Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

k8y
25. okt 2010

@martinka1981 😀 ja tiez poznam strasne vela bab, co maju termin v novembri..ked som sa pytala kolegu, cim to je, tak povedal, ze predsa Valentin 😉
Baby drzte sa, pozorne citam, co pisete a myslim na vas!

martinka1981
autor
26. okt 2010

@k8y vidiš to ma nenapadlo že Valentin 😀
Ďakujem,noc som prežila akurat sa mi snival hrozny sen 🙄 že zatvorili hranice a ja som nemohla isť rodiť do Hainburgu ☹ ☹ ☹ no hrozneeee.....

yanus
26. okt 2010

@martinka1981 Uff, tak ked maslo, tak to pojde "ako po masle" ja tomu verim 😉. Aj nado mnou vcera nejako krutil hlavou, mozno mal taky den. Ja mam pocit, ze kazdej vravia nieco ine. Pritom tiez, ze porodit uz mozem hocikedy (ale ved to mi bolo jasne), ale take ze nemam soferovat, to som nepocula :D
@vampgirl Ako sa mas? Co noveho?

yanus
26. okt 2010

@k8y
@martinka1981

Ze valentiiiin? 🙂 😀 😀 😀 😀 Tak to sme ho my oslavili nejak neskor 😒 😕 . Mne sa minule snivalo, ze som sa zobudila a moju dceru dakto nazval Karinka, co by som si vobec nezelala a ze to nechceli zmenit, ze to si musim obehat 🙂.

vampgirl
26. okt 2010

Cau baby, ja sa trochu flakam a moc nie som na nete...
@yanus @martinka1981 teeeda tak vy uz ste takto pripravene rodit! No dufam, ze ma v tom do novembra nenechate samu 😀
Ja mam vo stvrtok prve CTG a potom dalsiu stredu este normalnu kontrolu u Loksu 😕 tak asi moc este nepocita s tym, ze by sa nieco dovtedy prihodilo... Ako som uz pisala, krcok sice nejakych 22mm, co ma celkom potesilo, ale povedal, ze maternica je este uplne hore a vraj u prvorodiciek ma klesnut nejake dva tyzdne pred porodom, takze nepocitam s tym, ze by to bolo nejak vyrazne skor ako mam termin 😠 ale dufam, ze ani den po termine 😀

@k8y hehe ze valentin, to ma tiez doteraz nenapadlo 😀

k8y
26. okt 2010

..mimochodom manzelka toho kolegu, ktory mi to vysvetlil, ma tiez termin v novembri, tak asi vie, o com rozprava 😵

yanus
26. okt 2010

@dasa2804 ako si dopadla? Od planovaneho terminu a od toho tyzdna nic nevieme 😕

martinka1981
autor
26. okt 2010

@yanus
@vampgirl tak kočky ešte nerodim 😀 len to moje díte je dnes ako čert 😝 teraz ju zobral tato tak mam chvilku čas. No citim sa všelijako.čo vam budem hovoriť. Ale drahy hovori že nech počkam kym sa vrati Lokša 😉 .
Yanus ty si sa ho pytala na to zazmluvnenie resp.cisarsky???

Inak k tomu Valentinovi: my sme sa s mužom doťahovali že kedy bol sex a nebol tak som povedala že to budem zapisovať a hotovo 😀 a pisala som akurat februar. ja som na to zabudla len nedavno som to našla a mam tam napisany datum 13.2. 😀 😀 aj na tehotenstvo.academy.sk mi to tak vyšlo. Len s tym že my sme sa ani nesnažili 😵 .....

yanus
26. okt 2010

@martinka1981 Neboj sa ty nic, teraz ked si povies ze cakas do utorka, tak rovno aj prenasat budes, psychika robi svoje 🙂. Mojej tete povedali, ze moze cakat este 2 tyzdne s porodom a na druhy den bolo babo vonku. Vzdy je to inak. Ved je to priroda 🙂.
No budu to veru sladke februarove, z lasky stvorene deticky, len aby nas tak posluchali ;) 😝 😝 😝

martinka1981
autor
26. okt 2010

@yanus no ved ano,ja si možem povedať že budem čakať ale ked sa malá rozhodne tak si nepomožeme 🙂
Uvidime čo bude. Naša už tiež ma okolo 3300g plus,minus. Jaj ale ten čas leti.
Včera ked som tam sedela na ctg tak som zrazu počula detsky plač,tak neviem či sa narodilo babo lebo obidve hebamme boli aj pri mne a vykladali neaky zdrav.material tak neviem 😕 . Inak mi brali aj krv kvoli tej krvnej skupine,čo už,zas neake eury navyše....

yanus
26. okt 2010

@martinka1981 Ked som bola na CTG, tak tiez tam bolo nejake babo pocut, ale vtedy mali 2 cisarske (Loksa vravel ze jeden planovany a jeden nie), cize som myslela, ze nejake cerstvo "vytiahnute" 🙂. No ale mne sa tych 3.3 kg zda celkom dost, ved ja mam este 2 tyzdne "to go" to bude aka velka potom 😖

martinka1981
autor
26. okt 2010

@yanus tak zas ten UTZ treba brať s rezervou,aj ked teda Miška mala 3650g a 51 cm 😀 tak hadam Viky nebude väčšia 😝
Ozaj vaša sa ako bude volať?

vampgirl
27. okt 2010

Baby este ma napadlo, ked chce clovek epidural, nemal by absolvovat predtym nejaky pohovor alebo nejake vysetrenia? Ja si hovorim, ze bez epiduralu ani na krok 😀 tak aby mi potom nepovedali, ze mi ho nemozu dat lebo som si nedala porobit nejake krvne testy alebo co 😠 alebo to mam tiez spomenut pri tom CTG?

@yanus @martinka1981 No tiez mam kamaratku, ktorej na kontrole doktor povedal, ze este zdaleka nic sa nechysta a za tri dni porodila (prvorodicka), tak sa utesujem, ze lekari nie su moc dobri proroci 😀 takze clovek nikdy nevie 🙂 Martinka v kazdom pripade nas potom musis informovat, nie ze sa len tak na tyzden odmlcis a my tu budeme rozmyslat, co je s vami 😉

happy8051
27. okt 2010

@vampgirl mala by si absolvovat klasicky interne vysetrenie ako pred sekciou

yanus
27. okt 2010

@vampgirl No to je dalsia otazka co sa ta spytaju na CTG, ze ci EPI ak ano, tak na najblizsom termine pojdes na poucenie. Ja idem v piatok, uz sa tesim, mam tam komplet rozvrh CTG plus prehliadka plus poucenie. Juj na 3 hodiny :D. Krvne testy nam robia vzdy navyse, kedze na SVK nemame karticky krvnych skupin, tak oni si to dotestovavaju, pokial to uz nerobili.
@martinka1981 detaily v IP 😉

vampgirl
27. okt 2010

@happy8051 Dik 🙂 ako sa s Natalkou mate?

@yanus Tri hodiny? No to sa uz teraz tesim 😀 ale aspon sa tam trochu udomacnime v tej porodnici, ked tam tolko casu stravime 😀

happy8051
27. okt 2010

@vampgirl dakujeme, celkom dobre sa mame, az na to, ze cez den spinkame lepsie, ako v noci...
dnes mame prvu poradnu, tak som zvedava🙂

martinka1981
autor
27. okt 2010

Baby jasne že dam vedieť,hned ako to bude možne 😉 a to iste očakavam aj ja od vas 🙂
Tak uvidime kedy sa rozsypeme.
Mna sa na EPI ani nepytali 😕 ale prežila som prvy porod bez nej,tak hadam prežijem aj ten druhy 😀 😝

vampgirl
27. okt 2010

@martinka1981 No ked si prvy porod zvladla bez epi tak pri druhom by ti bola uplne zbytocna 😀

yanus
27. okt 2010

@martinka1981 @vampgirl to je fakt zaujimave s tou EPI, to ti ju nestihli dat? pytala si sa pocas tohot celeho, alebo to prebiehalo tak rychlo? Kamaratke vraj nedali, z toho dovodu, ze anesteziologicka sa jednoducho vytratila (asi na cigosku na balkon) 😀 😀 😀

martinka1981
autor
27. okt 2010

@yanus to keby som vedela že prečo mi ju nedali 😕 to mi je zahada dodnes. Aj na pohovore u anest.som bola ale vyšetrenia mi nerobili žiadne. A ked som už rodila a stale si pytala EPI tak neviem či ma nechceli počuť alebo mi ju nechceli dať z neakych dovodov neviem. A nikto mi ani nič nepovedal že prečo. Nevadi,aspon možem machrovať že som to zvladla aj bez EPI 😀 😀

yanus
28. okt 2010

Dievcence, merali vam v 3.trim. panvu? Mali ste odlisne vysledky oproti meraniu predtym? Ja si mam zajtra vypytat meranie po CTG na ziadost doktora, asi mu ten udaj v SK knizke nejako nesedi.

@vampgirl Ako si dopadla dnes?

martinka1981
autor
28. okt 2010

@yanus no mne nikto nič nemeral 😀 ani na SK,akurat len vzdialenosť tušim lonovej kosti a maternice či to bolo.Už si to nepamätam 😝

@vampgirl podaj hlasenie 😉

yanus
28. okt 2010

@martinka1981 No teba asi merat nemuseli :D:D:D Ja si dokazem zvliect zapnute gate, cize ziadny viditelny naznak panvy :D

martinka1981
autor
28. okt 2010

@yanus tak ja mam problem sem tam neake natiahnuť 😀 😀 myslim že po prvom porode sa mi panva ešte rozširila takže kopec mojich oblubenych nohavic asi pojde hmmm,neviem kam ☹

vampgirl
28. okt 2010

@martinka1981 @yanus Podavam hlasenie 😀

Ja som prosim pekne dnes rano bola na prvom CTG a hned som zvladla aj pohovor na EPI, lebo prave mal sluzbu slovensky anesteziolog (dr.Pavlovic) tak aby sa nemuseli so mnou namahat niekedy nabuduce po anglicky hned ma za nim poslali 😀 a on mi povedal, ze treba co najskor o EPI ziadat a ak sa PA tvari, ze nerozumie alebo zabudla, treba pripomenut 😀 takze treba asi na tej EPI trvat kym nepride anesteziolog...

Moje CTG vraj "wonderful", to co malo zaznamenavat cinnost maternice bola skoro rovna ciara 😒 takze sa asi mala nikam neponahla 😒 a za tie dve hodiny co sme tam boli sme teda stretli jednu slovensku PA (Maria?), doktora Karovica aj toho anesteziologa dr. Pavlovica, tak som mala pocit, ze sme vlastne na Slovensku 😀

Panvu teda nemerali nikdy ani mne, ale zvliect zapnute nohavice u mna teda rozhodne nehrozi tak asi neni dovod merat 😉

Nijaky informovany suhlas s porodom som nepodpisovala, ale dali nam zoznam, co so sebou (po nemecky, tak sme sa s tym trochu trapili)... Pisu tam nieco ako "pohodlne oblecenie" - to myslia na porod? Nedostane clovek erarnu nemocnicnu koselu?

Dalsie CTG zase o tyzden, v stredu kontrola u Loksu... A vy dve ako, kto ma teraz najblizsie nieco? Martinka ty ides v utorok na CTG?

yanus
28. okt 2010

@vampgirl No vidis, celu zostavu si tam mala 🙂. Za chvilu to tu bude slovenska kolonia, uvidime co to spravi s buducou moralkou 😝 . Aky bol ten pohovor a kolko cca trval? Takze o EPI treba pistat, tak ako v americkych filmoch, ze zakusnem dakomu do ruky?
Aj ja som mala zevraj pekne CTG, ale mne to tam skakalo teda dostatocne, mala sa tam metala, raz sa spustil alarm zo zaseknuteho papiera, no ja ti neviem, co je pekne a co este peknejsie? :D :D
No to pohodlne oblecenie mas asi na potom, mas vela zien ktore neporodia bez svojej znackovej kosele, alebo bez hello kitty na nej, netusim 😖 . Mas na vyber 😉 .
Ja mam zajtra CTG aj pohovor aj prehliadku saly a priestorov. To bude asi nadlho.

vampgirl
28. okt 2010

@yanus Ten pohovor o EPI bol taky zvlastny, doktor sa vlastne spytal, co vieme o EPI a skade to vieme a potom nam par veci povedal, ale mala som skor pocit, ze to robi len preto, lebo JA som to chcela, a nie ze by sa to malo... trvalo to asi 20 minut. No a dostala som dotaznik, ktory mam vyplnit o svojom zdrav. stave a dat ho anesteziologovi ked pridem rodit... A hovoril, ze ked pridem rodit a poziadam o EPI, zoberu mi krv a urobia nejake zakladne testy na zrazanlivost, ci mi ju mozu dat alebo nie. Ale povedal, ze kazdopadne treba co najskor jasne poziadat o EPI a kedtak zopakovat, aby sa stihla vcas zaviest.

CTG neviem, ako hodnotia, ta krivka co merala malu tiez skakala ako diva, lebo mala robila gymnastiku, ale oproti tomu ta "moja" krivka bola uplne biedna 😀

martinka1981
autor
28. okt 2010

@vampgirl ja som tiež bola na pohovor u Pavloviča. Dokonca sme ho videli v telke ked sme hrali MS vo futbale tak našim chlapcom robil lekara či čo 🙂 . To CTG tak ma byť,srdiečko dietatka aktivne a sťahy maternice nič 😀 schone ctg 😉
ja mam v utorok kontrolu,aj Lokša ma službu len termin u neho mi už nedal,vraj ked dovtedy neporodim tak sa dohodneme v nemocnici čo dalej 😀 jake dobreeee....

No ja som si EPI asi nepytala dostatočne nahlas 😀 😝 neva,ja som hrdinka 😉

Jaj dnes moja "svokra" povedala že pojdeme do Hainburgu všetci,ako k porodu,že aby mala neplakala ked nas nebude vidieť 😖 No to budu mať šou,že dovi dopo. Budem rodiť a miška mi bude hučať a revať za ušami mama mama. To bude pohodička 😠

vampgirl
29. okt 2010

@martinka1981 😀 Taky rodinny porod aj so svokrou? Juuu to si moc dobre neviem predstavit 😀 si vas tam zapamataju 😀

Inak vcera to tam zase vyzeralo nejak kludne a prazdno, len upratovacka sa tam motala...

Dr Pavlovic ma pobavil, ked zacal prirovnavat EPI k ockovaniu proti chripke, ze tiez to ma nejake negativne ucinky ale zdaleka prevysuju tie pozitivne 😀 keby vedel, aki sme my "nadsenci" pre ockovanie 😠 asi by si to bol odpustil 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre