Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

shades3
5. nov 2018

@lilien32 skus volat na 0043 2165 9004 27700..

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
shades3
10. nov 2018

@bianka532 ja som mala len ueberweisung od lekara na porod a e-card... ale vezmi si aj prelozene rodne listy a sobasny a pasy, pre istotu, kvoli papierom neskor - my sme zabudli 😂

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lula313
10. nov 2018

@bianka532 tak muž nech zbehne ku niekomu preložiť, to je otázka dňa. Aj keby si dnes rodila, Skorej ako v utorok-stredu vás nepustia, takze v pohode stihate😉

viviktorka
12. nov 2018

Ja som tam rodila pred mesiacom a nemenila by dom. Kľud, pokoj, ľudské správanie, pôrodné asistentky veľmi milé, ráno som porodila a večer som bola doma s rodinkou.

shades3
13. nov 2018

@bianka532 to neva, to moze muz potom zobrat na Gemeinde, ked pojde pre rodny list. A ani neviem, ci to este treba, ved ti povedia 👍

bianka532
13. nov 2018

@shades3 nie sme zobraty, a on je z AT.. ale myslim ze sa to da aj potom vybavit. teraz mam ine starosti, kaslem na zakony, musim porodit v zdravi.

shades3
13. nov 2018

@bianka532 je to fuk, hovorim, ja som mala len ecard 👍👍👍 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne!!!

bianka532
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janedoe6543
27. nov 2018

Ahojte, prosim vas tie co ste tam boli teraz niekedy, este stale prerabaju? Alebo uz maju hotovo? Ako je to tam s miestom/hlukom/chaosom ak este prerabaju? :D a neviete prosim nahodou ako je to s priplacanim si za jednotku izbu? Pred 3 rokmi ked som bola mali uplne plno a nepamatam si ako to bolo. Mam AT poistenie cize by som platila len tu izbu, len sa mi nejako mari, ze potom treba platit aj ukony doktorov? Ci platim len nejaku fix sumu za izbu sama? Dakujem krasne za rady a skusenosti 🙂

anett52
6. dec 2018

@janedoe6543 my sa tam zajtra chystame na prehliadku, tak som tiez zvedava ci uz maju hotovo. Mozem ti potom povedat 🙂

janedoe6543
6. dec 2018

@anett52 dakujem 🙂 kludne pis ak bude nieco zaujimave 🙂 aj ked medzicasom uz cca viem, ze sestonedelie je prestahovane do novej casti, porodne saly ostavaju este cca 2 roky v starej, operacky by mali stahovat niekedy medzi sviatkami na prelome rokov 🙂

anett52
7. dec 2018

@janedoe6543 presne tak, porodne saly su povodne, ale teda to sestonedelie vyzera velmi dobre. Akurat nas trochu zarazili s tym bondingom. Ze iba na 1-2 minutky zoberu babatko odvazit, odmerat (mozno nie uplne hned po porode, ale tak po par minutach) a hned ho vratia, len aby mohli ukoncit porod v pocitaci a robit dalsie kroky. Ale ja im ho prve 2 hodiny aj tak nedam, nech to kludne aj neukoncia, budeme to oddalovat tak dlho ako bude treba 🙂

janedoe6543
7. dec 2018

@anett52 ja som mala minule sekciu, teraz to nakoniec vyzera tiez tak 😕 cize ten bonding sa u nas aj tak nekona uplne 😅 ale aj tak najlepsie ako je to po sekcii mozne, na slovensku vpodstate nerealne 🙄 celkom ma tesil aj ten bonding s muzom co mali kym mna sili a hodinu museli “pozorovat” na anesteziologii 🙂
ale zase ja osobne by som tu chvilku neprezivala, ale uplne chapem, ked to chce niekto neprerusene 🙂
Mna sa hebamme pytala minuly tyzden ci sa chcem ist pozriet na nove sestonedelie ale nechcelo sa mi :D viem ze to bude urcite lepsie ako povodne a ani to nebolo zle 🙂 tak som zvedava :D

andusik1
9. dec 2018

Dievčatá, prosím je tam stále len 1 pôrodna vaňa? Vďaka

lula313
9. dec 2018

@andusik1 Ano, len jedna, ale tá býva casto prázdna, lebo ak chceš v nej rodit, nemozes si dat epi kvôli možnej infekcii.

janedoe6543
9. dec 2018

@andusik1 porodne saly su este na 2 roky povodne, cize 1 vana, malo vyuzivana, ale byva casto “mimo provoz” 😅 personal to nema nejako extra v laske, takze velmi casto sa cisti, nefunguje, alebo cokolvek ine...

andusik1
10. dec 2018

@janedoe6543 ďakujem za info 😉

andusik1
10. dec 2018

@lula313 ďakujem, tak uvidíme či pri 3. dieťati stihnem epi a či bude vaňa voľná...chcela som si to vyskúšať v tej vani...

anett52
29. dec 2018

Prosim vas dievcata zo Slovenka co ste rodili v Hainburgu, kde alebo u koho ste si davali prelozit doklady (nase rodne listy a sobasny dufam stacia)? A kam sa potom ide s rodnym listom babatka tu v Bratislave? Som uz trochu mimo z tych dokladov a uradov ktore treba po narodeni vybavit/obehnut 🙄

lula313
29. dec 2018

@anett52 najprv všetko pôjdeš prefotiť a das úradne overiť notarovi(povies, že to potrebujes do zahraničia), potom si to das preložiť. Cena úradného prekladu je stanovená zákonom, ale táto pani ti preloží dokument aj pečiatku v cene jednej normostrany, inde by účtovali dve normostrany. Vieš jej scany dokumentov poslať mailom a potom ti ich zviaze na pockanie. Ing. Nataša Danková
Sputniková 17, 821 02 Bratislava
Č. tel.: 0902515935
Potom porodis, v nemocke s tebou spisu údaje, odovzdas tieto preklady, ktoré poslu na matriku do Hainburgu, kam posles muza s tvojim pasom potom pre rodny list, nás riešil tuším pán F. Patocka a vráti ti aj tieto preložené dokumenty. Potom posles muza na Vašu miestnu matriku, výpise papiere a oni to poslu na špeciálnu, kde ti vystavia sk rodny list a poslu na vašu miestnu, odkiaľ ti budú volat..

anett52
31. dec 2018

@lula313 super, dakujem ti. Takze tie uradne overene kopie dokladov staci mat prelozene od pani Dankovej? Myslela som, ze tam musi mat rakusky prekladatel peciatku. Vravim, som z toho zmatena a malo tomu rozumiem 🙂 Asi to teda staci vybavit vsetko s p. Dankovou.
A na miestnu matriku (byvame v Karlovke - prechodny pobyt) nesiem rakusky RL aj vtedy, ak nemame trvaly pobyt v BA? Alebo ho odnesiem na matriku v mieste trvaleho bydliska? Mozno blbe otazky, ale vidis, som z toho jelen 😕 Pre mna bol problem vybrat aj kocik, nakoniec a nastastie sme dostali od svagrinej dost zachovaly, tak sme nemuseli tolko spekulovat

lula313
31. dec 2018

@anett52 Ano, lebo Tebou vybratý notár Ti overí dokument(kópiu), že súhlasí s originálom a až potom pani Dankova ako úradný, registrovaný prekladateľ Ti preloží tieto overené kópie, ktoré zviaze s prekladmi, vrátane preloženej notárovej pečiatky.. nepotrebuješ nič riesit cez Rakúskych notárov, či prekladateľov za niekoľko násobne sumy..
ak nemas TP v Ba, tak nie som si ista, logické by bolo navstivit matriku v Tvojom meste, do ktorého aj tak musíte ist kvôli nahláseniu TP(dieťa ma TP po matke). Odporucam Ti však, aby si sa informovala dopredu telefonicky, aby ste sa zbytočne neprehnali ty, alebo muž.. prinajhoršom si zavolaj na miestny úrad v Ba Raca, tam sa tá pani vyznala a ovládala všetko ohľadom tejto problematiky.

janedoe6543
31. dec 2018

Odo mna chceli na matrike pred 3 rokmi prelozeny rakusky RL. Uz im staci aj original bez prekladu? 🙂

lula313
31. dec 2018

@janedoe6543 Ano, nemusis prekladať rakusky rodny list do slovenčiny, aspoň od nás to nežiadali. V podstate dostávaš v AT dva rakúske a jeden sa považuje ako “medzinárodný” a ten by ti mali akceptovať.

janedoe6543
31. dec 2018

@lula313 super, dakujem 🙂 pocula som ze medzicasom zacali vydavat aj “medzinarodny” RL a o to lepsie ze to je naozaj tak 👌😊 nam vtedy vydali 2ks obycajneho rakuskeho a matrika stare mesto chcela preklad..:

lukamka
2. jan 2019

Ahojte baby, rodila som v Hainburgu 10/2016 a dala som si vtedy spravit preklady nasich RL a sobasneho listu v troch kopiach. Myslite, ze budu platne/aktualne aj teraz, alebo to ma nejaku lehotu dokedy peciatka plati?

chrummka
2. jan 2019

@lukamka urcite to je platne, ja som rodila v 4/2015 a v 6/2018 a nik neriesil, ziadny problem.

lula313
2. jan 2019

@lukamka preklad je už navzdy platny😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre