Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dhaarma
30. júl 2017

@ivkadracova Vdaka 🙂 to mi hned aj napadlo, ziadat aj spatne..len neviem ci este najdem tie doklady. Dam vediet ako som dopadla 😉

isabellaa
25. okt 2017

@ivkadracova ahoj a kolko stoji porod v hainburgu?

steigrula
1. nov 2017

Ahojte dievcata sice som rodila pred rokom ale uz si presne nepamatam ake dokumenty trebalo doniest do nemocnice :D poradite mi ? 🙂 nechce sa mi to hladat v komentaroch.. vopred dikicko

ivkadracova
1. nov 2017

@dhaarma urcite na tom trvaj, kedze Ti odpovedali mylne a klamlivo ten prvy krat, a nezabudni sa opriet aj o zakon o rovnakom zaobchadzani .. rozumej ak poistovna preplaca anonymne porody, ktore su vlastne ambulantne, musi preplatit aj ambulantny na slovensku (ked zena odide na reverz do 24h od porodu), a taktiez musi preplatit aj ambulantny porod v EU, podla zakona o cezhranicnej zdravotnej starostlivosti

innather
20. nov 2017

Ahojte baby, neviete mi poradit, je v Hainburgu nejaky pediater? teraz nemyslim len v nemocnici, ale aj klasicky detsky
Dr.Proksch vraj odisiel do dochodku min.rok

majuska77
15. dec 2017

Ahojte, poradite mi prosim vás, co si musim vybavit, ked chcem ist rodit do Hainburgu. Manžel pracuje AT, a ževraj si ma môže nejako pripoistit?Alebo ako to funguje? Dakujem za rady

lauraa
16. dec 2017

@majuska77 pokial si na sk na urade prace alebo mas trvaly pobyt s manzellm v at moze ta pod seba pripojistit v at a didtanes e card. Pokial si vsak zdravotne poistena na sk nemozes mat dve poistenia v rotnych statoch eu. Takze najlepsie ked sa opytate priamo na rakuskej poistovni kde je manzel poisteny ...

monika155
23. dec 2017

@majuska77 moze ta pripoistit,nech sa informuje bud v praci alebo v poistovni.potom ti daju formular kt das v slovenskej poistovni.dostanes e card a mozes byt osetrovana aj tam aj tu na sk.

dugyna
16. mar 2018

@ivkadracova ahoj Ivka aký je cenník teraz v Hainburgu prosím ťa, či stále 650 eur/ 24 h? Diky

zuzuliak1981
18. mar 2018

Hlásim, že mi Union preplatila celé dva dni v Hainburgu, aj keď som tam bola len 17 hodín, od večera do obeda.

zuzuliak1981
18. mar 2018

@dugyna ja som platila 685e za jeden deň

shades3
20. mar 2018

caute baby, ja som niekde citala (ale ja osobne nepotrebujem, som poistena v AT), ze ak ste poistene na SK, a vybavite si modru e-card ako medzinarodnu, tak kludne mozete v Rakusku rodit a SK to potom preplati.. asi to aj moze byt pravda 🙂 ale ak nad tym rozmyslate, tak skuste si to nejako vyzistit 🙂

shades3
20. mar 2018

@innather cauko, nie je - ani asi nebude, v Rakusku je mega nedostatok pediatrov, chyba ich tusim 13 v celej krajine.. a kto by sa trepal do Hainbosu.. nechapem, ze nejaky slovensky pediater, co hovori nemecky, tam nejde... to by mal super teple miestecko :( Najblizsi je v Brucku, ten je priserny, nema cas, ladovec, ani sa decka nedotkne, ked nemusi, no horor. My chodime ak musime ist fakt ze na detsku prehliadku az do Neusiedl am See, k doktorke Merz-Hombauer, ta je podla mna dost dobra. Ale inak normalne k Hausarztovi, teraz skoro vsetci v Hainbosi uz robia aj Mutter-Kind-Pass Untersuchungen, aj ked nie su detski.. ale tam chodim k Foffovi len ked je chora, ak by fakt nieco trebalo, tak idem do Neusiedlu.

shades3
20. mar 2018

a baby, ja uz to nikde nevidi na hainburskej stranke, da sa este furt doplatit za extra izbu? neviete niektora? dikes 🙂 bolo to 110 tusim na den, ale teraz ci sa vobec este da.. :(

dugyna
24. mar 2018

@zuzuliak1981 aha super, takze sa cena nejako nemenila.parada

zuzuliak1981
24. mar 2018

@dugyna ja som rodila minulého roku, vyzerá to tak, že každý rok trochu zvýšia tak sa radsej informuj

mirufee
24. mar 2018

@dugyna 747 je denny pausal na tento rok

innather
24. mar 2018

@shades3 http://www.kinderarzt.at/de/
odporucam, ale je to Vieden
okolie BA-Hainburg bez sance.. do Brucku sa ani dovolat neda..

innather
24. mar 2018

inak baby, co uvazujete rodit v Hainburgu.. mozno maju luxusnejsie zariadene izby, ALE.. ked mate hocijaky problem pri porode, riziko predcasneho porodu, dieta zltacku..tak Vas aj tak niekde prevezu, v tom lepsom pripade s dietatom, alebo iba dieta.. nie su vybaveni
pediatri vraj tam nie su kazdy den k dispozicii atd.
u nas na Antolskej mate perfetne vybavene novorodenecne oddelenie, myslim najlepsie na SK
vsetky vysetrenia a testy sa robia na mieste, na nic dlho necakate, hocijaky test, hned su vysledky, niekde netreba chodit, personal mily, vela sestriciek vzdy ochotnych pomoct aj vela dobrych lekarov..moja osobna skusenost Dr.Rozemberg pri porode

shades3
24. mar 2018

@innather no ja tu byvam a robim vo Viedni, takze zial Antolska nehrozi...

alenie_
24. mar 2018

@innather no neviem, sem sa vôbec nehodí porovnanie slovenskej pôrodnice a rakúskej. Ja som sa úprimne zasmiala, prepáč 🙂))) keď počúvam príbehy z antolskej, nešla by som tam rodiť ani za svet. Resp. pravdepobodne nie na pôrod, ale na cisarsky, keďže tam sa pôrody končia dosť často tak. Ja na Slovensku pôrod za sebou mám, a to je skrátka niečo neporovnateľné. Ale chápem, že keď si rodila raz a na antolskej nemáš s čím porovnať. Môžeš byť rada ak si porodila prirodzene a nevadilo TI to prostredie. Zjavne si nemala extra požiadavky na pôrod, ale mamy čo majú, by asi nepochodili.

Pediatri v Rakúsku takmer vôbec nefungujú ani v bežnom živote, takže áno, pri pôrode priamo pediater nie je. Ale je tam lekár, čo má na starosti dieťa. Na Slovensku Ti dieťa zoberú a starajú sa oň v tom super novorodeneckom oddelení. V Hainburgu sa rodí až od 36. týždňa, takže riziko predčasného pôrodu nehrozí, pretože Ťa tam rodiť nenechajú. Sorry, nemáš moc informácie. Opakuješ mantry, čo Ti niekto povedal a nie sú opodstatnené.
A myslím, že "vela sestriciek VZDY ochotnych pomoct", na to by Ti asi tisicky matiek vedelo opovnovat. Staci forum porod antolska, ako sa chovaju v mamickam. Kazdopadne, toto nie je forum o porode na Slovensku a v Rakusku.

lula313
24. mar 2018

@innather bola si tam vôbec, keď si trúfas takéto veci prehlasovať? Mne stačili 4 príbehy kamosiek, čo tento rok rodili na antolskej a čo porod, to horor a dovolím sa úprimne zasmiať nad tým milým personálom. Skoč sa pozriet do Hainburgu, čo je milý a ľudsky prístup k človeku a budeš sa s otvorenými ústami cudovat.
Pediatrička, aj keď tam nie je non stop, je tam do 30 minut. Predčasne tá tam logicky neodrodia a málokedy sa tak porod zvrtne, že treba neviem aké zásahy, to už počas tehotenstva máš indikácie a logicky ideš rodiť inde..

lula313
24. mar 2018

@shades3 Ano dá, pokial majú miesto na rodinných izbách. Nepamatam si ceny z hlavy, ale veľmi orientačne rodinná izba s wc okolo 75, so sprchou okolo 115?

shades3
24. mar 2018

@lula313 dakujem x ja som poistena v At, len som zvazovala byt sama.. lebo minule sme boli tri na izbe a to nikto nespal, decka furt na striedacku hore....

shades3
24. mar 2018

Inak baby, ja v Hainburgu byvam aj som tu rodila. Je pravda, ze predcasne ta nenechaju tu rodit, ale aj to je pravda, ze ak ma babo problem, je prevezene do Mistelbachu, kde je neonatal oddelenie... vsetko ma svoje pre a proti.

lula313
24. mar 2018

@shades3 aj ja mám e-card, ale za rodinnú izbu si platíš samozrejme sama ako nadštandard. Aj ja som si dala do papierov, že mám o ňu záujem kvôli súkromiu, ale neviem, aké sú šance. Dnes som bola doobeda na ctg a mali 3 rozbehnuté pôrody a jeden na spadnutie, takze je tam asi teraz plnka a tie rodinne izby sú len 4.
A kto tá odrodil, keď si tam rodila?😊

sunny_g
24. mar 2018

Aj my sa chystáme rodiť v Hambaci. Už sme dali preložiť všetky papiere. Tiež chceme familienzimmer a vraj to stačí povedať pri príjme. Tak snáď sa nám ujde

lukamka
24. mar 2018

Baby ja som tam rodila 10/2016, inde by som si rodit netrúfla. Ale otázka troska mimo - keby som chcela nadviazať z jednej materskej na druhu (bývam na slovensku) tak mi e-card neplatí. Neviete na koľko hodín by som musela znova nastúpiť, aby som znova mala poistenie? Resp. da sa nejak platiť poistenie dobrovoľne aj keď tam človek nemá trvalý pobyt?
Rozmýšľam aj nad tým, ten by som si ten další pôrod hoci aj zaplatila v hotovosti, len tam ma naozaj máta fakt, ten keby sa čokoľvek stalo, tak všetky vyšetrenia, prevozy a neviem čo.... to môže byt pálka jak hovado 😬

shades3
24. mar 2018

@lula313 to viem, a presne to ma zaujimalo, lebo uz to nemaju na stranke. Pipka mi odpisala, ale zadrela, ze 200 eciek na noc, tak podla mna si pomylila lavinu s latrinou... to nemoze byt... ved sa spytam pri poslednych kontrolach pred porodom, to uz sa robi tam...

shades3
24. mar 2018

@lula313 no baby Hebammen, co mali sluzbu... lekarka sa dosla kuknut... a potom ma pozasivala... moj gyndos ma slyzby tusim piatok aj to len cez den, a ja som rodila v utorok vecer 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre