Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dugyna
6. jún 2015

@mahalo no pokiaľ viem ja ta to tak nie je.kebo predchádzajúce trhu som rodila na SK ambulatne..strasili ma pred porodom všetci ze mi nemocnica posle sek...vtedy som zavolsla do poistovne a povedali ze porod je jeden úkon a hospitáizscia druhy..ze jasne že preplatia porod aj keď pôjdem domov..takze preto to tak aj berem..

lenulienka86
6. jún 2015

@mata.g kedze morfo usg nie je povinny tak ti iba povie ze kde mozes ist. V neusiedli stoji 140e, tebe ako slovenke odporuci nasho cunderlika v ba za 95e. Ak sa ti to zda vela, mozes obvolat kadekoho. Ceny v ba za morfologicky usg su od nula do 95e. Fakt mnohe baby to maju zadara na slovensku. Uz je potom otazne ci museli zaplatit nejaky poplatok akoze pausalny. Ale kamoska bola na takom za 30e a fakt viac ako tri riadky jej nenapisal. Zmerali jej siju a nostek co su zakladne skriningove kriteria na downov syndrom. Podla mna to staci. Cunderlik mi dal tri strany vysledkov tripple testu a ultrazvuku .Viac o tom v inom fore. Proste urban ti nezmera velkost nosovej kosticky v 13tt. Ak chces mat istotu ze nemas downa musis za inym lekarom. A to na vlastnu platbu v zavislosti od znamosti a sikovnosti. Cena je rozna. V porodnici v hainburgu chod na tie dni otvorenych dveri. Tam ti vsetko povedia. Pozri na stranke kedy. Asi prvy piatok v mesiaci je po slov. Vzdy raz do mesiaca slov a raz nemecky.

mata.g
6. jún 2015

@lenulienka86 na dawnov syndrom sa na svk robia krvne testy (ta pravdepodobnost, to je ten tripple test?) a nie sono. U nas je to ovela lepsie, si myslim. Vsetko hradi poistovna a vsetko ma pod kontrolou gynekolog. Ja som pri prvom tehu bola na morfologii na Zaporozskej v Petrzalke, tak mozno zvolim toho lekara. Tam pozeral aj chlopne na srdiecku, ci dobre preteka krv....

lenulienka86
7. jún 2015

@mata.g ano robia sa na slovensku krvne/to je sucast tripple testu kde ti sleduju hormony Hcg, pap alfa a afp.../ tie sa nasledne porovnaju s ultrazvukovymy vysledkami a na zaklade statistiky ci veku ci coho vyhodnotia. Toto som podstupila na slovensku. Vysledky som doniesla urbanovi a ten si pozrel iba cast ultrazvuku, pretoze v rakusku sa od tych krvnych upusta. Meranie hcg hormonu k nicomu nevedie. Ja som ho mala nadmerne vysoke, skoro som zosalela a dr urban sa len zasmial ze to vobec nie je ukazovatel nicoho. Ze 10rokov pracoval s tymy testami a ze su to kraviny. Ze jedina smerodatna cast tych testov je prenho ultrazvuk. Viac si pozri screening v 13tt. Presne rozmery sije a nosa. Podla toho na 99% vies ci cakas downa. Robi sa to vsade. Vsade na lepsom ultrazvuku. Urban ti toto presne nezmera. Lebo na 6cm babatku su to nejake 1.5 az 2mm ta sija. Hrubka koze v zatylku. A podobne ta nosova kost musi byt neviem aspon 2mm. Rozdiel je len v tom, ze na slovensku je to lacnejsie lebo aj ten najdrahsi ultrazvuk uz aj s testom stoji kolo 100e a v rakusku od 140e. Nehradi to poistovna.

mata.g
8. jún 2015

@lenulienka86 ahojky, dnes som mala druhu kontrolu u Urbana a ani raz ma zatial nevysetril hmatom, iba ultrazvukom. Vobec nebiem ci mam v poriadku krcok maternice 😕 to som este u gynekologa nezazila teda. A poslal ma na NT a tripple testy ku Cunderlikovi, ale velice rychlo to vybavil....

lenulienka86
8. jún 2015

@mata.g vsak jasnacka. Tri vysetrenia do 32tt a viac sa s tebou natahovat nebude. Ja som mu tam darmo od 22tt vyplakavala ze mam bolesti ake som este nezazila a on ze kym sa neotvarsm, tak ma vypisat na pn nemoze. V tomto je ten rakusky system na prd. Preto som si zasla radsej v ruzinove na pohotovost, kde mi sice tiez povedali ze bolesti a tvrdnutie su v poho. Ale aspon krv moc ctg a vysetrenie vaginalne sondou pohmatom aj sono cez brucho bolo kym ma poslali domov a nakazali mi lezat. Tak som si vycerpala dovcu. A povedali mi nech mi gynekolog urobi stery na kultivaciu... co sa u urbana nedoclas. Tak som to dala robit v ba. Nasli mi ureaplazmu a ked som to hlasila urbanovi, tak kyvol rukou ze to nie je nebezpecne. Inac mudr milly z ruzinova mi povedal ze v 24tt pokial mam tvrdnutie a bolesti, tak je to ihned na atb. Nakoniec som tie antibiotika ziskala v hainburgu spitali a ked som zas bola na dalsej kontrole u urbana zas o mesiac, tak to vytiahol ze heeej vy ste mali tu ureaplazmu, ale to ste uz preliecili atb kremom. A ja ze hej. Pred mesiacom a ze neviem ci ten krem zabral. A on ze juuj to by ste citili a mali bolesti. Ureaplazma ze sposobuje zapal krcka maternice. A ja ze halo a s cim tu za vami chodim? Tak potom mi urychlene urobil ster z krcka. Bolo to nwgativne. A ine pliagy nedal testovat. Doktor v ba mi po jednej ceste dal urobit testy na dalsie 4 pliagy. Tie som mala ok. Ale urban nic. To v rakusku nic nedostanes zadara. To aby si si unho o vsetko prosila a pripadne prisla ako ja s nalezmi od inych lekarov. Ale to je hainburg. Co od tej dediny viac mozno cakat. Urban je super pokial nemas problem
Vzdy sa ta opyta ze ako sa citis a ked mu povies ze spavas 3h v noci a od bolesti ides odpadnut, tak ti povie ze ale no. Aby som mu nekrivdila raz mi povedal ze nech zajdem za obvodnou nech ma na tyzden vypise ked nemozem stat na nohach. Cunderlil sa ti bude venovat viac. Za 80e sa ho mozes 45minut vypytovat a vsetko ti vysvetli.
Vo stvrtok idem k urbanovi. Rutinna prehliadka v 32tt. Odvazit zmerat tlak a moc. Viac od neho necakam. Plus sono 1minutu kde mi povie kolko mala narastla.
Krcok ti zapise vzdy do knizky, tam kde sestricka zapise tlak a ci fajcis, tam je kolonka aj na cervix v mm
Ja uz mam dva riadky kedze som v 32tt. A vo stvrtok mi pribudne treti. Tretia rutinna kontrola povinna.

mata.g
8. jún 2015

@lenulienka86 no ja som vazne znepokojena, to moj gynekolog na svk by sa inak spraval. Presne ako pises, pokial je vsetko v poriadku, tak urban ta sleduje a len ofukuje a prehliadka o 2 mesiace? Na svk kazdy mesiac. Nezazila som este, aby ma ako tehotnu doktor vybavil za 10 minut a ani ma neprehmatal. Citali sme o nom dobre hodnotenia, ale mne sa to nepozdava...sorry. To ma mrzi, ze si mala take problemy, u nas by ta gynekolog urcite poslal na rizikove lezat, neverim, ze nie. Ja som na zaciatku jemne spinila a uz aj sup na rizikove. Zlaty svk gynekologovia a celkovo ten system je super.

mata.g
8. jún 2015

@lenulienka86 mne gynekolog sledoval pri prvom tehu cervix odzaciatku....

lenulienka86
9. jún 2015

@mata.g ved on mi sleduje... na zaciatku v 10tt mi robil vaginalne sono a potom uz len zhora cez brucho. Rakusaci su prisni pokial ide o rizikovky. Mne povedal ze pokial krcok neklesne pod 2cm, tak neexistuje. A kolegyna co krvacala lezala dva tyzdne v nemocnici a potom sup do roboty s nou. Tu ked nemas znamosti, nic nedostanes zadara. Ved zase vieme, ze plny plat ti plati krankenkasse. Cize aj na tych lekarov je tlak aby nevypisali zbytocne. Prve tri mesiace som grcala v kuse tak mi urban povedal ze aspon viem ze som richtig schwanger. A tak som po letisku rigala bezne aj na pasazierskych hajzloch. Aj 4xdenne. A raz uz som sa az klepala od zvracania tak ma moja obvodacka v hainburgu vypisala na tri dni. Viac ee. A este s poznamkou ze to nech si zvyknem lebo ze to prejde az v 15tt. Ja som mohla byt vtedy v 11tt. A rozchodila som to nejak. Ja si neviem predstavit, co by to bolo az by som naozaj bola nejako chora alebo proste pacient. Ze ci by sa snazili ma nejako vysetrovat. Ale zas aj na slovensku ta mozu odbit s tym ze nic ti nie je.

mata.g
9. jún 2015

@lenulienka86 ja som spinila v 8tt a bez mihnutia oka som bola na rizikovom. Ale mozno aj preto, ze predosle tehu skoncilo vcasnym potratom, tak dr nechcel riskovat. Ale aj tak, zlati svk gynekologovia....

mata.g
9. jún 2015

@lenulienka86 a Urban ti nedal aspon hormonalny liek Duphaston? Ja som pri krvacani musela brat...

lenulienka86
9. jún 2015

@mata.g nooo presne toto je rozdiel. Ked mas uz zlu skusenost, vyssi vek, alebo istu diagnozu typu cukrovka, hypertenzia, tromboza placenta dole... alebo po umelom oplodneni alebo dvojcata tak si tiez bez mihnutia oka. Oni maju presny zoznam diagnoz na ktore moze ist rizikovka. A v mojom pripade sa tam jasne pisalo ze tvrdnutie brucha bez dalsej inej zavady /napr.krcok pod 2cm/ nie je dovod vypisania na rizikovku ani predcasne porodne bolesti. Ale zas netreba to vidiet len cierne. Urcite som radsej vyhlasena za nerizikovu a som rada ze nic mi nie je. Lebo ja mam subjektivne potiaze od 22 tt a pozri som v 31 a tu som. Tvrde brucho mi nevadi. A zrejme kludovy rezim by to vobec neovplyvnil. Su baby ktore boli otvorene uz neviem odkedy a nakoniec vyvolavacky v 42tt. Ja sa len spolieham ze urban vie co robi. A celkom ma povzbudilo ked tu baba pisala nedavno ze jej robil sekciu. Je to normalny porodnik s dlhorocnou praxou. A uz zazil viac porodov nez my tu vsetky dokopy 🙂 takze hlavu hore a nesledujme sa az tak. Ty uz cakas druhe, tak vies co a ako a aj ako sa k svojmu telu spravat. Mozno s tebou o to menej casu urban travi. Vidi ze vsetko je ok.

lenulienka86
9. jún 2015

@mata.g nie. Ja som nekrvacala a do 5 mesiaca som okrem zvracania nevedela ze som tehotna. Mi bolo fajn. Ani kilo navyse. To vsetko az potom prislo ked sa mi babo otocilo dole hlavkou. Vsetko ma zacalo boliet tlacit a pichat. Tvrdlo mi brucho tak 30x denne vzdy na pol minuty ale bez krcov. Len stvrdlo a hned povolilo. V 22t mi predpisal progesteronove cipky lebo videl ze prilis skoro hlavka tlaci dole a na tvrdnutie magnezium. Ale h...o to zabera. Odvtedy sa to cele iba zhorsuje. Nuz ale nie som prva ani posledna ktora ma bolestive tehotenstvo. Mam take dni ze lepsie a potom zas ze horsie. Ale posledne mesiace uz kazdu nieco boli. Ked nie panva tak krize.

mata.g
9. jún 2015

@ontaria ahojky. prosim ta a oni ta tam poslali konkretne k nejakemu dr alebo podla toho kto tam je? dik

ontaria
9. jún 2015

@mata.g prepojili ma na Hebamammu a ta mi dala termin. Ja si myslim, ze aj ta prehliadka bude asi u nej, ale to si len myslim.... uvidim o tyzden.Je to moja prva prehliadka v nemocnici tak neviem co ma tam caka..... ale u nikoho konkretneho sa nemam hlasit, asi kto bude volny ma vezme

mata.g
10. jún 2015

@ontaria aha ok. A na verejnej prehliadke porodnice pre slovakov si nebola?

ontaria
10. jún 2015

@mata.g jj bola som 8.5., celkom ok to na mna posobilo, ak by som mala komplikacie rodit by som tam nesla, je to len taky porodny dom, komplikacie prevazaju do vacsich nemocnic. Ale ja som pozitivne nastavena, verim ze to bude ok☺ a mam ecard.

lenulienka86
10. jún 2015

@ontaria ahoj, balis si so sebou aj nejake tie zdravotne potreby ako si beru zeny do slov.porodnic? Myslim vlozky, gatky, plienky... alebo naozaj daju vsetkeho dostatok?

mata.g
10. jún 2015

@ontaria Ale co su to komplikacie? Ak by sa ti nahle zvysil tlak, tak myslis ze tam by ti sekciu nespravili? Znama rodila v Hainburgu velmi dlho (mozno aj 20 hodin) a na konci uz bola taka slaba, ze maleho tahali zvonom. To sa nemusis bat, ze by ti v tomto smere nepomohli. A epidural davaju na poziadanie? Dik
Horsie je to ak by bolo nieco s novorodencom, tam asi nemaju nejake extra vybavenie ako inkubatory a pod. To asi prevazaju, len neviem kam...

mata.g
10. jún 2015

@lenulienka86 To by aj mna zaujimalo, co si vziat z osobnych potrieb pre mamicku a pre dieta 🙂

ontaria
11. jún 2015

@lenulienka86 no to neviem ale buduci tyzden sa spytam. Podla mna tam vsetko daju aj rodicke aj babatku. Ale kupila som si poporodne gatky, kamoska co tam rodila mi vravela ze si ich mam pribalit. Spytam sa a dam vediet, co si zbalit.

ontaria
11. jún 2015

@mata.g myslela som ak by som mala nejake komplikacie pocas tehotenstva, nejake zle vysledky, podozrenie na nejaky problem atd. Sekciu robia a to s tym zvonom si ma prekvapila. Ja, ze sa toto v AT nerobi... Novorodenecke myslim, ze nemaju, ani inkubator ani nic. Ak by si prisla pree 36tt tak by ta hned previezli, nemaju na to vybavenie. Pevazaju do Viedne prip.niekde smerom na Cechy, uz neviem nazov, cca 80km myslim... ak si dobre pamatam, hovorili to na dni otv.dveri. Epi davaju na poziadanie, nemusis sa dopredu rozhodnut, to je vyhoda

mirufee
11. jún 2015

@ontaria
@mata.g
Mistelbach sa vola to mesto.. co viem, tak staci mat vlastne papuce, zubnu kefku, nabijacku na mobil.. ked tak vlastny zupan a sampon ked niekto chce. vsetko maju, daju, plienky, vlozky, oblecko.. pre babo potom treba akurat veci na odchod. ked sa na to niekto pytal na dni otvorenych dveri, tak hebamme so smiechom odpovedala ze staci seba doniest 🙂

dugyna
11. jún 2015

Tak kocky fu sm sa zapotila...najrv som volala na cislo v letaciku...tam mi dvkrat diktovala cislo a nakoniec som raz ci dvarat so stresu vytocila tu istu klapku miesto tej 6751 kde objednavaju...
Potom som sa konecne dovolala..nakoniec ze super..ze da mi kolegynu..potom som sa nejako v strese vykokotala nemecky...ze zacinam zajtra 36tt a ze termin mam medzi 10-17julom, kdeze cyklus mam 21 dnovi a teda ze mi najde termin...tak som sa este spytala ci by sa dalo objednat na ten prvy termin k slovensky hovoriacej hebame...tak on ze je to dobry napad...takze kocky ofcialne 22.6. o 9 rano idem na prve vysetrenie do Rakuska..
Malinka mala minuly tyzden na poradni 2700g, asi to bude moje najvacsie dietatko s paradoxom ze mam teraz najviac pohybu 🙂. Chcem uz zacat cvicit aj s anibalom skor sa nedalo sme sa tu otocili v zaludocnej viroze...

mirufee
11. jún 2015

@dugyna na to koktanie v nemcine sa tiez tesim 🙂 dik za klapku

dugyna
11. jún 2015

@mirufee na tej 6750 totiz vravela ze neni pri pocitaci...ale chape prvy krat som ju vytocila este raz ci som si dobre zapisala cislo..a potom druhy krat nechtiac..a este kukam ze asi to preskocilo..nie ja tapa som sa tak sustedila ze som to zblbla...cele cislo je 0043216590046751

le4
11. jún 2015

@dugyna len tak pomimo, som citala dajaku studiu alebo clanok, ze babatka v brusku rastu viac s fyzickou namahou matky... tak mozno ta hmotnost nebude napriek ale vdaka 🙂

dugyna
11. jún 2015

@le4 zaujimave 🙂

lenulienka86
11. jún 2015

@dugyna aj ty mas taky kratky cyklus? Ja mavam kazdych 22-24 dni a tiez si dedukujem ze bude termin skor alebo obrovske babo. Dnes 31/0 ma 1998g. Tak asi tam tiez budem volat najneskor v 35tt aby som ich stihla aspon raz navstivit. Kedze termin daju tak 2tyzdne po zavolani.

dugyna
11. jún 2015

@lenulienka86 hj ja mam taky odkedy som mala pravy krat menzes 21 dni, obcas so stresu 24.
a podla toho my vychadza termin na 10.jula. a tym padom presne o tyzden skor..takze aby som tam stihla aspon raz prist som sa uz teraz objednala...ta mensia dcerka tiez mala termin vypocitany dr tusim 24 ci 26 a narodila sa na presne moj termin 19.7. a to mala len 2850g.
tato bambulka mala minuly stvrtok 33+6 2700g a teda zodpovedala 35+4 co je o 12 dni viac...ako mne to cca vychdza podla mojho vypoctu ze by som za 16 dni mala ukoncit 38tt (dufam ze to aj v AT pochopia ak by sa mala vtedy narodila ze je donosena..)
tak ale ta Hebamme si znacila ze mam cyklus 21, som jej sa to snazila povedat a vysvetlit ze termin teda medzi 10-17

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre