Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

moniapril
1. apr 2009

Ahoj Alfomilka! Tak ako sa máme? Písala si o slov. a rak. lekárovi nemožeš mi prosím dať typ na toho rakúskeho?

moniapril
1. apr 2009

Ahoj gavslavka! Tak už sa nám to kráti, ja budem mať meniny 7. Veľmi pekný dátum! 😀 Ja bývam pri seredi, a ty?

martinka1981
autor
1. apr 2009

Ahoj Moni,tak my sme dnes boli u Dr.v Hainburgu. Všetko je v poriadku,mala je na svoj vek velka,podla sona ma 3022g 🙂 a ešte mesiac mame pred sebou tak s nej bude asi pekny macko 😀 ja idem 14.04. na to CTG a 15.04. mam poradnu. Zistila si niečo ohladne toho RL? Ja som sa pytala ale nevedeli mi presne povedať ale že zistia 🙂 zlaty su. Len Dr. tu akurat nebude ked mam ja termin,chcela som ho k porodu ☹ kvoli tomu že je slovak,tak dufam že to neako zvladneme...

miluska.h
1. apr 2009

ahojte 🙂 ide z Vas niektora rodit do Hainburgu planovanym cisarskym?

gavslavka
2. apr 2009

moniapril nemaš nahodou čislo kde sa da objednat na CTG v hainburgu.pošli mi ho prosim na internu poštu.idem sice k lekarovi do Wiedne nabuduci týžden.posledný krat aurčite ma na to pošle.a hainburg je blišie ako wien.dik

alfomilka
3. apr 2009

Moniapril: akeho rakuskeho lekara si myslela? detskeho. To bola lekarka vo Viedni v 16 bezirku, nejaka Dr. kasparek. Vyhoda je, ze ma ultrazvuk, takze vysetri klbiky hned a netreba sa nikam inam trepat a maju tam aj labak, takze ak zoberu krv, tak mas za polhodinu vysledky. My sme tam boli 2krat a mali sme smolu, lebo tam bol strasny natresk a cakali sme viac ako 2 hodiny, pripadalo mi to ako velkovyyroba. Ma 3 ordinacie, kde pracuju mladi lekari a ta lekarka tam len pobehuje medzi tymi troma ordinaciami a narychlo to vybavuje. No, bohvieako sa mi to nepacilo. Este k tomu nas objednali vzdy na cas, ked tam boli aj chore deti, mala cakaren, vrieskajuce chore deti, maly tam chytil nejaku infekciu ociek, co sme potom radsej riesili na slovensku.
Ale zasa jedna kamoska tam chodi stale a nevie si ju vynachvalit, ona vzdy, ked tam isla, bolo tam malo babatiek a malo cakala a lekarka mala na nu cas.

my sa mame dobre, rastieme do sirky, maly kopka, tesime sa.

petulik29
4. apr 2009

Ahojte tehulky, uz 2 krat som si precitala vsetko co ste tu pisali aby som mala infosky.
Urcite sa tam pojdem pozriet.
Prvy krat som rodila na antolskej a vsetko bolo ok. Len kamoska sa ma opytala preco nejdem do hainburgu, ze to tam bolo super. Tak patram.
Este tu nebola preberana jedna vec. Hainburg nie je nemocnica a ked sa nieco stane musia vas prevazat a niekedy rozhoduju sekundy. 😒 Ja viem, ze vsetci dufame ze vsetko bude ok.

Viem, ze aj na SR sa stal jeden medialny pripad. A kratko potom Koch zatvorili.

Chcela by som vediet co si o tom myslite. Alebo ci ste sa uz o tom bavili s doktorom loksom alebo inym z nemocnice.

Dakujem pa pa

gavslavka
5. apr 2009

ked bude nahodou problem babo odvezu do SZO do Wiedne kdeje špecial .pracovisko.teda do nemocnice SZO.ako je to s platenim to netušim preto je lepšie byt poistený v rakusku

martinka1981
autor
5. apr 2009

Ahojte,baby nestašte 😕 musime veriť že všetko dobre dopadne hlavne my čo niesme poisteny v rakusku,teda zatial som tu asi jedina 🙂 Ale určite sa najblžšie dr. popytam čo a ako keby sa niečo stalo ale ja pevne verim že bude všetko ok,musime byť predsa optimistky 😅 Inak sa mate ako? Babatka v bruškach posluchaju? 🙂 Ta naša sa hybe ako keby mala kopec miesta 😀 už ma všetko všade tlači...najlepšie je ked ležim ale to sa stele neda že...

petulik29
5. apr 2009

Martinka1981,ked prides od doktora daj vediet. 🙂 Musime mysliet len na to najlepsie. 😉
Ako Vam baby zavidim, ze ste uz tak daleko, ja by som tiez uz najradsej rodila a mala babo pri sebe. 🙂
Drzte sa a piste

miluska.h
5. apr 2009

Baby, v novej Mamine je clanok o vybavovani rodneho listu deticiek narodenych v zahranici 🙂

moniapril
7. apr 2009

Ahojte všetky! Tak dnes som bola na Slovensku na VŠZP a pýtala som sa ako to je keď sa dieťa narodí v rakúsku a chem od nich zdravotný preukaz, aby mohlo chodiť aj sem k lekárovi keď náhodou ochorie. Že vraj mi ten preukaz dajú až keď prinesiem slovenský rodný list (čo trvá 3 mesiace) a ešte potvrdenie že má trvalý pobyt na Slovensku, ktorý mi dajú až vtedy keď budem mať ten slovenský rodný list. Zatiaľ si to budem musieť zaplatiť všetko alebo poprosiť v rakúsku na príslušnej poisťovni zdravotnej o nejaké medzinárodné poistenie na pár mesiacov kým sa to na Slovensku nevybaví! Viete niečo otom viac, alebo je to na každom úrade inak.

alfomilka
8. apr 2009

tak nechod do VSZP.
Ja som porodila dieta v Rakusku. Bolo tam automaticky poistene 8 tyzdnov a potom to poistenie zaniklo, co mi ti debili oznamili az o 6 tyzdnov po termine, dovtedy neboli schopni sa k tomu vyjadrit. Utekala som do VSZP poistit moje dieta a to som mala rodny list a trvaly pobyt dietata davno v rukach. Pozerali sa na mna, nic nechapali a to som ho chcela LEN POISTIT. Neboli schopni mi ani dat to blbe tlacivo a poslali ma na urad nad zdravotnou starostlivostou. To bolo v Sali., Tak som isla o par dni do Novych Zamkov, lebo tam je akasi centrala aleboco. A tam jedna pani zobrala tlacivo, vyplnila a bola spokojna. Tak som bola aj ja spokojna, ze konecne. O tyzden mi niekto odtial zavolal a chceli zasa vsetko vediet. Jak u debilov. Nakoniec mi poistili dieta az o dalsi tyzden. Takze dokopy asi 3 tyzdne, kym boli toho schopni. Dovtedy nebolo dieta poistene a bala som sa , co z toho, ked nie je poistene vlastne nikde.
Ja som bola poistena predtym v Apolle, tak som tam isla sa naspat poistit. A nielenze ma poistili okamzite, boli schopni za par minut vyplnit prihlasku, dokonca nemali ani problem poistit ma spaetne. A cudovali sa, preco som tam nepoistila aj dieta, bolo by to tiez hned.
Takze skus sa popytat aj v inych poistovniach, ci su aspon o troska schopnejsie ako VSZP.

martinka1981
autor
8. apr 2009

Ahojte tehulky,tak vidim že u nas krasne všetko funguje 🙄 sme proste na slovensku.... Baby boli ste už niektora na tom CTG? že čo ma tam čaka 🙂

alfomilka
9. apr 2009

no v tom rakusku funguje vsetko tiez skoro ako na slovensku. Tam som si vybavovala papiere nekonecne dlho, stale odo mna pytali dalsie a dalsie potvrdenia. Len co som ich dodala, tak chceli dalsie potvrdenia. A az po 6 az 8 tyzdnoch boli schopni sa vyjadrit. A pritom dovody, z ktorych sa rozhodli ako sa rozhodli, vedeli uz hned na zaciatku na zaklade vyplnenej ziadosti. Takze netreba si robit zbytocne idealy. Jedina vyhoda je, ze tam uz takmer vsetko funguje na zaklade emailov a netreba sa tam trepat osobne.

adka77
22. apr 2009

ahojte.Som v desiatom týždni a bola som u dr.Lokšu.Je naozaj velmi príjemný.Aj ja sa rozhodujem medzi pôrodom v Hainburgu alebo na Slovensku.Ja pracujem a som poistená v Rakúsku.Neviete ako je to keby som porodila na Slovensku,či aj tak musím chodiť do Rakúska na očkovania kvôli materskej, alebo stačí ak tam primesiem preložený rodný list. 🙂

martinka1981
autor
23. apr 2009

Ahojte tehulky 🙂 neako nam utichla debata. Adka aj ja chodim k dr. Lokšovi,je fajn. Aj ked idem do nemocky na CTG tak ma pride pozrieť a opyta sa ako sa mame 🙂 Včera sme mali poradnu a malej sa zatial nechce isť von,v maminkinom brušku je dobre 😉 tak uvidime čo bude o tyždeň. A ja na tvojom mieste by som určite rodila v rakusku. Ja som tam nikdy nepracovala a nemam ani poistenie a rozhodli sme sa pre Hainburg pretože na SK to nieje bohviečo ☹

adka77
23. apr 2009

Ahojte,bola som u dr.lokšu na kontrole,zatial je všetko v poriadku.Som v 10.týždni.Dr.Loksa mi navrhol nejaké vyšetrenie, ktoré vraj robia v nemocnici v Hainburgu v 13-14. týždni tehotenstva.Povedal,že je to dobrovolné.Neviem ako sa to vyšetrenie volá, ale, že vraj to odhalí prípadné poškodenie plodu.Len dúfam, že to nie je hneď amniocentéza, lebo z nej mám obavy.

iinuska
23. apr 2009

Adka, amniocenteza sa robi neskor. To bude podla vsetkeho ultrazvukove vysetrenie.

martinka1981
autor
23. apr 2009

Iinuska si ma predbehla 😀 ....u nas sa robi vysetrenie z krvi a ultrzvuk. Mna dokyna na sk dobre vystrasila lebo vysledky z krvi mi vysli pozityvne a tak ma prehnala na Kramare a tam mi povedali ze na dalsie testy je uz neskoro a v podstate riziko bolo v norme 😒 ale ten strach co som mala...ale ultrazvuk som mala vzdy v poriadku tak neviem preco ty lekari takto strasia zeny a este prvorodicky ☹ ....

iinuska
24. apr 2009

martinka, no veru, podla mna niektori lekari zbytocne stresuju. 😒

gavslavka
24. apr 2009

adka.ja som tiež poistena v rakusku.povinne prehliadky som absolvovala vrak.rodit sa chystam na slovensku. z amniocentezou. to nie je ako u nas.robia sa najprv ultrazvukove merania berie sa krv.a až keby bolo niečo v neporiadku sa robi amnioenteza.ale len ked ju budeš chciet.tie merania su v 16 až 20 týžbni už si to presne nepamatam.alebo aj skor

martinka1981
autor
24. apr 2009

Ahojte tehulky,ako sa dnes mate? 🙂 gavslavka prečo nechceš rodiť v rakusku?

gavslavka
24. apr 2009

martinka mam to 70km cez dialnicu .ked bude plna BA aut mam strach že to nestihnem.a ešte pre tie štrapacie s poistenim.kedže nemam prechodný pobyt v rakusku.

martinka1981
autor
24. apr 2009

No ta cesta sa fakt može dosť skomplikovať ☹ ved čo sa dialo včera na dialnici a potom aj na okolitych cestach,strašne niečo 🙄 veru žiadna sranda. A ty mas poistenie aj u nas? Lebo niekde som čitala že nemožeš byť poistena v 2 štatoch EU...

adka77
24. apr 2009

ahjoj gavslavka.a ako to budeš riešiť s materskou? budeš ju poberať s rakúska? Aj ja som z Galanty,ale uvažujem o pôrodnici v Trnave.Kde budeš rodiť ty? Držím palce. 🙂

gavslavka
24. apr 2009

poistena som len vrak.poistne mi bude platit ešte 8 týždnov po porodepotom sa musim poistit na slovensku.rodit by som mala ist do novych zamkov.ked stihnem .ked nie tak galanta.len primar je z rovnakej dediny ako ja a bol dost arogantný .tak tam nemam chut ist

martinka1981
autor
1. máj 2009

Ahojte tehulky a možno už aj maminy 🙂 tak ako sa mate? Moniapril ty už to maš asi aj za sebou a ty gavslavka ako? Dajte vediet ako sa mate. Mne sa to už bliži,ak neporodim do utorka idem na vyvolanie. Nemate niektora skusenosť s tym že ak ste po termine musite chodiť na CTG každy druhy den? 😕 neprehanaju to nahodou?

gavslavka
1. máj 2009

mne to lekar tiež povedal.bola som včera a v pondelok idem znova.tiež 7 mam ist do nemocnice.ked dovtedy neporodim.drž sa

meluela
10. máj 2009

ahojte ... mala by som otazku na tie, co maju poistenie v rakusku ... da sa platit positenie aj dobrovolne (teda napr. ze zena pracuje vo w len na dohodu, odhlasi sa zo vszp na slovensku a prihlasi v rakuskej zdravotnej poistovni?) ... treba mat pritom trvaly pobyt/centrum ziv. zaujmov v rakusku? a ako je to so socialnym positenim? pripadne ked o tom viete nieco viac ... rozmyslam totiz o robote tam bud na dohodu alebo zivnost a rada by som tam aj bola v takom pripade poistena kvoli pripadnemu vyuzitiu poistenia o par rokov v porodnici v Hainburgu ... dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre