Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

helenahf
24. júl 2015

@dugyna Ahoj, my sme sa s malým vrátili na 4.deň na sono kĺbikov za 31,30€. Cenník sme neriešili, čiže neviem. Odber z pätičky nám robila potom pôrodná asistentka doma 2x lebo to čo sa robilo na 2.deň ešte v nemocnici vraj bolo moc skoro a vyžiadali by nový.

helenahf
24. júl 2015

@lalitagopi Ahoj, my sme tiež chceli ambulantný pôrod a chceli toto tiež od nás, tak sme to potvrdenie v NJ mali so sebou ale na koniec sme na to zabudli a nič také nepýtali ale ostali sme tam 2dni...

helenahf
24. júl 2015

Ahojte,snáď to niekomu pomôže, chcela by som Vás upozorniť na situáciu ohľadom všeobecnej ZP a preplácania... je potrebné žiadosť podať do 3 mesiacov ale nie od dátumu pôrodu ale prvého vyšetrenia, ktoré si chcete dať preplatiť, lebo my sme to rátali od pôrodu a to bolo v lehote ale prvé dve vyšetrenia už nie, tak nevieme, čo vlastne preplatia. A ku každému vyšetreniu treba lekársku správu, nie len faktúru. K ambulatnému pôrodu sa vyjadrili tak, že vraj ho ani len na SR nepreplácajú. Keďže sme tam boli "len" 2 dni potrebovali rozpis časov,kedy nás prijali a kedy prepustili, aby to bolo viac ako 24hodín... Takže zase sme museli pre všetky tieto ďalšie papiere do nemocnice, keďže v lekárskej správe presný čas prepustenia nebol. Keď potom budeme vedieť viac, dám vedieť 🙂

lalitagopi
24. júl 2015

@helenahf vdaka za odpoved, mám pociť, že už len kvoli týmto opletačkám je lepšie prejsť do inej poisťovne. naštastie my sme union.

chrummka
24. júl 2015

@dugyna blahozelam, zvladli ste to super, prajem vela zdravia a radosti z dietatka.

hk2013
24. júl 2015

@helenahf prosimta a doklad z pokladne s casom im nestacil? dik

dugyna
25. júl 2015

@lalitagopi nemala som nic,ale toto sa skus spýtať niekoho iného ,lebo tým ze som dr. tak možno preto to neriesili

helenahf
25. júl 2015

@hk2013 no my sme tam boli cez víkend,čize sme neplatili až na 4.deň keď sme sa tam vrátili na sono kĺbikov. Ak by to bolo viac ako 2 dni /pobyt/ tak by asi čas nemali riešiť 🙂 inak by im asi čas platby nestačil...

dugyna
25. júl 2015

@hk2013 tu žiadosť na preplatenie co som posielala bolo doklad o zaplateni,rozpis za co si platila a osetrujuca sprava

dugyna
25. júl 2015

@helenahf mne odber z paticky robili jak sme odchadzali, aj pulzoxymetriu aj uska ale tie sa nepodarilo.na uska ideme teda 6.8 na atolsku, na klbiky dr gerincovej do jej sukromnej ambulancie 5.8 za 20 eur( tam tým ze to platime nepotrebujem ani vymenny listok), ocne 4.8 na poliklinike v rajone. A ešte vybavujem sono obliciek a mozgu...dam potom info lebo dole na antolskej sa mi v tom kvante ľudí s malinkym drobcom nechce chodiť..mam nejaké číslo do dfnsp uvidím ak nie mozog si dam za 35 eur urobiť v sinalgise a oblicky uvidim

dugyna
25. júl 2015

@ivkadracova nas mliecny bar pre najstarsiu a strednu.ako sa inak mas?

monika155
25. júl 2015

Baby tak uz aj ja to mam zasebou.22.7 o 22.56 sa nam narodila Emma.S mierami 49cm a 3020g.

dugyna
25. júl 2015

@helenahf
@lalitagopi osobne si myslím že tie opletacky sú nezákonne.nakolko v zakone ktorý ma priamo vsp na svojej stránke sa nikde neuvadza čas ci to ze ambulatny porod nepreplatia.a ak majú interný predpis tak inertný predpis nikdy nie je nad zákonja som rodina ambulantne aj na SK strasili ma všetci že mi nemocnica posle sek lebo im to poistovna nepreplati...zavolala som do poistovne a tam sa dobre zasmiali ze je to hlúposť..lebo porod je jeden úkon ahospitalizacia po porode druhy úkon. Cizev tomto prípade je to opäť porod preplateny po zaokruhleni 590 eur a hospitalizacia po zaokruhleni 590 eur.vysetrenie pred porodom ctg a sono po zaokruhleni 8 eur.

dugyna
25. júl 2015

@monika155 gratulujem krásne miery😊 čakáme potomna zazitkovy román😊

lalitagopi
25. júl 2015

@dugyna paráda že si z odboru, pani Dr 🙂 som moc zvedavá kolko ti dajú za ten ambulantný pôrod !

@monika155 gratulejem!! tiež sa teším na príbeh (ak bude) 🙂

ivkadracova
25. júl 2015

@dugyna ja viem ze si z petrzalky, ale na kramaroch sme toto mali vybavene fakt ze rychlo ... myslim ze nas aj objednali, aj ked som meskala, tam som hadam nikdy necakala na tieto veci pre novorodenca

ivkadracova
25. júl 2015

@dugyna ten mliecny bar je to co si myslim? : )) WOW! Klobuk dole sefe..

ivkadracova
25. júl 2015

@helenahf My sme casy v ziadosti pred rokom neuvadzali, ziadne.. ale zmeskali sme tu lehotu : )) ... ale teraz na to chceme ist inac. Ked pojdeme rodit predsa len do Hainburgu (inac uz som objednana na prve ctg tam), tak si vsetko budeme davat preplacat na etapy, pekne postupne, ziadne naraz. Zvlast ctg s vysetreniami, zvlast dalsie vysetrenia v iny dan, zvlats porod, zvlast nejakep oporodne vysetrenie. Peknto naporcujeme. Na to nemozu povedat absolutne nic, a vsetko bude pekne v lehote. Tiez som VSZP. A zjavne aj dalsie dieta bude, mne sa to nechce menit, oni predsa nemozu ist nad zakon len preto ze su statna poistovna. Nonsens. No nie? Casy, ak to neprikazuje zakon, mame v trupke pisat.

ivkadracova
25. júl 2015

@helenahf a potom prosim napis ich reakcie, a cim sa ohradzuju, teda odovodnenie, velmi som zvedava, ked nechces verejne, prosim hoc aj do IP alebo na e-mail, ja Ti zatial viem poslat iba zamietave satnovisko z pred roka : )

dugyna
25. júl 2015

@ivkadracova ok dik za tip.mne je to jedno sadnem do auta a hotovo.ja len ze v dfnsp mi najstarsiu skoro "dokatovali"😓 nemal v nich dôveru.

dugyna
25. júl 2015

@ivkadracova hej hej od kravicky maminka😃

dugyna
25. júl 2015

@ivkadracova no ja som preto union a deti mam ale zas preto ze ak im chcem písať recept musia by v tej istej poistovni kde ja. Napr ale na rehabilitacii so strednou sme malinproblem lebo už mali prekroceny limit v daný mesiac...

ivkadracova
25. júl 2015

@dugyna No ale neni to chore? Aby ked chces veci normalne, tak si musis nastudovat komplet zakon, nech s Tebou nemozu vydrbat ... neda sa voci takemuto postupu podat staznost? Ze ziadaju nieco s 24 hodinami, co nie je nikde spomenute. Alebo je, a my o tom nevieme? V union sa mozno smiali, ale co ak vo VSZP to maju "obodovane" inac? Netusim ako toto funguje, skutocne.
Aky konkretny zakon o tom pojednava? Preplatenie ukonov, podmienky atd.. vies prosim? Ja si to uz rada normalne nastudujem.
Kolostrum s grankom, riadna kaloricka bomba : ) neskakali Ti dievcata ako po gumidzuse? :D

ivkadracova
25. júl 2015

@helenahf na aky zakon sa odvolavali ked Ti napisali? ked ziadali tie dodatocne informacie .. ohladom casu a sprav o doktora.. je vobec "pacientova" povinnost dorucit spravy od doktora? my sme take nemali.

dugyna
25. júl 2015

@ivkadracova poslem ti ten zákon plus to co som citalana stránke práve vzp h

silvie101
25. júl 2015

@ivkadracova Tiež som vo VSZP a ich prístup ma veľmi sklamal (nechceli mi uznať doklady o zaplatení, keď som trvala na tom, že sú to doklady o zaplatení, tak potom to zrazu uznali). Po pôrode som musela ísť ešte raz do Hainburgu pre papiere, ktoré vyžadovala poisťovňa, chceli prepúšťaciu správu s časmi hospitalizácie a faktúru s rozpísanými úkonmi. Nakoniec po 3mesiacoch mi preplatili pôrod. Ale aj tak som už prešla do druhej poisťovni..

ivkadracova
25. júl 2015

@silvie101 no rozpisane ukony chceli aj po nas, manzel to bol vybavovat .. interesantne, naozaj musim nastudovat ten zakon, moznoze maju pravo to pytat, ale ked nie, tak .. uvidime este aky postoj zaujem : )
A vdaka za info.

helenahf
26. júl 2015

@ivkadracova my sme boli žiadosť odniesť osobne a v poisťovni nejaká pani, ktorú nám poradili ako kompetentnú prezrela tie naše papiere o ktorých som si myslela, že sú úplné a "ochotne" nás usmernila, čo všetko ešte potrebujeme, aby to akceptovali a že sme s pár vyšetreniami premeškali terním na preplatenie a že treba ku každému vyšetreniu správu nie len faktúru a k pobytu rozpis času aby bolo jasné, že nešlo o ambulantný pôrod, lebo ten ani na SR vraj nepreplácuajú, ale to už som písala. /chodili sme na vyšetrenia od 18.3. raz týždenne, pokladík sa narodil 11.4. a žiadosť sme chceli podať začiatkom júla čiže podľa nás v lehote a podľa ZP len pôrod je v lehote/ Boli sme trošku rozladení, takže zákon nás žiaľ ani len nenapalo riešiť. Tak sme úspešne išli do Hainburgu. Milá pani nám vytlačila lekárske správy ku každému dátumu a poslala nás na vrátnicu, kde nám vytlačili potvrdenie o pobyte a časový rozpis. Iný prístup nie ako na SR... Potom sme to znova odniesli už rovno na podateľnu. Nedávno mi prišiel mail od ZP, kde som im musela objasniť, čo nevedeli prečítať z papierov 🙂 takže teraz čakáme, čo zase bude... Chcela som podať toto info hlavne aby som ďalším ľuďom ušetrila čas... 🙂

helenahf
26. júl 2015

Ahojte opäť, keďže som sa už veľa rozpisovala ohľadom ZP, tak by som rada prispela niečo aj k téme pôrodu 🙂
Musím tisíckrát pochváliť všetko a všetkých v Hainburgu a povedať, že neľutujem a nikdy ľutovať nebudem to, že sme tam rodili!!! a samozrejme ĎAKUJEEEM, najviac Eve, ktorá je najlepšia a najľudskejšia osoba, akú sme našťastie mohli mať pri sebe 😎
Vybrali sme si to spolu s manželom najmä preto, že som chcela pôrod do vody a že žiaľ u nás keď človek vstúpi do nemocnice, akoby sa stal nesvojprávnym 😢 a že sa trochu bojím doktorov ale hlavne preto, že vieme, aké je mimoriadne dôležité, ako sa človek narodí... že to dokáže ovplyvniť celý jeho život.../Ešte som ako núdzové riešenie zavžovala aj pôrod doma./
Vysnívaný pôrod do vody sa nakoniec nekonal, lebo sa im po 20 rokoch pokazila vaňa a jej opravu sme už nestihli... Ale teraz viem, že práve tak to malo byť 😉 10.4. sme ešte večer boli na konrole a 11.4. 03:54 som už bola maminou 😀 Bolo to celé dôstojné! a krásné a super. Žiaden lekár do toho nezasahoval. Keďže sme cvičili s Epinom/Aniballom, nebolo ani žiadne natrhnutie hodné šitia. A celé to našťastie prebehlo rýchle, ale o to intenzívnejšie a do 2 hodín od príchodu/návratu do LK sa náš Aurelko krásne narodil... všetko potom tiež tak ako sme si predstavovali... Zážitok napriek bolesti a únave super 😝
Takže ďalšie dieťa bude určite vítané 😉 nabudúce by som k tomu pridala kurz hypnopôrodu a tú vaňu...
Ešte raz ďakujem. 🙂 🙂 😉 😲 😀

ivkadracova
26. júl 2015

@helenahf no jasne, pomohla si .. ja sa pytam detailne tiez preto nech viem aky postoj mam pravo zaujat : )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre