Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

calimero1
6. jan 2011

To fakt, ze 21 porodov na den? 😕 To si neviem predstavit.

Baby mozte mi este prosim napisat, ako potom vyzeral den po porode, myslim organizacia, ze ci stale niekto nebehal do izby, upratovacka, vizita a neviem kto, ci ste kupali deticky kazdy den same, ci PA, atd.

Inak Martinka ako reaguje Miska na malu, neziarli?

martinka1981
autor
6. jan 2011

@yanus velmi pekne si to napisala 😉

@calimero1 no Miška reaguje celkom dobre,bala som sa že to bude horšie.Všetko napodobnuje,chce malu krmiť,brať na ruky,hrať sa snou čo ale teraz nejde,ale musim aj okriknuť lebo sa snou chce maznať ale ona si nedava pozor tak musim striehnuť aby jej neubližila. Ale je to celkom zaberak taky maly vekovy rozdiel 😒 .

calimero1
6. jan 2011

@yanus musim dat yanus zapravdu, my chodievame obcas do Hain. nakupit, a fakt som tam este turkov nikdy nevidela, ale romov ano, kolko z nich vsak bolo slovenskych kolko hainbur. netusim. Turci zrejme byvaju blizsie smerom k Viedni, a vo Viedni je ich teda pozehnane.

calimero1
6. jan 2011

@martinka1981 vsekto ma svoje pre a proti, ci velky ci mensi vekovy rozdiel. Ja sa tiez obavam, ako bude maly reagovat, zatial sa velmi tesi, braceka neustale spomina, furt by mu nieco kupoval, ale aka bude realita netusim. On je dost zivy, cize sa tiez budem bat hocikde polozit babo, aby nahodou na neho neskocil, ale snad nejako to zvladneme 🙂

martinka1981
autor
6. jan 2011

@calimero1 ved to. ja som tiež stale v strehu. najnovšie som jej zabavila taku handernu babiku,čudujem sa dnes čo sa tak Viky mece v košiku (na spanie) ,idem sa pozrieť a ona chuda ma na tvari capnutu babiku. Skoro ma porazilo 😒 .
Dnes som bola asi hodinku sama s Viky a užasne som si to vychutnla,že ako je lahko s jednym dieťaťom 😀 😀

yanus
6. jan 2011

@calimero1 No tak toto je jedine co mozem spominanej nemocnici vytknut. Deticky kupali oni, ale rano, cize boli paradne v tranze do neskoreho poobedia, nechcela mi moja mala napriklad ani jest, lebo bola totalne hotova. Tak clovek by aspon mal vyuzit ten cas na spanok, predsa po CR to nebolo nic moc, jeden vybeh k prebalovaciemu pultu som prvy den dost dlho rozdychavala, ale nie, sluzby tam boli nad mieru, cize od cca 7:30 rano az do 16:00 tam neustale niekto chodil, upratovacky, sestricky, ci chces noviny, jedlo nosili a jedlo odnasali, merali tlak, merali teplotu, potom prisla vizita, jedna teta umyla dlazku, druha prisla utret parapet, tretia vyniesla smeti atd atd. To jedine sa mne osobne nepacilo, bola som z toho na nervy, dokonca som to raz pocitala, ale nedokoncila som to (myslim si ze som skoncila pri 20 :D:D:D:D). V danej nemocnici je viacej personalu ako pacientov, cize si domysli, co tam vsetko akoze robia :D:D:D. Samozrejme pre tvoje pohodlie.

calimero1
6. jan 2011

@martinka1981 fuuha, tak to musis byt fakt furt v strehu. Ale ked sa uz zacnu spolu hrat, to bude uz pohodicka, teda pokial sa nebudu o tie hracky bit 😀

calimero1
6. jan 2011

@yanus tak toto ma napadlo, lebo v kochu to fungovalo tiez podobne, nie sice 20 ludi, ale hlavne behali rano, o 5 brali deticky na vazenie, a detsku vizitu, potom okolo 6 rano prisla upratovacka, o pol 7 ranajky, o pol 8 mala vizita o 8 velka vizita, potom jedlo atd. Ale hlavne to bolo hrozne rano, lebo kym clovek zavrel oci, dvere sa otvorili 😒

V Hainb. nosia teda jedlo na izbu?
A este jedna otazka, nevidela som tam inkubator, iba zltackovy ohrievac, maju inkubator v pripade nudze?

jabadaba
6. jan 2011

@yanus dikes moc, tak dufam, ze to aj mne takto vypali ked sa pre nic hrozhodnem definitivne. Do troch tyzdnov by som sa chcela stretnut s Dr. Loksom. No a potom sa uvidi.

jabadaba
6. jan 2011

@calimero1 oj teda ja ich tam vidam dost. Pekne zeny v satkach. Ale tak mne to nevadi, nech ich je tam kolko chce, len je fakt, ze su druznejsi, a v porodnici by som mala rada klud a nie permanentne navstevy ich pocetnych rodinnych prislusnikov. Napr. zlaty turek je rovno pred Billou, Samyho kebab poznas? Mne strasne chuti. A jahody popri ceste v stankoch tiez predavaju aj turci. 😉

yanus
6. jan 2011

@calimero1 jj, nosia na izbu, varia velice dobre, aj ked s Martinkou sme postrehli zamilovaneho kuchara, ze raz bolo jedlo slansie 🙂, ale inak chutne 🙂. Hoci pre dietarov ako som ja, tam vyber nebol a ani mi nevyhoveli, ked som si pytala, tak to je jedine minus. Kazdy den pride tetuska s laptopom na izbu a dava ti na vyber z jedal (polku som nepoznala, ani moj partner, echt rakuske, ale chutne).
Inkubator maju, tu moju knedlu v nom prevazali z operacky, kedze to bolo o dve poschodia nizsie.

jabadaba
6. jan 2011

@yanus jezisimarja, to ani nehovor, takze tiez tam pendluju, ze ani oka nezazmuris? Inak toto su pracudesne moresy v spitaloch... 😝

calimero1
6. jan 2011

@jabadaba hej sammyho kebab viem kde je, nikdy som tam vsak nekupovala 🙂 a jahody jasne tiez, ale vtedy tam turci neboli 😀 Zrejme vychadzaju von inokedy nez my tam prideme 😀

Yanus jedlo pre dietarov nosia tusim v tych vyssich triedach ... Ale hlavne, ze ste nehladovali.
Inkubator je dobre, ze tam maju, lebo nam ho ani PA neukazovala, iba ten zltackovy ohrievac, tak sme doma dumali, ze keby nieco, ci tam vobec je. No ale to ranne kupanie babetiek 🙄 , to sa nedalo s nimi vydiskutovat, ze chces vecer. Mne vravela PA, ze kupu kazdy den, co ja som za kvoli rezimu, samozrejme, pokial nie su z casteho kupania kozne problemy, ale ze ked niekto nechce nemusi sa babo kupat kazdy den.

jabadaba
6. jan 2011

@calimero1 😀 snad sa Ta neboja ked ich nestretas. 🙂 A Samyho kebab je dobry. Mnam. Keby som nebola tehotna a nebala sa risknut tak nevaham. A Samy je strasne zlaty. Taky podareny typek.

jojci29
7. jan 2011

Ahojte ja som sa vcera vratila z Haiburgu.Bola som hospitalizovana ,lebo som si myslel aze zacal porod.Isla som po 14 hodinach co mi zacali bolesti brucha a krizov kedy ma uz vsetci uistovali ze je to tu.A nic.Nechali si ma tam,ale vcera som sa vypytala domov.Bola som tam maximalne spokojna,ci s personalom ci s izbou.Aj ked som bola na 4 postelovej.Cez noc som bola sama,mm mzostal do 21:30 pri mne.Rano mi doniesli jednu mamicku na izbu,mali 3 porody v noci.Co mi vobec nevadilo aspon som sa mala s kym porozpravat.

vampgirl
7. jan 2011

Presne ako pise Yanus, po porode si tam moc neoddychnes, stale mas niekoho na izbe. Izbu mi tam kazdy den upratovali snad hodinu, vratane utierania televizora, parapetu... Vizita jedna rano a jedna poobede... Stale niekto nosil jedlo a odnasal prazdne tacky... Jediny cas, kedy tam bol klud, bola noc, a to sa moja mala vzdy po prespatom dni akurat budila a nechcela uz spat. To kupanie rano je tam fakt nanic. Neviem, ci by sa s nimi dalo dohodnut na kupani vecer. Asi by sa dalo skor povedat, ze nechces kupat kazdy den, ale zase bolo fajn, ked po prebdenej noci malu aspon na hodinu odviezli...

Dietologicka chodila kazdy den objednavat jedlo na druhy den... Inak ja som bola druha trieda a vyber jedal bol nenormalny, lepsie ako v restauracii. Ale dietologicka moc nevedela poradit, co ako kojaca matka mozem a nemozem, co sa mi zdalo dost divne, predsa len, v porodnici by clovek ocakaval, ze take nieco budu mat nastudovane 😒

Ja som rodila po Martinke a pred Yanus (pekne sme si to v tom novembri rozvrhli 😉) a tiez napriek tomu, ze mali mat vela porodov, sme tam boli asi tri, jeden-dva dni mozno styri. Aj ked gynekologicka cast chodby bola plna... Ale dr. Loksa ma ubezpecil, ze miesto sa vzdy najde, lebo tusim ak nie je na porodnickom izba, davaju zeny na interne, vraj si vzajomne poziciavaju izby.

@jojci29 Drzim palce aby to nabuduce uz bolo to prave 😉 ale aspon si si to tam otestovala 🙂

yanus
7. jan 2011

@vampgirl No nevolala by som ju ani Dietologicka, lebo ked som sa jej pytala na zakladne veci, tak mi odpovedat nevedeli 🙂. Cize v tomto maju urcite medzierky, ale naco by sa tym zatazovali predsa 🙂. Jednoducho som tie veci nezjedla a bolo, ked sa ma pytali, ci nechutilo, tak odpoved bola ta ista a v principe ich nezaujimala 🙂

calimero1
7. jan 2011

@jojci29 takze to boli zatial len poslickovia? Tak nabuduce to uz bude snad naostro, daj potom urcite vediet 🙂
Co s tebu teraz robili, iba monitorovali babatko, nechceli vyvolavat?
A ze 3 porody v noci, to uz je na Hainburg asi dost ...

@vampgirl
@yanus
So stravou maju problemy i na SVK, mamickam po porode davaju tiez take "speci" veci, ako strukovinove polievky a omacky, tvarohove slize, atd.... To asi aby si kojene babo zvykalo 😀

yanus
7. jan 2011

@calimero1 Nuz co ti poviem, mne pri pankreatickej diete na SVK dali fazulovy privarok s vajcom 🙂. Tomu sa vravi odbornost, esteze som ako 11 rocna rozmyslala a nezjedla to. Ale v Hainburgu to tak zle nebolo, dalo sa vybrat jedlo, ktore splnalo vsetky ocakavania kojacej matky, ale nie cloveka s dietou alebo intoleranciou nejakej potraviny.

martinka1981
autor
8. jan 2011

Ja som zjedla všetko 😀 ,len na moj vkus to bolo všetko dosť slane 😝 . My niesme zvyknutí tak soliť ale možno niekomu sa to bude zdať ok. Ale inak chutne 😉 .

@jojci29 držim palce nech všetko dobre dopadne 😉

jojci29
8. jan 2011

Ahojte.Tak dnes sme boli na kontrole.CTG v poriadku,otvorena na 2 prsty.Takze cakat.Ak neporodim skor tak idem v pondelok na hospitalizaciu a v utorok na vyvolavacku.Je to na nervy,ked je clovek taky neisty kedy to pride.

zuzgar
8. jan 2011

Ahojte babenky!

Chcem Vás poprosit o radu. Som v 26. týždni a tak začínam uvažovat nad porodom a hlavne sa rozhodujem ci Antolska, alebo Hainburg. Po diskusii tu na stranke som nejak naklonená k Hainburgu. Kedže som positena v AT, ale poradne a lekarov som mala doteraz v Ba, rada by som vedela ako tov Hainburgu funguje. V prípade že sa rozhodnem pre Hainburg, stačí tam chodit od 36 týždna, alebo je lepsie už skor? Ako je to vlastne s tymi triedami, zaleží to od konkretnej poistovne? A papierovacky pri narodení babetka ako to vlastne je s rodným listom a inými dokladmi? Budem rada za každú info🙂))) Dakujem!!!!

yanus
9. jan 2011

@zuzgar Ahoj, vitaj tu u nas 🙂
Tak ak si poistena v AT a predpokladam, ze byvas v BA resp. na SVK, tak rodicovsky prispevok, alebo prispevok na dieta ziadat nebudes, jedine ak matersku (wochenhilfe), ze?
Tak mozes sa rozhodnut, ze ci budes cca od 34 tt chodit na kontroly ku rakuskemu gynekologovi, tam si nechat urobit posledne sledovania a vysetrenia, ktory ta odporuci na CTG do nemocnice, kde budes uz v posledne tyzdne chodit pravidelne. Alebo mozes ist priamo odrodit do nemocnice, pricom sa tam tiez treba cca v 34tt ohlasit a oni by ti mali vybavit CTG aj SVK tehotensku knizku by mali skontrolovat (ako to spravili aj mne). Nuz zalezi ako sa rozhodnes, kedze nie si samoplatca, ide tu o to, co vsetko ocakavas z AT strany, alebo chces iba samotny porod.
Papierovacky su jednoduche, treba ti prelozeny sobasny list, vase rodne listy, aj nie ste manzelia tak vyhlasenie o otcovstve taktiez prelozene. To odovzdas v nemocnici a o tyzden si pojdes do Hainburgu na matriku po RL. Ten das na matriku na SVK, oni ho poslu na osobitnu matriku a cakas 3 mesiace, kym ti vystavia SVK RL.
S triedami co sa tyka poistenia, zalezi ako si poistena, ak klasicky cez zamestnavatela, tak mas 3.triedu, vsetky vyssie, su od vyssich poistok alebo ze si doplatis (platis si daco naviac?).

zuzgar
9. jan 2011

@yanus
Ahoj a dakujem za privítanie🙂))
Ja mam teraz z tohodilemu, kami ist? Som poistena cez zamestnávatela mam poistku vo WGKK takže budem zaradena pravdepodobne do 3 triedy. Neplatim si nic naviac, je v tom až taky rozdiel keby som si nieco priplatila? S materskou by som nemamla mat problem, kedže tu mi vybabuje zamestnávatel. Co sa tyka mojich ockavani, tak mi ide skor o porod. Na SK som zatial problem v poradni nemala, kedze mam AT poistenie,ale viem že niekde niesu s tým velmi nadšení aj napriek tomu ma musia ošetriť. Ja som myslela skor to, že v pripade ked si nezazmluvnim na SK konkretne v BA ziadneho lekára, neviem čo možem očakavat, ked som poistena v AT 😲. Preto som zacala uvažovat nad Hainburgom. Ty si bola s porodom tam spokojna???

yanus
9. jan 2011

@zuzgar No ja sa Ti cudujem, ze ked mas poistku v AT, chces ist rodit na SVK :D:D:D. Ja mam tiez poistenie v AT, byvam v Hainburgu, aj som rodila v Hainburgu. Poviem Ti, ze ani chvilku by som nevahala nad AT. Pricom Hainburg je len "polna" nemocnica, stale o 100 percent lepsie ako Antolska.
Aj v AT si mozes zazmluvnit doktora ak budes chciet, tak ako na SVK.
Cize ak chces rodit v Hainburgu tak mas dve moznosti:
Najst si AT gynekologa, ktory ti vystavi mutter-kind pass a budes chodit k nemu od cca 34 tt, ten ta odporuci na CTG do nemocnice, kde neskor bud si zazmluvnis daneho, alebo sluzbukonajuci doktor, resp. porodna asistentka ta odrodi. Pokial si za prirodzeny porod (pokial sa rozhodnes pre tuto moznost, odporucim ti doktora, aj postup).
Druhou moznostou je, ze prides priamo do nemocnice uz vo vyssom stadiu tehotentva a jednoducho porodis, mas poistku, cize oni prijmaju pacientky (aspon tak to primar hovoril, ale lepsie by bolo, keby si si tam zbehla, alebo priamo napisala na info centrum nemocnice). Aj ked ja si myslim, ze lepsie je, ked doktor priamo pracujuci v nemocnici bude poznat tvoj stav a budes sledovana uz predtym, predsa to nie je len tak hocijaka zalezitost.

Ja som mala tiez kvazi 3.triedu, ale mala som vynikajuce sluzby zabezpecene, ako sama na 2-postelovej izbe, moj doktor pri porode, vyber jedla podla potreby atd atd. Ja by som nevahala 🙂.

ellysa
9. jan 2011

@yanus ty bývaš v hainburgu? a čo sme ešte spolu nekočíkovali? 😀

yanus
9. jan 2011

@ellysa Juj, ved sme si uz pisali, ze pojdeme do materskeho centra spolu, vtedy este moja mala nebola na svete 🙂. Mozno preto :D:D:D. Kedy to dohodneme?

ellysa
9. jan 2011

@yanus ja som k dispozícii stále, okrem pondelka, to idem chodiť s malou cvičiť do BA a kedy chodievate von? my tak okolo 10.00, či sa aj nestretávame

yanus
9. jan 2011

@ellysa no o tom silno pochybujem, kedze nebyvam priamo v meste 🙂, jedine ze by si rada chodila na turisticke vylety 🙂. Mozeme dohodnut, zeby sme isli spoznavat mesto a jeho zakutia ;).

ellysa
9. jan 2011

@yanus no jasné dohodneme, napíš mi do IP kedy by to to vyhovovalo a nejak sa dohodneme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre