Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dugyna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jonkaamisiko
22. jún 2018

@dugyna Ja mam take cerstve info. Mozno to, ale zavisi od poistovne, asi to ma kazda inak.

dugyna
22. jún 2018

@jonkaamisiko no ja som si to skrze to ze kezdy hovoril nieco ine....tak pre tromi rokmi ako som rodila som si dala pismny podnet a na to som dostala odpoved a tak to aj bolo...a viem ze tak platili vsetky poistovne.
Tak mozno sa nieco zmenilo ak to mate priamo z poistovne.

chrummka
23. jún 2018

Caute zeny, tak nam sa pred par dnami narodila dcerka v hainburgu, mali strašne plno, ten vecer že vraj 7 pôrodov, za mna zas super, rodila som ambulantne, mala sa narodila o 1nej v noci a odisli sme poobede o nejakej 4tej. Co sa tyka penazi, nemala som komu zaplatiť, viackrát som sa pytala a povedali ze plati sa pri odchode ale ze pani na recepcii je do 15,00 cize nam poslu faktúru.

lula313
23. jún 2018

@chrummka gratulujeme, aj nám sa v Hainburgu narodila v marci Mia😀

chrummka
23. jún 2018

@lula313 mia očividne fici aj v at, keďže mne hovorili ze uz asi 4ta mia za posledný týždeň 😉

shades3
23. jún 2018

@chrummka gratulujem, kraaaasna 😍😍😍

jonkaamisiko
23. jún 2018

Dievcata prosim vas viete mi povedat: tento tyzden som bola na tej prvej povinnej prehliadke ( USB a CTG), platili sme 224€. Mam tam prist opat buduci tyzden, aby malu premerali.. Viete mi povedat ci treba opat platit tych 224€? Dakujem

caalve
24. jún 2018

@jonkaamisiko ak budu robit opat obe vysetrenia tak myslim ze ano

jonkaamisiko
24. jún 2018

@caalve Ano je to tak. Uz som tam volala.

jonkaamisiko
1. júl 2018

Dievcata samoplatkyne, potrebujem sa opytat: tie co ste prenasali, odmietli ste ist na dalsie kontroly do Hainburgu (CTg+ULT) s tym, ze ste isli k vasmu gynekologovi? Ja uz som platila 2x 230€ a mam tam ist opat o 2dni, cize by sme museli platit dalsich 230€. Zatial si ma tam pozvali kazde 4 dni. Ak to ma takto pokracovat su to vydavky s ktorymi sme neratali.. Len spomeniem, ze je tu mozny aj cisarsky rez, takze financne mame nieco odlozene, ale s tymito vydavkami sme neratali. Na SK ma to nestoji nic :/. Dakujem

lula313
1. júl 2018

@jonkaamisiko a už ti stanovili termin vyvolávania? Ja som rodila na 40+6 a nechodila som tam takto casto. Tp mal byt 25.3., vyvolávať chceli 4.4. Termíny ctg som mala takto: 9.3., 15.3., 24.3., 28.3., 1.4. - píšem ti to z objednávkoveho papiera, ale nebola som samoplatca.. 31.3. V noci Som tam nabehla s rozbehnutým pôrodom.

jonkaamisiko
1. júl 2018

@lula313 Vyvolavat nechcem.. Keby som nebola samoplatca, neriesim tie caste navstevy.

lula313
1. júl 2018

@jonkaamisiko no ale 2 roky tá tehotnú nenechajú, takze by ti ho stanoviť mali, ak už prenasas.. kedy máš/si mala termin porodu? No ja som ti písala termíny, že aj keď som prenášala, vzdy som chodila až po 4 dňoch..

alenie_
1. júl 2018

@jonkaamisiko Otvorene im povedz, že nechceš chodiť tak často. Oni to pochopia, ak nie si vyslovene riziková.
Ja som prenášala 14 dní :D A chodila som menej často, otvorene som sa s nimi bavila že prečo.

chrummka
2. júl 2018

@jonkaamisiko ja som bola na tej kontrole len raz v tom38 tyzdni, s tym ze som im povedala ze budem chodit ku dr na slovensku, a,aj po termine, cize ja som tam uz viac nešla, v zvolene ma chceli na 7 den po termín e cize 19.6. Hospitalizácovat co som odmietla a na druhy den sa porod sam rozbehol.

alenie_
2. júl 2018

@chrummka je to stále len umelo vypočítaný termín, keď sa cítiš v poriadku, bábätku sa darí tak načo tak často na kontroly 🙂
Paradoxne je to vtipné, že chcú také časté kontroly, keďže v Rakúsku sa gynekológovi chodí 4x za celé tehotenstvo.

jonkaamisiko
2. júl 2018

@alenie_ Uz som objednana k mojmu gynekologovi 🙂. Mozem sa opytat kolko krat si tam bola v ramci tych 14 dni?

jonkaamisiko
2. júl 2018

@chrummka Hm, tak ja som sa vlastne dala len ukecat na tu druhu kontrolu 😊🙈. Vidim, ze sa to da aj bez problemov odmietnut. Mozno som mala smolu, ze som natrafila na nie celkom prijemnu PA a zbytocne ma strasila.

jonkaamisiko
2. júl 2018

@alenie_ To naozaj? To som nevedela. Hm, myslim si, ze aj oni sa potesia ked im zaplatia cudzinky 230€ za ultrazvuk a CTG tak je to asi cele o peniazoch😏

alenie_
3. júl 2018

@jonkaamisiko Po týždni, po 5 dňoch a potom deň pred pôrodom a pôrod. Takže 3x. Hebamme je to úplne jedno, či im Slovenky platia. Veď oni z toho nič nemajú :D

jonkaamisiko
3. júl 2018

@alenie_ To je mozne 🙂. Ak sa smiem opytat, oni vas chceli aj v Hainburgu hospitalizivat, ked ste boli uz 41+?

alenie_
4. júl 2018

@jonkaamisiko vôbec, načo 🙂 ako by sa mi mohol v nemocnici rozbehnúť porôd, keď som tam iba v stresse a ležím? to nedáva logiku. mala som obmedzenia, lebo som bola po predcházdajúcom cisárskom, takže asi väčšiu pozornosť tomu pripisovali, ale tak ja som bola nastavená, že čo je to vlastne "termín" pôrodu? nejaké vypočítané číslo? skrátka keď bábo nie je dozreté, maternica nepripravená, načo ho vytláčať von 🙂)

jonkaamisiko
4. júl 2018

@alenie_ Aj ja som mala sekciu.. Mne minuly tyzden povedali v Hainburgu, ze oni
cakaju 10dni a potom vyvolavaju a vcera mi povedal moj SK gyn., ze podla legislativy ak je zena 41+ mala by sa hospitalizovat. Tak to bolo bohuzial aj v prvom tehotenstve, resp. mi vyvolavali porod na 3 den po termine, ale maly sa ani nepohol tak som skoncila so sekciou. Zaujima ma ako to teda prebiehalo v Hainburgu. Mne zatial spomenuli tych 10dni, ze cakaju.. Tiez by som nechcela, aby mi ho vyvolavali.

littleslovak
4. júl 2018

@jonkaamisiko ja si spominam ze na prehliadke PA hovorila, ze ked ale nechces mozes podpisat papier (asi reverz), ze este nie a ze este chces cakat, ale ze neradi cakaju dlhsie ako 14 dni... ale povodny udaj od nej bol tiez tych 10 dni, len jedna zena sa tam na to opytala, ze co ak este chce pockat.

alenie_
6. júl 2018

@jonkaamisiko oni ale vyvolávajú balónikom naplneným tekutinou, nie oxytocínom. Ten vložia pred a za krčok a postupne dopĺňajú tekutinu. Ten balónik tlačí na krčok a to by malo prirodzene spustiť pôrod do 12 hodín. Asi je to tým s kým komunikuješ. Ja som nebola vystrašená, mala som dostatok informácií a nejak sa so mnou nedohadovali ale rešpektovali moje priania. Aj pred aj počas pôrodu. Navyše malej sa dobre darilo, tak mi 10 dní nespomínali, ale teda hovorím až tých 14 dní a na 15ty som porodila.

dugyna
8. júl 2018

Baby ktore ste rodili v Hainburgu ako je to s klistirom? Davaju tam? ja som totiz minuly porod si dala doma yal.... ale samozrjeme vsetko dobre musi na SK zrusit takze yal prestali dovazat a neda sa uz kupit. Vsetky ostatne produkty su kontraindikovane nakolko sposobuju tehotnym krce....cize potom uz stava jedine balonik a tepla voda...
Ako je t v AT? ako vravim minule som to neriesila nic mi nedali kedze som si doma dala yal.vdaka

chrummka
8. júl 2018

@dugyna pri prvom porode pri synovi sa ma pýtali ci chcem, pri dcere teraz som dosla do pôrodnice o 0:25 a dcéra sa narodila 1:03 cize neriesili nic kedze nestihli...cize je to o tebe ci chces alebo nie.

dugyna
9. júl 2018

@chrummka ok a pri synovi ti co dali? vodu ? a pri dcerke v pohode neuniklo ti nic? ja len sa to trosku bojim aby nahodou vies...

dugyna
9. júl 2018

@jonkaamisiko ja som bola teraz v PIA u nich a platila 224,60 eur, s tym ze som rovno povedaa ze moja gynekolgicka ma v pia 13.7 poradnu so mnou a urobi aj CTG a ak by nieco posle ma k nim...cize dalsi termin mi ponukla bud na 20.7 alebo na den terminu porodu cize 25.7, tak sme sa s manzelom zhodli ze toho 20,.7 pripadne by sme zavolali ak by moja dr nebola na dovolenke a vedela by ma vysetrit ona a k nim by sme prisli na termin.
na recepcii dole ako sa plati som sa pytala kolko sa plati za CTG, lebo pred 3 rokmi to stalo 90 eur. teraz mi povedala dole ze to je to iste cize budem platit zase tych 224,60 eur.

Baby ale stoji to za to 2 dcery na antolskej nikto nerobil CTG.... a vzdy som cely en cakala v nemocke na poradnu...vzdy do mna pchali prsty az po krk a bolelo to...radsej si zaplatim a viem ci sa dietatko ma dobre.... a nikto do mna nepcha prsty a idem na cas...
mozno by sme s druhou dcerkou nemali zdravotne problemy kedy robili ctg aj na Slovensku miesto pchania prstov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre