Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

catalina30
29. júl 2012

@anduska1111 Ahoj, je to o 11.30, vzdy posledny piatok v mesiaci, stretava sa na 2. poschodi na gynekologii; najprv je kratka prednaska o EPI, a druhoch anestez ak ma rodicka o toto zaujem, a potom kratko s primarom o prirodzenom porode a nakoniec s porodnou asistentkou prehliadka oddelenia.
Ja tam idem prave preto ze nemam chut sa hadat a bojovat so slovenskymi doktormi a sestrami kvoli tomu ze chcem rodit prirodzene 🙂.

martinka1981
autor
29. júl 2012

@catalina30 presne pre toto som šla aj ja + ak by sa u nas niečo zomlelo tak sa pravdy a spravodlivosti nedomožeš 😔

pingu1
29. júl 2012

@ellysa ahoj elys, kedy dame stretko? 😉 od septembra asi byvame, rada by som si nasla sprazenu slovensku dusu

ellysa
29. júl 2012

@pingu1 hocikedy, len budúci týždeň už sťahujeme, tak budem mať trochu rušno, potom som už k dispozícii 😎

pingu1
29. júl 2012

@ellysa oki, tesime sa na vas 🙂
aj vy ste na burgengasse, ci burgenstrasse??? 😅 ja ani neviem kde budeme byvat... viem, ze za nami su uz domy

luckalucka83
29. júl 2012

@pingu1
Kocky aj ja sa pridam na stretko ak mozem 🙂
Leni, to uz budes pri nas byvat vsak?
Ja som este tyzden na vychode a potom som uz v Hainburgu

anduska1111
29. júl 2012

@catalina30 Ahoj,dakujem za info jatam urcite pojdem bud.mesiac:) ta prednaska je asi cela v nemcine vsak?tiez byvas v Rakusku?

adripat
29. júl 2012

@yanus neviem preco nas poslal rovno do viedne.....hainburg nemocnicu ako alternativu ani nespomenul

ellysa
30. júl 2012

@adripat v Hainburgu by ti ju asi nevzali, keďže neexistuje detské oddelenie, s tým súhlasím, že by to asi ako lekár mal ovládať-to som prekvapená, ale zasa asi by som nechcela aby šprtal do môjho dieťaťa niekto, kto to nevie

ellysa
30. júl 2012

@pingu1 na Friedrichstr., za nami sú už len RD
@luckalucka83 my sťahujeme o týždeň, takže potom o dva už hádam budem k dispozícii 😉

yanus
30. júl 2012

@ellysa
@adripat
Tak toto mi uz pride naozaj scestne 🙄 , ze ani do nemocnice na odber. Vakciny do deti pchat mozu, ale odber uz nie? Kde toto ma logiku? 😖 Ved ja sa pojdem nabuduce opytat, aj tej jeho milej sestricky, jak je mudra, ze co ju v skole naucili?!?!?

pingu1
30. júl 2012

@ellysa no to si musim ceknut 😀 budes nejak podozrivo blizko, co sa tesim 😎

catalina30
30. júl 2012

@anduska1111 Ahoj, ano cela prednaska je v nemcine, ale su tam 2 slovenske porodne asistentky a tiez 2 doktori, aj jeden anesteziolog je zo SK.
A nebyvame v Rakusku, som z BA, takze si to platim cele sama, ale som presvedcena ze to stoji za to 🙂.

catalina30
30. júl 2012

@martinka1981 predpokladam ze si bola spokojna s porodom v Hainburgu 🙂

martinka1981
autor
30. júl 2012

@catalina30 ano 😉 však som tam porodila obe deti,tiež ako samoplatca 😎

anduska1111
31. júl 2012

@catalina30 Dakujem,urcite to stoji zato ja im tiez verim.K pediatrovi budes asi chodit na SVK vsak?

adripat
31. júl 2012

@yanus No mylsim ze ta sestricka ci asistentka tam skor, nevie okrem zmerania deti nic. Ale co uz, mna to sklamalo, cakala som od pediatra viac a uz tam nechodime. Zle reci o nom nesirim, ved na co, kazdy si spravi svoj nazor, ale ak sa ma niekto spyta tak si poviem svoje.

adripat
31. júl 2012

Inak v noci sme museli do Hainburgu na pohotovost, kedze ma strasne bolela hlava, neznesitelne, pridalo sa k tomu vecer napinanie na zvracanie, triaska... tak sme sa prelakli ci nie nahodou preeklampsia, nastastie sa to nepotvrdilo. Personal bol uplne milucky, pohotovo reagoval, bolo to super, maju moju poklonu a na obed uz som aj isla domov. Nastastie to bola "iba" migrena a malinka si moze este par tyzdnov vegetit v brusku 🙂)))

catalina30
31. júl 2012

@anduska1111 ano pediater bude na Slovensku, kedze zijeme tu

luckalucka83
2. aug 2012

@ellysa
Super tak sa tesim na vas 🙂
My prideme teraz v nedelu naspat do Hainburgu a ostaneme 2 tyzdne, potom hajde na dovolenku 🙂

luckalucka83
2. aug 2012

@adripat
Ja som tiez bola raz u pediatra v Hainburgu a viec som uz nesla, neviem, ci som vystihla blby den ale o tej poradni by som vedela napisat celu story, tak sme sli radsej inde.

luckalucka83
2. aug 2012

@adripat
Uj to som rada, ze malicka je v poriadku a ze migrena uz presla

adripat
2. aug 2012

@luckalucka83 dakujeme 🙂)))

yanus
3. aug 2012

@adripat no parada, som rada, ze sa dobre postarali ;). Kedy mas termin?

adripat
3. aug 2012

@yanus Termin mam 15. oktobra ale pravdepodobne to bude planovany cisarsky, cize asi trochu skor. Inak toto bude nas tretie babo. Prve som rodila na Antolskej ( nikdy viac), druhe uz v Hainburgu a som strasne stastna ze som sa tak rozhodla, lebo ten pristup tych ludi sa jendoducho neda porovnat. Cely porod aj pobyt v nemocnici bol pre nas jeden velky zazitok 🙂 Tak dufam ze tomu bude tak aj teraz - uz sa na nase druhe dievcatko straaaaaaaaaaaaaasne moc tesime 🙂

yanus
3. aug 2012

@adripat ja nam oficialny termin 16teho 🙂, ale tiez to bude planovany, cize sa vidime ;).

adripat
3. aug 2012

jeeeeeeeej super a uz vies asi kedy? Pri druhom mi povedali ze nech si vyberiem hociktory den v 38. tyzdni tak teraz som si to len tak sama naplanovala ze by to mohlo byt 25. alebo 27. september 🙂)))) Tak uvidim co mi na povedia. Ale zatial este je casu a casu.

yanus
4. aug 2012

@adripat fiha, no takto som nad tym neuvazovala zatial. Takze uz v 38tt? Aj sa tesim aj sa netesim. Ako to prebiehalo takto naplanovane? Ked to mozes cele porovnat. Pustili ta aj skor domov, ci regulernych 6-7dni si tam bola?

raa2
4. aug 2012

@yanus mna pustili na 6 den, hned rano som mohla ist, ale myslim ze keby som velmi naliehala a na vlastnu zodpovednost, tak by ma pustili aj na 5 den. Planuju to vacsinou na 38 plus 2 dni.

adripat
4. aug 2012

@yanus No prides najskor v 36. tyzdni prvykrat tam do nemocnice a povies Hebamme ze chces termin na CTG a ze to bude planovany cisarsky. Ona ti dohodne termin s primarom. Vraveli nam ze terminy na planovane cisarske dava len on. Tak sme tam prisli na ten " pohovor" s Gamperlom, inak docela mily a vysiel nam v ustrety co sme chceli a on nam urcil v ktorom tyzdni to bude a den sme si mohli sami vybrat. No a potom som nastupila podvecer pred cisarskym, este spravili CTG, odbery, prisiel sa anesteziolog predstavit a potom rano este nejaku infuzku som dostala a uz sa aj islo na salu. Manzelovi este aj extrawurst Semmel dali pred tym, o osmej sme odchadzali z oddelenia a o 8,33 bola mala vonku. Pustili ma na piaty den a stehy mi potom vybral uz obvodny lekar asi dva dni na to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre