Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

sirinka
15. okt 2010

baby prosim vas, co presne je mutterschaftshilfe? diky!

martinka1981
autor
15. okt 2010

@yanus kupila som maxi cosi pebble,vyzera velmi pohodlne 😉 dufam že aj malej sa bude pačiť.
Ktovie ako je na tom Happy 😕 ....

yanus
16. okt 2010

@martinka1981 @vampgirl Happy je mamicka 🙂

martinka1981
autor
16. okt 2010

@yanus Akurat som pozerala jej fotoblog. No teda,nakoniec rodila v BS. No mala to daleko do Hainburgu 😒

martinka1981
autor
18. okt 2010

Ahojte dievčatá,ako ste vikendovali?
Ja idem dnes na CTG na 12-tu,ale nechce sa mi 😝 ešte aj to počasie je nanič.

dasa2804
18. okt 2010

@martinka1981 tak drzim palce. Pocasie je fakt onicom. A to idem tento tyzden rodit 🙂

martinka1981
autor
18. okt 2010

@dasa2804 dakujem,ja som na teba myslela že už to maš hadam aj za sebou 😉
Bude ten CR?

dasa2804
18. okt 2010

@martinka1981 Vsetko by sa malo zomliet 20. v stredu, ak dovtedy vydrzim 🙂

martinka1981
autor
18. okt 2010

@dasa2804 jejda ved to je fakt už teraz 😉 budem na vas myslieť nech ste obe ok 🙂 .
Ja sa už začinam bať pôrodu 😒 ako sa to bliži tak sa aj môj strach zväčšuje,ale na druhej strane si hovorim že musim myslieť pozitivne. Ach jaj....

yanus
18. okt 2010

@dasa2804 Drzim palceky obrovske, minule ma jedna znama "oplula" tpfuj tpfuj, azda to pomoze :D:D:D:D.
@martinka1981 Samozrejme ze pozitivne, ja som si povedala, ze tak strasne sa na nu tesim, ze vobec nesmiem na to mysliet a bude to ok. Ta naivita je krasna, ze? 🙂

dasa2804
18. okt 2010

@martinka1981 Neboj, bude to dobre. Ved je to druhe babo a to prichadza na svet podstatne lahsie a krajsie. Drzim palceky. A dakujem!

vampgirl
18. okt 2010

Ahoj po vikende 🙂

@martinka1981 Tak ako CTG? A ty uz si skusena druhorodicka, tak nemozes pisat, ze sa bojis porodu 😀 co mame potom robit my co nevieme, do coho ideme? 😀 Ja mam obcas pocit, ze to vsetko zvladnem a chcem to uz mat za sebou... a potom ma to zase prejde a chyti ma strach, ze chcem byt radsej do konca zivota tehotna, len nemusiet porodit 😀

@dasa2804 Drziiim palce, nech to je v stredu rychlovka a nech vsetko prebehne bez komplikacii!

Ja mam v stredu kontrolu u Loksu, tak som zvedava...

martinka1981
autor
18. okt 2010

No CTG za nami,všetko ok. PA ovedala že pekne ctg 😉 . No komunikacia bola docela sranda,ešte s PA sme si rozumeli ale ked prišla lekarka tak moj drahy sa prepol do angličtiny a to už bola väčšia komedia 😀 Ale zvladli sme to. Inak sa lekarka pytala skoro to iste čo PA tak neviem na čo to je dobre. Aj si ma asi pamätala PA 😉

No u prvorodičiek je vyhoda že nevieš do čoho ideš ale u druhorodičiek už vieš čo ťa čaka tak neviem či je to dobre alebo zle 😀 😝
Dalšie CTG mame v pondelok a aj kontrolu u Lokšu.
Idem skusiť uložiť malu spať,zaspala na chvilu v aute a teraz už beha tak uvidim či zaspi 😕

vampgirl
18. okt 2010

@martinka1981 Gratulujem k peknemu CTG 😉 Takze PA nebola slovenka? A co sa vlastne pytaju? Nech sa pripravim 🙂 teeeeeda nejak sa nam to blizi, pozeram ze ty uz si v 38.tt 😕 bojiiiiim 😀

happy8051
18. okt 2010

caute kocky chcem vam len povedat ze moja Natalka je uz na svete a Hainburg sme nestihli... 🙂)) porodila som v Banskej Stiavnici a som velmi spokojna. porod bol rychly, len 4hodiny 20 minut. na BS mozem povedat len same chvaly... este som tu, zajtra ideme domov. uz mam plno mliecka, vsetko super. porodnica je uzasna, pristup skvely. nelutujem

martinka1981
autor
18. okt 2010

@vampgirl Bola Rakušanka,Edith Strobl sa vola,inak prijemna,hned sa ma pytala či jej rozumiem 😀 snažila sa velmi rukami nohami. Ja si ju pamätam z minula,vela krat som na nu natrafila. No pytali sa mna hlavne na prvy porod, a potom take klasikuš alergie,či berieš neake lieky,či maš opuchy nôh,krčove žily,hemeroidy,či citiš pohyby babätka,či si nemala problemy počas tehu atd. Je toho dosť 😝ale da sa pochopiť čo sa pytaju 😀
Leti to jak svina,ked si spomeniem že teraz som si robila tehu test a zachvilu bude krpec medzi nami 😔priatelov najstarši syn bude mať akurat na moj termin 18.rokov 😎

@happy8051 gratulujem ešte raz k Natalke. Tešim sa s tebou že sa mate dobre a všetko je ok. Na porodnicu v BS som počula len dobre referencie tak je to super že aj na SK mame dobru porodnicu 😉 len pre nas daleko 😒

vampgirl
18. okt 2010

@martinka1981 Aj ja gratulujem k Natalke, musi to byt uzasny pocit! Veru, porodnica v BS je urcite skvela, ale pre podaktorych je blizsie ten Hainburg 🙂 Zelam vsetko dobre a nech sa vam aj nadalej dari!

yanus
18. okt 2010

@martinka1981 Juuuj tak to sa tesim na stvrtok, zase kopec otazok a odpovedi. Tentokrat nepojdem sama, cize znakovu rec odpustim tentokrat 🙂. Na CTG byva niekedy aj Dr. Loksa? Ako intenzivne on posobi v nemocnici, mate sajnu?
Neboj, ani sa nenazdas a mala bude nosit svojich frajerov domov na obed cez vikend 😎. Mne sa s tym moj drahy vyhraza, ze pockaj ked si dovedie nejakeho rakuskeho turka domov 🙂.

@happy8051 Gratulujem, je neskutocne krasna, tie ocicka ma po maminke a ten sofistikovany pohlad ;). Drzim palceky, uzivajte si toto krasne obdobie.

@vampgirl Boze dievcata nesmiete ma strasit, ja sa snazim psychicky nestresovat, ze si poviem ze nic to nie je, akonahle zacnem byt nervozna, tak je koniec :D:D:D:D. Ak to bude zle, mozno ze si zakricime aj spolu dakde cez stenu 😎

martinka1981
autor
18. okt 2010

@vampgirl ten tvoj posledny prispevok patril asi Happy 😉

@yanus no otazok mali kopec,ani si na všetky teraz nespomeniem. Ja som mala pocit že lokša je tam každy den doobeda ale asi to tak nieje,lebo dnes tam nebol a PA hovorila že zajtra ma službu,takže zajtra je tam cely den. Ale doobeda tam asi je väčšinou.
No to ťa pekne straši muž,že rakusky turek 😕 .....neaky fešny slovak by mu nestačil 😀
joj veru,už to dobojujeme neako do konca. PA mi dnes dala taky informovany suhlas že podpisať k porodu,len mi dala čas že aby mi to niekto preložil a nabuduce jej ho mam doniesť. Tak musim niekoho splašiť kto mi v skratke povie o čo ide nech viem čo podpisujem 😒

yanus
19. okt 2010

@martinka1981 Ved kludne to posli, aj nascanovane,alebo prepisane, Hned Ti dam vediet co za veci su tam.

martinka1981
autor
19. okt 2010

@yanus jej to by bolo super,skusim muža poprosiť nech mi to nascanuje lebo na pisanie by bolo toho vela 😝

vampgirl
19. okt 2010

@martinka1981 Jasne, prepac, to bolo pre happy 😉
@yanus Jeeej mohla by si potom dat vediet aj mne, co ten informovany suhlas obsahuje? Predpokladam, ze budem podpisovat nieco rovnake 🙂
A ja teda dufam, ze s epiduralom kricat cez steny nebudem musiet 😉

yanus
19. okt 2010

@martinka1981
@vampgirl
Dievcata aj vy mate pocit ze rastiete o 1 cm v obvode kazdy den? Ja uz si naozaj nemam co obliect, asi rozstrihnem dajaku deku, alebo dam si muzovo oblecenie.

vampgirl
19. okt 2010

@yanus Mne uz je tiez vsetko dobre tesne a o nejakej elegancii sa fakt neda hovorit 😀 som rada, ze uz nechodim do prace, lebo to by asi bola dobra kriza kazde rano, co si obliect 😀 V podstate uz striedam asi dve-tri veci, co obleciem 😖

martinka1981
autor
19. okt 2010

@vampgirl
@yanus no oblečenie my ani nespominajte 😒 ja už tiež nemam čo na seba. Obmienam to iste stale dokola. nebudem už kupovať nič,aj bez bundy to už prežijem 😀

Ked bude mať mužik čas tak ho naženem nech mi to preskenuje 😉

martinka1981
autor
19. okt 2010

No peknu hrubku som urobila že MY!!!! Tam ma byť mi 😀

yanus
19. okt 2010

@martinka1981 Ja som nic nespozorovala 😝 😝 😝

martinka1981
autor
20. okt 2010

@yanus tak to je dobreee,mne to hned udrelo do oči 😀

Inak Dasa dnes rodi,možno to ma už za sebou,CR.

vampgirl
20. okt 2010

@martinka1981 Mozem sa na Dasu spytat vecer na kontrole 😀 Inak ja bundu uz tiez neriesim, uz nejak vydrzim v svetroch a rozopnutych kabatoch 🙂

yanus
20. okt 2010

@martinka1981
@vampgirl
No ja mam zajtra ten termin v nemocnici, tak som zvedava...obcas mam pocit ze mi mala chce samovolne z brucha vyskocit a pod rebrami akoby som mala zvnutra modrinu, to ti ale hrozne boli ked tam kopne.
No mne uz dochadzaju aj tie posledne veci..dokonca z tehotenskych gati mi zacina to brucho vykukat 😝 😝

No som zvedava ako Dasa, je tam vobec net, neviete?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre