Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ellysa
20. mar 2012

My budeme zasa žiadať za chvíľu o prídavky, tak som zvedavá, čo zasa budú chcieť, posledne už chceli potvrdenie o prihlásení auta v AT a potvrdenie o odhlásení trvalého pobytu na SK, dokonca mám info od rakušákov, že v Kitsee robili cez víkend veľké razie ohľadne prepisu tých aút a dávali pokuty, tak som rada, že sme prepísali, aj keď sú to neskutočné prachy

ildicka
20. mar 2012

@ellysa ahoj, a ty mas taky isty pripad ako ja? Ty si hlasena s babätkom v AT a manzela na SK? To vsetkych takto overuju na SK ze ci sme neziadali dvojmo, alebo co???? No ja auto nemam, takze nemam co nahlasit. Ale ako ze sa mas odhlasit na sk??? ked si statny obcan SR nemozes sa zo SR odhlasit, teda mne to aspon tak povedali na mestskom urade na SK. Ja som na Finanzamte uz zaziadala o Familienbeihilfe (to su nase pridavky) a tie som bez problemov dostala, a na poistocni kvoli materskej robia taketo caviky??? To je sila. A co oni tam tolko vlastne overuju? Pytaju sa sk strany ci sme si tam nedali ziadost aby nebola dvojmo???

ellysa
20. mar 2012

@ildicka nie my sme obaja zahlásení v AT a manžel tu pracuje, ja som k nemu len pripoistená, takže trochu inak sme na tom, dosť teraz preverujú, chýbajú im tiež kvôli kríze peniaze do kasy, tak zháňajú, kde sa dá, ako aj ich chápem, lebo naozaj tu veľa ľudí žije len kvôli dávkam, však aj ja som rada, že beriem peniaze tu a nie na SK 😉

ellysa
20. mar 2012

@ildicka a áno potrebuje potvrdenie, že neberieš dávky aj na SK, čo je otázxka asi 15 minút, podľa mňa ho možno aj majú, len to majú založené, oni sú v tomto naozaj nejakí divní, vždy ich treba otravovať a dožadovať sa aby niečo urobili, aj nám toto robili kvôli materskej-rodičáku, prídavky boli v pohode, aj keď teraz ako píšem chceli od susedov aby boli odhlásení zo zo slovenska a mali prepísané auto 😅

zuzanazba
21. mar 2012

@ellysa ahoj, ja som nahlasena v rakusku a aj mala j hlasena v rakusku, ale kedze sme slovenske obcianky sme hlasene aj na slovensku. mne povedali na urade ze to inak nejde. a pytat sa mozu, ja sm na sovensu neziadala o davky, a okrem toho pracovala som 10 rokov v rakusku, tak je jasne ze v rakusku ziadam o davky, ci nie? myslis ze to este potrva??? ja som tiez prihlasena aj na slovensku, ale to vraj musim byt kvoli tomu ze mam slovenske obcianstvo. no uvidime ze co odpovedia. dufam, ze to uz coskoro pride, lebo mam zablokovane aj ecard. neviem co by chceli, pracovat tam a odvadzat dane mam v rakusku, ale matersku mam brat na slovensku??? to je fakt sila. no nic mi neostava, budem musiet cakat. dakujem.

zuzanazba
21. mar 2012

@ellysa ja som pisala zo svojej stranky ale som na kamoskinom pocitaci preto ise adresu ze zuzanazba. nechapem ako je to mozne, ale dobre.

ellysa
21. mar 2012

@zuzanazba no prísť ti určite prídu, len oni sa musia hrať na takýchto múdrych, len treba vydržať a žiadať na čo máš právo, odhlásením z SK myslia, že si máme porušiť trvalé pobyty, lebo nesmieš mať dva TP (toto nám povedali aj na ambasáde vo Viedni, ale viem, že všetci majú aj tak dva, poznám len jednu rodinu, čo sa odhlásila), na sk ti môže ostať prechodný pobyt, alebo aj žiadny, naďalej si občan SR, pas ti ostane, ale občiansky nie..čo je zasa problém, lebo potom už na Sk nevybavíš nič, my máme napr leasing na auto, alebo ja mám stále účet v banke, sporím si stavebné sporenie a nič z tohto by si potom nemohla, dokonca si celkom neviem predstaviť ani, či by som mohla ísť napríklad voliť, asi ťažko

eniii
21. mar 2012

ahojte kocky, nemate prosim nahodou niektora kontakt na Dr. Lorenza ortopeda? Mame sa k nemu objednat ale nejak som si zabudla vypytat v nemocnici kontakt 😒

hoogy
21. mar 2012

@ellysa mozes ist volit aj ked nemas trvaly pobyt na sk a nemas sk obciansky, moj brat zije vo svajciarsku a volil vlastne odtial. on tam zije uz 7 rokov tak sa odhlasili aj so zenou z sk.

@zuzanazba keby si isla poziadat na urad socialnych veci a rodiny aby ti dali potvdenie ze neberies na sk davky tak by to slo rychlejsie. ako neviem preco to nepovedia ked tam ides. aj nas takto natahovali. potom nam povedali,ze preco sme si neboli vypytat na urade na sk ze by to bolo ovela rychlejsie. 😠

ellysa
21. mar 2012

@hoogy no tak som múdrejšia, ja som teraz voliť nemohlqa, lebo som mala so sebou len pas a OP som zabudla doma, ale to je o inom 😉

ellysa
21. mar 2012

@eniii mám, len môj muž ho má v mobile a ešte nie je doma, tak ak ti ho dnes nepošlem, urguj ma 😉

hoogy
21. mar 2012

@ellysa no vlastne potom treba ziadat o volbu zo zahranicia 😉

ildicka
22. mar 2012

@eniii ahoj, kontakt: Dr. Stefan Lorincz, Obere Hauptstr. 22, A-7100 Neusiedl am See, Telefon: 02167/8500 , Telefax: 0664/1556495 Aj ja ku nemu chodim. To druhe cislo vyzera na mobil ale na papieri co ja mam od neho je napisene telefax, tak neviem. pekny den. ildiko

ildicka
22. mar 2012

@ellysa to je dobra hovadina, ako sa mozem odhlasit, ved potom som na sk skoncila, ja tu mam uver, zivotne poistenie kvoli uveru.... co im sibe? to ako si predstavuju. mne povedali napriklad na matrike ze musim udat pobyt na sk, inak nemam narok na rodny list a ked som bola ziadat o jednorazovy prispevok aj tam mi povedala ze musim uviest pobyt na slovensku a nemozem mat prechodny lebo prechodny mozu mat na sk iba cudzinci. tak by sa mali zjednotit a hovorit to iste. tak budem teda cakat. dakujem ildi

eniii
22. mar 2012

@ildicka @ellysa dakujem baby 🙂

ellysa
22. mar 2012

@eniii tak vidím, že už číslo máš 😉

adripat
22. mar 2012

@ellysa ahoj, chcela by som sa popytat este k tomu autu. My byvame tiez v kittsee a auto zatial nemame prehlasene, resp. je pisane na moju mamu. Viem ze to tiez nie ke celkom ok. Ako sa posutpuje pri pprepise? Akurat sme chceli a uto menit - mozem kupit auto v Blave a rovno tu ho nahlasit? Diky za akekolvek info

eniii
22. mar 2012

@ellysa ano ano uz mam 🙂 a da sa u Lorencza po anglicky? ci treba len s nemcinou...uz si musim tu nemcinu oprasit, len zatial sa stale tocim okolo malickej, take male mimco a ako da zabrat 😀
a inak sa vy mate ako, babika Olivia poslucha? 🙂

eniii
22. mar 2012

baby este tak pomimo, vcera sme boli na matrike v BA zaniest prelozeny AT rodny list malej a vybavit ten slovensky, pocula som ze to trva aj 3 mesiace kym ho vystavia a teta nas tam potesila, ze nie, uz to po novom trva len mesiac, tak aspon nieco pozitivne s tou byrokraciou 😉

ivka03
22. mar 2012

@eniii ano, to mozem potvrdit, my sme ho tiez dostali po mesiaci 🙂

ivka03
22. mar 2012

@eniii Ako sa mate? Uz ste si na seba zvykli? Tesime sa na kocikovanie 🙂

raa2
22. mar 2012

@eniii vsade sa da po anglicky, aj v brucku aj neu seadle 😉 my chodime do brucku, ale raz sme boli aj u lorenza a vedel po anglicky.
Ahojte baby, ja som dneska bola posledny krat u dr. Urbana a uz nastupujem do nemocnice. 3.4 idem uz tam na sono, ozvy babatka a za primarom planovat moj porod. Vsetci boli zlati, normalne som sa tam skoro rozplakala, ani neviem ci od nostalgie, alebo od toho ako to tehu rychlo uteka a uz o chvilu budem bez bruska 😉 🙂 juj uz sa tesim, ked tam budem po porode si hoviet a cakat kedy nas domov pustia. uz nech to len dobre vsetko dopadne. Inak mi Dr. povedal ze budeme mat mensie babatko, teraz mame okolo 2 kil, tak predpokladam ze max 3 kilecka bude mat.

hoogy
22. mar 2012

@eniii jej toto si potesila aj mna ze ked sa mne narodi drobec tak to nebude tak dlho trvat 😉

eniii
22. mar 2012

@ivka03 ahoj Ivi, mame sa zatial tak unavene ale stastne 😵 malinka je celkom kludne dietatko, akurat po jedle trosku strajkuje a hneva ju zaludok, tak skusame techniky na utisenie...a vy ako, uz sa tesim ked krpcov "zoznamime" 😀

eniii
22. mar 2012

@raa2 jej moja to uz tak rychlo ubehlo? a priblizne kedy by ti mali dat termin? uz sa neviem dockat malickej 😵

mne je to este stale taky nezvyk ze uz nemam to velke brusko, aj ked teraz ho mam este stale dost velke, dufam ze to pojde nejako postupne dole, nosim ten stahovaci pas stale, ani cvicit sa este po sekcii vraj neda tak skoro 😖

raa2
23. mar 2012

@eniii ja si myslim ze koncom aprila,dam potom vediet.akosacitis?chodis uz kocikovat?ak ano,tak sa mozme dohodnut.

ellysa
23. mar 2012

babule budúce kočíkovanie myslite aj na mňa, pridáme sa 😉

ivka03
23. mar 2012

@eniii my sa mame fajn, vytesujeme sa z pekneho pocasia, boli sme na poradni v utorok, mame pekne miery a dostali sme aj druhe ockovanie na rotavirusy. Tiez sa tesime na "zoznamko" 😉

eniii
23. mar 2012

@raa2 uz sme boli trosku okolo domu pokocikovat, tak najblizsie ti volam ci ides 😉

raa2
24. mar 2012

@eniii dobre moja,budem sa tesit.my prideme domov buducu sobotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre