Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

silvie101
22. okt 2015

@catalina30 Ináč čo počúvam tak VsZP zo všetkých poisťovní je v preplácaní pôrodu najhoršia, čudujem sa, že mne tak veľa preplatili. Peknú sumu vám preplatili.

silvie101
22. okt 2015

@malula Netuším ako sa mi to podarilo... Lebo viem o jednej maminke, ktorá mala vyššie náklady za pôrod a preplatili jej menej. Nechápem ako VsZP postupuje.. Inak nechceli mi uznať doklady o zaplatení, trvala som na tom, že sú to doklady o zaplatení a zrazu to uznali že ok. A musela som sa vrátiť do Hainburgu ešte pre správu o čase hospitalizácie..

canama
23. okt 2015

@danka79 ano, ziadala som spatne, pred porodom netreba nic riesit. ja som to spravila tak ze som prisla s dokladmi rovno do pobocky VSZP a na mieste som spisala ziadost. asi o 2 tyzdne na to mi potom len volala pani s VSZP, chcela si este nieco ujasnit a potom uz mi len pipla smska na internet bankingu ze mi nabehli peniazky a zrovna v ten isty den som si aj nasla v schranke dopis s vyrozumenim aku vysku nakladov mi preplacaju. ja som stravila v Hainburgu 3 dni, takze dokopy to bolo aj s 1 predporodnym vysetrenim cca 2000 eur. preplatili mi cca 830 eur.

lalitagopi
26. okt 2015

dievčatá, ktoré ste rodili v H., prosím rodný list vydávajú v H. tiež, však? a viete mi prosím napísať kde je tam matrika? čo najskôr 😅
dakujeem!

monika155
26. okt 2015

@lalitagopi hned pri kostole v H

ninan2
27. okt 2015

@lalitagopi gratulujem!!! Ako?? Dufam, ze vsetko podla predstav 🙂

lalitagopi
28. okt 2015

@ninan2 , vdaka 🙂 nuž, scenár skoro podobný ako pri predchádzajucich pôrodoch , koniec cisársky. ale spokojnosť, nemôžem už nikoho obviňovať že mi nedal priestor na moj prirodzený pôrod 😝
S pôrodnicou, prístupom, personálom nadmerne spokojná! Synček hneď od narodenia s manželom, po 2 h už všetci spolu, nikdy nám ho nezobrali, narodil sa vo štvrtok v noci, sobotu doobeda sme šli domov. (na reverz, ale citila som sa už "schopná"). a účtovali nám len dva dni.

ninan2
28. okt 2015

@lalitagopi aha no fajn, tak napis niekedy blizsi opis este 🙂 Skoda, ze zas cisarsky, ale ked sa nestazujes, tak OK 🙂 A za sekciu sa plati nejak viac? Kolko vam za tie 2 dni uctovali? A zatial ste bez toho rodneho listu? (Nevies ci sa da ist na tu matriku dodatocne aj so vsetkymi dokladmi, tj. keby som v porodnici neodovzdala napr. sobasny list?)

lalitagopi
28. okt 2015

@ninan2 nehnevaj sa, ja tiež milujem čítať a prežívať pôrodné príbehy druhých, ale o tom mojom (to čo sa odohrávalo vo mne a to ako to prebiehalo navonok) ešte nie som pripravená rozprávať pred velkým neznámim publikom 😝
Ale ano, dokonca aj taký cisarák bol v H. krásny zážitok porovnaním s tým ako to robia, a ako zaobchádzajú zo ženami u nás. podla mojich skúseností 🙂
samozrejme, za cisarsky sa viac neplatí
účtovali nám 1250
RD už od dnes máme - a neviem ako to u nich chodí, my sme odovzdali všetky doklady preložené sekretárke...o dva dni boli RD hotový, a k prevziatiu sme potrebovali aj originál...

helenahf
1. nov 2015

Môj nový príspevok k ZP: KONEČNE nám VšZP 27.10. po skoro 4 mesiacoch od podania žiadosti a po 2hej urgencii poslala peniaze 🙂 Preplatili nám úplne nepochopiteľnú sumu a samozrejme, že bez detailného rozpisu ako sa k nej dostali! No ale predsa aspoň čosi čiže z 1.918,70 € to zmenili na 861,27 €. Nejaké preplatenie vyšetrení zamietli, lebo boli po termíne na podanie žiadosti, keďže som to rátala ako celok od dátumu pôrodu. Ešte zaujímavosť, ultrazvukové vyšetrenia nechceli vôbec preplatiť, vraj nárok je len na 3 za celé tehotenstvo a tie mi samozrejme robili u môjho SK gynekológa, súkromného, kde som si za akýsi nadštandard už riadne zaplatila... Nechápem, ale neriešim. Zmením budúci rok na 100% poisťovňu ak ešte budeme vôbec na SR... ;) držím palce s preplácaním... Keby mal niekto viac otázok som tu 🙂

lalitagopi
1. nov 2015

ehm, ešte k mojmu vyššiemu príspevku - prišiel nám šek aj na zaplatenie tretieho dňa 😅 🙄

tehula
1. nov 2015

@helenahf poistovna preplaca len 3x ultrazvuk pocas tehotenstva, nezavisle na tom, ktora z tych troch. Takze zmena by ti to neriesila a za ultrazvuk nad ramec si musis hradit. Na SVK robia sa aj dalsie ultrazvuky, za ktore sa neplati, ale to uz zavisi od lekara. No ty si priamo ziadala preplacat vykony u poistovni, tak je pochopitelne, ze preplatili len to, co je v cene poistneho. ende punkt.

Treba si uvedomit, ze porod v zahranici, v ktorom nemate platne zdravotne poistenie, ste si volili same, nakolko to tam povazujete za lepsiu variantu porodu a ste "ochotne"si za tento zaujem zaplatit. Byt vami, som rada, ze poistovna na SK vobec tak promtne preplaca vykony a nepindala by som nad tym, ci mi preplatili o 50eur viac, ci menej.

Na jednej strane sa tu polka z vas tvari ako su ochotne zaplatit si za porod v zahranici a na strane druhej sa tu o par eur idu handrkovat, prepustanie na reverz, len aby neuctovali dalsi den a podobne.

Rakuskym standardom je skor Vieden, nie porodnica v pohranici, kde Rakusanka rodit nepojde, len par Turkyn z okolia Hainburgu a SLovenky, ktore su jazykovo nevybavene a preto vitaju, ze tam prevlada slovensky personal.

Nesmerujem to len na teba, skor vseobecne na tuto diskusiu, ktora sa tymto smerom ubera a stoji na zamyslenie.

lenulienka86
1. nov 2015

@tehula a predstav si ze aj rakusanky miestne tam rodia a nechce sa im trepat do viedne ked maju porodnicu v dedine. Podobne ako mnohe slovenske devy rofia aj v hornej dolnej nie len na antolskej v ba. Zabudla si este na madarky 😆 ktore tam rodia s oblubou ak pracuju v rakusku. Nizsi personal je madarsky.
Ku financiam sa nevyjadrujem ja som bola poistena ale diskusia je najma o tom ci si to ktora moze dovolit a kolko je ochotna za to zaplatit. Aj ked ono ten samotny porod je podla mna to najmenej. Viac si to tam uzije zena ktora tam je tych 4-5 dni lebo az tam sa prejavi ten rozdiel od slovenska. Ta starostlivost a vybavenie a pod.

mirufee
1. nov 2015

@tehula neviem kde si prisla k takemu nazoru, aspon by som nepausalizovala, ja viem dobre nemecky aj anglicky, mala som rakusku PA, ale Hainburg mam proste blizsie ako Vieden a reverz som podpisala kvuoli tomu, ze neviem co by som tam robila dalsie dni, doma mi je lepsie, najmae ked som nepotrebovala ziadnu pomoc, bez sitia plna energie som dve hodiny po puorode chodila, sedela,dojcila.. Na druhej strane chapem aj ten kalkul s peniazmi a preplacanim, ked si to situacia nevyzaduje, preco tam zostat dlhsie a platit viac, ze som ochotna vycestovat, to zas neznamena ze si to nechcem optimalizovat ked sa da

zuzana6543
2. nov 2015

@tehula Vieden je sice pekna ale lenulienka86 ma pravdu. Nie je pravda ze rakusanky chodia len do viedne. Ja mam poistenie v AT takze financie neriesim, rovnako ako nemam najmensi problem s nemcinou. Ale rozhodla som sa ze sa v polovici februara nebudem trepat do viedne a fakt netuzim stat na zasnezenej, zapchatej dialnici s rozbehnutym porodom kedze byvam v pohranici/v bratislave. A rovnako ako napr viedencanky nechcu rodit vo viedenskych nemocniciach, respektive chcu len v maloktorych, radsej okolo viedne kde je menej ludi a osobnejsi pristup. Mne kolegyne vo viedni odporucali bud sukromnu porodnicu alebo potom 2 porodnice za viednou. Takze ani vieden nie je jediny top na svete. Ako povedal moj viedensky dr, ak chcem mat dokonaly porod a vsetko okolo tak mam ist do sukromnej v doblingu (rovnako ako odporucali kolegyne) ale podla mna je to dost daleko ked tu clovek nebyva...

helenahf
5. nov 2015

@tehula ai si to nepochopila, ale môj príspevok bol určený pre tých, ktorým by pri malom bábätku mohlo 800 € 4mesiace chýbať, sú aj takí ľudia, tak aby s tým počítali... Aj oni majú právo výberu, nie? Prečo by mali zažívať čokoľvek traumatické na SR keď inde to môže byť INAK?
Ja by som za dôstojný a prirodzený pôrod ako má byť zaplatila čokoľvek! No na SR ti úctu a rešpekt ani akákoľvek známosť či peniaze nezaručia. Pre nás to o peniazoch naozaj nie je 😉
Keďže ZP časť peňazí musí preplatiť tak som to využila. Prečo nie? Mám účtovnícku firmu a mne všetko musí sedieť na cent, čiže ma udivuje, že ZP si len tak z niečoho?! povie že akú sumu preplatí. Nie je tam podrobný rozpis, kde by bolo čokoľvek k výslednej sume uvedené... Ide mi len o princíp. Napr. CTG robia a hradia určite aj u nás a mne nie je jasné či niečo z celkovej sumy bolo aj za takýto úkon...
A dva dni nám v nemocnici úplne stačili. Veď sme boli zdraví. Máme doma napríklad aj psa, mačku, čiže aj o tých bolo potrebné sa postarať.
Rakúsko pre mňa zahraničie určite nie je. Veď sme v EÚ 🙂 Viedeň môže byť tiež super, ale preprava tam v istých hodinách je príšerná.
Možnosť slobodného rozhodovania a voľby patrí každému človeku. Myslím, že úsilie o "lepší" pôrod a poukázanie na to, že v okolitých štátoch to môže fungovať inak, taktiež snaha o zmenu vnímania tohto problému aj na SR /dokonca aj medzi rodičkami/ je niečo čo by malo ľudí na 100% spájať ...
🙂

mata.g
16. nov 2015

@malula Ahoj prosim ta nevies kedy bude najblizsie prehliadka porodnice pre slovakov? 4.12.? A o kolkej to byva? Dik

malula
16. nov 2015

@mata.g Ahoj. Byva kazdy prvy piatok v mesiaci takze ano - najblizsia by mala byt 4.12. Ja uz mam porod za sebou takze uz to nesledujem ale snad to za tie dva mesiace nezmenili....

mata.g
16. nov 2015

@malula A casovo to kedy byva, mi nevies prosim poradit? Dik

mirufee
16. nov 2015

@mata.g 11:30, 2. poschodie

mata.g
16. nov 2015

@mirufee Dakujem ☺

mata.g
23. nov 2015

Ahojte, to v tejto diskusii bol prispevok, ze ma niekto informacie ako lepsie dovybavovat pas cez AT-SK hranice po porode v Hainburgu? Da sa to cez rakusku ambasadu?

hk2013
23. nov 2015

ked to niekomu pomoze pridavam info o preplateni od vszp: 830€. moje naklady
boli 1439€ = 1250€ ( 2 dni, pobyt cca 25h € + jedno predporodne vysetrenie 189€ (usg + ctg). porod jul tento rok .. ziadost cc na konci septembra do vszp a v polke nov prisly peniaze.

zuzana6543
23. nov 2015

@mata.g co som pocula od kamaratky vo francuzsku tak na ambasadach vystavia len cestovny doklad ktory by mal oficialne platit na prvu cestu na slovensko na vybavenie pasu. Normalny pas tusim ambasada nevydava... Ale ak to tak nie je tak sa budem len tesit 🙂 urcite by to bolo rychlejsie ako cakat na sk rodny list a potom na pas...

janaaltea
27. nov 2015

Ahojte, tie ktore ste ski ambulantne viete poradit ako na Slovensku postupovat s novorodeneckymi vysetreniami? Vola sa na novorodenecke v niektorej nemocnici v BA? Alebo treba ist najskor k pediatrovi, ktory da vymenne listky na tie to vysetrenia? Skusala son volat do Ruzinova este teraz pred porodom ale vyposielali ma kadelahsie...

bensam
27. nov 2015

Ahojte dievcata, ďakujem v prvom rade za všetky informácie ohladom porodu v hainburgu. Zatial byvame v BA ale zvazujeme prestahovanie do At. Viem ze tato tema je o inom ale neviete prosim o niekom kto posuva druzstevny byt/ dom? Na nete sa o tom neviem dopátrať. Ďakujem za každú pomoc. Vsetko dobre prajem.

zuzana6543
27. nov 2015

@bensam sice nepoznam ale skus na facebooku napr skupinu slovaci v kittsee, tam niekedy posuvaju. Jedine upozornim, ak nahodou nevies, ze od jula sa v at menili podmienky na ziskanie druzstevneho bytu -bud 2 roky zamestnanie (platenie dani, odvodov) a k tomu 2r trvaly pobyt v at alebo 5 rokov zamestnanie.

bensam
28. nov 2015

@zuzana6543 Ďakujem pekne no mna zaujima hlavne hainburg a pre niederosterreich tato podmienka zatial neplatí. Ale ďakujem aj tak ☺

zuzana6543
28. nov 2015

@bensam fakt? Myslela som ze to je plosne. Kedze to zaviedli aj vo viedni aj v burgenlande. Tak potom teda super 🙂

vodajana
28. nov 2015

Ahojte, som pred porodom a chodim do Hainburgu na kontroly. Minuly tyzden bol oznam, ze sa meni vyska ceny za jeden den pobytu v nemocnici na 625 €. Ufff. Takze asi maju dost zaujemcov, ked zvysuju, je pravda, ze polovica pacientiek je SLoveniek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre