Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

blskas
10. máj 2015

@dugyna myslim, ze bud original, alebo overene kopie prelozene, nie obe, ale zajtra tam idem a spytam sa.

dugyna
10. máj 2015

@blskas jej tak daj prosim vediet. prosim mohla by i sa opytat ci v cene 625/den ,je aj to CTG a sono , ked rodis. hovorili ze epidural je v cene tych 625 eur aj eventualna sekcia ci lieky...len ci aj t CTG a SONO (ked prides rodit) albo ci to platis este k tomu.
a este ze ak rodis po 17h napr a ides na druhy den po porode domov po vizite ci platis 2x625 alebo len 1x
dakujem

lenulienka86
11. máj 2015

Baby su nejake prednasky kvazi pripravne kurzy v porodnici v hainburgu?

canama
11. máj 2015

@dugyna 625 eur je poplatok za kalendarny den od polnoci do polnoci, cize zaplatila by si 2x 625 eur. Je v tom kompletna starostlivost o teba a dietatko, je jedno ako porodis. CTG a sono, to vstupne vysetrenie na ktorom trvaju, sa platia zvlast. Takisto sa plati zvlast aj kazda poradna pred porodom. Samozrejme CTG ked prides uz rodit je v cene. 🙂 Ale na poradne az do dna terminu porodu mozes chodit aj na Slovensku a aj k svojmu ambulantnemu gynekologovi, poistovna mi ich preplati.

dugyna
11. máj 2015

@canama diky. no ja tak zvazujem z na vstune CTG +sono pojdem , potom by som isla svojej dr a tam prisla rodit. a co sa tyka rodny listov a sobasneho uradny preklad+overena kopia?
nevies nahodou za to stretnutie s habeme co mavaju kazdu stredu treba platit?

canama
12. máj 2015

@dugyna myslim ze za tie konzultacne hodiny s hebamme sa neplati, mne to prislo, ze tie hodiny su na to ak si chces nejaku zazmluvnit, ze sa s nou predtym porozpravat o svojich poziadavkach. my sme mali len obycajne kopie k uradnym prekladom...kedze na matriku aj tak musis predlozit originaly.

dugyna
12. máj 2015

@canama este otazocka uz mas rodny list slovensky? musela si ist aj osobne na zastupitelsky urad SR vo Viedni osobne ako je na ih stranke?

canama
12. máj 2015

@dugyna este nemam...rakusky rodny list treba dat uradne prelozit do slovenciny a s tym sme isli na matriku v mieste trvaleho bydliska...ta to dalej postupi specialnej matrike...vraj by sme ho mali mat do mesiaca od podania, tak som zvedava.

ontaria
12. máj 2015

@canama pls v rakuskom rodnom liste je uvedeny trvaly pobyt? Prip. nejaka adresa?

dugyna
12. máj 2015

@canama a vsetky davky dostavas? aj ked mas rakusky rodny list?

canama
13. máj 2015

@dugyna myslis davky na SK? to nie, este som si ani nebola poziadat o ne, lebo tym ze nemam SK rodny list, tak dcera nema este ani rodne cislo...tym padom zatial nemozem dostavat davky na nu.

@ontaria v rodnom liste nikdy nie je uvedeny trvaly pobyt...ten sa moze predsa kedykolvek zmenit.

dugyna
13. máj 2015

@canama takze mas len matersku? a kocikove zatial nemas a ani tych 20 eur na dieta, hej?
a doplatia ti to spatne? lebo kdesi som citala ze niekomu trvalo 3Mes kym dstal rodny list a ze davky im nedoplatili lebo spatna sa nedavaju..

canama
13. máj 2015

@dugyna to je blbost...pardon za vyraz. ked raz mas na nieco zo zakona narok, nemoze ti to stat nepriznat, spatne by to mali doplatit. okrem toho na tzv. kocikovne mas narok az ked sa tvoje dieta dozije 28 dni, takze no stress.

canama
13. máj 2015

@dugyna co sa tyka materskej, to si este zavolam s pani, ktora ma vyplatu tej mojej na starosti....lebo je mozne ze tu za tento mesiac tiez nedostanem, ze mi ju pozastavia, kedze som im zatial nepredlozila rodny list.

canama
13. máj 2015

@dugyna tak som jej hned aj zavolala naco otalat. 🙂 povedala mi ze po case jej system automaticky zablokuje vyplacanie davky bez rodneho cisla dietata, cize je tam casova rezerva a nemalo by dojst k tomu ze mi bude pozastavena.

dugyna
13. máj 2015

@canama jej si sikula. no sak ked sme zili predtym s 200 eur, tak jeden mesiac zvladneme aj bez materskej ked odlozim z tej co pride ako prva 🙂
ja by som im poslala zatial rakusky rodny list 🙂
na tej matrike si sa nejako dohovorila ci vies jazyky? Ja nemecky rozumiem ale nehovorim uz skoro vobec..a anglicky no tak stale zaciatocnik 🙂 manzel nevie vobec ten ti na vsetko bude hovorit z srandy ja naturlich 🙂

dugyna
13. máj 2015

Tak kocky ja som akurat volala do pupocnikovej banky..takze bude mi volat nejaka pani ktora riesi Hainburg..cize spolupraca je tam uz nadviazana a teda nemal by byt problem aj s tymto 🙂
Co sa teda tesim nakolko starsie dcery odber maju a neradi by sme tu najmensiu o to ukratili 🙂

hokaido13
13. máj 2015

baby viete ako to je s menom dietata ked sa narodi v rakusku? samozrejme v pripade, ked nie sme zosobaseni. dostane meno po matke alebo po otcovi? mam papier o urceni otcovstva, chcela som ho dat prelozit a s tym papierom a rodnymi listami /prelozenymi/ nechat potom vystavit rakusky rodny list. ale pani na matrike u nas v meste povedala, aby som si radsej zistila ci to rakuska strana uznava. vraj sa stretla s tym, ze to neuznali, ze oni si na svojej rakuskej matrike vystavia vlastny papier u urceni otcovstva. takze by som zbytocne davala prelozit dalsi doklad.

canama
13. máj 2015

@hokaido13 do papierov ktore budes v nemocnici vypisovat pre matriku si napises meno dietata ake chces, to nesuvisi s otcovstvom. a dieta bude mat pocas pobytu v nemocnici tvoje priezvisko...dugyna na predchadzajucej stranke diskusie vlozila foto takeho letaku z porodnice, tam je napisane co potrebujes k vystaveniu rodneho listu ak nie ste zosobaseni

canama
13. máj 2015

@dugyna na matrike bol muz. dohovoril sa po anglicky...ale na matriku si pride on rodny list len vyzdvihnut....formular ako podklad na vystavenie rodneho listu budes vyplnat ty v porodnici.

dugyna
13. máj 2015

@canama to je jasne ako vyplniť formulár myslím v pohode a čo sa týka rd buď pôjde s papierikom na matriku co mu napisem alebo pojdeme spolu 🙂

hokaido13
13. máj 2015

@canama ten papier doma mam.bola som aj na v hainburgu na tej prehliadke nemocnice. ale zabudla som sa na toto spytat,. vies, ze potrebujeme rodne listy prelozene a ak sme zosobaseni,tak aj sobasny list. len mi nejde do hlavy, ze nepotrebuju ziaden papier. to by som mohla dat priezvisko aj po susedovi a nikto to nebude riesit? ak je to tak, tak iba pre mna dobre. ide mi o to, aby moje dieta nemuselo cely zivot uvadzat ze rodeny je inak ako sa vola...zbytocne komplikacie 🙂.

dugyna
13. máj 2015

@hokaido13 ak nie ste manzelia oni nechcu nic....ono vies v rakusku je celkom bezne ze ludia maju aj 4 deti a nie su manzelia..beru sa az ked su deti velke 🙂t tam bolo uz pred vyse 15 rokmi takto..pre nich to nie je cudne ani divne..takze to len tu treba na vsetko papiere, lebo nie vsetci ludia su slusni a napisu pravdu niektori sa snazia so vsetkym...vy....t
ten papier ze je otcom budes potrebovat az pri vybavovani RL tu na Slovensku 🙂

martinka1981
autor
14. máj 2015

@hokaido13 v Rakusku je to tak že ak nieste zosobašení dieťa dostava meno po matke. ja som priniesla od nas uznanie otcovstva uradne preložene. V 2009 a 2010 to akceptovali ale oni take niečo nepoznaju. Otcovstvo sa da uznať až po narodeni dieťaťa.
V porodnici mali deti po mne...na rodnom liste už maju mena po otcovi. Takže ak by aj medzi časom prestali uznavať tento naš doklad na matrike v Hain.ti vydaju rod.list s menom otca ak tam pridete spolu a priatel uzna otcovstvo 😉

martinka1981
autor
14. máj 2015

@dugyna ak chceš dať meno dieťaťu po otcovi už na AT RL tak treba uznať otcovstvo na matrike alebo od nas uznanie otcovsta. Si nemysli že prideš ...porodiš a povieš že dieťa sa bude volať takto a takto. Nie....dostava meno po matke. Nikto sa ťa pytať nebude ake chceš aby malo priezvisko.

dugyna
14. máj 2015

@martinka1981 ja toto riesit nemusim nakolko sme davno manzelia este pred detmi..cize u nas je to jasne. 🙂
a to co som pisala napisala som to co povedala hebame na dni otvorenych dveri.

martinka1981
autor
14. máj 2015

@dugyna no ja som to riešila v 2009 a 2010 ...preto pišem že sa to može lišiť. Ale teda dieťa ma automaticky meno po matke...to mi vtedy povedali...že to sa neda v porodnici napisať že sa vola "mrkvičkova" ked matka sa vola "cesnakova" 😀 😉

dugyna
14. máj 2015

@martinka1981 jasne ja len viem ze nejaka polozila otazku ci musi mat overene otvctvoto a na to bola odpoved ze nie..ze oni t tam neriesia..takze..a kedze to neriesim ja tak som sa dalej nepytala na detaily.

mna by zaujimalo napt to ci sa da odist po 3h odtial 🙂 domov ak je vsetko ok. 🙂

martinka1981
autor
15. máj 2015

@dugyna no jasne že ich otcvstvo nezaujima...preto pišem že dieťa v porodnici ma meno po matke. Potom sa otcovstvo dalej rieši na matrike.

na tvoju otazku ti neodpoviem lebo neviem 😀 ja som si tam poležala par dni...druhu som porodila vo štvrtok večer a v sobotu som padila domov 😉 na r 2010 dooosť neobvykle ešte 😀

dugyna
15. máj 2015

@martinka1981 tak prisposobili sa slovenkam🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre