Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

kattyy3
4. júl 2016

@steigrula moja gynekologicka je velmi sikovna asi sa ma chce zbavit, bo takto mi minule povedala ze bude posledna poradna s krvou a meraniami a ze potom uz len nemocnica tak dufam ze este aspon tych 10 dni dotiahneme do toho 35t a potom nech sa uz deje co chce a mozeme veselo ist do Hainburgu. Ani nestras ze skor ako ty, to by som este nechcela ale clovek nikdy nevie...tak zatial drzim palceky na stredu a napiseme si opatruj sa

steigrula
6. júl 2016

@kattyy3 @katlinkamt ahojte dievcence 🙂 dnes som bola na tom ctg vysetreni tak vam poviem co a ako prebiehalo. Klasika 2.poschodie :D sadla som si a cakala v cakarni potom sa ma ujala sestricka Ingrid (zlatucka to zenska ) najprv ctg meranie "pasy " dala mi merace na brusko a posadila na stolicku ze mam relaxovat trvalo to 40 min. Popritom sa ma pytala otazky ako sa citim? ci je vsetko v poriadku ?skontrolovala ci mi sedia udaje popripade este nieco doplnila 🙂 ja som sa mohla pytat na co som chcela..potom mi zobrala krv ale to asi nerobia kazdemu (tesne pred tym spominala ci mi gyndos robil vysetrenie na bakterie v posve neviem presne ako sa volaju )ale to bola 2 minutova zalezitost takze pohodka :P a este mi robili ultrazvuk konkretne dr.Layr celkom pohodak 🙂 len sa mu nepacilo ze nemam v muki pase vsetko vyplnene a bol z toho trochu nesvoj lebo moj krpcek ma nizsiu vahu (ale to dobehneme :D teda dufam) potom ma sestra objednala na dalsiu kontrolu a dala mi papiere taky zaklad co mi treba do nemocnice 🙂 tiez mi hovorila ze maju moznost nafotenia babatka este v nemocnici 🙂 prikladam foto a na dalsi tyzden sa ozvem zas :D caukoo

katlinkamt
6. júl 2016

@steigrula Dakujeme pekne za info 🙂 Vyzera to fajn, doktor hovoril po anglicky? Inak tam sa da zaplatit nejaka samostatna izba, kde moze byt aj partner s tebou v noci?

kattyy3
6. júl 2016

@katlinkamt ano da sa zaplatit to hovorili este na prehliadke 75e na noc a mas sama s manzelom

kattyy3
6. júl 2016

@steigrula co myslis tym muki pasom ? A hovorila si s nimi aj alebo sj? Inak tie prelozene doklady staci priniest do nemocnice na porod?dalsiu kontrolu mas za tyzden? Inak dakujem za infosky super aspon viem co bude a kolko teda je odhadovana vaha drobceka ked vravis ze ju mate nizsiu?

steigrula
6. júl 2016

@katlinkamt doktor hovori po anglicky,nemecky a vie par slovicok po slovensky 🙂

steigrula
6. júl 2016

@kattyy3 muki pas (mutter kind pas)je rakuska tehotenska knizka 🙂 ty ked mas slovensku tak asi dones tu 🙂 ano dalsiu kontrolu mam za tyzden a myslim ze tie papiere staci az ked prides rodit oni to potrebuju na matriku aby spravili babatku rodny list 🙂 ked to spravne chapem :D no vahu sme mali 2344g ale tak ked si vezmem ze este mam cca 2,5 tt pred sebou tak je to fajn a my s priatelom sme zasa vahovo aj vyskovo mensi tak ja to uplnd chapem ze nebudem mat 4kg dieta :D to by som asi ani nedala

kattyy3
6. júl 2016

@steigrula dakujem super vsetkemu rozumiem neboj ta vaha je len odhad kludne je odchylka +-200g takze v pohode a kazdym dnom sa vaha zvysuje. My sme dnes v 33t teda zajtra koncime a vahu vraj mame odhad 2017g tiez nic nadpriemerne ale sme v pohode tak snat to dame a budeme rodit v Hainburgu

steigrula
6. júl 2016

@kattyy3 tak to mate super vahu a neboj urcite budete rodit v Hainburgu hlavne sa nestresuj a vela odduchuj ;)
ale doki spominal ze my sme celkovo ako keby v cca 35tt a nie v 38 tt takze je dost mozne ze bidem prenasat 🙂 mne to hovoril aj moj doktor ze tak o tyzden dva ze je mensi ale mne to nevadi nech si pride na svet ked sa mu bude chciet :D ;) a som rada ze to je zrozumitelne niekedy mam pocit ze si ani ja sama nerozumiem :D

kattyy3
6. júl 2016

@steigrula to vobec nevadi ako hovoris ci o tyzden skor alebo neskor hlavne nech ste zdravucky a vsetko dobre dopadne...ano vela teraz oddychujem brusko je uz velke tak sa snazim do toho 35t nic neriskovat a nestresovat sa, dokonca sme uz aj izbicku spravili a tasku mam tiez uz nachystanu takze sme v klude...juj aj ty sa drzkat a o tyzden sa ozvi ako prebehla dalsia poradna

dejna86
6. júl 2016

baby potrebujem ukludnit🙂 som rozhodnuta pre hainburg , bola som na den otvorenych dveri vsetko super nadsena🙂 len ma muz zacal strasit ze ked bude potrebny prevoz babatka tak tam sestra vravela ze to vychadza medzi 30-50 000, ako sa stym vysporiadavate?🙂 na slovensku si uz neviem predstavit rodit:(

eni01
6. júl 2016

@dejna86 ja som rodila v Hainburgu, nemožem povedať jedno zle slovo, určite odporúčam. Musíš si to zobrať aká je pravdepodobnosť, že bude potrebný prevoz bábatka ... uplne minimálny, naštastie. Ak si rozhodnutá tak musíš to zanedbateľné percento risknúť. Ja som prišla o 6,30 do pordnice a dcérka bola 7,15 na svete 🙂 po 9. 00 som už "behala" po oddelení.Malá mala žltačku ktorú zistili v piatok tak sme do pondelka čakali na kontrolu, t.j. som bola v nemocke 6 dni ... x suma/den ...toto je väčšia pravdepodobnosť, že sa niečo prihodí ako prevoz.

kattyy3
7. júl 2016

@dejna86
@eni01 stat sa naozaj moze vsetko, to ti fakt nikto nezaruci ako bude prebiehat porod. Asi si naozaj treba iba zvazit ci nemas potencionalne riziko a na to este aj oni robia kontrolu pred porodom no a ak by nejaky problem zbadali odporucia ta do inej nemocnice. To riziko si musite s manzelom zvazit. Ja nastastie mam ich zdravotnu karticku takze nad tymto nemusim rozmyslat i ked by som nechcela aby mi babo ci aj mna odviezli tak daleko bo my sme z Hainburgu. Ale drzim palce

kattyy3
7. júl 2016

@eni01 mam taku otazocku teraz ma napadla ked si porodila a isla zaniest prepustaciu spravu lekarke na Slovensku asi si ju tiez musela prelozit vsak? Uradne ci obycajne? Dakujem

eni01
7. júl 2016

@kattyy3 nie, ani spravu som nikam nenosila, rovno po 3-4 dnoch sme sa šli s malou uakzať a ona pozrela papiere čo mi dali

steigrula
7. júl 2016

@eni01 aj ja mam otazocku 🙂 ako je to s prekladom rodneho listu ?? Prides si po neho do Hainburgu na matriku a potom kam s nim?? Myslim ako aby bol prelozeny v slovenskom jazyku to je ta matrika v technopole?? nech v tom mam jasno lebo uz sa mi to strasne pletie

dejna86
7. júl 2016

@eni01
@kattyy3 dakujem baby , no asi to tak spravim pokial nebude ziadny naznak komplikacii to risknem stat sa moze hocico v kazdej porodnici asi , len tie dve a pol hodky cesty ma znepokojuju kedze som druhorodicka ale co sa ma stat sa stane, velmi by som tam chcela porodit

eni01
7. júl 2016

@dejna86 to by som sa bala ...2 a pol hodiny, ja som skoro porodila na namesti v Haniburgu 🙂 a to som mala cestu len 15 minut

eni01
7. júl 2016

@steigrula nie som si uplne ista, už si presne nepamatam ale rodný nám vystavili par dni po pôrode (ešte som bol v nemocnici) manžel išiel pren na urad v Hainburgu a potom sa posielal na špecialnu matriku, dala som ho do Techopolu a oni poslali na špecialnu, do mesiaca mi dali slovenský rodný.

dejna86
7. júl 2016

no ved aj ja sa bojim ci to nedam v aute 🙂 ale tak spolieham sa ze to tak skoro nebude na slovensku si hladam nejaku zaloznu porodnicu , ale ak sa nepokusim o ten hainburg budem si to vycitat, vraj tam mali uz aj z kosic rodicku 🙂

steigrula
7. júl 2016

@eni01 dakujem 🙂

kattyy3
7. júl 2016

@eni01 takze ty si s rodnym listom z Hainburgu isla na specialnu matriku a oni si to poriesili a do mesiaca ti dali slovensky rodny list? Nic si spatne ty do Slovenciny neprekladala? Pocuj a ten mesiac si teda nemohla nic vybavovat ? Pretoze vsade je treba rodny list

eni01
7. júl 2016

@kattyy3 rakusky rodny som odniesla na Technopol a oni to poslali na špecialnu a do mesiaca vybavili. Vybavovala som len kartičku poistenca zda sa mi že som čakala kým mi pidelia rodné číslo zo slov. rodného ale volala som tam, treba sa informovať aký je presne postup.Ale ano boli sme mesiac bez sk rodného 🙂

kattyy3
7. júl 2016

@eni01 dakujem no trosku to nedomysleli bo mi chodime hore dole z AT do BA zabava

eni01
7. júl 2016

@kattyy3 nebolo to až take strašne 🙂
v podstate som mala AT rodny keby bolo niečo treba a aj u lekárky som povedala, že dodatočne im dám rodné číslo

kattyy3
7. júl 2016

@eni01 tak to budem riesit aj ja tak dufam ze to zvladneme si moc mila dakujem

eni01
7. júl 2016

@kattyy3 Určite zvládnete,stojí to za to 🙂 Pre mna bol porod malá dovolenka a ďakujem 🙂

hyperkonik
8. júl 2016

dievcata, mam otazku - vzhladom na tu plnku, ktora je momentalne v porodniciach v BA - je mozne prist rodit do Hainburgu bez ohlasenia alebo nejakych predporodnych kontrol absolvovanych tam ? Buduci tyzden mam termin a prave mam info z Kramarov, ze mamicky su po porode bez deti, umiestnene kade tade a ta predstava sa mi vobec nepaci ☹ .

kattyy3
8. júl 2016

@hyperkonik juj tak to vobec neviem najlepsie by bolo si zavolat do nemocnica a opytat sa pocuj a preco je taky pretlak v BA?

vanniekerk
8. júl 2016

@hyperkonik Ano, mozes. Ked prides do hocijakej porodnice s rozbehnutym porodom, musia ta zobrat, pretoze je to urgentny stav. Moja znama tak bola presne v Hainburgu - prvy krat a hned rodit, papierovacky doriesili potom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre