Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

nanna6
2. okt 2011

aha. no veď uvidím.zajtra máme aj tak vyšetrenia aj CTGčko tak sa spýtam.ď 😉 akujem

martinka1981
autor
2. okt 2011

@nanna6 jasne,tak sa drž a rychly a pohodovy porod prajem 😉

evko1
2. okt 2011

@nanna6 Nie nevyžiadala, to v žiadnom prípade, naša bábika sa v 39 tt otočila, teda bola už pekne hlavou dolu a teraz sa posadila, tak v žiadnom prípade ma nechcú nechať rodiť normálne. na plánovaný cisársky sa berie žena 2 týždne pred termínom, ale toto je pre mňa prvý možný, nakoľko sa ešte len vo štvrtok nesprávne otočila☹((
Bábo aj ked je prenášané, je pravda, že bude trocha väčšie, ale veď oni ti urobia v deň pôrodu sono a ak bude obvod hlavičky moc veľký, nenechajú ťa ísť do rizika, tomu by som neverila, prim. Gamperl je veľmi precízny, ten mi už X krát robil a porovnával sono , lebo sa mu to nezdá, že sa ešte teraz točí ako sa jej zachce a o všetkom tam rozhoduje on, samozrejme okrem akútneho pôrodu.
Verím, že v rámci vyvolania pôrodu už máš uprataný celý byt a máš vyskúšaná všetky babské recepty 🙂))
Znamená to, že sa možno vidíme v nemocnici??? No to by bolo super. Ja som Eva, tak ak ma náhodou zahliadneš, alebo sa opýtaj sestričiek a ohlás sa ked už budeš znova ako tak fit 🙂))
držím palce, nech sa bábo čím skôr rozhýbe🙂))

nanna6
2. okt 2011

ja som proti týmto plánovaným pôrodom, ale keďže už aj tak prenášam a ak by bola hlavička väčšia končilo by to cisárskym a to ja nechcem, len naozaj v krajnom prípade tak preto uvažujem, že by som si dala pôrod vyvolať. neviem čo mám robiť. uvidím čo mi povedia zajtra a podľa toho sa zariadim. ja som Marianna a bolo by fakt super keby sme sa tam stretli. držím nám palce 😉 :- nech všetko dopadne dobre a skoro bezbolestne 😀

nanna6
2. okt 2011

@martinka1981 veľmi pekne ďakujem 🙂

evko1
4. okt 2011

Tak zdravím vospolok🙂))
Namiesto toho, aby som sa teraz mojkala s našou bábikou, ako bolo v pláne, sedím doma a píše vám!!!
Včera sme prišli do nemocnice, ako dohodnuté na príjem, na dnes plánovaný cisársky a čuduj sa svete🙂)) predsa sa jej len znova podarilo otočiť sa , tentokrát ale tým správnym smerom🙂)) hlavou dolu.
Tak mi urobili sono a ctg a že ak chcem, môžem ostať, veď je všetko komplet pripravené a že to môžem mať coby dup bezbolestne...... a ja že tak to teda nie, ideme domov .-)))
Tak sme teda aj šli domov, bola tam PA Edith a Eva, čo so mnou "bojujú" už od minulého týždňa a všetky tri natešné, že predsa nemusím cisárskym rodiť sme sa toľko nasmiali,že až🙂))
Znova sa chodili všetci pozerať na sono obrázky, že to hádam ani možné nie je, ale keď som sa pýtala, že čo a ako, tak nikto sa už do žiadnej prognózy nejde púšťať, už ani nechcel tipovať, koľko váži a meria, lebo podľa sona je poriadne veľká a má cez 3500g, ale asi tomu tak nie je, keď má toľko miesta, že sa krúti, ako sa jej zachce, bez toho, aby som čokoľvek cítila??? .-)))

nanna6
4. okt 2011

ahoj evko a ja som ťa hľadala na oddelení.ale teší ma, že sa otočila a môžeš rodiť prirodzeným spôsobom.držím Vám palce 😉 mňa si tam nechali lebo malý mal extrémne zlé srdcové odozvy. chvalabohu dnes je to už v poriadku tak mi dali priepustku. večer na 6tu sa musí vrátiť a vyvolajú pôrod tak dúfam,že to klapne a zajtra už budeme traja 😀 ležím na izbe s jednou slovenkou. jej malý je strašne zlatý. 🙂 ale po tejto noci už viem čo ma čaká 😅 nuž čo už..ahoj

yanus
4. okt 2011

@evko1 Super 🙂, bude to hadia zena 😎 😀 😎

evko1
4. okt 2011

@nanna6 tak teraz už mi je aj trocha ľúto, že si ma tam nenechali, bola by som mala spriaznenú dušu🙂)) Ste teda iba dve na 4 izbe ? Nie je to trocha divný pocit, že vieš, že sa máš o 6 vrátiť a potom to už príde???
Držím palčeky, nech všetko dobre a hlavne rýchlo prebehne🙂))

evko1
4. okt 2011

@yanus len sa obávam, nakoľko sa toľko vykrúca, nech sa tam nedomotá do tej pupočnej šnúry herečka 😠

martinka1981
autor
4. okt 2011

@nanna6 všetko dobre,drž sa 😉 a daj nam potom vedieť ako to prebiehalo 😉

raa2
4. okt 2011

@evko1 mas malu akrobatku 😉 normalne nechapem ze si to necitila, ale super ze sa otocila! drzim palce a prajem rychly porod a snad sa uz neotoci!!kedy mas termin porodu?

evko1
5. okt 2011

@raa2 mne sa tiež nechce veriť, že som necítila, kedy sa otočila 😕
Termín máme 10.10. tak si asi chce počkať, nech sa to ľahšie všetkým pamätááááá 😀
V pondelok idem zasa na sono a ctg a uvidíme ako ďalej, ale nejdem ju súriť s príchodom na tento svet 😝 , veď si to ešte dostatočne užije.

brudra
5. okt 2011

@luckalucka83 kedy kolvek, od 13.10. som už doma,ale možme sa stretnut aj skor, ja robím aj len 15:00 😀

ildicka
6. okt 2011

ahojte, ja chodim tiez k Urbanovi a som s nim spokojna. Ja som v 30 tt. A termin mam 21. decembra 2011. Rodit budem v Hainburgu. Bude tam vtedy este niektora z vas???

ildicka
6. okt 2011

@adka77 Urban je rakusan, ale je velmi mily a chapavy. Ja som u neho a aj mne dal odporucenie na Freistellung a aj som ho dostala.

ildicka
6. okt 2011

@brudra Ahoj, ja mam termin 21.12. a tiez budem rodit v Hainburgu 🙂

ildicka
6. okt 2011

@luckalucka83 Ahojte aj ja budem rodit v decembri v Hainburgu. Termin mam 21. decembra.

luckalucka83
6. okt 2011

@brudra Tak mozeme niekedy buduci tyzden na poobednajsie kafco 🙂))

luckalucka83
6. okt 2011

@ildicka
Jej vitaj medzi nami 🙂) AJ ja som bola minule u Urbana, je super.
Urcite sa niektora najde v decembri, sloveniek je nas tu coraz viac 🙂)) Ty byvas v Hainburgu? 🙂

brudra
6. okt 2011

@ildicka jej, ahoj vitaj medzi nami, ale sa nás tu dobre zbiera 🙂 ja zatial ešte nechodím k Urbanovi, ale bola som sa už u neho informovať, že aký je postup a kedy by som mala k nemu prist, je velmi milý 🙂 aj bývaš v Hainburgu, plánujeme budúci týždeň stretko tak by si sa mohla pridať 😀

ildicka
6. okt 2011

@brudra ahoj, rada sa pridam. Len mi musis dat vediet, ze kedy a kde sa stretnete. Ja byvam teraz v Blave, kedze som uz freigestellt. A predtym som byvala chvilu vo Viedni a potom som dochadzala z Blavy do prace.

ildicka
6. okt 2011

@luckalucka83 Ja byvam v Blave, v hainburgu mam iba lekarov, kedze som pracovala skoro 10 rokov v Rakusku. Predtym som byvala vo Viedni, ale uz dlhsie byvam v Blave.

dani84
6. okt 2011

Caute baby, tak sa opät hlasim, malinka je uzasna, take kludne babätko, v noci pekne spinka, potiahne aj 4,5 hod. budi sa len na papanie a zase spinka. Pomaly si na seba zvykame, nevieme sa na nu vynadivat 😉

luckalucka83
6. okt 2011

@dani84
Jej Dani, to som rada, tak si len vychutnavajte nove neopakovatelne spolocne chvile 🙂
Pozdravujem a tesim sa, ked sa stretneme 🙂

evko1
10. okt 2011

@jana0706 Zdravím Jani, tak ako, už ste vonku, alebo??? Lebo ak sa váš drobec moc neponáhľa, vidíme sa v nemocnici🙂))
My z toho nášho ponáhľania sa a plánovanej sekcie a prehováračiek na vyvolanie pôrodu už pomaly prenášame 🙂))
Dnes mám termín, bola som na kontrolu, je všetko O.K. , ale prehovárali ma ny vyvolanie pôrodu, aby sa náhodou znova nesprávne neotočila, ale nenechala som sa nahovoriť, nakoľko je všetko v poriadku s malou, tak na čo ju súriť, ja si myslím, že je najlepšie počkať, kým sa sama rozhodne, keď už aj tak za posledný mesiac s nami robí čo sa jej zachce, tak nech to teda celkom dovŕši .-)))
Ale nie, robím si prdel, samozrejme mi dnes nebolo do smiechu, ked som sa mala rozhodnúť, či ostávam a vyvolajú pôrod, alebo ideme domov a čakáme. U teba som čítala, že v žiadnom prípade by si nechcela vyvolávačku, prečo??? Niekto ťa upozornil, že teda nic moc, alebo má niekto blízky skúsenosť a ti to teda neodporúčal, alebo prečo??? Eva

m_o_m
11. okt 2011

@evko1 🙂

luckalucka83
11. okt 2011

@ brudra
Nejake novinky s formularom? Poslala Ti ho uz poistovna? Dufam, ze nerobia problemy a ze ho uz aj mas 🙂

brudra
11. okt 2011

@luckalucka83 ešte ho nemám, bola som tlačivo zaniest minulý týždeň do NOGKK v Brucku, tak som zvedavá kedy mi príde kartička 🙂 inač ešte zajtra pracujem a potom som už doma, tak sa môžme kedykolvek stretnuť 🙂

luckalucka83
11. okt 2011

@brudra
Jej tak super, mne prisla karticka do dvoch tyzdnov, urcite aj Tebe tak pride 🙂
Ejha super, potom materskaaaaaaaa 🙂 Mozeme dat stretko aj v pondelok, co Ty na to? Napisem aj ostatnym babam 🙂
Tesim sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre