Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dugyna
13. jún 2018

@jonkaamisiko cize tym padom ten poplatok za porod nie fu som si vydychla. a az teraz ako som sa ukludnila som zistila ze to je pre tu 2. a 1.triedu..ze ti platia za porod...
ale ma vyplasil ten cennik.... hormony uz bohuzial robia svoje v 35tt a uz mi tu az do placu bolo...

shades3
13. jún 2018

@dugyna no ak si vyberies ti tretiu cenovu, tak porod je v cene. Ak inu skupinu, platis aj jednotlive ukony.

sunny_g
13. jún 2018

@dugyna ahoj, ja som rodila v piatok rano cisarskym a boli sme tam dokopy 5 dni. Za to vsetko sme platili 3800€. (3500 + 300 ubytko v nadstandarde)

dugyna
13. jún 2018

@shades3 aha ok, super cize vsetko po starom len 747 za 24h.fu som si vydychla.

dugyna
13. jún 2018

@sunny_g aha ta to ani nevychadza nijako podla cennika.

alenie_
13. jún 2018

@dugyna áno, určite je to 747 za 24 hod. Žiadny stres. Rýchlo porodíš a po 2 dňoch sa vypýtaš domov 🙂 Potom Ti vyplatia spätne a máš to lacnejšie ako v KOCHU 😘 Veľa šťastia.

Keď tak študujem ten cenník, 3800 vyzerá ako cena v cenník sviatok, noc alebo víkend. Ale tak cisársky, to si môže ísť žena vybrať dieťa zadarmo na Kramáre, to je asi jedno či Hainburg 🙂))

shades3
13. jún 2018

@dugyna tak tak, spravne 😘

chrummka
13. jún 2018

@dugyna presne ako mas hore ofotene a vyzltene, my samoplatcovia sme 3 cenova kategoria, cize v sume necelych 750 Eur na den je vsetko, aj akutny cisarsky aj epidural ak by, a kolko dni ostanes tolko krat 750 na den. tie vyssie poplatkove triedy sa tykaju podla mna poistenych v rakusku, ja som bola v juni na tej prehliadke, nezmenilo sa dokopy nic, len kanyla do ruky je povinna a na recepcii nam dali taky papier co je sucast tohto cennika ze ked si samoplatca tak musis zlozit kauciu aby si tam mohla rodit, co som sa pytala tej panej ze ci naozaj, ze pred tromi rokmi som neplatila ziadne peniaze dopredu, ze kolko sa to plati, tak mi povedala ze 1500eur, a potom sa uz len doplaca podla toho kolko dni si tam...osobne tomu az tak neverim ze je to tak, lebo aj pred tromi rokmi dost vela zien hovorilo o tej kaucii 1800 eur a nik to nepytal, ked sme dosli do porodnice zaplatila som za jeden den vtedy 650 eur + za izbu s manzelom okolo 70eur a na drhy den sme doplatili za ten den 650+70eur, a to mi este potom volali ze 70 eur mi vratia lebo ze som tam bola len jeden den, co som nechapala, lebo maly sa narodil stvrtok o 11,15 a odisli sme na druhy den okolo 13tej, ale peniaze aj tak vratili. bola som sa uz zaregistrovat v tom 38 tyzdni, to som platila tych 224 eur ci kolko. a teraz uz len cakam kedy sa rozbehne porod, vcera som mala termin, a zatial chodim na kontroly do zvolena co mam blizko. ak by ta daco zaujimalo pytaj sa.

jonkaamisiko
13. jún 2018

Dievcata prave riesim s preklad. agenturou prelozenie tych potrebnych dokladov. Podla toho co mi povedala v Hainb. to treba mat sudne/uradne prelozene. V agenture mi povedali, ze su 2 typy uradneho prelozenie: 1. Notár overuje pravosť listiny, to znamená, že kópia súhlasí s originálom.
2. Prekladateľ overuje jazykovú stránku, to znamená, že slovenský text súhlasí s nemeckým textom.
Pri úradnom (súdnom) preklade sa prekladaná listina spravidla zväzuje s notársky overenou kópiou. Len ak to príjemca akceptuje, môže sa preklad zviazať aj s obyčajnou kópiou.

To znamena, ze tie nase doklady ofotim a musim ich dat notarom overit a dam si prelozit uz len tie overene notarske fotokopie, alebo ako to vlastne treba dat spravne prelozit? Dakujem

alenie_
13. jún 2018

@jonkaamisiko ja som si dávala prekladať už pani, čo mala certifikát na úradné preklady. Čiže ona dala pečiatku, žiadny notár.

chrummka
13. jún 2018

@jonkaamisiko ja som nechcela davat original cize robila som to takto - k hociakemu notarovi pojdes overi pravost rodnych listov a sobasneho listu, to stoji par eur a tieto overene som dala uradnemu prekladatelovi kt som nasla na www.uradnypreklad.com je tam zoznam, hladala som podla toho ze do nemciny a co najblizsie ku mne a cena bola približne rovnaka okolo 20-25€ za stranu. A vsetko bolo ok, muz ked isiel zobrat rodny list zobral este aj originál y k nahliadnutiu. On to zviaze spolu, ten ofoteny overeny od notara a jeho uradne prelozeny, lebo to je pointa uradneho prekladu - bud originál zviazany s prekladom alebo overena fotokopia, tak mi to ten prekladateľ vysvetlil.

jonkaamisiko
13. jún 2018

@alenie_ Ja som si tiez nasla pani co robi sudne preklady.

jonkaamisiko
13. jún 2018

@chrummka Dakujem velmi pekne. Este sa opytam, ja mam novu verziu rodneho listu, ten na A4, ale manzel ma este tu uplne povodnu original verziu z 80-tych rokov. Treba si ho aktualizovat na matrike na novu verziu, alebo mozem pouzit tuto povodnu verziu rodneho listu? Dakujem

lula313
13. jún 2018

@jonkaamisiko určite mozes použiť pôvodnú verziu

chrummka
14. jún 2018

@jonkaamisiko urcite povodnu, my s mužom mane z 86 a 87 tiež maly A5 format a v pohode, nic na to nehovorili.

dugyna
14. jún 2018

@chrummka jasne super..tak vies mna chytila panika az potom ma osvietilo ze cosi take bolo aj v cenniku predtym.... tak to je fajn. Ja rodisla v juli v roku 2015, kauciu som neplatiala. ja som bola od zaciatku nahlasena ako ambulatny porod...ale hebame ked sme boli na porodnici slusne poprosila manzela ist zaplatiti porod dole na recepciu nakolko sme ambulatny....hanbila sa bolo to vidno ale potom nam to jedna slovenska hebame vysvtlila ze maju problem so slovenkami ze pridu rodit a nezaplatia :( proste sprosto vyuziju to ze podkladna sa zatvara o 15,30 a vtedy je platba na fakturu ktoru poslu domov a oni proste nezaplatia :(... cize preto pristupili ku tejto zalohe.
no tak som si vydychla ze vsetko po starom a teda spokojne mozem mozem za par tyzdnom rodit..
@jonkaamisiko nie my sme mali stare rodne listy a sobasny. ja som v r.2015 rodila v PIA a v PO na matrike uz nas vedeli. a uradne preklady chceli odo mna len na SK

chrummka
14. jún 2018

@dugyna jezis, toto nemyslis vazne, takuto hanbu si robit, ale zas mna sa hned pýtali ci aj prve som rodila tam, tak hadam problem nebude s peniazmi, ved my sme aj z tej kontroly odisli a mne az von doslo, ze ved sme neplatili, tak radsej som sa vratila nech neposobime ako blbi...mam od istoty nachystanych tych 3500€ a este cca 2000€ by sme s muzom vedeli hned mat, ale dúfam ze pobudneme 1-2 dni ako so synom pred tromi rokmi, ja som rodila v 4/2015. Tiez sa bojim po tej skusenosti ist do sr pôrodnice. Dufam ze stihame, kedze je cesta cca 2-hodky, no ak by daco pojdem tu do zvolena, ale verim ze ziadne krvacanie ci zelena plodova voda ma obide 😉

dugyna
14. jún 2018

@chrummka bohuzial to myslim vazne. a dokonca vtedy som tam rodila prvy krat, a mala som nastudovane vsetky fora a jedna zena sa s tym aj chvalila...ze ak v noci -ides domov...
tu vstupnu sme platili tiez ale az po vysetreni myslim.
jej cize si rodila v tom roku ako ja, parada. no ja to mam presne od bytu 13 min..cize to hadam v pohode...malu som tretiu mala presne na termin rano som mala ist do AT na dalsie sono a CTG a len som napisala email ze uz pridem rodit, takze ma tam cakali ze fu dojde 3rocicka a to bude rychle ale islo to pomaly....len asi psychyka trosku stras vies po skusenosti slovenskej...sa mi poceste zastavil porod...ale zlaty boli poradili si aj s tym a aj napriek tomu ze kontrakcie zacala v stvrtok o 21h a celu noc som nespala, do porodky sme prisli cca okolo 12h, poradili si s tym dali ma dokopy /lebo o 14h som uz nevladala- nespala celu noc../ dali mi zazracnu flasticku po ktorej som spala 3h, manzel vravel ze len kontrakcie som vzdyy vytlacila do postele...a potom 16,45 sa nam narodila malicka a vecer o 21h sme uz boli vsetci spolu doma. a
tak ja mam nachystane ako na tem ambulant s tym ze ak by cosi samozrejme to vykryjeme ked bude treba.

chrummka
14. jún 2018

@dugyna fuha tak to je riadne trápne a nepríjemné zas vyznievame ako taki sedlaci v zahraničí 😢 tak super ze ti tak pomohli...mas to riadne blizko, dufam ze ja cestu v aute nejako predycham.

shades3
14. jún 2018

Caute baby, s tou kauciou to bude pravda - cakala som na informackach sa nahlasit na vysetrenie, a buduci ocko tam prave cashoval, kym mu hore zenu prijimali..

chrummka
14. jún 2018

@shades3 dobre vediet, peniaze mam nachystane tak ci zaplatim potom ci predtym je uz v podstate jedno.

jonkaamisiko
14. jún 2018

@lula313 Super, dakujem

dugyna
14. jún 2018

@chrummka no vsak presne hanba strasna. vsak aj na kupaliskach maju po slovensky napisane ze kde su wc , necickat do vody a na travnik a wc bezplatne.
tak verim ze aj tebe sa podari v pohode docestovat. niektore kocky myslim v tom roku 2015 sa tusim ubytovali pred terminom v Ba..
@shades3 dnes mi odpisali ze objednat sa mam na telefonnom cisle a ze kaucia ktoru mam zaplatit v den porodu je 1494 eur. Som slusne odpisala...ze ma poznaju u nich rodila..som ambulat a minule som pri prijme zaplatila rovno porod a kauciu nebolo treba... ze teda verim ze aj teraz to tak bude a ze samozrejme som si vedoma ze v pripade komplikacii a predlzenia doplatin.

shades3
15. jún 2018

@dugyna tak drzim palce 👍

dugyna
15. jún 2018

@shades3 vdaka

sunny_g
15. jún 2018

@dugyna tak ako pise chrummka ;)

sensorria
18. jún 2018

Dobrý deň mamičky. Som prvorodička a plánujem pôrod v Hainburgu. Mam VšZP. Môžete mi prosím povedať zo svojich skúsenosti koľko preplatí poisťovňa ak 1. Budem mat veľké šťastie porodiť za jeden deň a zaplatím 747 eur za noc ? ALEBO 2. Ak budem mat menšie šťastie a porodím za 2 dni a zaplatím 747*2 ? 🙂

jonkaamisiko
18. jún 2018

@sensorria Hainburgu sa uctuje od polnoci do polnoci. Poistovna preplaca kazdych 24h.

shades3
18. jún 2018

@sensorria preplaca ekvivalent porodu na SK, urcite to nie je plna suma... najlepsie im zavolat 👍

dugyna
20. jún 2018

@sensorria
@jonkaamisiko
poistovna nepreplaca kazdych 24h v nemocnici. je to tak ze za porod preplacaju sumu a za hospitalizaciu sumu.
A teda ja som rodila v roku 2015 za porod som platila 680 eur /teda 24h taxa/ a preplatili mi 590 eur, ak by som bola v nemocnici ostala platim este 3*680eur a poistovna preplati ale uz iba 580-590 eur z prvotneho vysetrenia ktore ma tam stalo vtedy tiez 240 eur. mi preplatili ledva 8 eur. /tak biedne je je preplacane CTG a sono/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre