý týždeň
a preklad stačí z SK

chrastinka
15. jún 2010

Ellysa dakujem za info.
Martinka aj moja svagrina ma deti 15 mesacnym odstupom. So zaciatku bolo toho vela ale ked ten mladsi mal tak rok a pol tak som jej zavidela. Deti sa spolu hrali a ona si mohla robit svoje. Mladsi vsetko opakoval po starsom a ako 18 mesacny bol bez plienky.

martinka1981
autor
15. jún 2010

Jee babule dakujem za povzbudive slova 🙂 dnes bola Miška trošku lepšia,asi citila že mam dosť 😀
Ale ten budiček dnes že 4:59 😝
Ten dr.slovak je tam asi neaky novy,lebo tam bol iba Lokša,aspon čo ja viem. Dr. poliak mal službu ked som rodila,tiež fajn,tipovali ešte pred porodom kolko bude mala važiť 🙂....
Nam tiež stačil preklad z SK 🙂

stora
16. jún 2010

To som prekvapena, že vám stačil preklad zo Slovenska, my sme museli dat preloziť papiere v Rakúsku. Pre istotu si to overte na Standesamte v Hainburgu.
Ja som na CTG chodila do porodu kazdy tyzden, po termine uz kazdy druhy den. Vacsinou som necakala, oni ta objednaju na presnu hodinu. Caka sa len ak je prave porod. To sa mi stalo na jednom z poslednych terminov a kedze porodna sala blizko pri cakarni, "odrodila" som to s tou mamickou. Veru, nebolo mi vsetko jedno, ked som pocula tie zvuky, a to som uz jeden porod mala za sebou 😕
Drzim palce.

martinka1981
autor
16. jún 2010

Ja som sice rodila pred rokom ale stačil preklad z SK,Ellysa ty si mala tušim z AT že? Každy povie niečo ine tak neviem 😒

ellysa
16. jún 2010

tak s tým prekladom teda neviem, my sme sa pýtali Lokšu, že či to musí byť rakúsky a on že nie, že keď sme už v EU, netreba, my sme mali naše rodné listy preložené v AT a sobášny na SK a nebol problém

chrastinka
17. jún 2010

Nieco som sa zistovala o tych prekladoch a podla jednej stanky slov. vlady. medzi slov. a rakuskom funguje tzv. apostille. Verejne listny na pouzitie v cudzom state (prelozene) netreba vyssie overovat a podla mna uz vobec nie davat prekladat v zahranici! Ja dam vsetko prelozit na SK. Nasla som agenturu kde mi to spravia za 1 den.

chrastinka
18. jún 2010

Este babule prosim Vas na preklad ste davali originali rodnych a sobasnych listov alebo overene kopie? Prekladatel mi povedal ze na pouzitie v zahranici sa davaju notarsky overene kopie. Len aby im to v Hainburgu stacilo.

k8y
18. jún 2010

@chrastinka ja som davala originaly, ale iba preto, ze mi to nenapadlo.. a asi by sa mi aj tak nechcelo platit za notarske overenie. V pondelok idem do Hainburgu na to CTG a chcem tam tie papiere zobrat, aby mi povedali, ci su ok alebo nie. Ale dufam, ze ano, nechce sa mi to davat prerabat.

martinka1981
autor
19. jún 2010

@chrastinka my sme davali notarsky overene kopie,pretože tie sa zviažu s tym prekladom trikolorou a zostanu na urade v Hainburgu. Takže ak daš originaly tak budeš musieť vybavovať nove ak budeš v buducnosti potrebovať.
Inak ako sa mate? Naša mala sa konečne stavia na nohy tak hadam začne čoskoro chodiť,lebo zdvihať a nosiť cez 10,5 kg teda už nevladzem a večer citim že ma boli brucho 😝

lauraa
20. jún 2010

@martinka1981 si si ista ze tam tie doklady zostali? teda ja uz som vybavovala vselico po uradoch ale maximalne si urobili fotopie ale doklady mi vzdy vratili.....

martinka1981
autor
20. jún 2010

@lauraa no ja som sa naschval doma pozerala medzi papiere a nenašla som ich,tak si myslim že si ich tam nechali. Vybavoval to muž,tak sa ho musim spytať,ale neviem či sa bude pamätať 😕

martinka1981
autor
20. jún 2010

@lauraa maš pravdu,našla som ich založene ale v inej zložke 😀 takže naše preložene rod.listy nam vratili 🙂

chrastinka
21. jún 2010

@k8y daj mi prosim ta vediet ako si dopadla s tymi papiermi nech to dam a ja urobit . "Hodinky" nam uz hlasno tikaju 😉

k8y
21. jún 2010

@chrastinka ukazala som tie preklady pani, ktora mi o nich hovorila (neviem presne, aku tam ma funkciu), ale nejako ju nezaujimalo, kde to bolo prekladane, hlavne, ze to bolo v NJ. Tak ich potom iba donesiem pred porodom. Inak CTG bolo v poriadku, tak mi odpadla jedna starost. Na druhej strane som potom bola este u diabetologicky v Ba a tam to nebolo take super. Doktorka ano, velmi fajn, ale bola som velmi sklamana z mojho gynekologa (a to som myslela, ze som v dobrych rukach, este pocas tehotenstva som menila), lebo mi povedala, ze som mala uz prve glukozove testy pozitivne, nie negativne, ako mi povedali. Takze mam tehotensku cukrovku a pekne dlho neliecenu.. teraz pokracujem v prisnej diete a mozem sa asi uz iba modlit, aby maly nemal po narodeni ziadne vaznejsie problemy 😒

chrastinka
21. jún 2010

@k8y dakujem za info. S tou cukrovkou je to strasne ze si to dr. nevsimol. Urcite by som mu tam isla urobit scenu. Dufam ze malicky bude v poriadku.

martinka1981
autor
21. jún 2010

@k8y no fakt hruza 😒 ☹ držim päste nech ste obaja zdravučkí.........

jenny5
21. jún 2010

ahoj k8y,kedy presne mas termin,vyzera to tak,ze by sme sa eventualne mohli stretnut v porodnici,ja mam termin 12.7.

k8y
21. jún 2010

@jenny5 ja mam oficialne 17.7., ale vlastne uz kazdu chvilu cakam, ze by sa to mohlo spustit.. Nic nie je vylucene, mozno sa tam fakt stretneme. Inak dnes som na CTG stretla jednu babu zo Slovenska.. nebola to jedna z vas? 🙂
@chrastinka
@martinka1981 dakujem baby. Uz ozaj neostava nic ine, len dufat, ani vynadat sa mi mu nechce ist, som z toho iba dost sklamana (ale to uz sa opakujem). Diabetologicka mi povedala, ze ked budem rodit v termine, tak tych par tyzdnov by mohlo pomoct stabilizovat cinnost pankreasu babatka aspon pri porode. Ale bola dost nestastna z toho, ze uz vlastne nema vela moznosti mi pomoct. Este si mam zajtra styrikrat odobrat vzorky krvi, v stredu rano doniest a poobede prist pre vysledky. Tak vam potom napisem, co nove.

jenny5
21. jún 2010

nie,dnes som v hainburgu nebola.poradnu mam v stredu(u Loksu) a CTG vo stvrtok o 13.00.tak mozno niekedy nabuduce 🙂 prajem vela stastia,aby vsetko dobre dopadlo a budem rada,ak by nam vysiel spolocny termin 🙂

carinthia21
21. jún 2010

Zaujimava tema...ja zijem v Rakusku a rok a trvalo mi dva mesiace, kym sa mi podarilo vybavit papiere na to, aby som tu mohla ostat na trvalo s mojim partnerom. Teraz mame ale dalsiu dilemu, nakolko niesme zobrati - ja som slovenka, tatino je rakusan...co znamena ako nemanzelske dieta dostane NARODNOST - SLOVENSKU, ale RODNY LIST - RAKUSKY, nakolko budem rodit tu. Ak by som sa vydala, dostane mimco NARODNOST - automaticky RAKUSKU.
Tebe doporucujem radsej nevymyslat s porodom v Hainburgu, jedine ze by ti nevadilo po porode potom behat este na specialnu matriku a po tlmocnikoch, aby ti prelozili a overili rakusky rodny list, aby ti zapisali baby vobec do pasu...inak sa moze stat ze ti povedia sprosto povedane, ze to babo neni tvoje...lebo ma rakusky rodny list.

lauraa
22. jún 2010

@carinthia21 dietatko dostane automaticky obcianstvo matky pri porode, to znamena ze musis ist na osobitnu matriku vybavit rodny list dietata, je len slovak narodeny v zahranici , to ze sa ti tu dieta narodi, neznamena este ze ma narok na obciansvto , situacia sa meni ,keby ste boli manzelia, vtedy moze otec dietata poziadat hned pri narodeni o rakuske obcianstvo pre svoje dieta 😉

lauraa
22. jún 2010

@k8y prosim ta ktory doktor bol taky sikovny ze si nevsimol ze mas diabetes..... a kam chodis na sono? ani tam ta nikto neupozornil ze mozes mat diabetes? drzim palce nech je vsetko v poriadku....

k8y
22. jún 2010

@lauraa sono mi robi moj gynegolog, ale tam by to aj tak nebolo vidno. Maly je skor mensie dieta, takze tomu nic nenasvedcovalo.. Predtym mi sice obcas vyskocil zvyseny cukor v moci, ale vacsinou som bola po sladkych ranajkach, tak to nechali tak. A problem nevidim ani tak v doktorovi (nechcem velmi menovat, povazujem ho za dobreho doktora), vysledky interpretovali sestricky 😒
@jenny5 aj ja idem v stredu k Loksovi.. o 18.30 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre