Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katinka71
8. feb 2011

ake mate skusenosti s vyplacanim jednorazoveho prispevku pri narodeni dietata,ked ste poistene v rakusku aj tam pracujete?ja mam obcianstvo SR aj trvaly pobyt mam aj na sk,na upsvr mi povedali ze nemam narok natento prispevok,lebo sa menil v maji 2010 zakon,
dakujem za odpovede

calimero1
8. feb 2011

@katinka71 tam je podmienka, ze musis dolozit potvrdenie zo SK-zdravotnej poistovnej, ze si 12 mesiacov ´bola povinne zdravotne poistena, len teraz neviem, ku ktoremu prispevku sa to viaze. Ked to najdem, napisem.

yanus
8. feb 2011

@calimero1 Olalaa 😒 Tak uz nedavam relevantne info, asi skoncim s poradenstvom :P

katinka71
8. feb 2011

@calimero1 dakujem ti za ochotu

calimero1
8. feb 2011

@yanus Len pekne pokracuj v poradenstve 🙂 To s tou zdravotkou bolo aj pred niekolkymi rokmi, tak to nebude ta novinka z maja 2010 co pise katinka71.

fleuerette
9. feb 2011

@yanus
@calimero1 ale ved to je este menej ako ma tu bude stat napr. na Antolskej 😠 😠 😠

fleuerette
9. feb 2011

@yanus
@calimero1
aha na den, hmm tak to uz je na zamyslenie. mam planovany cisarak, takze to bude niekolko dni urcite.

martinka1981
autor
9. feb 2011

@calimero1 že 700 eur????!!!!! To čo je?? No pekne im šiblo v bedni. To už prehnali. Myslim si že prišli o vela pacientiek teraz 😖

yanus
9. feb 2011

@fleuerette no cisarsky je na tyzden, cize to uz je drahsia zalezitost. Ty si platis aj na SVK ako samoplatca?

fleuerette
10. feb 2011

@yanus Nie som zamestnana, platim si poistku, len nejako nema doveru voci nasim nemocniciam po tom co som vsetko pocula o kamosiek. A ked som pocitala ze zaplatim za zazmluvneneho gyndosa - a to este nemusi prist k porodu, za lepsiu izbu aby nebolo na izbe 6 - 8 bab a sprcha jedna na chodbe, plus nieco sestrickam "aby vraj boli aspol ludskejsie"..... tak zvazujem alternativi. Vcera mi odpisali z porodnickej kliniky v hainburgu, len som sa k tomu este nedostala. Tak to musim prestudovat, popripade si zistit u mojej zdravotky ci by tam nebola nejaka moznost.

fleuerette
10. feb 2011

@yanus teraz ked si to po sebe citam, tak pisem ako tatar, 😀 .
Takze este raz som normalne zamestnana, odvody platim ja aj zamestnavatel tu na SVK

maznacik007
10. feb 2011

@fleuerette slovenske zdravotne poistovne porod v Rakusku nepreplacaju obcanovi SR s trvalym pobytom na SK

ono pri sume 4900 EUR za porod s cisarskym je uz podla mna lepsie zvazit vieden plus musis ratat ze ak bude mat dieta komplikacie ta suma sa moze navysit lebo z hainburgu prevazaju potom dieta do Viedne.

maznacik007
10. feb 2011

a samozrejme musis si priratat sumu za vysetrenia pre porodom.. ked tam chodis na kontroly.. to je cca 70 EUR za kazde vysetrenie + 70 Eur za prietoky...

s tym cisarskym tam ti este mozu vyskocit nejake priplatky... zavisi od indikacii na neho

osobne by som za tychto podmienok tam nesla rodit pokial by som nemala rakuske zdravotne poistenie a nebola samoplatcom... to uz si potom za tie peniaze zaplatit ubytko v stiavnici a rodit tam alebo dunajsku stredu a pod. prip. cechy

fleuerette
10. feb 2011

@maznacik007 to hej to uz su celkom vysoke palky. A v Dunajskej strede je dobra porodnica, ked ju spominas. Mam tam zubara v poliklinickej casti, tak som trosku prekvapena. Lebo cele to zariadenie vyzera ze uz uz spadne 😵 , ale zubarka je tam uzasna

vampgirl
10. feb 2011

@calimero1 Uz ti niekto odpovedal s tym trvalym pobytom? Co tym myslis prihlasit dieta na trvaly pobyt? Ja som nic take neriesila, iba stale cakam na ten slovensky RL, s ktorym si davaju nacas.

@yanus @martinka1981 Baby uz mate niektora z vas ten slovensky RL? Nie ze by mi to nejak ponahlalo, ale zase tak dlho im to fakt trvat nemoze 😒 ozaj a to pride postou alebo nam len zavolaju a niekam ho pojdeme vyzdvihnut?

yanus
10. feb 2011

@vampgirl Ahooooj, ziaden RL nemame, Martinka tam aj volala a stale si davaju nacas. Ked nieco oni chcu tak to musi byt asap, och ake ordinarne. No kedze mas tu istu matriku ako ja, tak by ti mali zavolat alebo poslat sms ;) ("mali") 😎

yanus
10. feb 2011

@vampgirl A ano, prihlasujes dieta na trvaly pobyt. Napriklad tvoje slniecko bude zahlasene kvoli komunalnemu odpadu, vies ved toho vyprodukuje, dolezite je to vsetko evidovat 🙂.

calimero1
10. feb 2011

@vampgirl neodpovedal mi nikto, ako je to s trvalym pobytom, ci zapisuju len na zaklade slovenskeho RL.
Ano a dieta musis nahlasit na trvaly pobyt hned ako mas RL, len ked cakas na sloven. RL z osobitnej matriky 90 dni, tak to mi pride take divne.

@yanus a ten komunalny odpad platis az ked ma dieta trvaly pobyt, nie? to by malo v praxi potom znamenat, ze pokial nemas RL z osobitnej matriky 90 dni, tak neplatis a teda neprihlasujes na odpad?

yanus
11. feb 2011

@calimero1 ja pevne verim, zeby to tak malo byt, avsak je to v rozpore, kedze neverim 😎

vampgirl
11. feb 2011

@yanus @calimero1 No to je fakt ze odpadu vyprodukuje asi skoro viac ako ja 😀 ale nenapadlo ma, ze ju neprihlasia automaticky, ked jej vyrobia ten RL... Tak dik ze ste ma na to upozornili! Budeme sa teda tvarit, ze pokial nema RL, produkuje odpad pre Rakusko ;)

Baby ked im to tolko trva, ocakavam, ze to bude rucne vypisane nejakym kaligrafickym pismom 😠

yanus
11. feb 2011

@vampgirl no minimaaaaalne 🙂

Inak ako v absolutnom rozpore, ja mam dieta prihlasene v AT, pricom ma rakusky RL, obcianka je slovenska, ale stale nie oficialna, kedze nema SK RL. Cize si ju nemozem zapisat do pasu 🙂. Takze ked ma zastavia rakusania, tak v AT prihlasena je, ale ked ma zastavia slovaci, tak co mam spravit? Ukazat prostrednik? Ze prepacte, vasi kolegovia na matrike nevedia citat a prepisovat?

vampgirl
11. feb 2011

@yanus My ideme nastastie az v maji "za hranice" na vylet, tak dufam, ze dovtedy ten RL bude a stihnem si ju dat zapisat do pasu! Ale ten prostrednik je dobry napad 😀

calimero1
12. feb 2011

@katinka71 ty si tusim chcela vediet tu podmienku vyplatenia kocikovneho?
jednou z podmienok pre vyplatenie k priplatku k prisveku pri narodeni dietata, to je tych cca. 680 EUR, je
 potvrdenie zdravotnej poisťovne, že matka/otec dieťaťa bola/bol pred narodením dieťaťa (narodeného v cudzine) najmenej 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov povinne verejne zdravotne poistená/ý alebo dobrovoľne verejne zdravotne poistená/ý v SR.

calimero1
12. feb 2011

@vampgirl @yanus To je inak fakt, ze ked chces mat dieta v pase, potebujes k tomu slov. RL, cize ani skor nemozes vycestovat. To je cele nejake nedomyslene ☹ Ale nikde som fakt necitala, ze potrebujes na zapis trvaleho pobytu slovensky rodny list, je tam len ze RL. ved predsa aj cudzinec ma rodny list iny a moze mat trvaly pobyt na SVK.

katinka71
15. feb 2011

@calimero1 tak tu podmienku nesplnam nie som poistena v SR,dakujem za info

calimero1
28. feb 2011

@katinka71 a manzel to nesplna? lebo je tam napisane, ze bud matka dietata alebo otec.

calimero1
28. feb 2011

@vampgirl @martinka a neviem kto este ... uz vam dosli slovenske rodne listy?
uz ste ziadali o kocikovne? ci to sa da az ked mate slovenske rodne listy?

vampgirl
28. feb 2011

@calimero1 RL uz mame, minuly tyzden ho bol manzel vyzdvihnut na matrike. Tam mu dali rovno aj ziadost o kocikovne, ale my nesplname podmienky 😠 ja som pracovala a bola poistena v zahranici...

martinka1981
autor
28. feb 2011

@calimero1 nam tiež už prišiel rod.list a kočikove sa da vybaviť iba s SK RL

@vampgirl no to mi je luto,nedaju vobec nič??

katinka71
28. feb 2011

katinka71@calimero1 manzel je rakusan,tak nic z toho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre