Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

kattyy3
11. júl 2016

@michala.s jeej to je uzastne som si aj myslela len som si chcela byt ista, zatial mam zabalene vsetko kvoli tomu keby sme museli este teraz do slovenskej nemocnice ale v piatok zaciname 35t a vraveli ze od 35t uz rodia v Hainburgu tak v piatok pekne prerobim tasku a z obrovskej vznikne malinka sa tesim to musime dat

michala.s
11. júl 2016

@kattyy3 To das neboj sa, inak to iste zo starostlivostou a vybavenim plati aj pre Mistelbach ak by museli prevazat. Poskytnu vsetko pre mamicku aj pre babatko. Ja som isla rodit s kabelkou, kde som mala papuce, zakladne hygienicke veci a jedno take domacke oblecenie.

kattyy3
11. júl 2016

@michala.s to je uzastne a nocne kosielky si si brala? pocuj niekedy sa divim ako to je mozne ze tam to funguje a u nas nie ...a to hovorime relativne o malom mestecku pri hraniciach a dakujem za podporu

michala.s
11. júl 2016

@kattyy3 Nocne kosele som si nebrala, neni treba tie ich su velmi zachovale, vonave. Mam uz viacero krat odskusane. Ono v Hainburgu je jeden zakladny a obrovsky problem a to je chybajuci pediater. Dietatko ti nik nepozrie a ak bol spontany porod a ukazkove tehotenstvo tak ich ani nenapadne, ze by dietatku sa nieco mohlo stat. Potom namiesto prevozu do Viedne, ktora je 40 minut autom prevazaju do mistelbachu, ktory je vyse hodiny autom atd...

kattyy3
11. júl 2016

@michala.s ano ano viem bola som na prehliadke nemocnice ale pediatra tam maju pondelok utoroka stvrtok a ten vzdy deticky prezera a dokonca robia aj vysetrenia rovnake ako u nas okrem jedneho a to odberu krvi z paty nozky a ten ti dorobia na svk u svojho pediatra a ano prevazaju do Mistelbachu alebo Viedne vraj maju s oboma nemocnicami zmluvy a pracuju aj na spolupraci s Kramarami co by malo byt uz v dohladnej dobe. Ale dakujem za infosky a vies stat sa moze cokolvek to clovek nikdy nevie ale my verime ze bude vsetko ok

michala.s
11. júl 2016

@kattyy3 Verit treba vzdy. Ja som mala len obycajnu smolu. Porod piatok v noci, zle vyhodnotenie situacie, zbytocny prevoz do mistelbachu, namiesto do Viedne. Potom este klamali ked z Viedne volal Neonatolog co maleho zachranoval. Ono by bohate stacilo, keby zobrali krv z prsta a poslali do labaku na zistenie hodnoty crp. Zial to oni nerobia, lebo nemozu. Preto ja idem druhe rodit rovno do Viedne

kattyy3
11. júl 2016

@michala.s uplne ti rozumiem po takejto skusenosti ta chapem a drzim ti palceky nech vsetko dobre dopadne a uz ziadne stresy ale pohodovy porod

alenie_
11. júl 2016

@kattyy3 nam robili odber z päty, rodila som v marci.

kattyy3
12. júl 2016

@alenie_ to fakt? To by bolo uzastne vsak uvidime co vsetko porobia a ak by nahodou nieco chybalo dorobila by som u pediatra dakujem

steigrula
12. júl 2016

@kattyy3 caukoo no samozrejme ze sme schudli po porode ale ze to je beznee ..preto som bola v takom strese co povie pediater ale krmili sme sa a uz je vsetko v pohode priberame a chvalia nas 🙂 nasmu drobcovi robili ako prve odber z paty teraz je tiez na vysetreniach a zatial je vsetko super 🙂 tak sa tesim zajtra uz ideme domov 🙂 a katy ked tak si zober do nemocky aj nejake lahke oblecenie alebo kosielku ja som mala tu ich a bolo mi strasne horuco 🙂 pre istotu a ostatok si fakt nic neber okrem takych co potrebujes na umyvanie seba sa :D popripade ked nieco zabudnes tak ti to manzel donesie 🙂

kattyy3
12. júl 2016

@steigrula jeej si ma strasne potesila ze ste obaja v poriadku a vidis aj Edko sa ma super, vyborne ze zacal priberat pocuj a mliecko sa ti hned po porode spustilo? Inak som prekvapena ze naozaj robia to vysetrenie z paty drobceka bo na prehliadke hovorili ze to jedine nerobia tak si ma potesila a hlavne ze je vsetko v najlepsom poriadku. Ako sa ti tam inak paci? Vela dievcat tam je? Inak dakujem za radu kosielka zabalena a aj nieco tenke. Inak ako to je s plienkami, pudrom ci kremom na ritku drobceka netreba nic brat? Nevies ci tam nahodou nemaju wifi aj za poplatok? Juj sa tesim s tebou a zajtra teda uz idete domov krasa urcite sa moc tesis a tatino na vas. Drzkajte sa

katlinkamt
12. júl 2016

@steigrula to si nas fakt potesila, ze robia ten odber z paticky, tak uz staci len sono obliciek a klbikov ze? Vy uz domov, v dobrom zavidim, ze uz to mas za sebou, ze ste zdravi a mozes ist uzivat rodinnu pohodu domov, potom prosiiiiim este ti napisem spravu neskor ako ste riesili preukaz poistenca, dakujem a drzte sa 🙂

steigrula
12. júl 2016

@kattyy3 no co viem nam robili odber z paty hned ako sa narodil kvoli cukru ci ho ma v poriadku..potom mu merali sluch to viem pri tom som bola 🙂 vcera mne brali krv a krvny obraz bol v poriadku a dnes bol edik na vysetreni hovorila ze hips tak neviem ci myslela bedra alebo celkovo klbiky :D a este jedno vysetrenie robili ale to som bola rozospata a nepamaram si co to bolo :D ale bolo to v poriadku 🙂 vcera mi aj vysvetlovali ako sa ma spravne kupat 🙂 wifi som nezistovala ja si ficim na svojom nete ( to bude faktura :D) bab je tu asi cca 10-15 🙂 takze taka pohodka :P no a prebalovacie veci na kazdej izbe je prebalovaci pultik kde je hore lampa a ohrievac keby nahodou trebalo a dalej miesto na prebalovanie tam mas prichystane vlhcene utierky ,suche utierky a podlozka tu menis iba asi ako v mojom pripade ked edko robi fontanky :D dalej mas na lavej strane suflicek tam mas mast na bradavky,vlozky do podprsenky a nahradne utierky (suche,vlhke ) a potom pravy suplicek kde su plienky vsetko doplnaju takze parada 🙂 v zadnom regaliku pod prebalovacim pultikom su erarne veci pre babatka (nam je vsetko velke mam speci oblecko z domu :D) a latkove plienky a podlozky na prebalovaci pultik v prednej casti pultika je kos pol na spinave oblecko pol na smradoskovske plienky...puder ani ziadne kremiky tu nemaju a myslim ze na tie 4 dni co tu budes to ani neni potrebne nosit 🙂
DALEEJ
Dostanes "jednorazove "gatky a maxi vlozky :D ak ti dochadzaju alebo ti nieco treba staci im povedat a hned ti to donesu inak je tu pohodka sestricky su uplne super jedine co mi dnes vadilo ze som od 4 do asi 8 hodiny rannej pocuvala ako jedna slecna rodila a dooost kricala ja som dost daleko na izbe ale pocula som ju dost ale potom uz bol pokoj 🙂
No a potom maju tu taky denny program co sa kedy len treba pocitat plus cca taka polhodinka nie vzdy sa trafia :D
Tak Vam to rozpisem :
7:00 =ranajky
8:00= ranna vizita
11:30=obed
15:30= poobedna vizita
17:00= vecera
ranajky, obed, vecera = vyberas si z troch jedal den vopred 🙂
Domov sa uz neviem dockat ved doma je doma 🙂 ale neni tu zle
@katlinkamt karticku myslis rakusku ci slovensku ? Neboj ved aj Vam to rychlo zbehne a ani sa nenazdate a uz budete tu :D
Prikladam foto :

steigrula
12. júl 2016

@kattyy3 este na to mliecko som zabudla :D no po porode ti daju babatko na brusko sa s nim pomojkas potom sa spytaju ci ho mozu umyt a pomerat skontrolovat .. ked ti ho daju potom druhy krat tak hned na bradavku a sa nacucne 🙂 mne sa spustilo hned a plus ti ukazu ako masirovat prsia aby sa ti spustilo a tiez cim castejsie prikladas tym viac sa ti spusti ja mam tak plne prsia momentalne ze mi pretekaju kohutiky :D a aj zacinaju boliet (preto je dobre mat aj podprsenku ak by nahodou 🙂 ) koniec hlasenia :D

kattyy3
12. júl 2016

@steigrula ty si uplne uzastna taketo krasne podrobne info ma neskutocne potesilo ani neviem ako moc ti podakovat DAKUJEM z celeho srdca aspon viem ze v piatok ked zacnem 35t mozem prebalit tasku a polku veci z nej vybalit bo naozaj vsetko tam je. Myslim ze s tymi hipps myslela klby takze to je fajn ze tam vlastne skoro vsetko urobia uz len skontrolovat ladvinky na slovensku u pediatra a bude to hotove. Juj sa tesim moc s tebou ze uz zajtri ficis domov, uplne rozumiem tomu ze nieje nad domov predsa len svoje prostredie je najlepsie a naistejsie a s ludmi ktorych milujes. Tak moc ti drzim palceky nech vas uz pustia a prajem uzastny start do spolocneho zivota

katlinkamt
12. júl 2016

@steigrula myslela som slovensku, ci sa chystas k pediatrovi v Rakusku, ja sa tak obavam tych vybavovaciek, v poistovni mi tak davnejsie povedali, ze ked ja mam ecard a tu mam europsky na zaklade formulara E106, ze aj dieta tak musi mat.
PS dakujem tiez za info z porodnice 🙂 stale si hovorim, mat taky porod ako ty, tak budem stastna 🙂

steigrula
12. júl 2016

@kattyy3 ved posuvam infosky keby ze idete prve podla mna to iste spravite 🙂 a ja stale hovorim pomajat zi treba tak preco nie hlavne vam buducim mamickam ktore idu do neznameho teraz uz znameho :D a dakujem krasne aj vy ste mi v mnohom pomohli 🙂
@katlinkamt jaaj to som ani nevedela ze to je takto jeemine budem musiet pozistovat vsetko ale ja chcem iba slovensku nechcem to je trapenie na slovenskych uradoch
A ked uz sme pri tom nezistovali ste baby nahodou ktora zdravotna poistovna je najlepsia ?? Ja v tom nejak nemam prehlad

kattyy3
12. júl 2016

@steigrula dakujem jasne spravili by sme to iste...poistovne som pozerala ale ja som sa rozhodla pre vszp taku aku mame my lebo vraj najlepsie lekarom preplaca zakroky a najrychlejsie preto ju skoro vsetci maju no a viac nezistujem nechcem to komplikovat a ano malemu treba vybavit slovensku karticku a ak tu zijes ci pracujes tak vybavit aj E106 a dostane tiez ecard nieje to tak hrozne da sa to vybavit ja mam skor haluz z toho slovenskeho rodneho listu bo musime deti zahlasit na osobitnej matrike co je na ministerstve vnutra a oni maju mesiac na to kym ti ho vydaju a dovtedy nic nevybavim a my chodime hore dole cez hranice no zabava nedomyslene zakony

kattyy3
12. júl 2016

@steigrula este taka otazka neviem ci by si vedela ale co myslis ked vo stvrtok koncim 34t a v piatok zacinam 35t a nahodou by sa nieco v tychto dnoch stalo uz mozme ist do Hainburgu ci este nie ked beru porody od 35t?

katlinkamt
13. júl 2016

@steigrula no bude to zaujimave, ked rodny list daju az po mesiaci, jedine najst dr, ktora da vysetrenia na moju karticku poistenca, kedze ja mam ten europsky , tak musim dat poistovnu ako mam ja a ja mam doveru , s nou som spoko 🙂

vanniekerk
13. júl 2016

Ohladne poistenia babatka na svk, moja mala ma vyse 2 mesiace a riadnu karticku stale nemame. Sme vszp. Najprv som vybavila na cestne prehlasenie docasnu a ked som naposledy bola uz so slovenskym rodnym listom, docasnu mi vzali a dali papier A4-ku s udajmi, ktoru mam pouzivat az dokial malej nevystavia riadnu karticku poistenca - zevraj cca 3 tyzdne. Bola som tam osobne minimalne 5 krat + aspon 2x som volala.

katlinkamt
13. júl 2016

@vanniekerk to je strasna bytokracia, ved to dietatko je obcan Sr a ani ten zaklad poistenie mu nevedia dat, hrozne a smutne zaroven :(

vanniekerk
13. júl 2016

@vanniekerk Nuz, tu ku vsetkemu potrebujes mat platne rodne cislo. Bez neho pre urady v podstate neexistujes.

alenie_
13. júl 2016

@vanniekerk @katlinkamt No neviem baby, mne dali kartičku poistenca hneď s dočasným rakúskym rodným číslom. Som v Dôvere.

alenie_
13. júl 2016

@kattyy3 tým, že som odišla po 36 hodinách nám nerobili sluch, to sa robí až na 4tý deň novorodenca. Ale na SK som nešla na vyšetrenie, načo. Čo už s tým spravím..

cubalucia
13. júl 2016

Ahojte, vie mi niekto dat info, kolko ten porod v Hainburgu asi tak stoji? Videla som niekde starsi rozpis cien, ale nie je mi to uplne jasne... to sa vsetkh tie polozky zratavaju? V pripade cisarskeho rezu (ak by nahodou bolo treba) a v noci ci v nedelu plus epidural plus zltacka - to si sni nevirm predstavit tu koncovu vyslednu sumu...

kattyy3
13. júl 2016

@cubalucia tak pokial ja viem tak suma je 650na noc a v tom je vsetko ani epidural sa viac neplati ani manzel pri porode jedine asi ak by si chcela nieco nadstandardne. Ale ak mas zaujem treba ist na prehliadku nemocnice kazdy prvy piatok v mesiaci o 11.30 v slovencine vsetko vysvetlia

vanniekerk
13. júl 2016

@alenie_ Moze to byt tym, ze v Dovere maju lepsi system. Ja s inymi uradmi nemavam take opletacky ako vzdy so vszp. Je mi na nic, ze su tam sice mile panie, ked system maju maximalne nevyhodny pre klientov a musim tam x krat chodit, aby som jednu vec vybavila. Nuz, kebyze mam cas riesit zmenu poistovne... mozno o rok.

katlinkamt
14. júl 2016

@alenie_ ja mam tiez Doveru, len ja mam europsky, nepracujem tu na sr, preto sa bojim ako to bude

cubalucia
14. júl 2016

@kattyy3 Dakujem za odpoved. Ja som si to tiez myslela, ze je v tom vsetko, ale potom som nasla tento cennik a podla neho chapem, ze je to 650 na noc plus cena za porod plus dalsie poplatky... Preto sa pytam. Prehliadku tento mesiac som nestihla a bojim sa, ze do dalsej mozno nevydrzim, nakolko som v 37.t. teraz. ☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre