Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

shades3
23. aug 2018

@lula313 nam povedali v BA na osobitnej matrike, ze musime dat prelozit. A cakali sme tri mesiace na SK rodny list 🤮

lula313
23. aug 2018

@sensorria muž vybehol s rakuskym(neprelozenym) rodným listom na našu matriku Ba-Raca-ti to poslali na špeciálnu matriku a do necelého mesiaca nám volali z našej matriky v Raci, že si mame prist pre Slovenský rodny list, na ktorom bolo už slovenské rodné cislo. Ak nepotrebuješ preklad do slovenčiny na iný účel, tak zbytočne platiť 20eur za preklad, musia ti akceptovať overenú rakusku kópiu notarom(nám to overoval normálne slovenský notár-veď on neoveruje text, on overuje, či sedí kópia s originálom)

sensorria
29. aug 2018

Ahojte mamicky. Teraz planujem podavat ziadost o uhradu nakladov do vszp. Mozete mi prosim povedat ake su doklady z nemocnice je potrebne priložit? Ci je potrebne robit preklad z nemciny do slovenctiny. Ci je nekde vzorec ako vyplnit ziadost? Diki.

chrummka
29. aug 2018

@sensorria posli mi mail do ip. Pošlem ti vzor co som dávala pred tromi rokmi.

tehulka2011
11. sep 2018

Ahojte mamicky, ktore chodite aj po porode k lekarom do Rakuska - akeho mate lekara pre dieta? (Hainburg a okolie). Dakujem

shades3
11. sep 2018

@tehulka2011 v Hainburgu uz nie je pediater. Najblizsie je Dr. Meissel v Brucku, ten je ale studeny cumak. Potom az Dr. Merz-Hombauer v Neusiedli. Je fajn, ale daleko. Da sa chodit aj normalne k Hausarztom, robia aj M-K-P vysetrenia, ako napr. v Hainburgu Dr. Scholz alebo Dr. Foff.

jonkaamisiko
26. sep 2018

Maminky,
rodila som v juli v Hainburgu. Z celkovej sumy 1942€ mi Vseobecna poist. preplatila 618€. Platila som tam prehliadku 2x 218€ a za stravenych 32hod. v nemocnici 2x 742€. Myslite, ze je to ok? Cakala som, ze to bude preplatene trochu viac. 😔

chrummka
27. sep 2018

@jonkaamisiko podla mna je to malo, mali by že vraj preplatit vsetko, ja to idem skusit riesit s pravnikom ci sa to da vymahat od poisťovne.

shades3
27. sep 2018

@jonkaamisiko co ja pocuvam, tak sa preplaca ciastka, ako by to stalo na SK...

jonkaamisiko
27. sep 2018

@shades3 V zakone je napisane, ze sa to preplaca vo vyske porodu ako na SK. Akurat sa neda normalne zistit kolko to stoji. Mozem skusit napisat do poistovne ale neviem ci to napisu?

chrummka
27. sep 2018

@jonkaamisiko ano, ale ja som na tlacive zaskrtla preplatit ako v štáte eu, nie na,sr.

shades3
27. sep 2018

@jonkaamisiko hm... mozno sa spytat v sk nemocnici, ze kolko to stoji pre samoplatcu... mali by mat cennik... a tak mozes porovnat?

tehulka2011
27. sep 2018

@dugyna ahoj prosim ta vydali vam nakoniec slovensky rodny list aj ked ste im dodali iba rakusky RL, bez uradneho prekladu?

jonkaamisiko
27. sep 2018

@chrummka Tak teraz neviem, co som tam preskrtla, ale tebe preplatili viac? V kazdom pripade oni sa odkazuju na ten zakon... takze asi na tom ani nezalezi?

jonkaamisiko
27. sep 2018

@shades3 🙂, hmm to si ani neviem predstavit, ze im zavolam a oni mi ochotne odpovedia☺️🙈.

shades3
27. sep 2018

@jonkaamisiko mnoo sa tvar, ze si zamozna slovenka zijuca v zahranici bez poistenia a chces tu rodit... urcite ti daju cennik x

lula313
27. sep 2018

@tehulka2011 Ano, nedali sme prekladať vôbec

chrummka
27. sep 2018

@jonkaamisiko neviem, mne preplatili z 747€ sumu 327€ cize pomerovo asi viac takmer polovicu.

anett52
4. okt 2018

Prosim vas maminky ktore ste boli na prehliadke porodnice, alebo mate info, kolko to asi trvalo? My sa chystame zajtra a chceme si potom este nieco naplanovat. Staci sa prihlasit na recepcii a dohodneme sa aj anglicky? Po nemecky nevieme.

sissi2183
4. okt 2018

Dievcata, prosim vas, ako ste riesili socialnu poistovnu po porode v Hainburgu? Mam na mysli rodny list. Dali ste im ten rakusky a dodatocne dolozili slovensky?
Nepozastavili vam matersku?

lula313
4. okt 2018

@sissi2183 Ano, presne tak a nepozastavili

lula313
4. okt 2018

@anett52 my sme sli k výťahom a tam bola kopec tehotných, dosla si nás zobrať Slovenska pôrodná asistentka, nikde sme sa nezahlasovali. V pokladni pri informáciách robi taká blondína Slovenka, ale inak tam všetci hovorili anglicky..

anett52
4. okt 2018

@lula313 dakujem si zlata 🙂 A kolko asi trvala cela prehliadka, do nejakych dvoch hodiniek to stihnu?

lula313
4. okt 2018

@anett52 Ano, myslim, že my sme boli 1,5 hodiny. Závisí, koľko sa mamičky pýtajú, lebo to trvá dovtedy, kým sa mamicky pytaju😀

anett52
4. okt 2018

@lula313 jasne chapem. Tak tie 2 hodiny su v pohode, kazdy chce vediet asi co najviac. Aj tak je to uz nadstandard ze zodpovedaju vsetky otazky. Tak potom podla toho, kolko nas tam bude, hadam nebude nejaky extra velky naval 🙂

lula313
4. okt 2018

@anett52 keď som bola ja, bolo nás tam asi 30, väčšina priniesla aj oteckov. Veď jasne, je dobre, keď sa nájdu 1-2 aktívne mamicky, potom sa dozvieš, čo si ani netusila😉

anett52
4. okt 2018

@lula313 30???? 😲 Hainburg je teda pekne oblubeny. Nasi by sa mohli spamatat a spravit taku porodnicu aj v BA. Nech by bola aj sukromna ale aspon na tento styl. Aj viac by ich mohlo byt na tolko rodiciek, nemuseli by sme utekat za hranice 🙂

lula313
4. okt 2018

@anett52 Ano, majú okolo 640 pôrodov ročne a všetky tam nejdú nakoniec aj tak rodit.. ono Koch mi príde úrovňou veľmi podobný len s krajšími priestormi, keďže toto je už predsalen starsia nemocnica😊

chrummka
5. okt 2018

@anett52 ja,ked som bola bolobo nas dobrych 50 ludi na,tej prehliadke.

dulkagabulka
5. okt 2018

@lula313 ženy nechodia do Hainburgu kvôli priestorom, ale kvôli tomu, že sa tu pôrody odvádzajú úplne inak ako na SK, inak ako v Kochu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre