Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
20. okt 2010

@vampgirl kontrola je už za tebou predpokladam 😉

@yanus ked ideš zajtra do nemocky tak dobre preštuduj ten infor.suhlas ak ti daju lebo ja neviem kedy mi to ten moj drahy nascanuje 😖 by si mi dala vedieť čo tam pišu 😉

Baby už to neako vydržime,mame to za par 😀 😝

martinka1981
autor
20. okt 2010

Inak dnes sme boli konečne povybavovať ešte neake papiere a až na Doveru sme všetko vybavili.
Dnes som videla p.Boorovu,ona je fakt už taka babička,som si ju predstavovala ako taku mestsku babičku paničku,nafintenu a ona taka zlata babička 🙂
myslim na vas,davam si Nutellu 😉 😉

vampgirl
21. okt 2010

Tak kontrola uspesne za mnou 🙂 mala nejak vyrastla, ma tri kila a podla rozmerov termin poskocil na 5.11. 😕 a dokonca aj cipok mierne skrateny (tusim 22mm?) no ale samozrejme to nic neznamena a mozno tu este budem strasit tehotna v decembri 😀
Buduci stvrtok mam prve CTG a potom dalsiu stredu kontrolu...

@martinka1981 Mnam zase mi robis chute s tou Nutellou 😀 a pani Boorova ma pobavila, ked mi prisla otvorit dole branu a spytala sa ma, ci zvladnem vyjst 2 poschodia pesi alebo chcem ist vytahom... Tak som si povedala, ze ked ona to zvladne pesi, asi by som sa dost hanbila privolat vytah 😀

martinka1981
autor
21. okt 2010

@vampgirl ja som sa pozerala do tehu knižky ked som čakala Mišku a tam som mala krčok 2cm a vidiš ešte mi vyvolavali porod. Teraz budu dietky už len priberať a my fučať 😀.
ja som išla včera tiež na urade po schodoch,nevedela som či na prve alebo druhe,ale bolo to na prvom tak pohoda 😉
A zas mam dilemu čo dnes variť 😖

yanus
21. okt 2010

@vampgirl @martinka1981 Takze CTG a zoznamenie sa uspesne za mnou. Celkovy dojem prijemny, z personalu aj z doktorov. Avsak dnes mali dvakrat CR, cize tam bolo rusno, na CTG sme prisli 3 naraz, cize chudatko PA behala splasene a strasne sa ospravedlnovala, ze to tolko trvalo. CTG v pohodicke, raz sa im na tom stroji spustil alarm, zaseknuty papier, na ten zvuk dobehol doktor, ze co sa deje 😎 . Zoznamila som sa s doktorom Jaroslavom Karovicom (tusim tak sa volal) a taktiez s PA Jankou, aj sme sa narehotali. Stale ich trapi, ze preco nemam potvrdenie o krvnej skupine a ze dajaku karticku, co my samozrejme na SVK nemame, teda ja aspon nie 🙂.
Vampgirl, aj ja mam podla ultrazvuku naposledy u Loksu termin na 5.11. 😀 😀 Som zvedava co povie v pondelok.
Dalsie CTG mam buduci piatok, plus je tam den otvorenych dveri na porodnu salu a este poucenie na epidural, stravim tam 4 hodiny 😕 .
No a tie informacie co Ti dali podpisat Martinka, to je informacny letak, ze si kvazi bola poucene a si si vedoma co je co, t.j. porod prirodzenym sposobom, CR, CTG, Episiotomia, porod vaku-pumpou v pripade potreby resp. klieste, atd. Kazda nemocnica je ta povinna informovat, to je ako predtym nez nastupis na lod, tak ti spravia drill, ako si das vestu, kde sa postavis a na akej pistalke zapiskas :D. Ale kludne Ti to poslem prelozene, aspon priblizne.

Och a uzasna vec, zevraj viem velmi dobre po nemecky, to su mi novinky, asi som sa dobre usmievala 😝 😀 😝 . Inac vyzera, ze v Hainburgu na porodnom je plnka, ved maju ten harmonogram dobre plny. Aby sa nam aj dajaka izbicka usla ;)

yanus
21. okt 2010

@martinka1981
@vampgirl

Haha 😀 , aj vas tahala p. Boorova k sebe domov, keby som tam na mna necakali, tak aj ja by som pekne isla 🙂. Perfektna, vyzera ako keby usla z muzea a take pekne retro saticky mala vtedy na sebe 🙂

martinka1981
autor
21. okt 2010

@yanus to potvrdenie o krvnej skupine chceli aj odomna,ale mne Lokša nezisťoval krvnu skupinu kedže už sme ju vedeli. Asi chcu byť krytí keby museli davať krv alebo čo.
Och Yanus aj ja chcem vedieť "šprechovať" 😀 ked deti podrastu budem chodiť k tebe na doučko 😀
A nehovor že maju plno do kelu,ešte tam bude natresk ako na SK a to teda nechceme že???? vy sa neako približujete k tomu mojmu terminu....baby ešte my budeme na jednej izbičke pekne nahromadke 😀 😀 😀

martinka1981
autor
21. okt 2010

@yanus Karovic to je ten čo nechal vytrapiť jenny5 a nechcel jej urobiť CR.
Inak ja neviem ale mne sa tam ešte nepodarilo na CTG natrafiť na PA slovenku. To asi naschval nech sa tam dobre vytrapim s tou ubohou nemčinou 😖
Ako ste na tom s posličkami??? Ja mam už každy den a čakam kedy ma to chyti ale porádne 😔 no a dnes som do večera sama a k tomu čudne pocity,ešte sa budem sama viezť a budem rodiť s Miškou namiesto s mužom 😀 😝

yanus
21. okt 2010

@martinka1981 No nakoniec si vypytal slovensku tehotensku knizku, zevraj sa s Loksom nejako dohodnu, ze testy na krvnu skupinu dorobia. No netusim.
No jasne, ja vzdy pozeravam nemecku televiziu a naucila som sa pekne usmievat, potom si vsetci myslia ze aky jazykovedec 🙂. Nuz neviem, dnes tam bolo tolko zenskych, neviem aku tam maju kapacitu, ale aj velmi vela rakusaniek, asi nemame baby boom len my ;).
No ako okomentovat Dr. Karovica, hmmmm, dojem nebol bohvieco, necham sa prekvapit, mal super hip-hoperske tenisky na nohach, k tomu doktorskemu munduru 😀 .
Poslickovia ako kedy, ale minule ma to chytilo v restauracii, no ale tvarila som sa ze nic, hoci nebolo mi vsetko jedno, ja ma to naplo do obluka. Neboj nic, keby daco, pis...dojdeme po teba :D. Popripade vezmem si malu kludne aj ja, byvam tod kusok od nemocnice ;).

martinka1981
autor
21. okt 2010

@yanus si zlata 😉 len keby ta moja mala potvorka nerobila take cirkusy ked ma nevidi 😝 včera tu bola babka a ani nie na 5 min som odbehla do firmy(mame ju na jednom pozemku aj s domom) a už mi volala že miška vrešti jak o život 😖 strašne,potom sa nechcela odomna ani pohnuť. Takže takto to u nas funguje. preto mam obavy čo s nou bude ked pojdem do porodky 😔 .
No to som zvedava či ho niekedy budem mať česť spoznať dr.Karovica 😀
Jejda hadam sa nam ujde miesto,ja nechcem rodiť na SK 😕 ale snad ma ako samoplatcu nepošlu preč,to čo by bolo 😀 😀

vampgirl
21. okt 2010

Baby nestraste, ako to ze plno?!?! Vcera som sa pytala Loksu, ze ci mali natresk ked bolo 20.10.2010, a on ze nieee, v pohode, tak som myslela, ze porodnica ziva prazdnotou 😎 ale bola som ubezpecena, ze miesto sa kazdopadne najde, ze domov ma neposlu 😀

Dufam, ze pani Boorova nas necita tu na konikovi 😀

Do kelu aj ja uz chcem poslickov!!! Stale sa sledujem ako poriadny hypochonder, ci ma niekde nieco nepichne alebo nezaboli, a stale nic 😠 fakt zacinam mat pocit, ze porodim niekedy na vianoce 😀

Inak @yanus super, ze ty, ktora jedina z nas vies poriadne po nemecky, tam natrafis na doktora aj PA slovakov, stavim sa, ze ja tam tiez budem bojovat rukami nohami so samymi rakusanmi 😖

yanus
21. okt 2010

@vampgirl Tak to som asi dnes vystihla den D, vela tehuliek a k tomu este slovensky personal. Ja som si to ani neuvedomila, to az moj drahy mi posuskal, ze maju prizvuk. PA Janka je velka sympatacka, popravde vyzera ako PA ku ktorej som chodila na profylaxiu, charizmaticka a plna energie.

@martinka1981 No ako mam skusenost s detmi, po case by ju ten vreskot isto presiel, dostala by hlad, ja by som jej dala nieco velice fajne na papanie, pustila rozpravku, zatancovala a ruka v rukave. Aspon by dobre spinkala po tolkom reve chudatko 🙂.

Len tak vseobecna otazka do tohto fora, neviete nahodou, ze ked som poistena v AT, mozem ziadat dr. Loksu k porodu, aj vramci tej poistky, alebo si to treba doplacat? je to tusim tych 500 eur. Neviete?

martinka1981
autor
21. okt 2010

@vampgirl no ked ťa Lokša ubezbečil že miesto bude tak som hned pokojnejšia 😉
ja som pri Miške tiež nemala žiadnych posličkov 😕 je to asi individualne,niekto ma a niekto nie 😉

martinka1981
autor
21. okt 2010

@yanus no ked by bolo najhoršie musela by vydržať ☹ nič ine by jej nezostavalo. Ona rada papka,aj rada tancuje takže by ste sa hadam aj skamošili 😉

No a k tomu či ti poisťovna preplati Lokšu to ti nepoviem 😉 😀

yanus
21. okt 2010

@vampgirl Uz nam skocil 38tt, juj a tych poslickov nemusis zavidiet, uzijes si bolesti neskor, kym ti nestrelia EPI 🙂. Neboj, dnes tam rakuska PA rukami ukazovala a znazornovala krcove zily, velice smiesne to bolo, ale ta baba ju pochopila. Tvarili sme sa, ze sa nezapajame :P.

martinka1981
autor
21. okt 2010

Aj mne tam ukazuju rukami nohami,veru je to smiešne ked si to potom predstavim 😀

vampgirl
21. okt 2010

No to som fakt zvedava, ako niekto ukaze opuchy a krcove zily rukami 😀

martinka1981
autor
21. okt 2010

@vampgirl opuchy ti ukaže na nohy tak pochopiš 😉 a krčove žily -varixy 😀 ake jednoduche čooo??!!

maggie2
22. okt 2010

@dasa2804 @martinka1981 @yanus @sirinka a ostatné, nedávna diskusia o cisárskom reze bola dosť turbulentná ale čo je to rečnenie oproti krutej realite. A práve pre také prípady ako napísala jedna členka dnes v tejto téme o cca 13:35 https://www.modrykonik.sk/forum/tema/zemrelo-mi... je úplne jasné, že niet nad intuíciu rodičky a povinnosť lekára želanie ženy rešpektovať, v opačnom prípade následky môžu byť tragické a niet toho kto by sa POTOM hlásil k zodpovednosti :(

sirinka
22. okt 2010

@maggie2 no toto je trosku iny pripad, ako ked sa zena "len boji" vaginalneho porodu... netusim, kde sa to stalo, ale po odteceni tak zelenej vody ako to popisuje ju nechali 3 dni len tak...vies...toto bolo urcite zo strany osetrujuceho lekara zanedbanie starostlivosti...nechapem to...lebo toto bola jasna indikacia na CR...ved prave aj u mna robili CR z dovodu odtecenej plodovky a nepostupujuceho porodu po 24 hod necelych, moj dr. sa vyjadril, ze viac netreba cakat a dovtedy mi kazde dve hodky malu v brusku kontrolovali....

maggie2
22. okt 2010

@sirinka no ale vidíš, že sa to stalo. Isto to nie je fiktívny príbeh. Ono inak aj "báť sa pôrodu" je vážna vec. Niekedy CR môže naindikovať i psychiater. Predstavsi, že žena sa dostane do takého psychického stavu, že nie je schopná spolupracovať. A nie je to na pohŕdanie ňou alebo na smiech. Sú i rôzne psychické poruchy a fóbie a prípadná cynická poznámka že tak nemala čo otehotnieť keď sa bojí rodiť - naozaj v slušnej a civilizovanej spoločnosti neobstojí.

sirinka
22. okt 2010

@maggie2 predstav si, ze o indikacii od psychiatra viem...ale v prvom rade by sa mali zeny podporovat v tom, aby sa rodit nebali...aby mali moznost sa na porod co najlepsie pripravit alebo si myslis, ze by sme mali zacat hufne robit v nemocniciach CR?
co myslis, z coho vyplyva strach mnohych zien z porodu? zo zbytocneho strasenia co vsetko sa moze stat...a pritom sama vies, ze pri planovanom CR je riziko porovnatelne s vaginalnym porodom...
takze ja vase nadsenie pre CR nezdielam a ani nebudem...je to velka a drasticka operacia...

maggie2
22. okt 2010

@sirinka umrieť sa dá i pri vyberaní mandlí aj pri extrakcii zuba. Všetky operatívne zásahy do organizmu sú svojim spôsobom drastické. Všetko je riziko a treba to riziko zdravo vedieť vnímať. Ale k veci:Neschvaľujem ani jeden extrém, čiže ani húfne CR, ako píšeš, ale ani vaginálny pôrod za každú cenu.

sirinka
22. okt 2010

@maggie2 a podla teba je ok, davat taketo linky do temy, kde chodia mamicky, ktore kazdu chvilu idu rodit? myslis, ze to im pomoze?
uz som ti napisala, v tom pribehu bola jasna indikacia na AKUTNY CR...ale tu bola tema o moznosti bez akejkolvek indikacie zvolit si CR ako sposob porodu...takze nepletme hrusky s jablkami.

maggie2
22. okt 2010

@sirinka o čo Ti ide? Myslím to len dobre. Ten odkaz nebol problematický do tejto témy práve preto, že tu mamičky MOŽNOSŤ vybrať si MAJÚ. Takže mi nepodsúvaj nejaké nekalé zámery, nechcem nikoho traumatizovať a myslím že nikto tu nie je ani tak plytký v uvažovaní, že by to analogicky prenášal na svoju situáciu a predstavy. Ja sama som ako tehotná bola rada akýmkoľvek informáciám, neselektovala som s klapkami na očiach, že toto áno a toto nie, to by ma rozrušovalo. Najdôležitejšia je pravda. A áno, vidíš, bola jasná indikácia na CR a aj tak jej ho nerobili. Keby bola možnosť na SK slobodnej voľby, isto by ju ona vtedy využila, tak ako sa i domáhala, a možno mohol byť jeden život zachránený. O tom to je

sirinka
22. okt 2010

@maggie2 dobre...bojuj za slobodnu volbu dalej 😉

maggie2
22. okt 2010

@sirinka ďakujem, aj keď asi viem ako si to myslela.

martinka1981
autor
22. okt 2010

No smutny pribeh si sem dala Maggie ☹ ☹ to je tragedia naozaj.
naozaj ženy často citia ked nieje niečo v poriadku a je velka chyba ked ich nikto nepočuva ☹

maggie2
22. okt 2010

@yanus PA Janka je skvelá naozaj. Mám na ňu len tie najlepšie spomienky. S tým výberom pôrodníka, hm, to neviem, tu to nie je také vychytené ako v Bratislave, že vyberať si pôrodníka. Kto má službu ten ide, všetci sú OK, úprimne - mne by to bolo skutočne jedno. Akurát ja som mala na Lokšu po dvakrát šťastie (prvý raz gynekologická operácia, nie CR), ale sú tam všetci perfektní a anestéziologovia Slováci (veľmi zlatí, "namiešajú" takú výbornú a šetrnú narkózu, že človek sa ani po OP nepovracia ako na SK 😝 ) si v dobrých rukách tak či tak @martinka1981 už sa Ti to blíži držím pršteky 🙂

jenny5
22. okt 2010

ahojte baby,dlho som tu nebola a pozeram,ze bola o mne rec 🙂 chcem vas iba upozornit na dr.karovica!moju kritiku na neho ste si uz mozno precitali v historii,naozaj si dajte na neho pozor,mohlo nam zomriet dieta..absolutne nevedel zhodnotit vaznost situacie,po tyzdni prenasania som sa 2dni trapila v kontrakciach,nepostupujuci porod,nechcel mi ani dat vyvolavacku(vraj by mi praskla maternica...po 5rokoch! po cisarskom)ani nechcel urobit cisarsky,jednoducho ma chcel nechat cakat dalsie 2dni,vraj kym nebude mat sluzbu dr.loksa,vraj teraz je zbytocne ho volat.vdaka panu bohu v tu osudnu noc prisla rodit K8y,ktora si k porodu zavolala dr.loksu a ten po odrodeni sa prisiel mrknut na mna,zhrozeny mi okamzite urobil cisarsky a bolo to naozaj v hodine dvanastej,mala mala zelenu plodovu vodu,bola pridusena..dalej to poznate..takze ja som mohla skoncit ako ten vyssie spominany pribeh...
@martinka1981 cau mati,ty si si to svojho casu presla so mnou,dufam,ze tvoj porod bude ok,velmi ti drzim palce!samozrejme aj ostatnym kockam,baby drzte sa!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre