Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dulkagabulka
18. júl 2018

@malula krv ti vezmú pri príjme do pôrodnice

saimaa
18. júl 2018

@shades3 to si jedna z mala,ktora ma takyto nazor. Okolo na lekarov len vsetci frflu,ze velky plat...a ucitelov ani nehovorim,plat,nizka prac.doba...nie je to sranda,nech si to skusia...

alenie_
18. júl 2018

@saimaa akože nehodí sa to sem, ale slovenskí lekári sú úplatkári neochotní, čo si myslia že sú nadľudia. to majú ešte vypestované z minulosti, "doktori a inžinieri" 🙂)
česť výnimkám. ale ja dobré skúsenosti nemám a porovnať s rakúskymi sa to nedá.

shades3
18. júl 2018

@saimaa podla mna to su strasne roboty a viem, kolko zarabaju vonku - popri tom su slovaci chudaci. Za zachranu zivota a vzdelanie do zivota - uplne mini prachy!

malula
18. júl 2018

@alenie_ lekárov mi spravil sono, pozerala babo, skontroloval prietoky a plodovu vodu. Zodpodu ma nepozeral ani krv mi nebrali. Hebamme spravila ctg a vyplnila so mnou nejaky dotaznik, zapisala vysledky steptokoka zo svk. Dalsia lekarka spisala anamnezu a sla som domov.

dugyna
18. júl 2018

@jonkaamisiko dakujem
@alenie_ ano tak ako som pisala voda zacala odtekat medzi 6,30-7,00 piat 13.7.2018 este sme sa s muzom potesili ze parada do vecera sme doma a uzijeme si rodinny vikend s babatkom...ale malicka si to zmyslela trosku inak...
@shades3 vystihla si to ....ja som vyhorela natolko ze som doma uz so 4 dcerkou, mam eshop a zvazujem ci sa este k svojej praci vratim aj ked mi je to luto lebo som to robila rada uz pocas skoly...ale neda sa to. a ucitelia ano to je dalsia smutna kapitola...vidim to na dcerke ktora je v statnej skole a chodila do statnej skolky.....druha dcerka koli hypotonii chodi na sukrmnu lebo v statnej ju nechceli - a je to velky rozdiel...aj teraz ked se riesili skolu, dali sme sice odklad ale uz aj medzi sukromnymi skolami a tazko hladala taka kde dceru budu chciet a v ktorej pristup a aj samotny pristup k nej by sa nam pacil...nakoniec sme nasli a verim ze ju buduci rok prijmu.
volakedy boli lekari, ucitelia pravnici...vazeni ludia....v zahranici to tak aj este je...u nas na Slovesnku su lekari, ucitelia...blebs :(

Dnes sme vybavovali urady nielen koli rodnemu listu SK ale aj ine...no otras prebuenie do zleho sna potom co v AT me mali rodny list na pockanie ...behom 15min.... dal nam dokonca 2 originaly, zo zadu su slovenske vysvetlivky cize uz rakusky rodny list netreba prekladat a my sme mali doklady len slovenske. a vsetko zadarmo.
U nas na SK muza upozrnili ze za radny list budeme platit 10 eur otras..

@chrummka dakujem. tu tetiu som prve kontrkacie dostal o 21h stvrtok, celu noc silne a 10min kontrkacie iba v stoji, v AT sme boli druhy den cca12h, ze na 4cm..tak mi trosku prispali lebo uz som sa triasla a inak ta tretia sa narodila 16,53 po 20h porodu 🙂
ja som proste asi taka 🙂
ale za Hainburg som stastna lebo viem ze na Slovensku by ma pri tretej aj stvrtej sekli a hotovo... ano malicka je drobucka ale pozerali ju poriadne je nodosena, ph krvi z placenty bolo ok a vysetrili jej aj glykemiu cize vsetko ok. Pekne sa koji v PO mala 2500g ako schudla a vcera uz mala naspat 2650g. A ta hmotnost je asi zapricinena tym ze viac ako polku tehotenstva som mala uplnu placentu preaviu--dole polozenku na branke a malicka na nej lezala....som mala viac menej kludovy rezim...zakazane drepy,akekolvek prehnane zohybanie...a to obdobie som curavala furt a aj som sa citila cca od 15tt ako pred porodom....nastastie sa potom ako som bola na morfologickom sone zacala umudrovat a bla len okrajom v branke az nakoniec vyliezla na pozadovanu vzdialenost potrebnu na prirodzeny porod.
1,3 dcera mali nad 3kg, druha mala 2850g.
@malula dakujem
@malula dakujem

@malula asi ti chybaju vysledyk na toxoplazmu, mne moja dr vzdy zbali do knizky priamo vyseldy z labaku toxoplazmu to som mala jedine ako papier priam z labaku , ostatne co hladali tak bolo lues a este jedno do kelu ale si napamatam, pytali sa ci som mala glukozovy test a kukali ci je streptokok pozit alebo negat. cize to su vysetrenia co mas mat aj tu na SK zapisane v knizke.

shades3
18. júl 2018

@dugyna moj muz sa tiez dnes na sk matrike ponasieral, som zvedava, ci zas si 3 mediavd pockame! S tou skolkou ma to velmi mrzi 😩

saimaa
18. júl 2018

@alenie_ ano, mozem s tebou v tomto suhlasit...ale lekárom by som nechcela byt ani za nic.....

alenie_
19. júl 2018

@saimaa no tak o tom pokoj, ani za svet 🙂

dugyna
19. júl 2018

@malula v AT nepchaju do teba zbytocne prsty ako u nas...v AT usi byt bud vazny dvod alebo az ked prides ze rodis vtedy a hebame vysetri zo spodu .

dugyna
19. júl 2018

@shades3 cize vidim ze na SK sa da na uradoch len vytocit :( no my sme naposledy dostali rodny list po viac ako 60 dnoch , par dni pred lehotou....

shades3
19. júl 2018

@dugyna my tiez, a to svokra volala riaditelku si vypytala a zdrbala ich tak, ako len ona vie (nic prijemne!!!).. katastrofa...

dugyna
19. júl 2018

@shades3 tam bohuzial nepomoze nic...to aj ja som tak pochodila v stredu ked som potrebovala potvrdit tlacivo na danovom...a zenska ze ma 30-60dni lehotu mam si dat ziadost. :(

shades3
20. júl 2018

@dugyna hej... kolkovanu.. 😂 otrasne nieco 🤮

steigrula
2. aug 2018

Ahojte mam otazku ked ste rodili v Hainburgu a potom si davali preplatit porod cez poistovnu ako dlho to trvalo kym vam dali odpoved ci to preplatia alebo preplatili ? Dakujem za kazdu radu

chrummka
2. aug 2018

@steigrula pri prvom dieťati cca 2 tyzdne a teraz este cakam lebo som to neskorsie dala do poisťovne.

steigrula
2. aug 2018

@chrummka dakujem za odpoved ja som podala ziadost v aprili a este stale nic .. hruuza

malula
7. aug 2018

1.8. 6.15 rano sa nam v Hainburgu narodil syncek Alec. Celych 3970 g lasky, porod prebehol uzasne rychlo bez natrhnutia sitia. Rodila som tam uz druhy x a znova nelutujem.

slavka_a_maros
7. aug 2018

@malula gratulujem 🙂 vela zdravia vam obom! aku PA si mala pri porode?

sunny_g
10. aug 2018

@steigrula niečo vyše mesiaca

steigrula
11. aug 2018

@sunny_g dakujem tak ja som zvedava co a ako lebo ked pocitam tak pocitam uz to budu 4mesiace a ja este stale nic neviem 🙂 ale nevadi zas preto neumriem su to iba peniaze

sensorria
22. aug 2018

Ahojte mamicky. 16.08.2018 sa nam v Hamburgu narodila dcera Sophia. Rodila som vo vode. 🙂. Vsetko bolo super. Taraz planujem poslat fotokopiu rodneho listu ktory dostala som v Hainburgu do Socialnej Poistovne pre uplatnenie materskej davky. Mozete mi prosim povedat ci to staci? A este mozete mi prosim povedat kde a ako babetko dostava rodne cislo? Dakùjem.

shades3
22. aug 2018

@sensorria treba rakusky rodny list vyzdvihnut na Stadtgemeinde, cca do tyzdna po porode. Ten potom uradne prelozit a odniest na specialnu matriku. Tam maju tri mesiace na zapis a vystavenie SK rodneho listu - tym ziskas rodne cislo. O socialke neviem, kedze byvam v AT a poistene mam deti tu...

lula313
23. aug 2018

@sensorria
@shades3 my sme rakusky list vôbec neprekladali a slovenský rodny list nám vystavili. Volala som na soc. Poisťovňu, ze kto má moju zlozku, vypýtala som si na tu pani mail, poslala jej rakusky RL, aby mi nepozastavili matersku s tým, že som jej napisala, že doposlem slovenský, keď ho budem mat.

sensorria
23. aug 2018

@shades3 dakujem velmi pekne

sensorria
23. aug 2018

@lula313 diki za odpoved. Mozes mi prosim povedat kto vam a kde vystavil slovensky rodny list?

chrummka
23. aug 2018

@sensorria ja tak isto dali sme rakúsky a dnes po vyse 8 týždňoch mam uz aj sr list....rakusky rl dáš uradnemi prelozit - uradnypreklad.com si najdi prekladatela podla bydliska a to zanesies na matriku v meste kde byvas, ak si z ba tak rovno na osobitnu matriku, ak nie tak matrika v tvojom meste to posle do ba a cakas standardne 4-9 tyzdnov na slov rodny list.

chrummka
23. aug 2018

@sensorria a este mi napadlo, nam dali 2 ks rodne listy, cize ja som jeden dala rovno na preklad, lebo to treba original alebo kopiu overeni notárom a kedze je to nemecky pisane mala by si to dat v rakusku, aby notár rozumel tomu co overuje a to su dalsie peniaze, ja som platila 20€ za preklad.

dulkagabulka
23. aug 2018

Teraz sú už na rodnom liste vysvetlivky v slovenčine, neviem či treba preklad.

chrummka
23. aug 2018

@dulkagabulka ano su aj tak chceli úradný preklad, zistovala som si.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre