Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

raa2
28. nov 2011

@eniii to este upresnim, lebo neviem ci tu budeme, chystam sa vtedy niekedy do ZA, ale neviem ci pojdeme uz v sobotu, alebo az v nedelu, alebo v pondelok. a nie si sama 2v1, ja uz tiez pekne rastiem, uz mam 4 kila navrch a brucho ako pri matkovi v 6 mesiaci 😉

eniii
28. nov 2011

@raa2 jaj vlastne ano, ty tiez 2v1 len ja uz som taka velka, mne strasne chuti jest, hlavne prve tri mesiace som velmi pribrala a uz celkovo neuveritelnych 19kg...no, budem mat potom co robit 😅
a my dve by sme sa teda mohli aj skor niekedy vecer cez tyzden na chvilku, len u nas je zatial na dome len skladisko veci, ale prvu vianocnu vyzdobu pred dom sme uz vcera dali 🙂

raa2
28. nov 2011

@eniii dojdi k nam, mozes aj zajtra 🙂 a neboj sa to velmi rychlo schudnes, pri kazdodennych prechadzkach, ja som pri matkovi dala 15 kil, a behom pol roka som bola chudsia ako pred tehu, este dalsich 6 kil som dala dole 😉 a uz ty byvate, alebo nie?

eniii
28. nov 2011

@raa2 tak to si ma povzbudila, dufam ze to tak bude aj v mojom pripade, kazdopadne budem na sebe makat a okolo malej behat 😝
nebyvame tam este, lebo este par veci tam predsa budeme prerabat, a nabytok taky zakladny pride postupne az v januari, ale muz je presvedceny ze do vianoc tam budeme, ze postel a telka staci haha 😀 zatial ho nechavam v tom
ale chodime tam kazdy den na par hodin nieco porobit...tak zajtra by som dobehla, okolo pol6

raa2
28. nov 2011

@eniii dobre, tak ta budem cakat 🙂 budeme sa tesit 🙂

ivka03
28. nov 2011

@dani84 @luckalucka83 ahojte kocky, to stretko by sme mohli dat do vianoc, ja budem mat nabuduci tyzden piatok-sobota v Hainburgu viacej casu, uz nechodim do prace 😉 Tesim sa na vas a vasich drobcekov 🙂

dani84
28. nov 2011

@eniii
@raa2
@ivka03
@luckalucka83 10.12. nam vyhovuje, a o kolkej to dame? 😉 Juuuuj zienky tesim sa na vas 😵

raa2
28. nov 2011

@dani84 @eniii
@ivka03
@luckalucka83 mne je to v podstate jedno, ak bude mm tu, tak mozem hocikedy 😉 prisposobime sa 😉

ivka03
28. nov 2011

@eniii @dani84@luckalucka83 @raa2 rada sa v tu sobotu pridam 😉
2v1 velika.... hmm... tak to ja som uz hroch, mam termin 8.1. cize o 2 mesiace skor ako ty 😉

eniii
28. nov 2011

@dani84 @raa2 @ivka03 @luckalucka83 takze 10.12. sobota napriklad 14:00 Hainburg? ale napiste kde presne, vy sa tam vyznate urcite 😉
moc sa tesim baby 🙂

ivka03
28. nov 2011

@raa2 @dani84 @eniii
@ivka03
@luckalucka83
Mne by vyhovovalo skor poobede po 15 ako doobeda, lebo doobeda mam este predporodnu pripravu v BA 😉

eniii
28. nov 2011

@ivka03 len ty si urcite neni taka nedojedena jak ja, neviem sa krotit teraz 😝
jej a to bude novorocne babatko 🙂
cas ja mozem hocikedy tu sobotu, prisposobim sa
@ivka03 a kam chodis na tu predporodnu? ja si prave nieco take hladam, v piatok zacinam kojeneckou prednaskou na feriencikovej...som zvedava

ivka03
28. nov 2011

@raa2 @dani84 @eniii @luckalucka83
S tym miestom by to bolo idealne v lete, hocikde vonku na terase... bola som minuly tyzden s kamoskou a jej 1,5r dcerou a chceli sme si niekam sadnut na kafe, ale vsade totalne nafajcene...
Jedine, co ma napadlo je Nagelreiter, ale netusim, ci sa aj tam fajci alebo nie... uz som tam davno nebola.
Co vy na to? Ma niekto iny napad? 🙂

raa2
28. nov 2011

@eniii ked mi mm da auto tak moze byt, ak nie tak ani moc nie, ale hadam da, ty ako pojdes, ved mozme ist aj spolu.

ivka03
28. nov 2011

@eniii no zatial som nebola nedojedena, ale som sa posledne 2 tyzdne rozbehla, stale nieco chrumem...
V tu sobotu by som to mohla na 14 stihnut, ked nie, pridem nieco neskor.
Na tu predporodnu idem do babymarketu, navrhla mi to jedna porodna asistentka, lebo uz som sa neskoro prihlasila na kurz ku nej. Tu je link: http://www.babymarket.sk/sk/kurzy-pre-tehotne
A potom to polepim nejako s jej kurzom a individualne. Je strasne zlata, vysla mi v ustrety.

dani84
28. nov 2011

@ivka03
@raa2
@eniii
@luckalucka83 Nagelreiter ma fajciarsku aj nefajciarsku miestnost, tam by sme mohli, lebo inak v tych kaviarnach sa vsade fajci... A sobota poobede moze byt teda 🙂

eniii
28. nov 2011

@raa2 ziaden problem, pojdeme spolu, dojdem autom pre teba, ved zajtra pokecame 😉

eniii
28. nov 2011

@ivka03 tak ja mam neovladatelny apetit od zaciatku 🤐
a tam som uz bola raz na prednaske, v babymarkete, vtedy tam rozpravala porod.asistentka Barbora, tusim 2 hodky to trvalo...
baby a to v Hainburgu nie je cisto nefajciarska cukraren/kaviaren? 😨 mali by to uz zakazat

ivka03
28. nov 2011

@eniii mne velmi na zaciatku nechutilo 😒
a ake boli tie prednasky v babymarkete? bude to robit asi ta Barbora. Takze na tu 14h to v sobotu stiham
Tiez si myslim, ze by to fajcenie mohli aspon maximalne obmedzit, nenasla som este cisto nefajciarsku kaviaren...

luckalucka83
29. nov 2011

Ok kocky,

tak 10.12. sa vidime vsetky 🙂)) Juj tesim sa na vas 🙂

luckalucka83
29. nov 2011

@ellysa
No ja vam tu budem robit stavebny dozor, ze ako pokracuju prace 🙂)) Kedy by to malo byt dokoncene? Tesim sa, ze budeme mat novu susedku 🙂))
Chystame stretko 10.12 s babami, dufam, ze sa pridas 🙂)
Uz sa malym pomaly zacinam chodit von, len to pocasie je take vselijake, ale ked bude pekny dnik tak sa ozvem ked pojdem okolo vas aby sme trosku von vybehli 🙂
Ako sa inak mate? Pozdravujem malu a pekny dnik

ellysa
29. nov 2011

@luckalucka83 sleduj sleduj, dokončiť by to mali v lete a v septembri by sme sa mali sťahovať, tak hádam to dokončia, celkom napredujú 😀 😀 😀 😀
10.12. zatiaľ nemáme nič, takže ak zasa nebude choré prídeme 🙂

eniii
29. nov 2011

@ivka03 v babymarkete som bola len na tej prvej prednaske, bolo to pred ich obchodom v tom vstupnom suterene, trvalo to od 10 do cca 12tej, a zaroven aj ukazovala rozne pomocky a potreby pre tehotne, som sa bavila na vyrazoch tvare tych muzov ked kolovali rozne odsavacky a tak 😀
ale bolo to celkom poucne si myslim

luckalucka83
30. nov 2011

Kocky, neviete mi poradit, maleho pobolieva brusko, asi problemy s prdikmi 😨 co na to pomaha? Nejake kvapky alebo volaco. Co by som mala vylucit v strave, ked kojim? Nejem ani paradajky, ani papriku, ani citrusove ovocie, ani kysnute, len tak na prirodno kuracie maso, jogurty, zemiaky, no nic take z coho naduva, alebo co je tazke ☹ Pijem feniklovy caj ale tak raz za tri dni ho to chyti :((

yanus
30. nov 2011

@luckalucka83 Cauko, no feniklovy caj u nas bol kontraproduktivny, mali sme koliku az do 6 mesiaca. Ked ho to chyta iba kazde 3 dni, tak je to ok. Crievka sa rozbiehaju, niekedy to moze byt len tym, ze dlhsie pije mliecko, pricom sa mu v zaludku postupne napenuje a mu sposobuje plynatost. Niekedy to moze byt otazka pocasia, niekedy aj toho ci sa regulerne vyprazdnil. Od 2 mesiacov mozes pouzivat BIO GAIA probiotika a teraz mozes mu dat pred kazdym jedlo Espumisan L, nevstrebava sa to do organizmu, je vhodny aj pre male babatka, staci napriklad 5 kvapiek do ustociek (na lyzicku) pred kazdym kojenim. Mohlo by to pomoct. Inak pekne precvicit, zdvihat nozicky, polaha lietadielko, popripade kupel v kybliku. Drzim palce.

luckalucka83
30. nov 2011

@yanus
Dakujem za rady 🙂 Bio Gaia mam uz v skrinke nachystane, mozem mu to davat od ukonceneho 2 mesiaca? SKusim tie espumisan kvapocky, vcera som mu aj masirovala brusko, kupem len v kybliku, vanicku nemam 🙂)
Juj moje, taki malinki cloviecikovia to su a tak ich brusko boli, hrozne ☹
Este raz dakujem za rady 🙂

yanus
30. nov 2011

@luckalucka83 V slovenskom letaku je tusim, ze od ukonceneho 3 mesiaca a v zahranicnych pribalovych letakoch skorej. Ja by som pockala aspon tie 2 mesiace. Raz za 3 dni jedna kolika, je velmi slaba zalezitost, pokial je vsetko ine OK a v poriadku. Skus mozno sebe dat probiotika a acidofilne mlieko.

ellysa
30. nov 2011

@luckalucka83 nám na sk doki povedala, aby som bio gaiu dávala už od ukončeného prvého mesiaca, ešte nám zaberali baby calm kvapky a homeopatiká chamomilla vulgaris 9CH, espumisan a sab vôbec nie, keď bolo zle sme aj rektálnu trubičku použili...

raa2
30. nov 2011

@luckalucka83 tie probiotika davam aj ja malemu, ale moc mu nezaberaju 😒 a skus denne ten feniklovy cajik davat, ja som davala aj malemu po troske toho cajiku, aj ked som ho kojila...my sme s tym flatulinom natierali este.

brudra
30. nov 2011

@luckalucka83 jeej tu sa planuje stretko, ked budeme fit tak radi prideme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre