Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

brudra
30. nov 2011

Caute kocky 🙂
Ako uz Lucka pisala, mame maleho Mathiasa, narodil sa cisarskym, Co sa tyka starostlivosti uplne super, bola som velmi spokojna, este aj na operacnej sale som sa citila super, vsetci mily prihovarali sa a s manzelom dokonca aj vtipkovali, polovica personalu na operacnej sale boli slovaci 🙂 No vobec sa to neda porovnat so slovenskou nemocnicou 🙂 Na 5 den ma pustilii domov a zajtra idem este vyberat stehy 😒 Maly je zlatucku papa a spinka, sice cez den viac ako v noci, ale dufam ze sa nam podary ten rezim otoct a bude vsetko OK 😉

raa2
30. nov 2011

@brudra gratulujem a som rada ze vsetko bolo super. a ako sa ty citis? myslim priebeh zotavovania je teraz lepsi alebo horsi ako prvy krat?

ivka03
30. nov 2011

@brudra Gratulujem a zelam skore zotavenie 🙂

eniii
30. nov 2011

@brudra aj ja blahozelam k Mathiasovi 🙂 vela vela zdravicka prajem

dani84
30. nov 2011

@brudra tiez gratulujeme 😵

luckalucka83
30. nov 2011

@brudra
Jani uz ste doma?? Ako sa mate? Ako malinky? A Ty?

brudra
30. nov 2011

@raa2 no myslím si že horší, ale ani nie že bolesti po operácií - steh a tak, ale ja sa cítim taká strašne slabá a ubolená

brudra
30. nov 2011

@luckalucka83 no od včera sme doma, vypýtala som sa skôr 🙂 predsa doma je doma 🙂 ale som ešte taká dosť ubolená, malinky je zlatý pekne papá a spinka, len ako som už spomínala asi má obrátený režim, v noci je viacej hore ako by mal 😉 Thomas je z neho tiež vytešený, stále ho pusinkuje aj pomáha mi ked ho prebalujem a tak

lussymusi
5. dec 2011

Ahojte kočky, vidím že sa nemusím namáhať a hľadať informácie niekde na internete ohľadom pôrodu v Hainburgu, je to veľmi užitočná téma. Čítala som viacmenej polovicu zo všetkých príspevkov čo sú tu ale stále som sa nedozvedela jednu vec.. Pracujem v AT a som tu poistená, čo znamená že všetko ohľadom pôrodu za mňa hradí poisťovňa, čo ma veľmi teší, veď nenadarmo platím kvartálne 1300.- euro. Len som si nikde nevšimla, či mi poisťovňa uhradí v prípade potreby a môjho rozhodnutia aj epidurálku 😒 ďaľšia vec ktorú som tu našla nedoriešenú je téma rodného listu dieťatka, dostala som sa len potiaľ, že po jeho obdržaní z AT je nutné ho poslať v preklade do slovenčiny na SR.Ako je to ale ďalej?Čo treba ešte vybaviť?Čo mám robiť po tom keď ubehne 8 týždňov od narodenia dieťatka a už nebude poistené v AT, čo potom s poistením?Mám nárok na príspevok k narodeniu dieťatka zo Slovenska aj vtedy keď budem rodiť v AT?

Som si vedomá, že som príliš náročná a chcela by som vedieť veľa vecí naraz ale bola by som Vám nesmierne vďačná, ak by mi niektorá z Vás vedela odpovedať aspoň na niektoré z mojich otázok. Ja viem poradiť zase ohľadompráce v AT na živnosť a vecí ohľadom Wochengeld a Kinderbereuungsgeld ak by niektorá z Vás potrebovala, rada poradím a pomôžem.
Mamičky prajem Vám krásny deň🙂

raa2
5. dec 2011

@lussymusi epiduralka je v cene, nic neplatis ked mas poistenie 😉 Zoberies rakusky rodny list, prelozit das nejakej prekladatelke a zanesies ho na matriku v mieste trvaleho bydliska a potom ti do 3 mesiacov pride slovensky rodny list. ked ho budes mat, tak zacnes vybavovat prispevok k narodeniu dietata. na prispevok mas narok pokial mas trvaly pobyt ty a dieta na uzemi SR. Co sa tyka poistenia, tak si das dietatko poistit na slovensku. Prvy mesiac je dietakto automaticky na teba poistene, ak to teda nezmenili. hadam baby potvrdia alebo vyvratia.

lussymusi
5. dec 2011

@raa2 Ahojky, si milá že si odpísala...zo srdca ďakujem za informácie veľmi si mi pomohla...chcem sa len uistiť v jednej veci či správne chápem...nárok na príspevok k narodeniu dieťaťa teda mám (mám trvalý pobyt v SR) ale dostanem ho až po tom čo budem držať v rukách slovenský rodný list dieťatka, ktorý sa vybaví cca do 3 mesiacov...

lussymusi
5. dec 2011

@raa2 Ak sa ťa smiem spýtať, tak ty pracuješ v AT na živnosť?

yanus
5. dec 2011

@lussymusi mas narok na prispevok a pridavok k prispevku....este si par krat obehnes UPSVaR kym ti to vobec daju, to potrva ako aj ten RL z osobitnej matriky, kde si vzdy nechavaju nacas ;)... Kazdopadne, chce to len pevne nervy a odhodlanie 😎

raa2
5. dec 2011

@lussymusi presne tak,ako pises a nepracujem v AT.

lussymusi
5. dec 2011

@yanus ďakujem za info..napriek byrokracii sa do toho s radosťou pustím🙂hlavné je že na neho mám nárok aj keď to rtvá dlhšie..každopádne mám na to 6 mesiacov od narodenia dieťatka tak to snáď stihnem🙂

yanus
5. dec 2011

@lussymusi nezabudaj, ty mozes ziadost podat, aj ked ju nebudes mat kompletnu, cize oni si to musia zapisat ;)...vsetko sa da obchadzat a ty budes mat na to cas ;). Ale myslim, ze to stihnes bez problemov. Pozri stranky UPSVaR, su tam pdf verzie, mozes si dopredu naplanovat, co prv vybavit, potvrdenie od gyn., pediatra, poistovne atd.

dani84
5. dec 2011

Baby, plati to stretko v sobotu?

eniii
6. dec 2011

ahojte,
@dani84 za mna ano, ja urcite pridem 🙂 akurat som chcela dnes pisat, na ktorom mieste sa stretavame presne?

luckalucka83
6. dec 2011

@yanus
To potvrdenie od pediatra, to musi byt od slovenskeho pediatra alebo staci od rakuskeho?
Ja som uz z toho jelen, na mna vybehli, ze preco som rodila v Rakusku, ze nech o davky zaidam v Rakusku a nie na Slovensku, no radost komunikovat so slovenskymi uradmi 😕
Na internete maju, co vsetko je potrebne? Myslim ake potvrdenia?
Dakujem 🙂

raa2
6. dec 2011

@luckalucka83 staci od rakuskeho, mne to to potvrdzoval prokch. My neprideme, lebo ideme v sobotu rano do ZA nakoniec ☹

yanus
6. dec 2011

@luckalucka83 Vtipne su vsetky doradu, aj keby si rodila na HONOLULU, pokial si robila na SK, si slovenka, tvoje dieta je slovak, tak nemaju pravo co riesit. Pekne si dupni a chod za svojim. OD AT pediatra to musi stacit a na internete nemaju nic, treba sa ist priamo pytat a maj pripravene vsetky otazky 😎 .

yanus
6. dec 2011

@raa2 kolko percent z celkovej sumy ti preplatila NOGKK za vysetrenia u privatneho Dr. Loksu?

raa2
6. dec 2011

@yanus mam pocit ze okolo 40-45 eur to bolo za vysetrenie, ale uz si to moc nepamatam a prislo to v dvoch sekoch. viem ze to bolo celkom fajn a ze som cakala menej 🙂

yanus
6. dec 2011

@raa2 40-45 euro celkovo za vsetky vysetrenia, alebo 40 euro z jedneho vysetrenia 😀 😕 ?

raa2
6. dec 2011

@yanus za jedno vysetrenie 😉

yanus
6. dec 2011

@raa2 tak to si teda uspela, mne celkovo len 18 percent a inym aj menej 😅 😖

raa2
6. dec 2011

@yanus to vazne? ono ti este mozno pride dalsi sek, a toto mi preplatili pred dvoma rokmi, od vtedy sa to mohlo zmenit. najskor dosiel jeden sek a potom dalsi , z ktoreho som bola milo prekvapena...teraz idem chodit k Urbanovi, od 30 tt..

yanus
6. dec 2011

@raa2 doslo ti predtym listom aj nejake rozhodnutie?🙂...mne sa zda, ze to rozdavaju a riesia podla nalady a pocasia 🙂....skoro ako ta pani v brucku na finanzamt ;)

ellysa
6. dec 2011

@yanus no mne teda preplatili asi 10% 🙄 a počula som, že to preplácajú asi ako sa im chce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre