Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
9. aug 2010

@vampgirl chodi sa raz za mesiac 🙂 a posledny mesiac tehu kazdy tyzden. Ale to mame ešte čas 😉

k8y
9. aug 2010

@happy8051 dokelu, tak to uz pekne prenasam 😀

martinka1981
autor
9. aug 2010

@k8y najvyšši čas porodiť 😀

k8y
9. aug 2010

@martinka1981 daj pokoj, este mam minimalne 11 mesiacov cas 😵

martinka1981
autor
9. aug 2010

@k8y jaj veru,neponahlaj sa. je to naročne 😝

dasa2804
9. aug 2010

Ahojte, aj ja chodim k Loksovi. Mam to tuto stredu a rodim v haiburgu koncom oktobra.

happy8051
9. aug 2010

@vampgirl ja budem na buducej poradni uz 33+1 a stale raz mesacne chodim... ale predpokladam, ze to uz bude castejsie.. uvidime.

martinka1981
autor
9. aug 2010

@dasa2804 vitaj 🙂
inak same baby porodime v tom Hainburgu,sme tu 4 a všetky čakame dievčatka 😀

happy8051
9. aug 2010

@dasa2804 ahoooj aky mas presnne termin?? vyzera to ze sa tam mozno stretneme.... ja mam termin 17.10.

dasa2804
10. aug 2010

@happy8051 Je to dost pravdepodobne, lebo ja mam termin 28.10.:-) Robis a si poistena v rakusku?

happy8051
10. aug 2010

@dasa2804 teraz uz nerobim, som na rizikovom, ale odrobila som par rokov. ano, som poistena v AT. a ty??

jenny5
13. aug 2010

@k8y tak ako sa dari?u nas uz horsie,zlate prve(spacie) tyzdne pominuli a zacali rozne problemiky...najhorsi bol reflux,uplne vsetko z nej islo von,teraz zahustujeme mlieko,tak je lepsie..aj so spanim to nieje idealne,unava sialena..a ani koliky nas neobisli..tak som sa trochu postazovala,napiste co u vas nove..😉

martinka1981
autor
13. aug 2010

Ahojte kočky,

@jenny5 no každe babo je ine,zostava len vydržať 😔
ja som zvedava čo bude u nas....skušali sme teraz opatrovatelku k malej ale zatial to nejde,jedine u nas znese cudzich. no a babku vobec,to ked pride len mňa sa drži ako kliešť 😒 takže pomoc žiadna. akurat že mi ju da do vane a z vane a potom do postele(nemožem ju dvihať) a to je taky rev že dovi dopo. Mala je zvaknuta že ju kupem iba ja a babka akčna ju začne umyvať a ta chyti taky hisak že katastrofa! Minule ju začala kremovať a hadajte čim??!! Rybacou pastou čo je na zadok! Skoro som odpadla,Miška mastna,smrdela ledva som to z nej umyla. A to teraz ryby nemožem ani citiť 😝 . Takže u nas takto 🙄

k8y
13. aug 2010

@jenny5 ahoj moja. To mi je luto, ze mate taketo problemy ☹ Ale na druhej strane aspon vidim, ze nie som sama, kto si nemoze poriadne vychutnavat vytuzene babatko. U nas je to asi podobne, aj ked nas reflux zatial obchadza a aj brusko uz vacsinu casu poslucha - bolievalo nas na zaciatku, ked som poctivo pila cajiky na podporu tvorby mlieka a "proti kolikam", s fenyklom a kminom, ale mam pocit, ze mu to stav este zhorsovalo - odkedy ich nepijem, boli ho brusko iba ked zjem nejaku hovadinu. Nas Remi ma este stale rozhadzany rezim a posledne dni sa budi asi kazdu polhodinu a nedokaze zaspat inak ako na prsniku.. akonahle ho dam dolu, tak strasne place..takze nic nemozem robit, bradavky ubolene a ked je to v noci, tak o unave a bolavom chrbate ani nehovorim. Tiez som si dnes hovorila, ako bolo doteraz dobre, ked este vacsinu casu prespal. Uz mi aj napadlo, ci to nie je ta laktacna kriza, ale nie som si ista.. Kazdopadne som zvedava, co bude dalej a uz sa neviem dockat toho, ked sa na nas aspon zacne usmievat 🙂

@martinka1981 chuda, viem si predstavit, ako sa ti dvihal zaludok.. ale nahodou je to s tou rybacou mastou celkom podarene 😅

jenny5
14. aug 2010

nasa Deanka by tiez chcela byt stale pri prsniku,tiez sa tak casto budi,takze uz ju mam nastahovanu v mojej posteli(co ma kazdy upozornoval,ze to nesmiem urobit,ako aj caste nosenie na rukach),no ale kto ma pocuvat ten rev...cumlik odmieta.pojdem si kupit baby-satku na nosenie,lebo tiez toho vela neurobim takymto stylom.a laktacnu krizu urcite nemas,lebo Deanke davame vela aj toho mlieka z laktaria a aj tak sa dozaduje.chcu byt proste pri mame 🙂 a ja mam popritom este tu starsiu,Danielku,ktora bola zvyknuta,ze sa jej stale venujeme,takze je to u nas zaujimave.. 🙂 budte rady,ze mate iba jedneho skrekluna 😀

@martinka1981 haha,dobre ma to pobavilo 😀 aj nase babky su take expertky,to su asi vsetky 🙂

martinka1981
autor
14. aug 2010

@k8y
@jenny5 aspon ste sa pobavili 🙂 teraz je to aj mne smiešne,ale vtedy nebolo 😝 čo už.
Inak mate to ťažke,nam čoskoro pribudne dalši škrekluň a fakt neviem ako to budem zvladať. Mala tiež spi so mnou v posteli,ale iba asi posledne 2 mesiace,dovtedy krasne zaspavala v postielke a sama. Ale potom ako keby uťalo a postielka čaka na druhe babo 😒 tiež svokra že som si ju nemala dať po postele ale čo ju necham vrieskať,chuda. ved uvidime čo bude ked sa narodi Viktoria 😔 ako budeme spavať....

ellysa
15. aug 2010

baule odporúčam knihu najstastnejsie miminko v okoli, práve som ju dočítala, týka sa práve tých prvých troch mesiacov, ak by som ju čítala skôr beriem a robím veci inak a nebojte, to najhoršie prejde, my už máme obdobie rehotov a veľkých pokrokov už je to fajn,prvé tri mesiace sú naozaj ťažké

martinka1981
autor
15. aug 2010

@ellysa akurat som nakukla do albumu 🙂 Olivia je rozkošna!!! A tie vlasky 🙂naša bola bez vlasov,len minimum
Vdaka za tip na knižku,určite kupim a prečitam 😉len či sa to bude dať praktizovať aj pri 2 deťoch 😕

k8y
15. aug 2010

@ellysa skoda, ze si ju neodporucila skor..kym sa k nej dostanem, maly bude aj chodit 😉 Nechces sem napisat aspon par najlepsich tipov a rad?

martinka1981
autor
16. aug 2010

Veru to je dobry napad 😉

freefamme
16. aug 2010

ahojte, ja mam tiez za sebou porod v hainburgu, ale chcem vam napisat nieco trochu odveci k tomu spinkaniu a tiseniu, ak neva. precitala som ginu ford aj kazde dieta sa vie naucit spat aj rodicovstvo je veda a som castym hostom na babycenter.com a kope for, a spravila som si taku selekciu metod co sa mi pacili a Oli ich tiez schvaluje 🙂
takze na utisenie: nosit na ramienku (babysatka zial 0 bodov, strasny rev, a mali sme 4 rozne!!!), vyrazne hojdanie a ššššš, pripadne poloha tygrik, a ked nepomaha nic, cecok. Na zaspatie pevne zavinut, unaveneho ale bdeleho polozit do kolisky a pustit rozladene radio (tzv. white noise) dost hlasno - pribl. ako fen - ja ho mam na nocnom stoliku cca. 1,5m od hlavky babatka. Vacsinou zaspi, a ak to trva, polozim mu ruku na hrud, kolisem ho a jemne mu sepkam ako ho lubim a ze moze kludne zavriet ocka lebo som pri nom 🙂 ak nespi po 10 minutach alebo sa rozplace, vyberiem ho a tisim dalej alebo sa ponosime, potom znova zavinka a koliska, prip. ak ma oci ako sova, este sa pohrame - asi nebol uplne unaveny. ked zaspi, radio pomaly stisujem.
Oli ma reflux a byva casto podrazdeny, spinka vzdy kratko a musime sa casto kojit, ale ani raz som ho nenechala vyplakat a zlepsuje sa vsetko, plus nemam zle pocity ze strati doveru vo mna a pocit bezpecia. citala som, ze do pribl. 6 mesiacov este deticky nevedia plakat manipulativne, takze ich nemozno rozmaznat, niektore jednoducho len potrebuju blizkost maminky viac ako ostatne a treba im ju poskytnut. viem ze to je tazke ked su v rodine dalsie deticky a mamina sa musi starat aj o domacnost, to som zial este nevyriesila, zatial mam prve baby...
drzte sa, a pre prvorodicky - nebojte, porod je malina, da sa to zvladnut a v hainburgu su faaakt velmi mili. 🙂

ellysa
16. aug 2010

no tá kniha je vlastne o tom, že novorodencom chýba 4 trimester v bruchu a preto plačú, nie je na vine ani tak kolika ako to že sú vytrhnuté s prirodzeného prostredia a tie ktoré sú citlivejšie to znášajú horšie a stále plačú preto je potrebné im tento chýbajúci trimester nahradiť a vytvoriť im prostredie ako v brušku
5 základných bodov ako utíšiť je

1. zavinúť. čím pevnejšie tým lepšie, aj keď sa bude spočiatku brániť (odskúšané-funguje, dokonca aj teraz musím Oliv zviazať aj ruky inak sa budí lebo sa buchne alebo si vytthne cumlík)
2. poloha bruško/bok
3 kolísanie-čím hlasnejší plač tým intenzívnejšie, pohyby majú byť krátke a rýchle (šatka , hojdačka, nosítko, na rukách) tempo zvoľnovať ako sa utišuje plač
4.zvuk šššššššššššš, tak isto čím viac plače tým hlasnejšie ššššššššššš pri uchu bábätka, prípadne fén, vysávač, zvuk auta, tečúcej vody, rozladeného rádia (také zvuky počuli v bruchu)
5. cucanie-cumel, prso

ale to je fakt v skratke
ja som objednala toto http://www.babynabytek.sk/zavinovacka---lahky-m...

martinka1981
autor
16. aug 2010

@freefamme
@ellysa naša mala vždy zaspala pri vysavači alebo fene 🙂 ale nie preto že by som jej to pušťala aby zaspala ale ked som vysavala alebo si sušila vlasy. tak dobre vedieť,musim si to vypisať a pripnem na chladničku 😉
Naša druha malá v brušku oživa večer,to o sebe dava pekne vedieť,ked sa narodi tak to nebude hadam praktizovať 😀 . A Miška ma rada dodnes hojdanie,aj ked plače a chcem ju utišiť tak ju vezmem do naručia a posediačky hojdam,takže predpokladam že to bude mať rada aj Viky ked bude na to zvyknuta 🙂

jenny5
16. aug 2010

@freefamme ze porod je malina?prvorodicka?tak to neviem kto ti uveri.. 🙂 ani tuto vyssie uvedenym babam to nehovor 🙂 ja niesom cynik,bola som velmi optimisticka pred porodom,hovorila som si,ze vsetky tie zeny urcite prehanaju a realita bola este horsia ako ony hovorili..ale ak si jedna z miliona,pre ktoru to fakt bola malina,tak gratulujem 🙂 nic v zlom,uprimnost nadovsetko 🙂

martinka1981
autor
16. aug 2010

@jenny5 tak veru ty si si riadne vytrpela 😒
ja som si hovorila po porode že jedno dieťa mi stači,a to trval porod "len" 11 hodin,ale kontrakcie cca 2 minutove celu dobu,bez EPI 😝 ale ked si tak čitam ine pribehy tak si hovorim že si možem gratulovať a tajne dufam že druhy bude aspon kratši 😀

jenny5
16. aug 2010

tak u nas fungovalo spievanie,nielen uspavanky ale aj ludove piesne(som byvala folkloristka,takze repertoar mam slusny 🙂 ,pripadne cd s relaxacnou hudbou.a druha vec-najest(resp.napit)sa do prasknutia 🙂 cela mama 🙂




jenny5
16. aug 2010

@martinka1981 ved prave,ked si zoberies iba porody bab z tejto strany 27,tak jeden lepsi ako druhy 🙂 ale snad su aj dobre porody,zvlast u druhorodiciek(zase nie moj pripad 🙂 urcite to bude dobre,vazne 😀 !

martinka1981
autor
17. aug 2010

U nas tiež niekedy zaberalo spievanie aj ked ja spievať neviem 😀 ale ked bolo najhoršie fungovalo,to je podstatne.
veru každa sme ina aj čo sa porodov tyka,kamoška porodila za 2 hodky prvu dceru a syna tak podobne.

freefamme
17. aug 2010

@jenny5 nechcela som sa dotknut vas co ste mali naozaj tazke a komplikovane porody, verim ze to istotne ziadne maliny neboli a mate moj hlboky respekt, ze ste sa dali nahovorit na dalsie deticky. Moj porod bol sice tiez dlhy (16h) ale bol pri mne muz, boli sme pripraveni a zohrati, personal aj prostredie boli uplne bez chyby a stihli mi dat 2 davky epi (hoci na poslednu hodinu uz mi vyprchala, to bolo najtazsie) takze si nemozem pomoct, hodnotim to kladne a verim, ze nekomplikovany porod moze aj prvorodicka dobre znasat, hoci chapem, ze to zial nie je vzdy ten pripad (z objektivnych pricin). Alebo este inak: bolelo to sice, aj som kricala trochu, ale cakala som ovela vacsi horor, takze sa mi ulavilo ze to nebolo vobec take strasne, no a plus to babatko...🙂

jenny5
17. aug 2010

priroda to mudro zariadila,zeny si vacsinou uz par dni porode ani nevedia spomenut,aku torturu prezili..mam to odskusane na kamaratke,ktora mala katastrofalny porod,este den PO to zreprodukovala tak ako to naozaj bolo a o par dni bol z toho takmer lahky porod a na polovicu veci si uz nepamatala 🙂 ale jasne,ze to moze byt dobre aj od zaciatku,verim a zavidim 🙂 ale aj tak sa dam urcite este nahovorit aj na tretie 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre