Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

vampgirl
13. okt 2010

@yanus tak gratulujem k uspesnej kontrole 🙂 ktory den mas CTG? To ti Loksa dohodol presny termin v nemocnici?

A @martinka1981 ako? Stazovala si sa tusim na poslickov... Vsetko ok?

Baby tak ma napadlo, mame este sice par tyzdnov ale v podstate sa blizime do finale... Co vlastne robit ked sa TO rozbehne, resp. ked si clovek mysli, ze sa nieco deje? Ma sa ist priamo do nemocnice? Alebo tam najskor zavolat? Dostali ste od Loksu nejake "poucenie"?

Inak hlasim, ze mam vsetko poprate a vdaka mame (ktorej som za to neskonale vdacna 😀) skoro vsetko aj pozehlene... A dokonca som uz vytiahla tasku do porodnice a par veci do nej nahadzala... Ten zoznam sice nie je nejaky dlhy, ale aj tak to nakoniec nebude ziadna kabelka, ale poriadna kabela 😀 neviem si predstavit, co za tasky si musia balit zeny na Slovensku, ked potrebuju tak trikrat viac veci 😖

maggie2
13. okt 2010

@sirinka takže sirinka, sestričky v hainburgu robia všetko to, čo by Ti sestrička na SK vykričala, že čo ju otravuješ. umývajú nechodiacu pacientku každý deń, masírujú chrbát, každý deň prezliekajú periny, chodia sa pýtať či nepotrebuješ inj. proti bolesti, donesú Ti vázu na kvety, donesie raňajky obed večeru rovno do postele aj prázdny podnos odnesie, Čo si zaželáš to Ti prinesie a vyhovie.

Testy na rubeolu robia niekoľkokrát počas tehotenstva, pokiaĺ si dobre spomínam

lauraa
13. okt 2010

@sirinka 😀

vampgirl
13. okt 2010

@sirinka co sa toxo tyka, ak ju zistia, nasadia liecbu a zistuje sa, ci presla cez placentu az k plodu... aspon tak mi to bolo vysvetlene.... v niektorych krajinach je viac rozsirena, tak sa v tehotenstve pravidelne sleduje, takisto CMV... hlavne asi preto, lebo u dospeleho cloveka mozu prebehnut bez priznakov... tu rubeolu takisto moc nechapem...

sirinka
13. okt 2010

@vampgirl http://www.najmama.sk/clanok/1199/pozor-na-toxo...
http://www.cats.sk/106-toxoplazmoza:-nebezpecen...
to ze je clovek nakazeny sa vacsinou dozvie az po par dnoch ak ma spravne nacasovany odber krvi...a uz moze mat akutnu fazu za sebou...

sirinka
13. okt 2010

@maggie2 ja mam skusenost z viedne...pre mna zakladny rozdiel je v pacientoch...v rakusku je osetrujuci personal hodnoteny dost nizko oproti lekarom. na tych pacienti a ich pribuzny vzhliadaju ako na svatych, naproti tomu, ak sa im nieco nepaci na ostatnom personale, okamzite si otvoria usta, spisuju oficialne staznosti a pod.
a kedze je dost auslanderov, ktori radi zaujmu uvolnene miesto, naucil sa tam personal spravat sa k pacientom na urovni...
naproti tomu na sk sa vacsinou vsetci stazujeme iba "potichu" a nemame bohvieaku odvahu riesit, co sa nam nepaci.
ja napr. uplne neznasam personal v ruzinovskej nemocnici, nemaju vobec uroven, samozrejme cest vynnimkam...
predtym som robila v NOU na klenovej. tam som skutocne videla zanietenost sestriciek, vacsina z nas robila tu robotu rada a mali sme vedenie (aj ked nie velmi oblubene 😝 ) ktore nas stavalo do laty...takze som si skutocne nedovolila rozpravat s pacientom inac ako s usmevom...a ani ako cloveku by mi to nedalo samozrejme...takze ja som bola dost zhrozena z pomerov, ktore vladnu v niektorych sk nemocniciach...

martinka1981
autor
13. okt 2010

@vampgirl @yanus tak hlasim aj ja že kontrola ok,krčok na 3cm takže aj ked posličkovia su nič sa u nas nemeni. Malá má okolo 3kg,vždy ma taku čudnu polohu že sa neda poriadne zmerať. Dnes si nechcela dať zmerať hlavu 😀 . Na CTG ma objednal Lokša v pondelok,na 12-tu idem a poradna o 2 tyždne v pondelok.

ked sa to rozbehne fičiš do porodky 😉 aj keby bol plany poplach radšej treba isť.
Vampgirl maš zlatu maminu ked ti pomohla a požehlila 😉 . ja som dnes zbalila tašku už len zubnu pastu tam hodim a hadam mam všetko,ak nie drahy donese.
Inak sa musim Lokšu zastať,pretože mne ani raz nespomenul CR,ani pri prvej dcerke a teraz tiež nie.....

@yanus to s tou kuracou kostičkou dobre sadlo lebo minule sme mali peč.stehna a dala som svokre na večeru 😀 a veru len hole kosti ostali,ani pes nemal čo oblizať 😀 😀 jaj ale už fakt nechajme tie svokry žiť 😉

maggie2
13. okt 2010

@sirinka lenže atmosféra vo veľkých viedenských nemocniciach (ako napr. v SMZ Ost)sa nedá porovnať s tou ktorá vládne v Hainburgu. Po ľudskej stránke to je najlepšie, čo som kedy z nemocníc zažila.

sirinka
13. okt 2010

@maggie2 ale aj bratislava je ine, ako mala okresna nemocnica potom 😉
navyse v hainburgu sa to hemzi samou slovenskou sestrou, tak nechapem, preco aj na sk sa nevedia spravat tak ako tam...
ale hovori sa aj take, ze atmosfera priamo medzi sestrami od kitsse po bruck nie je nic moc...ze si idu dost po krku, tak neviem, co je na tom pravdy...

maggie2
13. okt 2010

@sirinka vieš prečo? Pretože sa to správanie na SK toleruje, kde niet žalobcu, tam niet sudcu.

sirinka
13. okt 2010

@maggie2 no to mas pravdu...ja to uz davno tvrdim...ked sa ludom-pacientom nieco nepaci, nech sa stazuju...takych sa ale malo najde...

yanus
14. okt 2010

@sirinka Nuz co sa tyka tej rubeoly, vazne netusim, preco na SVK nie a v AT ano, len viem, ze v SVK tehotenskej mam kolonku prazdnu, zo svojej karty viem, ze som rubeolu prekonala ako dietatko, pricom Dr. Loksa sa ma mimochodom pytal, ci mi robili testy, lebo ak nie, mozeme ich dodatocne spravit, alebo sa dam po porode zaockovat. Ze inac by to bolo riziko. To ci je to potrebne alebo nie, si nedovolujem posudzovat, nemam na to prislusne vzdelanie a titul...

@vampgirl Dakujem, snazila som sa na kontrole nestazovat, ani krce som nespomenula, ze co budem zo seba robit quasimoda 😀 . No na CTG mi dal odporucanie na buduci stvrtok doobeda, ze tam spisu aj anamnezu, v pripade ze by sa mala odhodlala ist do tohto mrzuteho pocasia skorej, ze nech su prichystani ;). Takze ked sa blizi finale (to isto spoznas - myslim ze aj ked "tenkrat poprve" budes vediet co to je🙂). Mne PA na kurze povedala, ze ak odtece resp. zacne tiect voda, ze mam skontrolovat jej farbu, ak je ina ako priesvitna alebo biela, tak treba utekat, aj je krvava tak lad na brusko vylozit hore nohy a zavolat sanitku, inac mas dve hodiny cca, mozes si dat ocistu, dochystat veci (samozrejme v zavislosti casu potrebneho na presun do nemocnice). Toto je vsak teoria, nikdy som nerodila, iba teoriu pocuvala 😎 .
Parada, ze si sa hecla na pozehlenie, sme ta navnadili cooo? :-P

@martinka1981 No teda, aj ja mam buducu kontrolu v ten pondelok (specialny ojedinely) zase o 14:30. Inac ja som netusila, ze k nim sa nenosia skumavky, ale sluzi im tam poharik na zachode. Tak sme sa s tetou Loksovou nasmiali, ked som neuspesne nic nedoniesla 🙂.
Inac ani mne nebol spomenuty CR vobec, aj ked najradsej by som si ho vypytala, po skusenostiach s mojou rodinou a mojou genetickou dispoziciou, ze mam panvu ako 14 rocny chlapec, no neviem neviem. Ale nechavam to zatial tak, ved uz nejako bude, ale pravdou je ze dalsie deti a vesely dalsi zivot by som tiez chcela 🙂

Babatkam aj vam zdar a vinsujem pekny den. @maggie2 Chcelo by to zivy debatny kruzok, vtedy by sa zoci voci argumenty vymienali asi inak a nie vsetky proti jednej. A my s Vampgirl a Martinkou, by sme pekne chlipkali kakauko a silno vas pocuvali 😎

martinka1981
autor
14. okt 2010

@yanus ja mam 17:30 zase poradnu. Lokša ide na ten seminar do Prahy tak ja som myslela že poradna ani nebude. Jaj ja sa už tešim na to CTG,nohy ruky budu pracovať 😀mohla by mať službu neaka Slovenka 😉ani nie som naročna čo?! miške musim nabrať do batohu neake hračky a ceruzky nech tam pol hodku vydrži. Alebo sa pojde popozerať kde sa narodila 🙂

No debata tu bola riadna čo sa tyka CR a prirodz.porodu. Nech sa každy rozhodne čo je pre neho najlepšie,ak je ta možnosť. Netreba všetko hnať do krajnosti. Tak by to malo byť aj pri očkovani,mať možnosť rozhodnuť sa podla svojho najlepšieho vedomia a svedomia 😉.....

yanus
14. okt 2010

@martinka1981 Inac Happy dostala dnes vyvolavacku, tak som zvedava ci je OK a vsetko dobre dopadlo. Zevraj cele sa to malo zacat o osmej rano.

martinka1981
autor
14. okt 2010

@yanus jejda fakt??? To odkial vieš? Maš v nemocke špeha? 😉
Budem na nu myslieť nech jej všetko dobre dopadne......

martinka1981
autor
14. okt 2010

už som sa jej pozrela do pasu,tam to ma napisane. Tak nam da vedieť hadam ako slubila.

@happy8051 drž sa! 😉

yanus
14. okt 2010

@martinka1981 Pozrela som jej profil, pisala tam status. Ved mozno coskoro budu aj fotecky, cerstve 🙂

vampgirl
14. okt 2010

Jeeej tak @happy8051 to uz bude mat coskoro za sebou! Drzime palce, snad si na nas spomenie a ozve sa 😉

@yanus Ja si myslim, ze Loksa ti urcite navrhne CR, ak to bude podla neho lepsia volba. Mne ked bola mala este zle otocena, povedal, ze ak sa neotoci, rozhodne by ine ak CR neriskoval, no ale nastastie sa potom mala umudrila 🙂

@yanus @martinka1981 Dobre ze hovorite o spisovani tej anamnezy, prvykrat na to CTG teda rozhodne pojdem s muzom, ak by som sa nevedela dohodnut, nech si on pocvici svoju nemcinu 😀 Inak teda uz sa vam dobre rozbehli tie kontroly, kazdy tyzden uz nieco mate 🙂 mna to caka od buducej stredy...

Teraz som niekde citala, ze statisticky najviac prvorodiciek porodi 5 dni po termine, pomoooooooooc 😀 uz som nastavena tak, ze maximalne do toho terminu, aj to sa mi uz zda dlho 😉 tieto posledne tyzdne ma nejak zmahaju 😉

yanus
14. okt 2010

@vampgirl Ved presne tak to aj beriem, snad ma nenechaju trapit ako moju matku, ta o tom rozprava doteraz, ze keby nebolo PA, tak ten zruteny dilentant by uz bol asi za mrezami, tak riskovat s dvoma zivotmi. Spominala som to Dr. Loksovi, ten iba vyvalil oci, ze preboha co jej robili a ze preco, ze to muselo boliet. Samozrejme po porode sa uz nikam nedovolas.
Zatial nic nespomenul, povedal ze pojdem este na nejake merania do nemocnice a budeme to sledovat.

No moj muz sa tiez rozhodol, ze pojde na buduci tyzden so mnou, ja som sa odhodlala aj sama, mam rada taketo situacie, nahodou je to celkom zabavne :D:D:D. Ale na danovy urad by som veru nesla :-P.

Ja pevne verim, ze mala sa bude natolko tesit na maminku, ze bude chciet ist skorej ako po termine, ved si tu potom pridem ako blazon s tymi vecami ulozenymi nemohuca a tlsta leziac na gauci, ze aby maminke nepreskocilo. Gulaniu Zdar.

martinka1981
autor
14. okt 2010

@yanus ozaj ani si nenapisala aku polohu ma tvoja mala? Neni priečne ako si mala pocit?
Veru už to bude teraz naročne s tymi kontrolami. Ale aspon že nemusim isť bud.tyžden aj k Lokšovi,len na to CTG.
Ja hlasim že mam aj tašku prichystanu 😀
@vampgirl a ako je to s druhorodičkami si sa nedočitala???? 😉

yanus
14. okt 2010

@martinka1981 No cista paranoja z mojej strany, mala si spokojne dudle prsty ako maciatko a hra pinball s mojimi organmi a mocovym mechurom 🙄 😀

vampgirl
14. okt 2010

@martinka1981 druhorodicky tam neboli spominane, ale predpokladam, ze druhykrat to uz ide rychlejsie 😉

@yanus tebe Loksa nespominal, ze uz nemas chodit na kontroly sama? Teda neviem, ako chodis, predpokladam, ze autom... Mnsa sa minule pytal, ci ma niekto priviezol a potom povedal, ze od toho 37. tyzdna uz by ma mal radsej niekto vozit 😠

yanus
14. okt 2010

@vampgirl nie nic nevravel, zatial chodim autom sama, povazujem to za bezpecnejsie (kym dokazem tocit volantom), lebo viem kedy a ako brzdim, inac to byva dost neprijemne...avsak neviem ako to bude potom 😕

martinka1981
autor
14. okt 2010

@yanus to neva hlavne že ma dobru polohu,inak tie kopance su niekedy pekne bolestive 😝

@vampgirl tak ja velmi dufam že to bude rychlejšie 😀

My chodime s mužom spolu k Lokšovi,on si vždy dobre pokeca s p.Lokšovou,obaja su športovci 😉 tak si rozumeju. A Miška im tam vyžiera tyčinky,to je pre deti ako magnet. Inak ja som dobre hnusna,malej som dala teraz do ruky musli tyčinku Hipp čo som jej kupila včera v AT a ja som zožrala slivkovy pernik 😀 😀 aspon že neprotestuje. Pojde hajať za chvilu.

yanus
14. okt 2010

@martinka1981 Akoze pre deti? To nie je pre nas tehotne???? :D:D:D:D:D Ja som to tam uz nacala minule, vcera mali aj cokoladky 🙂

martinka1981
autor
14. okt 2010

@yanus 😀 😀 😀 tak ja im to tam nevyžieram ale Miška si da aj za mna. Ale je to take mile,ponuknu ťa vodou aj dobroty maju nachystane 😉 kde by to bolo na SK

Jaj babule mne sa tak nič nechce,malá spí a ja by som mala niečo variť ale fakt sa mi strašne nechce 😝
Ale musim však čo bude to moje dieťa jesť . Spravim cestoviny s brokolicou a cesnakom a parmezanom. Malá ma rada cestoviny,asi po tatovi 😉

vampgirl
14. okt 2010

Kedy mate cas tam jest tycinky a coko? 😀 Ja tam vzdy dobehnem na poslednu chvilu, hned idem dovnutra, este som tam necakala asi ani minutu 🙂 Nabuduce si to nacasujem tak, aby som stihla aj cokosku v cakarni 😀

@martinka1981 Mi ani nehovor, ja som cely den nejaka spomalena a nic sa mi nechce... Len sa poflakujem doma, ty mas aspon Misku ale ja fakt nerobim uplne nic 😕 teda okrem toho, ze sedim za pocitacom 😝 mala je teda podstatne aktivnejsia, stale sa mi tam melie a niekde ma tlaci alebo taha 😀

yanus
14. okt 2010

@vampgirl No to musis potom do vackov nabrat, alebo raz tam sedel taky malicky, ten si napchal aspon 5 cukrikov do user >>> kolko mohol a vlastne stihol :D:D:D

Baby dnes je den lenivosti, tak ho dovrsime ...spravte si pohodlie, robit sa bude potom ;).

martinka1981
autor
14. okt 2010

Jaj babule,tak som navarila aby sa nepovedalo,aj sa všetko zjedlo 😕 tak asi chutilo. Bola som už aj v Babymarkete pre vajičko čo som objednavala ku kočiku,aj zavinovačku do nej som kupila. Miške sa pači vajičko,hojda sa v nom 😝 ona nemala take kvalitne,čo už. Mama je teraz mudrejšia 😔 .
Ja väčšinou tiež nečakam lebo moj drahy si vždy dava načas,take tiež nemam čas tam pokukať na tie dobroty 🙂

yanus
14. okt 2010

@martinka1981 si kupila Romer alebo MaxiCosi na ten teutonkovy adapter, alebo mas pramo od nich. Ja uz mam vajko doma, aj strieska sa tomu da zatiahnut, hned by som sa povozila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre